HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 62 WUbNbUAla INUVtMBtn ly/ö Niels v.d. Hoeven ROTTERDAM FOTOGRAFISCH BEKEKEN Geheel ander spuitwerk maar wel van de Rotterdamse Brandweer zag Hans Keijzer (ook van Randstad Edi ties) op de Oostzeedijk tijdens de grote brand bij de Fa. Sillevold. Ronald Stam van Randstad Edities zag de Rotterdamse Brandweer in samen werking met de wijkbewoners het standbeeld van de heer P. Hein schoonspuiten. Rotterdam 78 het jaar rond Het is een goede traditie geworden, dat er aan het eind van een jaar in Blijdorp een tentoonstelling wordt ingericht met foto's van Rotterdam se fotografen, in Rotterdam wer kende fotografen ook, om zo een beeld te geven van de Maasstad in een al dan niet woelig jaar. Op 1 de cember opent dit jaar die tentoon stelling, die te zien is in de Riviëra- hal van de diergaarde. Voor de vijf de keer alweer nu, in 1978, een jaar waarvan aan de hand van ruim 200 foto's op formaat 40x50 cm. kennis is te nemen. Meteen och weetje nog wel. Of een Oh ja, dat was ook dit jaar. Persfo to's dus duidelijk, waaronder velen de al dan niet Rotterdamse voorpa gina's haalden. Maar ook foto's, die, omwille het eeuwige plaatsge brek, zijn blijven liggen, maar die toch alleszins het aanzien waard zijn. Rotterdam 78 Het jaar rond geeft niet alleen een beeld van de vreugdevolle momenten zoals de Binnenstadsdag, Rotterdam Mari tiem, maar ook opnamen van de storm in januari, de overvloedige regenval in de zomer, de verschil lende huurdersprotesten, bezettin gen van scholen en woningen en niet te vergeten de brand in de flat De Leuve. Rotterdamse fotografen sis Ary Groeneveld, Lex de Herder, Henk Hartog, Paul Stolk, Peter Molken- boer en zijn medewerkers, Niels van der Hoeven en zeker niet te vergeten onze eigen mensen van de Randstad Edities Fotodienst Hans Keijzer, Aad van der Drift, Ronald Stam en Tim Hielkema. Rotterdam 78 het jaar rond is van 1 december tot 2 januari dagelijks te bezichti gen in de Riviërahalvan Diergaarde Blijdorp te Rotterdam van 09.00 uur tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 4,50 voor volwassenen en 2,25 voor kinderen tot en met 14 jaar, inclusief een bezoek aan de diergaarde en de daar ook ingerich te aquariumtentoonstelling. Een prima plaat van Henk Hartog. In het Kralingse Bos deed een patrouille auto van de politie „een beetje vreemd". Wat somber staan de H.H. agenten de schade op te nemen. Een watervliegtuig dat er niet op was gebouwd werd gefotografeerd door Paul Stolk. Het betrof een noodlanding achter het vliegveld Zestienhoven. Heren" tijdens een officiële onthulling van een papierafvalbak. Hij vond zo'n jonge wijkbewoner veel leuker al was de onthuller zelf zeer verbaasd over al die drukte tijdens de start van de schoonmaakactie. Fotograaf Lex de Herder zag ruziënde demonstranten op de West-Kruiskade. „Meneer v.d. Louw, wat is dat nu?" lijkt Prinses Beatrix te denken bij de opening van Drinkwaterleidingbedrijf Kralingen. Aad v.d. Drift legde haar verbazing voorgoed vast op zijn gevoe lige plaat. De Adriaanstichting aan de Ringdijk werd in 1978 officieel geopend en de gebruikers werden bij de opening ver rast met allerlei sportmateriaai. Een foto van Ary Groeneveld. „Towering Inferno van Rotterdam" gefotografeerd door Molkenboer. Tim Hielkema ontmoette burgemees ter André v.d. Louw met al zijn wet houders op één fiets. Allemaal bedoeld om zoveel mogelijk Rotterdammers naar de Fietsvierdaagse te lokken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 62