S.G. 30 jaar; wat S.G. penning van Jan Gudde nu dat is de vraag ZAKEN- VIZIER ZAKEN- VIZIER Schiedamse Sinterklaas werd onderscheiden SBM nu in Rembrandtlaan ECï: O Esso self service op R'damsedijk Vechtpartij op TechnischeSchool Mmtrr -- rrfr studie* en beroepenmanifestatie 7*12 december in Ahoy Si Onze krant Tl mikt vandaag op: HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 8 DECfcMbbH 19/Ö Wethouder Posthoorn (links) heeft de heer Jan Gudde, die 25 jaar de Schiedamse Sint gestalte heeft helpen geven, zojuist de legpenning van de Schiedamse Ge meenschap ontvangen. r~ oo Geopend: dagelijks, behalve zaterdagavond en zondag van 09.00-12.30 uur, 13.30-17.00 uur en 19.00-21.00 uur Toegangsprijs: volwassenen 1 scholieren 0,50 Sinds kort heeft zoals u allemaal heeft gelezen de Schiedamse Belegging; Maatschappij een fraaie vestiging aan de Rembranddaan 2. Hier kunt u in een rustig gesprek ai uw zaken bespre ken met de heren C. de Vries en de heer M. J. de Jager. De muzikanten van Ambrosius, ga ven bij het lustrumfeest „SG 30 jaar" de toon aan. SG-direkteur Piüard spreekt de zilveren Sint hulrfigcnd toe. y Vrijdag is het Esso-Self-Service station aan de Rotterdamsedijk heropend. P. Verweij is de nieuwe eigenaar gewor den van het tankstation dat de laatste driejaar in beheer was van Guus Cou- wenberg. Daarvoor was het G. J. Chri- stiaanse die vijftien jaar de scepter heeft gezwaaid over dit benzinestation. Voor het eerst is nu overgegaan tot self service. Niet veranderd is de kassier verkoper Piet Rook die al ruim twaalf jaar een vertrouwd persoon is bij dit benzinestation. De zeven pompen zijn dagelijks geopend van 7.00 tot 20.00 uur. Op zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur en zondags kan men terecht van 10.00 tot 20.00 uur. Tevens is er een verkoop van talrijke accessoires. De Schiedamse Gemeenschap heeft een penning van verdienste waarmee men verdienstelijke Schiedammers wil eren. De Schiedammers moeten zich op de een of andere manier binnen het plaatselijke leven hebben onderscheiden. Nog niet zo lang geleden besloot het S.G. bestuur wat zuiniger met de penning om te springen, zodat nu de penning alleen maar aan „(afzonderlijke" plaatsgenoten ter beschikking wordt gesteld. Een van hen is ongetwijfeld Jan Gudde in het verleden één der groten binnen het Schiedamse amateurtoneel en bij ingewijdenen al jaren bekend als de man die nu al 25 jaar de Schiedamse Sinterklaas is bij de jaarlijkse intocht en de ontvangsten op het stadhuis en in de plaatselijke ziekenhuizen. Als er één man is die deze nennine van verdienste van de SG heeft verdiend is dan cok wel Jan Gudde die vrijdagavond tijdens de jubileumavond op het podium als Sinterklaas verscheen, even later het habijt en witte baard en snor op de stoel legde en toen werd gehuldigd door wethouder Herman Posthoorn die hem deze legpenning overhandigde. De bcnieaamse uemeenscnap bestaat ju jaar en de toekomst van de organisatie, die in 1948 in het leven is geroepen, is samen te vatten in twee woorden namelijk wat nu? Iedereen die zich betrokken voelt bij het werk van de SG heeft daar diep over na gedacht en iedereen vindt ook dat de SG dient te worden omgebouwd tot een plaatselijke culturele raad. Het voordeel van zoht culturele raad, buurstad Vlaar- dingen heeft er al jaren één, is het feit dat men veel meer beslissingsbevoegdheid heeften nietvoor ieder wissewasje naar het gemeentebestuur en de gemeenteraad behoeft te lopen. Er zal dus wel een beslissing moeten worden genomen over de toekomst van de SG, maar als dat op de bekende Schiedamse wijze wordt gedaan dan vrezen wij dat dit in het jaar 2000 zal geschieden. Maar goed de SG mag dan stilstaan bij de toekomst, afgelopen vrijdag werd duidelijk stilgestaan bij het verleden. In een lang niet uitverkocht Passage Theater werd de bevolking gratis een avondvullend programma aangeboden waarin de leden van de Schiedamse culturele verenigingen toonden wat men in de mars heeft Nu heeft Schiedam duidelijk grote cul turele uitschieters. De grootste daar van is natuurlijk de Rijnmondband die door zijn grootste prestatie in Kerkra- de nationaal en internationaal faam heeft verworven. Het grootste gedeelte van deze band schitterde echter door afwezigheid. Alleen tamboennaitre Bas den Breejen was er met enkele an dere leden van Schiedamse muziek verenigingen bij de openingshandeling van de avond. Voor de rest toonde de avond wat Schiedam op het terrein van het vrijetijdscultuur in de mars heeft en dat kan de toets der kritiek ruim schoots doorstaan. Er waren ook een paar duidelijke uitschieters zoals het optreden van het jeugdige Ambrosius- duo met een sketch over het Zwitserse jodelen. Dat mag dan wel niets met de muziek te maken hebben die Ambro sius voor ogen staat, maar toont wei aan dat deze Schiedamse harmonie vereniging springlevend is. Een andere duidelijke uitschieter was het optreden van de volksdansgroep van het Nivon uit Rotterdam en het optreden van de (beroeps) muzikale clown Rexis die echter het oneeluk had dat de geluidsmicrotoon wagenwijd open stond zodat horen en zien de aan wezigen letterlijk verging. „Spreekstalmeester" van de avond was SG-directeur Ruud Pillard die onberi spelijk in het zwart gekleed een zware avond moet hebben gehad. Van Pillard kan vrijdagavond worden gezegd schiet niet op de spreekstalmeester want hij doet z'n best en als je achter in de zaal zaten slecht van gezicht was dan zag je Rudi Care 11, waarvan Pillard een broer had kunnen zijn. Toch zullen de aan wezigen ongetwijfeld een plezierige avond hebben gehad met deze SG te rugblik. De beleidsbepalers van de Schiedamse Gemeenschap trokken wat zorgelijke gezichten. Zij dachten kennelijk aan de toekomst. Wat nu S.G. R. M. van H. De „strip-tease" van Sint? Non, dat nu ook weer niet, maar de Schiedamse Sint wil ook wel eens een schoon hemd aantrekken en zich scheren. SG-direkteur Pil lard, deze avond als „spreekstalmeester" optredend, geeft er het gepaste kom- mentaar bij. blik niet meer kon verwerken en teveel tabletten slikte. Door oplettendheid van leerlingen en personeel van de Technische School, is hij toen direkt naar het Noletziekenhuis overge bracht, zodat dit goed afliep. Ook heb ben wij niets dan lof voor de alhande- ling van de begeleiding van de heer T. Bos, direkteur van de Technische School. Gerringa heeft het kennelijk niet door, dat door zijn optreden zowel tegen ouders, leerlingen en direkteur, het weieens spaak zou lopen. De heer Ger ringa voor ons 'n intollerant persoon, die bij het minste geringste wegloopt en dreigt ziekenverlof te zullen nemen, kinderen uitdaagt en dan spreekt over onaanvaardbare terreur-methoden. Ik vraag mij af of deze pedagoog zijn titel wel waard is en hoop dat dit vooral goed uitgezocht wordt. Dus off. van ju stitie, schoolinspektie en al die hiermee te maken hebben, hier is werk voor u, zodat leraren, kinderen en direktie ge zond verder kunnen werken. Voor ge tuigen kan u op ons rekenen". J.K. (Naam en adres ter redaktie bekend). Men schrijft ons: „De datum 25 mei 1978 zullen wij niet gemakkelijk vergeten. Op die datum moest onze zoon J. met grote spoed naar het Noletziekenhuis worden ge bracht door toedoen van de leraar Ger ringa, die zo nodig zijn beklag moest doen in uw blad van jl. vrijdag. Onze zoon heeft een hartafwijking. Hij moest tabletten innemen en hiervan wist de heer Gerringa niet. Laatstge noemde moest echter zo nodig de op merking maken, hoe je zo stom komt om het aan het hart te krijgen. Hier mee heeft onze zoon enige tijd rondge lopen tot hij dat op een gegeven ogen- o

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 13