Achter de coulissen repetitie toneelvereniging 'Intermezzo' Dat wondt een winkeldie nieuwe gezellige winkel in Schiedam-Kethel Goedkeuring Uit de school geklapt GEBIT STUK? Zang in het Verpleeghuis Drie Maasstede Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER (Vlakbij winkelcentrum "Spaland") HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1978 De 15 leden van de toneelvereniging „Intermezzo" zijn gewend elke don derdagavond van 8-10 uur in gebouw De Vonk op de Lange Haven te repete ren (naast de bibliotheek). Maar nu hebben ze dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid om dit in het club huis van de stichting „Lentefeest" aan de Broersvest te doen. Een beetje on wennig heeft de aanvang plaats, maar dan vergeten de spelers de nieuwe om geving en nemen zij je mee naar het huis van de familie Hamilton... Jammer dat regisseur Piet de Kaper deze avond niet aanwezig is. Hannie Elvers probeert als souffleuse dit op te vangen. Maar later op de avond zal duidelijk naar voren komen hoe groot de taak van een regisseur eigenlijk is. En dat is maar goed ook. Want wat zou een toneelvereniging zonder een souffleur moeten beginnen? Maar ik neem u eerst even mee naar het verhaal van „Tot wederdienst bereid", waar naar u a.s. zaterdagavond kunt kijken in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Wat houdt dit verhaal, dit toneelstuk eigenlijk in? Tony Hamilton is een re delijk gefortuneerde jongeman die al les voor een ander over heeft... Zo luidt de aanhef in het programma. Klopt dat...? Ton van Dijk beantwoordt uit stekend aan die gegevens en in Joke Bijtenhoorn vindt hij zijn moeder, me vrouw Standish terug. Overdreven schoon in het huishouden, hetgeen Tony maar met een korreltje zout neemt. Ook zijn vriend Bob Telford omzeilt die klippen. Een doodgewoon familietaffeeltje, maar pas op! Ineens bl ij kt d at Tony een zoon heeft. Tony de rijke vrijgezel, verloofd met Virginia Prestly. Wat moet zij daar mee aan? Hoe zal Tony het haar vertellen? Een variatie op ,,Hoe vertel ik het mijn zoon...?" Een zoontje van Mortimer Green, die eens een belangrijke rol in het leven van Tony gespeeld heeft. Och, luistert u maar naar de voorgeschiedenis. Ik kan u toch niet alles vertellen? Tony gaat fantaseren. Hij denkt dat het een klein lief jongetje zal zijn „die erfenis" van Mortimer Green. Hoe meer of hij hierover nadenkt hoe wijder zijn hart voor dat kereltje open gaat. Och, en dan zit u eigenlijk middenin de problemen. Want hoe vangt Virgina dit op? Virgina die graag met hem wil trouwen. Maar niet in een huis wil wo-. nen, doch in een hotel. Daar kunnen ze toch niet wonen met een ouderloos weesje...? Een hulpeloos klein jonget je? Tony probeert dit uit haar hoofdje te praten. Volgt u dit allemaal alstublieft... En dan wordt het ineens helemaal an ders dan Tony, zijn moeder, zijn dier bare weerspannige verloofde, haar moeder, haar zoon Stewart gedacht hebben... Verwarring alom als „het erfstuk" van Mortimer Green geen klein verlegen jongetje is, maar een charmante jonge vrouw: Charley Green..? Met kanarie pietje in kooi aan haar hand en gecha peronneerd door Oliver Smith, de late re butler in dit huis..? Kunt u zich de algehele verwarring voorstellen? U zal genieten van de ontwapende Charley Green, vertolkt door Loes Druppers. Van Aad Meer burg die nogal %e - szs -. eens uit zijn rol valt, maar een kostelijke figuur ten tonele voert. Hij is onweerstaanbaar en juist daardoor brengt hij na een poosje rust in de verhitte gemoederen. Want wat heeft Virgina het moeilijk om dit alles te accepteren. Met Charley, door wie zij zich bedreigd voelt, komt het vaak tot schermutselingen en zij zitten elkaar voortdurend in de haren. Volgt u dit allemaal op de voet. Zo gaat het echt in het dagelijks leven..! Betty Palmer, uitstekend neergezet door Yvonne Winter (met Ria v.d. Vlies de oudste leden qua lidmaat schap) loopt in de rol van het dienst meisje, door dit verhaal heen. Wout Pols als politieagent, Mike Stevens, komt hier ook wel aan zijn trekken. Een goede rolbezetting dus. Dat geldt ook voor Piet van Steenoven als de broer van Virgina. Virginia geeft haar rol als jaloerse verloofde van Tony na drukkelijk weer. Laat soms blijken hoe zeer zij Charley als concurrente be schouwt! Vooral als die Charley zich in een avondjapon gehuld heeft en met gou den lorgnet „de blits" probeert te ma ken. Er speelt zich heel wat af in Huize Ha milton. Charley kan al die tegenwer king niet aan en neemt de benen. Na tuurlijk laat Oliver haar niet in de steek.. Een klein drama met natuurlijk een happy end. Maar vóórdat het zover is..! Nee, hoe of dat allemaal tot stand komt laat ik verder in het midden. Spannend moet het voor u blijven. Tot wederdienst bereid! Leuk te horen dat deze kleine toneel vereniging „Intermezzo" eigenlijk één familie is. Dat kan ook gemakkelijk met 15 leden. Voorzitter is Aad Meer burg, secretaresse Hannie Elvers en penningmeesteresse Yvonne Winter. Regisseur is zoals reeds vermeld de be kende Piet de Kaper en souffleuse Hannie Elvers. Dames-leden hebben we genoeg, zegt Hannie Elvers. Maar we kunnen best nog wat heren gebruiken. „Inter mezzo" bestaat al vanaf 1960. Het wil graag zijn vleugels uitslaan, want er is wel degelijk behoefte aan toneelspelen. En dat is natuurlijk een fijn bericht. Dus heren in Schiedam: jonge en iets oudere mannen: er is nog plaats voor u bij „Intermezzo". Kom achter dat kastje met of zonder kabel vandaan. Leef je helemaal uitin een gezellige rol. Om even te schermen met een cliché uitdrukking: leef je aggressie, je erger- Kom een beetje dichterbij... Daar neem ik m'n pet voor af. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur en na tel afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Het gemengd koor Wilton-Fijenoord" geeft op 23 november in het verpleeg huis „Drie Maasstede" te Schiedam een concert. Verder is het koor iedere donderdagavond te horen in het ge bouw Chr. Soc. Belangen, Lange Ha ven 73 eveneens in Schiedam. nis, je teleurstelling of weet ik veel uit in een rol die je op het lijf geschreven is. Maar kom eerst gezellig met je hele familie naar: „Tot wederdienst bereid", een blijspel (en dat is het toch met al zijn verwikkelingen rond een weesje op papier, maar in werke lijkheid een hartveroverende Charley Green) in drie bedrijven. Opgevoerd in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Op zaterdagavond 25 november a.s. En treeprijs/ 4,bij voorverkoop aan de zaal verkrijgbaar of op zaterdagavond. Aanvang acht uur; zaal open half acht. Bal na, tot twee uur, met medewerking van „De Harmonica's". /A Wachten op de souffleuze? Dat doen we nog even over Presentatie van het gezelschap „In termezzo". RDELKSEI Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan besluien van de gemeen teraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1978, de volgende kredieten zijn verleend: - 174.000,voor de verbouwing van het pand Korte Haven 27; - 1.490.000,voor verbetering van de woonomgeving in 1978-1979. -ƒ 68.750,— voor het verhard s?eelter- rein Kerkweg/Joppelaan; 1.045.500,voor de doorgaande wegen in SchiedamNoord en de fiets- voorzieningen langs de Churchillweg; - 100.000 voor de voorbereiding van de bouw van een scholencomplex voor kleuter- en basisonderwijs in Woudhoek-Noord; - 88.561.voor het inrichten met leeren hulpmiddelen en meubilair voor de regionale school voor v.b.o.; Verder is goedkeuring verleend aan de raadsbesluiten aangaande; - de blijvende herinnering 700-jarig be staan van de stad Schiedam 400.000,—) - voor het onderhoud van oud wo ningen- en pandenbezit 25.000, Ook de Albertus Magnusschool houdt een Sinterklaasviering op 5 december. In de morgen beginnen de feestelijkhe den al met voor de oudere leerlingen film. Pas in de middag komen de sur prises aan de beurt. Ook voor de jon geren worden er films vertoond, al is het voor hen in de vorm van teken films. In de middag komt het lang ver wachte bezoek van Sinterklaas.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 10