Schiedam plaats van handeling Groenendaal allerbeste bij nationale veldrit Kinderchrèche in Nolet van start Uw nieuwe bril Bingo in Nieuwland GEBIT STUK? Zweedse dia's in „Irene" Zang en orgelspel in museum aula FERD. 0VERDIJK-™ Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 35 WOENSDAG 6 DECEMBER 1978 (mits glazen voorradig) SCHIEDAM GROTE MARKT 23 TEL (010) 2675 57 Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur en na tel. afspraak Nieifwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Onder de titel „Reis door Zweden" worden vrijdag 8 december een aantal dia's getoond van steden als Stock holm, Uppsala, Vattermeer en Bohfl- sian. Verder zijn er opnamen van het Zweedse Lapland en het Nationale park „Sarek". De avond is in handen van de heer A, Quak, die de beelden toont in zaal 1 van „Irene", Nieuwe Haven 155, vanaf acht uur. Vrijdag 8 december heeft in de grote zaal van het wijkcentrum Nieuw land de maandelijkse bingo-avond plaats. Kinderen beneden de 12 jaar geen toegang. Aanvang acht uur. zaal open half acht. De maandelijkse bespeling van het an tieke orgel in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam, zal een week eerder plaats vinden. Dit in verband met de vele activiteiten ron dom kerstmis. De aanvangstijd is ver schoven naar 16.00 uur, de datum naar zaterdag 9 december. Het orgelspel is in handen van Kees Passchier. Hij krijgt medewerking van het Elburgs Vocaal Dubbelkwartet, dat onder lei ding van Maarten Seybel staat. Dit en semble trad reeds in verscheidene plaatsen op, evenals voor radio en tele visie. Start van amateurs en profs. Ronde-miss Nel de Ruiter geeft de bloemen aan Jan Harings die winnaar werd bij de junioren-nieuwelingen. De fiets op de nek hoort ook bij een veldrit. De Schiedamse Wielervereniging Harga-Sintmaartensdijk heeft zaterdag de der de nationale veldrit van Schiedam georganiseerd. Reinier Groenendaal heeft bij de amateurs en profs met ruim vier minuten voorsprong op zijn naaste rivaal Frans Francissen de overwinning behaald. Groenendaal wist met deze overwin- ing, de grote prijs binnen te halen. De 27-jarige Groenendaal, die vier jaar geleden Van de motorensport naar het wielrennen overstapte, heeft in Schie dam, na overwinningen in Orschot en Valkenswaard, zijn derde cycle-cross gewonnen en zich daarmee verzekerd van een vaste plaats in de Nederlandse selectie voor de WK cicle-cross in Sac- colongo, Italië. De wedstrijd heeft door de afwezigheid van Herman Snoeijnk, Nederlands kampioen cycle -cross niets aan kwaliteit verloren. Toen na de hul diging van Reinier Groënendaal, door ronde-miss Nel de Ruiter, aan de ploegleider van de (Snoeijnk) werd ge vraagd waarom deze ontbrak, kreeg men als antwoord, dat hij elders ver plichtingen had. groenendaal heeft vanaf het moment dat het startschot was gegeven, de lei ding genomen. Zijn naaste rivalen Frans Francissen en Hans Stekers, hebben geen kans gezien om hem van deze af te houden. Jan Spetgens moest in de eerste ronde, na een valpartij, de strijd opgeven. De plaatselijke favorie ten Jan Breur, Ger Mak, beide profs en de amateur Tom Steens, hebben zich redelijk geweerd in het geweld dat deze drie voor de WK geselecteerde renners hebben ontketend. De prestatie van Tom Steens getuigd van niveau, deze voor Harga-Sintmaartensdijk uitko mende renner, wist zich als 23-ste te klasseren en beslag te leggen op één van de vijfentwintig geldprijzen in deze kategorie. Breur en Mak moesten ge noegen nemen met een lagere klasse ring. Dat is ook niet zo verwonderlijk als men nagaat dat Breur bij uitstek een stayer is en Mak een wegrenner. De Scheveninger Bert Pronk, die het cycle-crossen als voorbereiding en kon- ditietraining voor net nieuwe seizoen gebruikt, kon zich eveneens niet in de prijzen rijden. De hoogst geklasseerde prof was „Dolle" Dries van Wijhe, die beslag wist te leggen op de veertiende plaats. Hans Steekers heeft, met zijn klasse ring als derde in de uitslag, in de aan deze wedstrijd verhouden provinciale kampioenschappen, voor het tweede achtereenvolgende jaar, het kampioen schap van Zuid-Holland gewonnen. Bij de junioren en nieuwelingen ging de zege naar Jan Harings uit Sibbe. Terwijl Arie Goossens, bij de junioren en Hans Staaten bij de nieuwelingen kampioen van Zuid-Holland werden. Bij de liefhebbers en veteranen is er geen kampioenschap van Zuid- Holland verreden. De zege ging in deze kategorie naar Rinus Onos. Manus Brinkman was met zijn dertiende plaats de best geklasseerde uit de re gio. Maandagmiddag 4 december is met het neerzetten van een denne- boompje de kindercrèche in het No- letziekenhuis gestart. Zoals u misschien nog weet is dit een project van de Vrouwen Kamer. Met de feestdagen in zicht zal deze crèche ongetwijfeld zijn waarde be wijzen. Daar de patiënten juist dan veelal extra bezoek ontvangen en men nu de kinderen onderdak weet. Men heeft op het ogenblik al de be schikking over negen vrijwilligsters. Reinier Groenendaal winnend over de streep bij de amateurs-profs. Rob Huisman (Harga) ging onderuiten verspeelde daardoor zijn kansen. Ger Mak voorop tijdens deze zware rit. Tom Steens (Harga) best geklasseerde Schiedamse renner. uogmeting Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Persoonlijke brilbegeleiding

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 35