Baby's krijgen eigen ambulance rm iiiüiii fcuiiLÜJii:-. Mü m* ÉHüiiiliiti' Vier organisaties hebben zich ingezet voor een vorste lijk geschenk aan het Sophia Kinderziekenhuis te Rotter dam. De Stichting Bouwend Rotterdam, de regionale en lokale afdelingen van het Prinses Beatrixfonds en de Vereniging Sophia Kinder ziekenhuis en Zuigelingen kliniek hebben gezamenlijk het niet geringe project on dernomen om het Rotter damse kinderziekenhuis een speciaal uitgeruste baby ambulance te schenken. Een doorkijk in de baby-am bulance. De couveuse in de auto. TTERDAM De directeur van de GG&GD opent de auto. In de wagen werd een demonstratie van de behandeling gegeven. De couveuse in brancard-uitvoering. De baby-ambulance van het Sophia Kinderziekenhuis. Oud-wethouder De Vos en GG&GD-directeur bekijken het interieur. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 43 VRIJDAG 17 NOVEMBER 1978 De snelle wagen is geoutilleerd met de meest recent ontwikkelde voor zieningen en apparatuur voor het bewaken en verzorgen van pasgebo ren baby's. Het is, kortom, een „ziekenhuisje op wielen". De baby-ambulance, die een waarde vertegenwoordigt van 200.000,-zal binnenkort in de Rotterdamse regio rijden. Begeleid door een arts en een verpleegkundige, zullen zieke pasgeboren kinderen onder de gun stigste en veiligste omstandigheden naar het kinderziekenhuis worden vervoerd. De wagen wordt geëxploiteerd door de Rotterdamse GG GD. In het Sophia Kinderziekenhuis droegen de initiatiefnemende organisaties op dinsdag 14 november de baby-am bulance officieel over tijdens een bijeenkomst van alle betrokken in stanties. «sis Met de komende feestdagen in het vooruitzicht werden een aantal aan trekkelijke elpees uitgebracht, die zonder uitzondering een luchtig en gevarieerd karakter dragen. Een der meest opmerkelijke uitgaven ligt in het dixieland-idioom. Philips lanceerde namelijk de elpee Small Combo's of the Great Dutch Swing College Band. Op de plaat zijn wel haast historische opnamen bijeen gebracht van het trioen kwartet van klarinetist Jan Morks, het trio van klarinetist Dim Kesber, het quintet van Peter Schilperoort, het trio Joop Schrier, het duo Oscar Klein - Arie Ligthart, laatstgenoemde tevens met zijn trio, het trio van Oscar Klein en het Quartet van trombo nist Dick Kaart. Een aantal promi nente saxofonisten zijn verenigd op de elpee Sax for Lovers. Hier zijn te beluisten Benny Couroyer, Gerry Mulligan en de legendarische altist Johnny Hodges. De populaire zan ger Roger Whittaker heeft een nieuwe elpee uitgebracht met als ti tel Love Lasts Forever, elf songs in de befaamde Whittakerstijl. Het Duitse zangeresje Marianne Rosen berg. bekend van ,.Ich bin wie Du", komt nu met haar nieuwste alpee- product ..Flüsterndes Gras". De be?aamde vocaliste Cleo Laine en het orkest van haar echtgenoot Johnny Dankworth zijn verenigd op de elpee Showbiz Personalities of 1977", waarop ondermeer zijn vast gelegd Song without Words, Perdi- do, On a Showboat to China en Bill. Zuid-Amerikaanse klanken worden geproduceerd op de Greatest Hits plaat van Antonio Carlos Jobim en Astrud Gilberto, waaaan bovendien wordt medegewerit door Elis Regi- na. Een niet alledaagse Kerstelpee -wordt ons geoffreerd door Ariola. Op deze plaat, titel Christmas Party, zijn in bekend Kerstrepertoi re te beluisteren het Volendams Operakoor, Lee Towers. Shirley Zwerus, Michael Robinson, Hein Simons, Champagne, Maribelle, Oscar Harris en Allen JefFers. De plaat biedt tevens enkele interes sante gelegenheids-combinaties, te weten Shirley Zwerus en Lee Towers in We wish you the merriest, komen alle artiesten tot gelding in Jingle Bells en is Lee Towers te beluisteren met het Volendams Operakoor in Song of Joy. Sheila Ferguson, Valerie Holiday en Helen Scott, tesamen vormend the Three Degrees, destijds geformeerd door manager Richard Barrett. Bij gestaan door Sheila, die zelfs de boekhouding voor haar rekening neemt, neemt hij niet alleen de za kelijke, doch ook de artistieke ver antwoording op zich. Deze drie schoonheden zijn te beluisteren op hun nieuwste plaatcreatie New- Dimensions". De Amerikaanse superstar Elton John heeft na een periode van rust en bezinning een nieuwe plaat ge maakt. Op deze nieuweling ,,A Single Man" toont hij echter als vanouds zijn vakmanschap. a s .-i l 1-1 J-

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 43