SVDPW nog steeds ongeslagen aan de leiding Schooitafeitennis toernooi in de kerstvakantie Zal dat even een winkel worden, die gezellige winkel in Schiedam-Ketheï DEZE WEEK IN SCHIEDAM Jado-lijsten Filmavond in Havenkerk Loterijlijst van stichting 'Lentefeest' Wij gaan verhuizen naar Cornelis Drebbelstraat 7. Nu extra voordelige aanbiedingen in Reprodukties op linnen en verder vele artikelen. (vlakbij winkelcentrum "Spaland") HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1978 In de zevende ronde van de landelijke damcompetitie bleek Damclub Schie dam voor een te zware opgave gesteld. Met 12-8 trok de Rotterdamse Dam club Het Oosten aan het langste eind. Voor de Rotterdammers betekende dit de verlossing van degradatiezorgen, voor de Schiedammers evenwel een wellicht beslissende verkleing van de kampioenskansen. Verkeken is de kans voorlopig zeker niet, maar dan moeten de laatste twee ontmoetingen wel in winst worden omgezet. Zowel Schiedam als Het Oosten hadden en kele tactische wijzigingen in hun op stelling, waarvan de Rotterdammers het meeste profijt van trokken. Hoewel Schiedam in eerste instantie zelfs op voorsprong kwam, door een winstpartij van Ron Heusden, viel op dat zelfde moment al te constateren hoe moeilijk het zou gaan worden. Jan van Stigt Thans deed zijn uiterste best, maar had aan Peter Poot een veel te sterke tegenstander. Leo Mous kwam niet tot de gehoopte overwinning en bracht de stand op 3-3. Nogmaals proefde Schie dam het zoet van een voorsprong, toen Wim Vrijland beide punten binnen haalde. Peter Lansbergen was het tweede slachtoffer van de Rotterdamse opstelling, hij verloor van ex-kampioen van Zuid-Holland, Sally de Jong. Ook teleurstellend waren de nederlagen van Tiny Mous en Piet Meinster aan bord twee en drie. Remise van Rob van Eijk zorgde voor een hopeloze 10-6 achter stand. Leen Lijklema had zich een winnend eindspel verschaft, terwijl Piet Bastiaanse ook enigsinds voordeliger stond. Met nog een uur bedenktijd overzag Lijklema de fraaie eindspel winst. Weldra moest dan ook punten- deling worden toegestaan, waarmee de nederlaag een feit was. Voor Piet Bas tiaanse zat er toen weinig anders meer op dan zijn partij remise te houden of nog een paar uur voor joker doorspe len. Terecht koos hij voor het eerste hetgeen de eindstand bepaalde op 12-8 voor Het Oosten. SCH AAKSIMULT AAN De schaaksimultaan, welke afgelopen maandag door de kampioenschaken van Schiedam werd gegeven, is zowel aan de zijde van de simultaan geven, als aan de zijde van zijn tegenstanders bijzonder goed ontvangen. Het is ech ter ook Van Kleef duidelijk geworden, dat steeds op alle nivo's bewezen wordt dat niets in het schaakspel zo'n hoge eisen aan de schaker stelt dan juist in een simultaanpartij. Waarbij de moei lijkheidsgraad gelijke tred houdt met het aantal deelnemers waartegen ge speeld wordt. Welnu, afgelopen maan dag waren dat er 35! Allemaal op de loer liggend om toe te kunnen slaan. De „geheime" sleutel tot een goede si multaanseance is een redundant gevoel voor symmetrie en natuurlijk een meer dan normale beheersing van het schaakspel. Nu zijn deze 2 eigenschap pen in meerdere of mindere mate aan wezig bij Van Kleef. Blijft over de psychologische voorbereiding. In vrij-, wel alle gevallen de determinant v.w.b. de uitslag van de simultaanseance. Terugblikkend op de gebeurtenissen van afgelopen maandag viel direct op dan Van Kleef (kampioen schaken van Schiedam) tegen de jeugd 2x bakzeil haalde! Eerst won Jung van Van Kleef. Jung met zwart spelend veroverde op' Van Kleef het initiatief en verkreeg verreweg de meeste bewegingsvrijheid voor zijn stukken. Dit mondde na een aantal zetten dan ook uit in een niet meer zonder stukverlies te pareren matdreiging, hetgeen hem noodzaakte op te geven. Verder speelde hij nog zes partijen remise, waarvan er twee uitsp ringen. M. Hockx had in een bepaalde stelling 7 zetten diep geanalyseerd en kwam tot de conclusie dat hij gefor ceerd remise kon maken door eeuwig schaak (reglementair remise) Van Kleef accepteerde dit. Echter bij het uitvoeren van de analyse bleek Hockx op de 5e zet een winnende voortzetting over het hoofd gezien te hebben. Juf frouw v.d. Veen moest in een stelling, waarin zij beter stond afbreken, waar na beide remise overeenkwamen. De uitslag van de simultaan was dus: 27 gewonnen, 6 remise en 2 verloren, het geen een score vormt van 86%. SVDPW is door het gelijke spel (0-0) tegen Progress nog ongeslagen geble ven in de afdeling eerste klas A. Het bleef daardoor tn punten op de eerste plaats, de tegenstander van afgelopen zondag heeft één punt minder maar ook nog een wedstrijd tegoed. Een overwinning had voor de ploeg van trainer Hennie Odijk wel een goede opsteker geweest. Beide teams 'begonnen zeer nerveus aan deze belangrijke wedstrijd en het was vooral SVDPW dat maar moeilijk tot de aanval kon komen. Progress speelde, vooral in de eerste helft, veel fanatieker en gedurfder. De Rotter dammers hadden individueel enkele goede spelers in hun gelederen maar als het op afwerking aankwam waren zij nergens. In de eerste speelhelft heeft SVDPW geen enkele reëele kans gehad en de tegenstander slechts één. Dat was na veertig minuten toen de gevaar lijkste man van Progress, Rob Noord zij, de bal ineens doorkopte vanuit een lange pass van achter. SVDPW-doel man Karei Bras plukte de bal echter meesterlijk uit de verste hoek. In de tweede helft kwamen de Schie dammers meer naar voren en vooral de duels tussen Karei Bronsgeest en Rob Noordzij (beiden teamgenoten van de zaalvoetbalclub Groenoord) werden een stuk minder. Progress kwam ook nog wel enkele malen voor het Schie- damse doel maar dan stond daar altijd nog Jan Brand in de verdediging die tot de beste man van het veld genoemd kon worden. Een kwartier voor tijd kreeg SVDPW de kans van haar leven. Een Progress-verdediger speelde de bal te traag terug naar zijn doelman en Wim Klein was er als de kippen bij en kon de bal in zijn bezit krijgen. Tot grote verbijstering van alles wat SVDPWer was ging zijn schot tegen de staander en kon de doelman op tijd wegwerken. De wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter B. Burger die het vooral in de tweede helft nogal eens moeilijk had met twee geladen ploegen. De stand in de eerste klas SVDPW 10-14. Progress 9-13. Aeolus 9-10. Pechvogels 9-10. VOB 9-10. Hillesluis 10-10. Abbenbroek 9-9. Demos 10-6. Dilletant 10-5. Animo H 9-4. De selectie van SVDPW. Staand v.l.n.r. Hennie Odijk (trainers) Robbie Elderson, Rob van Vliet, Wim Bras (verzorger), Karei Brons geest, Henk Bras (voorzitter), Wim Klein, Chris Verwiei, Karei van der Berg, Hennie Bras, Tjits Osephius, lan Bras (verzorger). Zittend v.l.n.r. Leo Alberts, Bennie van der Spoel, Jan Brand, Karei Bras, Koos Oster- holt (grensrechter), Pim Gundlach en Rienie Bras. -Xv, De Progress-doelman werkt de bal weg voor de toestormende Leo Alberts. De botsing van Chris Verwiei waarna de spits spoedig geblesseerd uitviel In de Kerstvakantie zal weer het jaar lijkse schooltafeltennistoernooi worden georganiseerd, op dinsdag 2 januari en woensdag 3 januari voor het lager on derwijs en op woensdag 3 januari an donderdag 4 januari voor het voortge zet onderwijs. Het toernooi wordt ge houden in de Koopmansbeurs, hoek Lange Haven/Dam en begint elke morgen om negen uur en eindigt tel kens 's middags om ongeveer half zes. Aan het toernooi kunnen deelnemen leerlingen van de vijfde en zesde klas sen van scholen voor het lager onder wijs en leerlingen van het voortgezet onderwijs. De deelnemers zullen naar gelang hun leeftijd in groepen worden ingedeeld, waarbij zoveel mogelijk re kening wordt gehouden met deelne mers, die lid zijn van een tafeltennis vereniging. De leerlingen, die zich opgeven, zullen persoonlijk aan hun huisadres een op roep ontvangen. Uiteraard wordt er op gerekend, dat deze leerlingen ook wer kelijk op de voor hen vastgestelde wed strijden en tijd aanwezig zullen zijn. Naast de gebruikelijke persoonlijke prijzen is er ook een schoolprijs be schikbaar, die op nog nader vast te stellen voorwaarden zal worden uitge reikt. De technische leiding van het toornooi is weer in handen van de Schiedamse tafeltennisverenigingen. De inschrijflijsten moeten vóór 8 de cember worden ingeleverd bij het se cretariaat van de Centrale School sportcommissie, Stadskantoor Emma- straat 1 te Schiedam. Gelet op de vele voorbereidende werkzaamheden, ver trouwt de commissie er op, dat u zich aan bovengenoemde datum zult hou den. Dr. Zamenhofstraat 9 Tel. 373638 December is al duur genoeg IXHGE In de Havenkerk, Lange Haven 70 te Schiedam wordt zaterdag 25 november de kleurenfilm „All the King's horses" vertoond. De Nederlandse titel luidt: „Je mag van geluk spreken". Het is een moderne evangelische film, die handelt over het huwelijk en echtscheiding. De filmavond is in handen van de Stich ting Johan Maas bach Wereldzending uit Den Haag. De toegang is vrij en de avond begint om acht uur. De uitslag van de loterij ten behoeve van de stichting „Lentefeest" luidt als volgt: de eerste prijs: twee poppen, is gevallen op lotnummer 056. De tweede prijs, een pick-up, op lotnummer 3187 en de derde tot en met twaalfde prijs, een schaaltje met fruit, is gevallen op de lotnummers: 795, 1706, 4193, 455, 2161, 1428 3604 2574 en 4112. De prijzen zijn af te halen in het club huis op de Broersvest 101. Het is thans officieus en officieel, theo retisch en praktisch zo, dat Piet Voor- wald de wacht en dienst van wedstrijd secretaris bij de SV HV Schiedam heeft overgenomen van Henny Hees been. De vertrekkende wedstrijdsecre taris heeft diverse jaren de moeilijke en zware taak akkuraat en vol ijver uitge voerd. Door drukke werkzaamheden heeft hij deze taak met spijt moeten overdragen. TAFELTENNIS Voor de Rotterdamse Beker Competi tie (RBC) heeft de tafeltennis vereni ging „Tapijthal Perfect" met vier teams ingeschreven, die al hun thuis wedstrijden op maandag zullen spelen. Deze bekercompetitie is in de plaats gekomen voor de al vele malen ge speelde ELAN bekercompetitie. JAN MIELOO-BOKAAL In de klaverjas-nederlaagserie van Excelsior'20 met als inzet de Jan Mieloo-bokaal, is WK na vijf wed strijden aan de leiding gekomen. De Kethelse voetbalvereniging zette de or ganiserende vereniging met ruim 4000 punten op de grootste nederlaag. In to taal worden er vijftien wedstrijden ge speeld, dus is nog van alles mogelijk. De stand tot deze week is: Hoekloos 92739, Excelsior 96883. Wijkvereni- ging Groenoord 95635, Excelsior 94421. Voetbalvereniging PPSC 75682, Excelsior 77870. Handbalverenigingen UVG/HVK 117002, Excelsior 119046. Voetbalvereniging WK 119724, Ex celsior 115543 punten. ZAALVOETBALTOERNOOI SSV De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging heeft zaterdag deelgeno men aan een zaalvoetbaltoernooi in Zevenbergen. Dit toernooi was georga niseerd door de vereniging Krooswijk uit Zevenbergen. Na spannende wed strijden was de eindstand: 1. Kers bergen, 6 punten; 2. Krooswijk 1, 3 punten; 3. Conveyor System, 3 punten; 4. SSV, 3 punten; 5. Krooswijk 2, 2 punten en 6. Troost Schiedam, 0 pun ten. VOLLEYBAL Uitslagen van de volleybalvereniging Both Partners: Heren: B PPapendrecht 3-0; B P 2—Otte/VC 2 3-0; B P 3—Viano 6 3-0; B P 4Broleco 6 3-0. Dames: B PSchippers 0-3B P 2Rovok 2 2-2; B P 3Schoonhoven 0-3; B P 4Schippers 3 2-2; B P 5Smash 4 0-3. GYMNASTIEK De Schiedamse gymnastiekvereniging ARMA heeft met 17 leden deelgeno men aan de selectiewedstrijden van de Nederlandse Culturele Sportbond in Papendrecht. Onze stadgenoten heb ben daar goede successen behaald, van de 17 deelnemers hebben zich er 11 ge plaatst voor de kampioenschappen, welke in maart volgend jaar worden gehouden. De uitslagen voor de Arma- gymnasten waren: Meisjes A: (totaal 73 deelnemers)le Irene Knol; 5e Petra Valk en Linda Westdijk. Jongens A: (totaal 10 deel nemers): 2e René Bonte. Dames 3: (to taal 10 deelnemers) le Monique van der Velden; 2e Bea Etienne. Meisjes C: (totaal 9 deelnemers) le Ingrid Kruit; 2e Anita Scheffers; 3e Caroline van der Brink en Brigitte van der Velden en 6e Jacqueline van Veelen. TAFELVOETBAL De uitslagen van de tafelvoetbalvereni ging Rijnmond waren: eerste divisie: OsséwaarSè—Vendeloo 2-3; Van GuikTobé 2-2; SmitVan der Broek 4-1. Tweede divisie: Wijngaard sr.Gerrets 2-1; Van OsWijngaart jr. 5-5; BastiaanseBusscher 1-5; LingMeijer 0-1. BASKETBAL De heren van de basketbalvereniging Juventus speelden afgelopen zaterdag in de sporthal Margriet tegen het Am sterdamse US. Deze wedstrijd bracht weer geen succes voor de Schiedam mers. Juventus nam snel een kleine voorsprong, dankzij sterk spel van Wim Cordemans. Dit leverde een rust stand van 4843 op. Na rust kon Juven tus de voorsprong bewaren tot de ze vende minuut. Toen verzuimden de Schiedammers echter zes minuten lang te scoren, waardoor US een 62-57 stand kon ombuigen in 62-69 in hun voordeel. Juventus probeerde nog van alles en liep op drie punten in. Het al les of niets in de laatste minuten pakte nadelig uit, zodat US de zege veilig kon stellen 73-78. De dames van Juventus hadden meer succes tegen Martburgia, eveneens uit Amsterdam. Ook na deze wedstrijd bleven de Schiedamse dames nog ongeslagen. Marijke Klos, Anja Peters en Mieke Dalmeijer bezorgden Juventus bij rust al een 36-16 voor sprong. In de tweede helft ging Juven tus in hetzelfde tempo door en viel er voor de Amsterdamse dames geen en kele eer meer te behalen. De einstand werd 74-35. DAMMEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 18