Lijst van afgegeven bouwvergunningen 75.448 inwoners VUURWERK Openbare commissie vergaderingen Behandeling van Begroting 1979 Afsteken mag alleen bij de jaarwisseling Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telefoon 26.05.00, toestel 340. I Burgemeester en Wethouders hebben besloten om voortaan maandelijks een lijst te publice ren van de afgegeven bouwvergunningen. Het College is hiertoe overgegaan, omdat vooral in de oudere stadsdelen tegenwoordig nogal veel partikuliere bouwerijen plaatsvinden, waarvan de omwonenden niets afweten. In sommige gevallen kan het van belang zijn, dat men tijdig op de hoogte is van wat er in zijn omgeving wordt gebouwd of verbouwd. Onderstaande lijst, als eerste publikatie, bevat alle afgegeven bouwvergunningen vanaf be gin september van dit jaar. Op deze lijst zijn de gegevens summier gehouden, slechts de naam van de vergunning-verkrijger, het project en het adres staan vermeld. Belanghebben den die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. W. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500, toestel 188. NAAM PROJECT ADRES Transol Vastgoed verbouwen winkel Gerrit Verboonstraat 14 Kreuger Huizenbeheer wijzigen voorgevel kantoorgebouw Raam 4 Gemeente Schiedam bouwen 282 woningen Woudhoek-Midden (fase 1 A) N. V. Bouwfonds Nederlandse Gemeente bouwen 22 woningen Woudhoek-Midden (fase 1 A) W. v.d. Zee verbouwen woning Visserstraat 4 R. P. Zeij verbouwen woning Puttershoeksestraat 42 a en b Daytona Motors oprichten magazijn/werkplaats Hoogstraat 196 Wilma Doof afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 9 M. J. Schlass verbouwen woning Albert Cuypstraat 16 Th. Vink afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 60 Singer b.v. afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 52 Gemeentewerken maken voetbrug langs Rijksweg 20 A. van Zeist verbouwen woning Vlaardingerdijk 55 a en b C. J. A. Moerkerken-van Ravesteijn afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 64 J. Neleman afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 44 Zeeuwsche Spinnerij b.v. wijzigen voorgevel winkel Hoogstraat 13 Schiedamse Sportver. H. B.S.S. verbouwen clubgebouw Olympiaweg Nefkens Eurodam oprichten garagebedrijf Fokkerstraat/hoek 's- Gravelandseweg H. v.d. Voorden afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 48 A. Th. van Weezei verbouwen woning Laan van Spieringshoek 9 B. C. Klarenbeek- Lansbergen verbouwen woning Smetanalaan 80 Gemeente Rotterdam m bouwen ophaalbrug van de Overschieseweg naar de Schiekade J. H. van den Boogert verbouwen en samenvoegen van 2 woningen J. A. Alberdingk Thijmstraat 75 J. M. Kuypers vergroten woning Laan van Spaland 17 P. C. Prins verbouwen winkelpanden Hoogstraat 68-70-72 J. C. Kleinekoort vergroten clubhuis van R.K.S.V. Excelsior 20 sportpark Thurlede E. T. Barta vergroten en overkappen terras Burg. Knappertlaan 32 Le Car bone Lorraine oprichten bedrijfs-, c.q. kantoorpand Havenstraat M. den Boer oprichten woning Bosrand A. Groen verbouwen woning Boylestraat 44b H. J. Sanders wijzigen achtergevel Laagland 5 Techn. Handels onderneming J. Hersbach oprichten opslaghal en kantoor Ringersstraat J. Hersbach bouwen woning Duivenpad hoek Bosrand D. Romijn aanbrengen afzuiginstallatie 's Gravelandseweg 622 A. L. Blesgraaff bouwen woning Bosrand/Duivepad L. Boekhout afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 56 Hu Chong Nai verbouwen tot restaurant Korte Dam 3 en 5 N. V. Bottelo wijzigen bedrijfspand 's Gravelandseweg 391 M. Rademaker bouwen berging Boylestraat 46b J. S. de Bot afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 6 J. Alderlieste oprichten carport Warande 158 K. v.d. Bijl gedeeltelijk verbouwen tot café Galileistraat 60 M. Th. Landman verbouwen opslagruimte tot auto showroom Noordmolenstraat 18-20 R. de Jager B.V. afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 8 J. Starrenburg verbouwen werkplaats annex woning tot woning Korte Haven 26 Firma Schneider wijzigen gevels vergroten winkelpanden Groenelaan 45-47-49 Internaat „De Uitkijk" plaatsen schutting naast het pand Hoogstraat 44 F. J. Elder horst afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 12 G. Olivier veranderen gevel maken dakkapel Burg. Knappertlaan 158 D. Moti en H. E. van Houte wijzigen achtergevel vergroten woning Graaf Florisstraat 6 en 8 D. N. J. Goederond verbouwen woning Schie 110 Janse Herenmode afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 40 A. Kocak verbouwen 3 woningen St. Liduinastraat 80 a en b N. van Straten vergroten keuken Laan van Spaland 13 W. F. van Benten verbouwen winkel Hoogstraat 33 en 35 P. v.d. Berg veranderen gevel en indeling van de winkel Hoogstraat 28 C. P. A. Kortekaas verbouwen v.m. winkel tot dokterspraktijkruimte Swammerdamsingel 7 Gemeentewerken verbouwen van garderoberuimte tot kleedcabines met douche bad „Groenoord", Schiedamseweg 138 Bouw- en Exploitatie Mij BEMA B.V. oprichten winkel-woning complex Dam en Korte Haven B.V. Schiedamse Beleggings Maatschappij verbouwen hotel en restaurant en woonruimte tot 12 woningen en kantoorruimte Rubensplein hoek Rembrandtlaan N.V. Vereenigde Glasfabrieken vergroten van de kantoorruimte Buitenhavenweg 114-116 Muys en de Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. wijzigen voorgevel en maken van een indeling in kantoordeel B 's Gravelandseweg J. Poot oprichten ligboxenstal Polderweg 240 Algemene Hulpcentrale oprichten speelverblijf Lange Nieuwstraat 57 W. J. Schneider verbouwen woning Brielsestraat 30 W. v.d. Zee verbouwen woning Visserstraat 4 H. J. van Deventer samenvoegen 2 woningen van Smaleveltstraat 13 a en b M. J. A. Zimmerman afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 48 J. Lingbeek bouwen van kantoorruimte Kommiezenlaan 19 A. Waayer afbouwen winkelruimte Hof van Spaland 33 EDAH B.V. verbouwen garage c.a. tot supermarkt Nieuwlandplein J. de Groot gedeeltelijk wijzigen restaurant en woonhuis Maasboulevard 7 N. A. Brussé verbouwen woning Boterstraat 49 Project OntwikkeLings Bureau Hotam B.V. verbouwen tot middenstandswarenhuis Herenpad 13-17 B. J. Molendijk vergroten dakkapel achterzijde en maken dakkapel voorzijde Steenstraat 6 Gemeente Technische Bedrijven oprichten opslagloods van Heekstraat A. W. <r.d. Eijk verbouwen woning Smetanalaan 110 Technocar b v.r. oprichten loods Kommiezenlaan 20 Th. Crepin verbouwen woning Smetanalaan 106 De gemeente Schiedam telde op 31 oktober 1978 in totaal 75.448 inwoners en wel 38.246 vrouwen en 37.202 mannen. Dat is 8 perso nen minder dan per 30 september j.l. en 551 inwoners minder dan per 1 januari van dit jaar. In de maand oktober j.l. werden in Schie dam 61 kinderen geboren, 31 meisjes en 30 jongens en er stierven 56 personen, 24 vrou wen en 32 mannen. Wat de migratie betreft waren er in oktober 278 nieuwe vestigingen, 102 vrouwen en 176 mannen, doch er vertrokken weer uit Schie dam 291 personen, 140 vrouwen en 151 mannen. De Raadscommissie voor Sociale Zaken houdt een openbare vergadering op woens dag 6 december a.s. om 20.00 uur in de re creatiezaal van het Stadskantoor. De agenda vermeldt onder meer: aanvulling van het bestuur van de Stichting Maat schappelijk Werk; het jaarverslag 1977 van de Gemeentelijke Sociale Dienst en de ge meente-begroting voor 1979. De vergade ring begint met het gebruikelijke vragen- halfuurtje voor de toehoorders. De Raadscommissie voor Vorming en Re creatie komt in het openbaar bijeen op don derdag 7 december a.s. in de recreatiezaal van het Stadskantoor, waarvan de aanvang ditmaal is gpsteld op 2Q.30 uur. Op de agenda staan: mededeling van be sluiten van B en W; voorstellen aan de raad aangaande het in stand houden van de openbare kleuterscholen Het Keteltje erxDe Harlekijn, aanschaf van brandblusappara- ten voor scholen van de St. Willibrordus- stichting, diverse aanschaffingen voor bij zondere scholen, vaststelling van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor de openbare vbo-school, vaststelling van de exploitatiekosten van de openbare kleuter scholen in 1977, vaststelling van de exploi tatiekosten van openbare scholen voor g.l.o. in 1977 en kredieten voor meubilair enz. voor de openbare kleuterscholen Het Ke teltje en De Zevensprong en voor de g.l.o.- school Burg. Verveen. Verder het beschikbaar stellen van gelden voor de zg. routine-kredieten in 1979 en be spreking van de gemeente-begroting voor De gemeenteraad zal de begroting van de gemeente Schiedam voor het dienstjaar 1979 in behandeling nemen tijdens vier openbare vergaderingen op maandag 18 de cember, dinsdag 19 december, woensdag 20 december en donderdag 21 december a.s. Belangstellenden zijn daarbij van harte welkom. De begroting is verkrijgbaar bij de secreta rie-afdeling Financiën in het Stadskantoor op de le etage, voor de prijs van 40.voor de hele set, de Aanbiedingsnota afzonder lijk kost 10.— De begroting 1979 ligt ook ter inzage bij die afdeling Financiën en verder op de leeszaal van de afdeling Interne za ken op de 3e etage van het Stadskantoor en de Gem. Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 en bij alle bibliotheek fi lialen. 1979 voor wat betreft de onderwijs-uitgaven en -inkomsten. Tot slot het spreekrecht voor de burgers. De Commissie voor de Volksgezondheid houdt de openbare vergadering op maan- -dagmiddag 11 december om 17.00 uur in het Gemeente-ziekenhuis. Behandeld zullen o.m. worden de gemeente-begroting voor 1979 en de districts-gezondheidsdienst Rijn mond. De Sportraad heeft de openbare vergade ring vastgesteld op dinsdag 12 december om 20.00 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Op de agenda: de benoeming van een voor zitter en een vice-voorzitter van de Sport raad en van de leden van het dagelijks be stuur; benoeming van een begeleidingscom missie voor de medische sportkeuring; de verslagen van de werkzaamheden van het dagelijks bestuur; een brief van de Stich ting Sporthal inzake een voordracht tot be noeming van twee leden in het stichtingsbe stuur; mededelingen over het plan voor het houden van een Internationale Sportjeugd- uitwisseling 1979 in Schiedam en het voor stel tot verhoging van de tarieven met 5% van de gemeentelijke sportakkomodaties. Na de rondvraag het vragenhalfuurtje voor de toehoorders. De Commissie voor Financiën en Economi sche Zaken houdt de openbare vergadering eveneens op dinsdag 12 november om 20.00 uur in de vergaderkamer op de 10e etage van het Stadskantoor. Behandeld zal worden de agenda voor de gemeenteraadsvergadering op 18 december en volgende avonden voor wat betreft de fi nanciële aspekten van de voorstellen, even tueel aangevuld met punten betrekking hebbende op de Gemeentelijke Technische Bedrijven, de V.R.O.M. en de Havendienst en het Algemeen Handelsentrepöt Het Sint Nïcolaasfeest is nog niet eens voor bij of men hoort al het knallen van het vuurwerk, dat voortijdig wordt afgestoken. Hetgeen niet alleen verboden is maar ook bijzonder hinderlijk en zelfs gevaarlijk. Volgens de regelingen van de Algemene Po litieverordening mag vuurwerk immers al leen worden afgestoken bij de jaarwisseling en wel van 31 december 23.00 uur tot 1 ja nuari 1.30 uur. Met een wijziging van de betrokken artike len van de Algemene Politieverordening heeft de gemeenteraad in april j.l. de rege lingen omtrent het opslaan, het afleveren, het bij zich hebben en het afsteken van vuurwerk enigzins gewijzigd. Dit is gedaan in het streven om een uniforme regeling te krijgen, zo niet landelijk dan toch in over eenstemming met de bepalingnen in de om liggende gemeenten. Een wijziging is de bepaling dat het zwaar dere vuurwerk geleverd mag worden aan personen van 16 jaar en ouder, terwijl tevo ren de leeftijdsgrens van 18 jaar gold. Die leeftijdsgrens geldt overigens niet voor het lichte vuurwerk als wonderkaarsen, kamer vuurwerk, pyrotechnische lucifers en klap- pertjes. Het blijft echter verboden om vuurwerk, anders dan wonderkaarsen, kamervuur werk, pyrotechnische lucifers en klappert- jes bij zich te hebben op de openbare weg of voor het publiek toegankelijk plaatsen. Dit is alleen toegestaan op de genoemde uren rond de jaarwisseling. Maar zelfs in die uren is het verboden (en dat is een nieuwe bepaling) om het vuurwerk zodanig af te steken dat het gevaar, schade, hinder of overlast kan veroorzaken. Dus niet gooien met vuurwerk en niet afsteken in bijvoorbeeld portieken of hallen. De ver koop van vuurwerk is gebonden aan een vergunning van B en W en mag slechts ge beuren in de periode van 27 december tot en met 31 december. De politie controleert of men zich hieraan houdt. Eerder verkoop is niet toegestaan. verboden. Daarnaast blijft het uiteraard zaak om heel voorzichtig om te gaan met vuurwerk. Geef kinderen toch geen vuur werk in handen! Elk jaar opnieuw raken vele mensen ge wond bij het onvoorzichtig omgaan met vuurwerk en er wordt maar al te vaak schade aangericht, zelfs brand veroorzaakt. Bovendien hebben veel mensen echt hinder van het lawaai van het vuurwerk. Deze overlast is des te erger wanneer het vuur werk nu al, ver vóór oudejaarsavond en te gen alle voorschriften in, wordt onstoken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 14