GRATIS Woonland Tapijt Zangavond Orpheus op hoog peil Tienersoos in Nieuwlant Sint-Nicolaas bij Singelkwartier Kerst L.P. van Nieuwlant GEBIT STUK? FERD. overdijk™ Ooievaars heeft vleugels uitgeslagen OPENING VAN UNIEKE TAPIJTZAAK Sissies in het Zoldertheater imMPi Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978 uogmeiir SCHIEDAM GROTE MARKT 23 TEL. (010) 2675 57 mLF Jonge mensen tussen de 12 en 16 jaar kunnen op woensdagavond in het buurtcentrum „Jeugdhaven Nieuwland" de apeciale Tienersoos „Octopus" bezoeken. De aktiviteiten hier zijn tafeltennis, sporten, hande narbeid. Maar ook discodansen en zo maar gezellig wat kletsen. Het lid maatschap bedraagt 2,Twee pas foto's en een wetsgeldig legitimatiebe wijs (voor de leeftijd te bepalen) meebrengen. Entree iedere volgende keer een gulden. Aanvang 19.30 uur tot 21,00 uur. Zaterdag 2 december brengt St. Nico- laas een werkbezoek aan de oudste wijkvereniging van Schiedam „Het Singelkwartier". Hij maakt om 2 uur met begeleiding van De Rijnmond band en zijn Pieten in een koets geze ten, een zegetocht door de Singelwijk. Om te beginnen bij zaal Marijke, zijn residentie en voorts via Lange Kerk straat, Kreupelstraat, Boterstraat, Broersvest, Koemarkt, Broersvest, Korte Singelstraat, Marconistraat, Galileistraat, Halleystraat, Rotter- damsedijk beneden, v. Marumstraat, v. 's -Gravesandestraat, Hogebanweg, Lorentzlaan, Buys Ballotsingel W.Z., v. 't Hoffplein, Snelliussingel, Volta straat, v. Swindenstraat, Edisonplein, v. Leeuwenhoeckstraat, Singel, Watt straat, Edisonplein, v. Swindenstraat, Villastraat, Singel, Huis te Rivièraweg, Broersvest, Herenpad, Broersveld zaal Marijke. Een dag daarna dus op zondag 3 de cember staatzaal Marijke geheel in het teken van de komst van Goedheilig- man. De kinderen van deze wijkvereni ging zullen met zelfgemaakte teke ningen zijn komst, afkomst afwachten. En de allerkleinste krijgen een ca deautje, als hun ouders het afhalen tussen half 5 en 5 uur aan de zaal. Schiedam Vanaf donderdag 30 november is Schiedam een splinternieuw tapijtbedrijf rijk. Woonland Tapijt komt uit Helle- voetsluis en levert door heel het land uit een eigen voorraad van honderden rollen tegen ongeëve naarde Netto condities. Eindelijk is er nu, na Vlaardingen ook een steunpunt in Schiedam. Het is ronduit Uniek, dat behalve de schitterende Garantiecollectie, ook alle andere Fabrieksmerken ver onder de normale „Gratis ge legd" prijs te koop zijn. Het openingsfeest zal worden gevierd met een serie absolute stuntprijzen in de bekende mer ken zoals Bergoss scheerwol van 360,voor 180,Louis de Poortere supertwist van 385, voor 190,—, Heuga Corn Antista- tisch van 159,— voor 79,—, Bo naparte Chinchilla kost 269, Woonland kwaliteit 125,—, Royal bloemtapijt van 109,— voor 49,— en ga zo maar door. Zonder kosten, dus echt gratis worden alle tapijten bezorgd, door heel het land (ook de cou- ponnen.) Broersveld 157A Telefoon 262681 (t.o. de Hema plm 100 meter rechts.) Vrijdag's markt. Maandags gesloten. UIT DE SCHOLEN GEKLAPT Het welen wee van de klassen 3D en 3 AT van scholengemeenschap „Nieuwlaat" tijdens de werkweek in Denekamp zijn op papier gezet. Hierover wordt met de ouders nagepraat morgenavond in deze school Op 5 december hebben de leer lingen het eerste en tweede uur gewoon les. Maar daarna wordt alle verdere tijd besteed aan de surprises. Derde en vierdeklassers hebben op 1 december hun St. Nicolaasviering en disco- dansing in de kantine. De kerstviering heeftplaats op 21 en 22 december en daar na worden de rapporten en onderzoekkaarten uitgedeeld. FATTMA- EN WILLIBRORDUS- SCHOOL De kleuters van de Fatimaschool aan de Poortugaalsestraat krijgen dinsdag middag 5 december bezoek van St. Ni- colaas van 1 tot 2 uur. Daarna maakt de goedheiligman zijn opwachting bij de eerste- en tweedeklassertjes. De oudere leerlingen wacht ook een ver rassing. De dag wordt ingezet met een filmprogramma. De oudpapieraktie ten behoeve van een daglichtprojector met scherm voor het projecteren van dia's loopt een trein. De laatste aktie bracht 6.450 kilo op. Goed voor een bedrag van 461.56,De volgende aktie is op woensdag 13 december. Alle kranten tijdschriften e.d. om 6 uur van harte welkom. Vanaf donderdag 7 december wordt het kerstfeest uitvoerig met elkaar be sproken. Tot slot heeft op 21 december de viering hiervan in de kerk plaats. Het spreekuur van het Oudercomité Fatimakleuterschool heeft plaats op dinsdag 12 december om acht uur. Leerlingen van de vierde, vijfde en zes de klas nemen deel aan het school- zwemtoernooi dat op 28 en 29 decem ber in het Sportfondsenbad zal worden gehouden. Vijfde en zesdeklassers zijn deelnemers op een tafeltennistoernooi in de Korenbeurs. Terwijl zij die op 2 en 3 januari hieraan willen deelnemen dit even voor 1 december moeten laten weten. Een paar jaar geleden werd er tergele genheid van Kerstmis een langspeel plaat van het koor van de scholenge meenschap „Nieuwelant" opgenomen, onderleiding van Aad Diepstraten en met begeleiding van Arjo de Koning. Een plaat die veel succes oogstte en in minimum van tijd uitverkocht was. Liederen zoals Vrienden, vrede, vreug de, God is onze vader, When 1 come to die, Eens komtde dag, Gloria Alleluja, Peace now show me your face. Go tell it on the mountains, Komm wir geh'n nach Bethelem, Wat is dat toch Jezus, Noël nouvelet en Jezus Christ Super star. Goed nieuws voor belangstellen den er zijn nog ekele exemplaren van deze elpee gevonden. Kosten 10, per stuk. Ouders en leerlingen worden attent ge maakt op de Beroepenmanifestatie 1978 die wordt gehouden in de Ahoy- hal te Rotterdam. De derde klassen Mavo en vierde klassen LTS bezoeken „Wegwijzer 1978" op maandag 11 de cember a.s. Gebleken is tijdens het schoolonderzoek dat van de mavo-kan didaten 8 9% linkshandig is, 25% na gels bijt, 34% een brik draagt. weten wilt wie ik ben" ondanks de vele taalfouten, toch een prijs kreeg voor het beste Nederlandse lied. De kaarten voor de twee avonden, die om negen uur beginnen, kosten tien gulden. Het sprookjestoneel voor de kinderen begint zaterdagmiddag om drie uur en wordt eveneens in het Zoldertheater in de Teerstoof gehouden. De toegang sprijs is drie gulden. Plaatsen kunnen worden gereserveerd via het VVV kan toor en vrijdag en zaterdagmiddag vanaf één uur bij het theater dat geldt ook voor de voorstelling van „De Sissies". Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur en na tel. afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus had zijn jaarlijks concert dit maal geplaatst in het kader van de Schubert-herdenking. Een lofwaardig initia tief, want daardoor kregen de zeer talrijke toehoorders (de kerk was vrijwel vol) jl. vrijdagavond in de voor een dergelijk concert unieke sfeer van de Havenkerk een muziekavond aangeboden, die op een zeer hoog peil stond. Allereerst door de uit stekende zang van het mannenkoor, maar daarnaast door de medewerking van de bas-bariton Robert Holl, die met zijn liederen de perfectie benaderde. Orpheus opende dit concert met een uitvoering van de uit acht delen be staande „Deutsche Messe" op zeer be wogen tekstvan Neumann. In dit werk, eigenlijk gecomponeerd ter opluiste ring van ere-diensten, maar hier zeer op zijn plaats, gaf het koor onmiddel lijk een staal van zijn kunnen af. Een zeer geconcentreerd leidende dirigent Chris Verhoog heeft zijn mannen tot een attent reagerende en uitstekende zingende eenheid gesmeed, waarbij fraaie pianissimo's en strakke forti om de voorrang streden. Het bleek daarbij ook duidelijk van welk een essentieel belang een vakbekwame dirigent voor een koor is. Mooi de solo voor klein koor in het „Zum Eingang", welke zelfde strife door het gehele ensemble in forto beantwoord werd. Iets wat zich overigens in nog enkele delen herhaal de. Jammer van het iets te felle forto in het „Sanctus"; zeer fraai echter het „Offertorium" en „Schlussgesang". Robert Holl, met aan de piano zijn vaste begeleider Gert Schuik, begon zijn indrukwekkend optreden met een vertolking van de „Heine-liederen". Aangrijpend direct de beginregels in „Der Atlas":... ,,Ich unglückseliger At las! Eine Welt, die ganze Welt der Schmerzen musz ich tragen"... Ook toen al!! Misschien iets te zwaar van opzet in „Das Fischermadchen", maar subliem in „Am Meer", waarin het prachtige gedicht de juiste sfeer en vertolking kreeg. Het langdurige applaus bewees de grote waardering voor deze solist. Duidelijk geïnspireerd bracht het koor daarna een volgend hoogtepunt: „Der Gondelfahrer". Licht van klank met mooie tenoren en soepel begeleidende bassen. Iets minder was daarna het „Standchen", waarin soliste Frieda van Engelenburg en koor eigenlijk te wei nig gelegenheid kregen te excelleren. Dat kreeg wel pianist Peter Beijers- bergen van Henegouwen, die, evenals bij vorige Orpheus-concerten, weer be wees een uitstekend begeleider te zijn in de laatste twee gezongen werken. Jammer overigens dat de alt niet de kans kreeg in een solo apart haar kun nen te bewijzen. Met begeleiding van een samengesteld strijk-ensemble heropende het koor na de pauze met een acht-stemmig „Ge- sang der Geister über den Wassern". Een niet zo veelvuldig gezongen werk, maar voor de luisteraars een openba ring. Prachtig het langzaam gehouden begin met een fraai afgewogen koo- klank, die in het middaengedeelte even iets vervlakte, maar weer terug kwam in het slot. Orpheus bewees ook hier mee zijn vele kwaliteiten. Jammer al leen die niet altijd even fraaie toon van de eerste violiste. Nogmaals kreeg Robert Holl daarna gelegenheid te tonen dat hij tot een der grootste zangers van de Nederlandse podia gerekend mag worden. Ditmaal in drie liederen: „Der Wanderer" - „Der Wanderer an den Mond" en „Der Winterabend", waarbij hij vooral in het laatste lied tot een ongekende vertolking kwam. Het staande ovatio nele applaus bewees, dat dit, zonder het koor ook maar iets te kort te doen, het hoogtepunt van de avond was ge weest. Orpheus besloot dit gedenkwaardige concert met „Nachtgesang in Walde", met begeleiding van een hoornkwartet van de harmonie St. Radboud uit Ket- hel. Waartoe een verantwoord samen gaan van amateur-zangers en -musici kan leiden, werd verklankt in deze ga ve .uitvoering. Robert Holl bereidde zijn auditorium een verrassing en een groot genoegen door als toegift te zingen het bekende „An die Musik". Het publiek, dat reeds gedeeltelijk in de garderobe ver toefde, betuigde met een langdurig ap plaus haar dank voor het vele schoons, deze avond gehoord. (mits glazen voorradig) Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Persoonlijke brilbegeleiding Zoals reeds eerder aangekondigd heeft de bekende baby- en kleuterzaak „De Ooievaar" sinds jaren op de Hoog straat 140 gevestigd haar vleugels uit geslagen. Alles hier te verkrijgen als het om de allernieuwste baby- en kleu- terkleding gaat... Het Zoldertheater staat dit weekend weer bol van de aktiviteiten. Vrijdag en zaterdag komen „De Sissies" op be zoek. Zaterdagmidda9 krijgen de kleintje de nodige aandacht, dan brengt het Haags toneelgezelschap het sprookje „Spotje en de mon sterman iak". De Sissies, bestaande uit twee meisjes, genaamd Elly Rietveld en Dornine van der Klei brengen een programma geti teld „Tijdloos lief'. De naam zegt het al een tijdloos programma. Parodie een persiflage vormen de ele menten waarop het nieuwe programma van Elly en Dorine drijft. De dames kwalificeren zich als „licht-fe- ministisch", maar verontschuldigen zich tegelijk een dame te zijn met het liedje „Sorry I'm a lady". Ze dienen als het ware een soort aanklacht in. Dit is trouwens niet de enige aan klacht, die in het- programma te vinden is. Ook Vader Abraham, met zijn be roemde smurfenlied, wordt bekriti seerd. Dit, omdat zijn liedje „Als je

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3