Mevrouw M. van Mansum bij haar afscheid: omzien in verwondering Mounties in het Theater Verkoop fabriekspartij vloerbedekking Huishoudelijke voorlichting vervult een sociale taak novotcl] TAPIJT CENTRALE HOLLAND Utrecht P. J. van Winterswijk, Unicef in de wereldwinkel Huishoudelijke Voorlichting huisarts Geen praktijk van 11'18 december VERLOVINGS RINGEN v.a. 120,—p. paar SINDS 1895 PRIJSBREKERS N0V0TEL SCHIEDAM a 12,50 (i.m.) r- Goedkeuring vanG.S. M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30 Kerstmaaltijd bij NCVB centrum HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 8 DECEMBER 1978 Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam C. KOK Vrijdag 15 december 1978 HamburgerNo votet HARGALAAN2 - Schiedam Wie van de Mounties houdt, kan dins dag 12 december terecht in het Passage Theater. Daar treden die avond de be kende Piet Bambergen en de niet min der bekende Rene van Vooren op. Zij komen daar niet aJleen, maar met een compleet gezelschap waaronder, bv. Joke Bruys en Donald Jones, met de revue ,,Hoe maller hoe mooier". Het Mounties-feest begint die avond om 20.15 uur en kaarten zijn voor diverse prijzen verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. De Mounties in vol ornaat. Zaterdag 9 december 1978 Varkenssteak Helvetia Zondag 10 december 1978 Varkensschnitzel Maandag 11 december 1978 1/2 kipBonne Femme Dinsdag 12 december 1978 Macaroni schotel Woensdag 13 december 1978 Hongaarse goulash Donderdag 14 december 1978 Koteiette Suisse U kunt nu in twee dagen honder den guldens verdienen. De tapijt centrale Holland komt twee da gen naar Vlaardingen. Met mede neming van een kolossale partij vloerbedekking, zo uit de fabrie ken naar het publiek. Met vijf jaar fabrieksgarantie tegen weggeef- prijzen Enige tips om voordeel te beha len zijn: collectie nylontegels 40 x 40 zelfklevend 0,98 cent in do zen van 50 stuks. Tapijttegels in zes kleuren los te leggen per stuk 4— keuken- en badkamer tapijt 45 2 meter breed Breed nylon tapijt per m2 7.44. Huiska- mernylontapijt 400 cm. breed 29,75 per strekkende meter Schitterende engelse bloemtapij ten vanaf 73— per strekkende meter, 400 cm. breed 100% wol len berber. 400 cm. breed vanaf 99,per meter. Huiskamerbreed tapijt in 400 cm. vanaf 39,—, 49—, 59—, 69 en 79 Als speciale aanbieding een zui ver scheerwollen tapijt in zes berber tinten 400 cm. breed, 159.— per strekkende meter en een wollen berber tapijt, 400 cm. breed, 69,— per strekkende me ter. Er kan gelegd worden. Er kan besteld worden op afroep. Betaling bij ontvangst tapijt. De koffie staat klaar voor u. Bij aan koop van 1000,— of meer een ka- do. Deze eenmalige verkoop wordt gehouden in de Stadsge hoorzaal ,.De Harmonie" Schie- damseweg 51a te Vlaardingen en wel vrijdag 8 december van 14.00-18.00 uur en zaterdag 9 de cember van 10.00-17.00 uur. DONKERE WOLKEN Er hangen wéér donkere wolken bo ven de stichting Huishoudelijke Voorlichting. De subsidie voor 1979 is namelijk tot nu toe nog niet be kend. De moderne behuizing is veel duurder. In 1971 werd mevrouw van Mansum op wachtgeld gesteld, maar haar opvolgster heeft toch zeker recht op een salgris van minstens 15.000,—. Zo bezien heeft Schiedam altijd een goedkope hulp aan haar gehad. „Je mag dit werk dan leuk vinden maSr voor niets gaat de zon op, vandaar dat deze subsidie nog even aangehouden wordt", veron derstelt mevrouw Van Mansum. Het aantal aanvragen voor de naai cursussen is gewoon niet bij te be nen. Zou het werk van de stichting dan moeten stoppen? Tijdens ons gesprek noteert mevrouw Smit, haar rechterhand op kantoor, de na- Unicef wenskaarten en de Novib-ka- lender met als doel het kinderfonds van de Ver. Naties te steunen en mensen uit de derde wereld een menswaardiger bestaan te even worden in de Wereldwinkel aan de Lange Kerkstraat 35 verkocht. Voor informaties hierover kunt u zater dag van 1-4 uur terecht. Gedeputeerde Staten van de provin cie Zuid-Holland hebben de goed keuring verleend aan besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij, met een wijziging van de begroting 1978, de volgende kredie ten zijn verleend: ƒ27.630.371.— voor de bouw van 282 woningen in Woudhoek-Noord volgens plan 1 A; - 57.000.— voor de vervanging van de communitortrommel in het ge- Het zit er bijna voor haar op, Vanaf 1 augustus 1969 is mevrouw M. van Mansum-Schmidt directrice geweest van de stichting Huishoudelijke Voorlichting in Schiedam, en zij is destijds onder leiding van mejuffrouw G. J. de Haas begonnen in een lokaal aan de Nieuwstraat met een les of tien in naaien. Nu, met haar afscheid in zicht, kijkt mevrouw vdn Mansum met voldoe ning terug op de tijd dat zij zich in zette voor de stichting. In 1954 kwam zij met haar gezin üit Deven ter naar Schiedam, gaf al gauw naailessen op de huishoudschool in Vlaardingen, en daar tussendoor 'ook bij deze stichting. „Omzien in verwondering", zou me vrouw van Mansum kunnen zeggen. Toen de stichting in bestaans. ge vaar was in 1971 was het wethouder Eef Collé die ingreep. Uitgaande van de gedachte dat al die cursussen werkelijk iets betekenen in het leven van een huisvrouw. Noem maar op: de cursussen naaien in de eerste plaats. De fijne en de Indische keu ken, hoedjes maken, kleine karweit jes, hygiëne en uiterlijke gast en gastvrouw, handenarbeid, huisvrou- wengymnastiek, bloemschikken. In 1967 volgden 1318 deelneemsters deze (in totaal 94) cursussen. Tien jaar later waren er al 108 cur sussen in 1978 zelfs 115. Met als onbestwiste topper door al die jaren heen de naaicursussen. Nu de con fectie voor de jonge moeders met kinderen zo goed als onbetaalbaar is geworden, stijgt het aantal deel neemsters. Men ervaart deze cursus sen niet alleen als erg leerzaam, maar het blijkt vaak ook dat over men over verborgen talenten be schikt. Veel fantasie heeft. De verhuizing van de Nieuwstraat naar de Korte Dam in 197Ö bete kende een enorme verbetering. Nu, negen jaar later naar het M. C. M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan met al de voorbereidingen verhuizen betekent de vervulling van haar al- lerstoutste dromen. De erkenning voor deze cursussen van de stich ting. Mevr. van Mansum is er trots op dat men sinds kort ook zeven cursussen in yoga heeft. „We hebben een sociale taak te vervullen, is haar oordeel. De Nationale Federatie werd in 1971 opgeheven, maar er kwam subsidie van de gemeente Schiedam: een bedrag van 13.009,—. In 1976 was dit al opgetrokken tot 21.677,-. men van de dames die op de open gevallen plaatsen terecht kunnen. STOELEN BEKLEDEN Veel belangstelling was er voor de cursus „stoelen bekleden" op de Korte Dam. Helaas moest men hier mede door plaatsgebrek stoppen. Een succes is ook de cursus „Pop pen maken" van Jacqueline Hende- rickx. Gymlessen straks ook op het Frans Halsplein In 1977 zijn er 31 cursussen per week gegeven. Vier nieuwe klaptafels werden aange schaft voor de naailessen, plus een nieuwe electrische naaimachine ter vervanging van de oude, die nog al leen maar recht kon stikken! Twee naaicursussen ook in het kruisge- bouw in Groenoord, plus een cursus in macramé. Trouwens in geheel Schiedam heeft de stichting in al die jaren haar keurig verzorgd visite kaartje, afgegeven. Mede ook dank zij haar eigen rubriek in onze krant elke week. Die werd altijd gelezen en heeft zich een aparte plaats verworven. „Die rubriek heeft me altijd veel cursis ten opgeleverd", zegt mevrouw van Mansum. Wat of zij né 19 december haar afscheid van 5 tot 6 uur in het dienstencentrum „De 4 Molens" gaat doen? meer, maar eerst met haar man en de caravan door Grie kenland trekken en nog veel meer reizen maken. Ze heeft er tot nu toe zo weinig tijd voor gehad. In Kwa- dendamme vlak achter Goes zal zij wel zien wat of de toekomst brengt. JAARVERGADERING De Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeling Schiedam, houdt op dinsdag 12 december haar jaarvergadering in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De vergadering begint 's avonds om 21 uur. Woensdagavond 13 december zitten de leden van de Ned. Christen Vrou wenbond afdeling Centrum aan een kerstmaaltijd aan in zaal Chr. So ciale Belangen aan de Lange Haven 73. Aanvang 18.30 uur. Om 8 uur houdt men het nog in Kerstsfeer en vertelt mevrouw Verkerke-Timmer- mans een kerstverhaal. Voor de an dere leden begint de avond dus om 8 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3