Sint Nicolaas met vertraging in Schiedam ■i HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978 Hij is er Handen vol muziek bij de intocht van de Sint. Sint Nicolaas in het oude stadhuis. Uitzicht op de sintlievende menigte. De Sint werd met muziek ingehaald. Cadeautjes voor kleine Schiedammers. Vol verwachting klopt ons hart, zegt een Sinterklaasliedje. Nou, dat deed het dan ook. Een uur later dan de bedoeling was, want de goedheiligman kwam zaterdag een uur later in Schiedam. Motorpech heet zoiets, het „stoomschip", een betrek kelijk oud beestje, wilde niet starten. Eigenzinnig, dat wel, want de vorige dag had de boot een prachtige proefvaart gemaakt en zonder enig oponthoud. Toen dan ook uiteindelijk in de verte het rode éewaad van de goed heiligman werd gezien, barstte er een luid gejuich los, gevolgd door het liedje „Er is er één jarig", dat door een bandje van vijf man werd gespeeld. Vaders, ooms en opa's snelden met hun kinderen op hun schouders naar de plaats waar dit zich allemaal afspeelde: de Proveniers- brug. Daar werd de Sint overweldigd door de vele kinderen die hem welkom heetten. een sluipweggetje; de zij-ingang van het stadhuis en dan binnendoor, ineens op het bordes stond. Luid gejuich, dat langzaam wegstierf toen burgemeester Lems het woord nam. Hij verwelkomde de Sint en vertelde hem hoe zoet de Schiedamse kinderen waren. Ondanks Sint's vertraging was iedereen geduldig blijven wachten, zonder het de wets- dienaren moeilijk te maken. Hierop verdween St. Nicolaas in het stadhuis om wat op adem te komen. Tenslotte is hij ook niet meer één van de jongste. Intussen hielden de Pieten de kleintjes bezig met hun kunsten. Zij zongen Sinterklaasliedjes, waarop uit het publiek enkele enthousiasten, het bordes opliepen en hun versie van de populaire songs lieten horen. Zelfs de regen kon de mensen niet van straat jagen. Het was een fantastische verto ning, die eindigde in het vertrek van de goed heiligman naar bewoners van Thuriede. Niemand wordt overgesla gen, het wordt nog een drukke dag voor de Sint op 5 decemher. Lems hoort toe. Sint spreekt. Zitten ze nu ai bij de pakken (of zak ken) neer. Het rijtuigje, een prachtig rood-zwart overdekt karretje stond al klaar om de gulle gever naar het stadhuis te bren gen. Met aan het hoofd een klein do zijn Pieten en Pietjes, reed de koets, vergezeld met majorettes, politie en honderden enthousiastelingen door het centrum van Schiedam. De Pietjes ge droegen zich zoals van hen verwacht kon worden. Hotsend, dansend en zin gend brachten zij de kleintjes in ver rukking. Ze waren onvermoeibaar en brachten de ene show na de andere. Het was zo boeiend, dat niemand in de gaten had, dat de Sint min of meer via Hierop kwam de Sint naar voren. Hij verklaarde het heel fijn te vinden weer in Schiedam te zijn. Hij was nauwelijks klaar met het bekijken van de teke ningen van de Schiedamse kinJeren, of nieuwe kunstwerkjes, hadden zich al aangekondigd. Na nog het goede weer in Spanje aangehaald te hebben, moest de Sint een vervelend bericht kwijt, zei hij. De Pieten waren stout geweest, zij hadden al de worteltjes van het paard opgegeten. Er was niets meer over. Hier wisten de kinderen wel raad op. Zij zouden hun schoenen vullen met de nodige wortels, zodat het paard van de goed heiligman tenminste niet hoefde te verhongeren. Wel moesten de kleintjes een verlanglijstje in hun schoenen stoppen, verzocht de Sint. Tenslotte beloofde hij niemand tijdens zijn verjaardag over te slaan. Wat hij niet mee had kunnen nemen aan speel goed en snoep, zou hij wel in de Schie damse winkels kunnen halen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 12