I/van Sint voormoeder uerara waaraenourg biljartkampioen 4e kiasiibre na een spannende finale in «De Griffioen Euphonia brengt 'Het songfestival' 'Open Huis'in de Vier Molens concert Symphonische rock in de Horizon Clavecimbel' Klopt uw hart ook zo verwachtingsvol? SNIJMACHINE SLECHTS ALLROUND HAIRSTYLER SLECHTS GASAANSTEKER SLECHTS Rotterdam: v. Noortwijckstraat 36 Groene Hilledijk 223 Zwartjanstraat 110 Vierambachtsstraat 15 Schiedam: Grote Markt 3 Dordrecht: Vriesestraat 25 Den Haag: Hoefkade 536 Goihum: Westwagenstraat 59 Delft: Oudelangedijk 11 Tel. 010-15 61 40 Spreekuur voor bejaarden in Blauwhuis Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 28 - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1978 De acht finalisten met v.l.n.r. Wim Lanslot, Antoon Kers, Gerard Waardenburg, Joep Wijsbroek, Ge rard van Bruggen, Joop Koetsier, Aad van Weert en Bram van Uffe- len. Het afgelopen weekend zijn de dis trictsfinales gespeeld in de biljartcom petitie van de vierde klas libre, in het biljartcentrum ,,De Griffioen" aan de le van Ley den Gaelstraat in Vlaardin- gen. Op vrijdagavond hadden de deelne mers aan deze finale meer last van de nervositeit dan van hun tegenstanders. Alleen Wim Lanslot maakte daarop een uitzondering door beide partijen te winnen. Winst op Antoon Kers in 39 beurten en tegen clubgenoot Joep Wijsbroek had hij slechts 27 beurten nodig om de winst te pakken. Aad van Weert bleef op deze eerste avond ook ongeslagen, maar moest in een marathonpartij met een remise ge noegen nemen tegen Bram van Uffe- len. De grote verliezer was op deze avond de Tonegido speler Joep Wijs broek door verlies in beide partijen en met een zeer laag gemiddelde. De ove rige deelnemers wisselden winst en ver- liespartijen af, zodat er voor de strijd op zaterdag en zondag nog veel span ning was te vetwachten. Zaterdagmiddag werden de derde, vierde en vijfde ronde in deze finale af gewerkt. De grote verliezer was de ko ploper van vrijdag, Wim Lanslot met drie nederlagen op een rij, respectieve lijk tegen Van Uffelen, Van der Brug gen en Van Weert maakte hem kans loos voor de titel. Joop Koetsier boekte winst in de derde en vierde ronde, maar moest in de vijfde ronde na een zeer spannende strijd zijn meerdere er kennen in de Tonegidospeler Gerard Waardenburg. Dit was overigens niet de enige goede prestatie van deze spe ler, want door ook van Van Bruggen en Wijsbroek te winnen was hij, 0 mede door zijn sterke gemiddelde (1.93), één van de grote kanshebbers voor het be geerde kampioenschap. Na een slechte start, wat hem toch drie punten had opgeleverd, kwam Aad van Weert op zaterdagmiddag heel wat sterker voor de dag door alle drie de partijen te winnen tegen respectievelijk Joep Wijsbroek (32 beurten), Antoon Kers (23 beurten) en Wim Lanslot (31 beurten), hiermee kwam de DVK-er ongeslagen aan de kop. Na de strijd op zaterdag was de stand: 1. Aad van Weert 9 punten, 2. Gerard Waarden burg 8 punten, 3. Joop Koetsier, 6 punten, 4. Wim Lanslot 4 punten, 5. Antoon Kers 4 punten, 6. Gerard van Bruggen 4 punten, 7. Bram van Uffe len 3 punten en 8. Joep Wijsbroek 2 punten. Zondagmiddag werd de strijd voortge zet met als belangrijkste partijen in de zesde ronde: Van WeertKoetsier en WaardenbergLanslot. De beide ko plopers hadden in het begin veel moei te met hun tegenstanders maar naar mate de partij vorderde, wisten zij ook nu hun tegenstander op een beslissen de achterstand te zetten. Gerard Waardenburg won uiteindelijk in 33 beurten terwijl Aad van Weert in 27 beurten Joep Koetsier wist te verslaan. De enige gepromoveerde deelnemer in de voorwedstrijden, Joep Wijsbroek, kwam door winst in de laatste partijen toch nog van de laatste plaats. Deze werd nu ingenomen door de oudste deelnemer van deze finale, de Schie dammer Gerard van Bruggen. Voor de Flardingaspeler Bram van Uf felen was de spanning in deze finale te groot. Na sterk spel in de voor wed strij den kwam hij nu niet verder dan een zesde plaats met een moyenne van 1.33 terwijl hij in de voorronde een gemid delde van 1.63 wist te halen. De finale partij tussen de twee kanshebbers werd gespeeld onder grote belangstelling. Gerard Waardenburg wist halverwege de uitermate spannende partij een se rie van twaalf te produceren. Deze klap kwam Aad van Weert niet meer te bo ven, zodat deze enige nederlaag hem ook de titel kostte. De titel kwam nu terecht bij de speler die niet alleen de meeste punten vergaarde, maar ook het hoogste gemiddelde speelde tijdens deze finale, namelijk 1.88, waardoor hij tevens promoveerde naar de derde klas. Wedstrijdleiders Aad v.d. Kooy (links) en Henk van Straten. Winnaar Gerard Waardenburg neemt de eerste prijs in ontvangst van districts voorzitter Aad Stouthandel. Aad van Weert die in de finale door Gerard Waardenburg werd verslagen. Na deze zenuwslopende finale reikte de districtsvoorzitter Aad Stouthandel de prijzen uit. De kampioen kreeg de KNBB-medaille omhangen en werd succes toegewenst voor deelname aan het gewestelijke kampioenschap wat op 5, 6 en 7 januari in Den Haag wordt gespeeld. De eindstand was: 1. Gerard Waardenburg 12 punten, gem. 1.88. 2. Aad van Weert 11 punten, gem. 1.64. 3. Joop Koetsier 8 punten, gem. 1.54. 4. Antoon Kers 6 punten, gem. 1.53. 5. Joep Wijsbroek 6 punten, gem. 1.49. 6. Bram van Uffelen 5 punten, gem. 1.33. 7. Wim Lanslot 4 punten, gem. 1.43. 8. Gerard van Bruggen 4 punten, gem. 1.27. De roek-groep Whale, die in de afgelo pen jaren een flinke reputatie heeft op gebouwd, treedt zaterdag 25 november op in „De Horizon", aan de Prof. Poël- straat 80 in Oud-Mathenesse. Whale wordt één van de populairste groepen van Zuid-Nederland genoemd. De nummers die ze brengt zijn allemaal groeps-composities, waarvan de in houd van de teksten nogal eens va rieert. Sommige teksten verhalen ovei sprookjes, andere wijze juist op de he dendaagse realiteit. Het muzikale ge deelte is niet duidelijk in stijl vast te leggen en loopt van ballade tot hard rock, met veel variaties in thema en rit De claveciniste Hennie Bienenmann zal woensdagavond 22 november in de aula van het Schiedamse Stedelijk mu seum in de Hoogstraat 112, een concert geven. Het te bespelen clavecimbel is een Vlaams model. Met dit instrument zal zij een programma brengen met werken van Francis Couperin, Johan Sebastiaan Bach en d'Anglebert. Hen nie Bienenmann heeft zich speciaal toegelegd op de studie van de muziek :n uitvoeringspraktijk van voor 1800. Zij heeft hiervoor het Amsterdams conservatorium en het muzieklyceum bezocht. Het concert begint om kwart over acht in de avond. De kaartjes zijn telefonisch te bestellen en kosten voor leden en CJP-houders 3,voor niet- leden vijf gulden. Tijdens de pauze is er gelegenheid de tentoonstellingen van het museum te bekijken. Je probeert elk jaar opnieuw weer puur nuchter te reageren op de komst van St. Nicolaas. De enige échte uit Madrid... Goed, hij is dan zogenaamd jl. za terdag in Medemblik op de buis gearriveerd. Maar daar we ons hier in Schiedam niets, maar dan ook helemaal niets van aan. Voor ons is... Neen, ik noem geen naam. Maar hij heeft wél beloofd alleen een praatje tot de kinderen te houden. Een praatje over wat hen allemaal interesseert. Even een kni poogje naar de Sint in burger! De enige echte stoomboot kunt u zater dagmorgen om kwart vóór een ontdekken op de Nieuwe Maas. Langzaam varend via de Voorha ven, Buitenhaven, Lange Haven. En iedereen langs de kant maar mee- hollen. Mensen-lief, dit wil toch geen mens missen? Al hangt je tong op. je schoen! Om even een kléin geheimpje te vertellen. De goede Sint debarkeert met zijn gevolg bij de Proveniers- brug. Recht tegenover het Doele- plein. Maar dan wijst de klok kwart voor twee..! In het wachtende rijtuig neemt de goede kindervriend plaats en dan op naar het stadhuis, waar de goede burgemeester hem tegemoet zal snellen. Dan heet de Sint alle men sen op de 's -Gravenlandseweg en Broersvest tot begin van de Hoog straat „b^wuifd" ep luistert hij in getogen naar de toespraak van de burgemeester. De aloude St. Nicolaaslied!es wor den op de grote Markt gezongen. De Ziekenomroep Schiedam, niet meer wég te denken in onze stad, heeft de zieken en bewoners van „De Driemaasstede" via kanaal 4 van dit alles de gehele morgen dan al kond gedaan. Lüisteren, mensen daar in de Nolet en het Gemeente ziekenhuis! En dan vangt de allergrootste kin dervriend St. Nicolaas zijn grote tocht door de stad aan via Ooie- vaarssteeg, Spinhuispad, Parkweg, Burg. Honnerlage Gretelaan, Nieu we Damlaan, Mgr. Nolenslaan en dan als eindpunt zijn residentie in deze zalige tijd van hoop en ver wachting: „Thurlede". Hier houdt de Sint zich met gevolg (en wat voor gevolg) even bezig met de bewoners. Let eens extra op zijn Hoofdpiet. Die man zie je gewoon niet ouder worden. Waar gymnast iek al niet goed voor is... Om half 6 trekt de Sint zich met zijn Pieten te rug in zijn appartementen. Ook ddt is in de loop der jaren een traditie geworden. U kent dus de rpute. U weet nu waar of u hem zaterdag 25 novem ber kunt bezingen en bewuiven. Tors het grut maar weer bovenop jullie schouders, vaders, opa's, ooms van Schiedam. Geef van je enthousiamse blijk. St. Nicolaas is er echt ontvankelijk voor... MTEKE De Stichting „Open Huis" öoudt op 24 november in het dienstencentrum de „Vier Molens" een gezellige avond voor mensen vanaf 25 jaar. De muziek wordt die avond verzorgd door het Cosmos Trio. De koren gem eenschap „Euphonia' verzorgt donderdag 23 november een muziek-programma voor de-bewoners en het personeel van Huize Franken land. Eerst treedt het gemengd koor „Euphonia" op. Na de pauze nemen de tieners van het tienerkoor „Jong en Blij" het over. Zij voeren de musical „Het Songfestival" op. De teksten en muziek van dit stuk zijr geschreven en gecomponeerd door Dick Stam, die ook de leiding in han den heeft. Het gemengd koor „Eup honia" brengt onder meer: All lust und Freud. Minka's droeve ogen, Kortjakje en Herfstmorgen. De aanvang is half acht in de avond. Ieder donderdagmiddag houdt Tineke de Bel spreekuur voor bejaarden in het v.m. Blauwhuis aan de Lange Nieuw- straat en wel van half 3 tot^half 4. Dit in overleg met de voorzitter van de Alg. Ned. Bond voor Ouderen, de heer A. v.d. Linden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 28