garage noordvestsingel lil telefoon 7059 62 SCHIEDAM Schoner kan uw tapijt niet worden van der Fa. Jonkman en Visser 1,95 32,50 4,50 DOE HET ZELF-SHOP bij ons huren Ukunt het zélf! Partij behang voor halve prijs! POPPEDIJN Kinderboetiek CitroénGS 1220 Club 1975 LPG1250 Mitsubishi Galant Sigma 1600 GL LPG-inst Clubman donderdagavond koopavond Donderdagavond koopavond Hoogstraat 54, Schiedam diepreinigen onder hoge druk DROGISTERIJ geneesmiddelen I cosmetica byouterien uitvoering van schilderwerk bin nen - en buiten. Wij behangen en witten ook. Behang nu per rol vanaf Vouwdeuren van 42,50 voor Schuimvinyl 100 cm breed; per meter van 12,50 voor Veegvaste muurverf 0 aa 4 kg 0,UU Bij aankoop van *.ehang: 1 pak lijm gratis! SCHIEDAMMERS OPGELET! Hv'j«. 50 x 70 mm Vuren T* 2,80 Luan wandplaat Parana pine schrootjes Vloeiboard Vlaardingendijk 169. Tel. 161459 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 69 WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 Het adres voor kwaliteits occasions met inruil, financiering en garantie Voor exclusieve kinderkleding kunt U bij ons terecht. Als het niet past, kan het passend gemaakt worden in ons eigen atelier. Dit alles voor een redelijke prijs. Overtuig U zelf en kom eens een kijkje nemen. dan volgens het systeem van met Citin 625-sproei/extraktie-tapijtreiniger. De lichte en moeiteloos te hanteren machine voor zo'n grandioze reinigingsbeurt (ook voor bankstellen, traplopers, auto-interieurs e.d.) kunt u tegen een billijk tarief Wij vertellen u er graag meer van; bel even naar: «man City Centrum Schiedam - Hoogstraat 115- Tel 730788/268241 Schiedam Zuid - Groenelaan 30. tel 268241 BEHALVE MAANDAGMORGEN HEEL DE WEEK GEOPEND Aleidastraat 121 - Tel. 265225 - Schiedam van 3,50 voor slechts origineel van 25,— voorI in de lengte f\ r\n 1.80 - 2.10-2.40 - 2.70 - 5 400,98 61 x 1.2 per plaat.30 De gezellige winkel waar u heel veel kunt vinden voor uw gezelligheid. Nu ook in Schiedam Kethel vlakbij winkelcentrum Spaland „Je zou party shop kunnen om schrijven als een ideale combinatie van een slijterij, een wijnboetiek en, wat wij dan noemen een smikkel winkel: het eetge beuren opeen feestje. Op die manier kan de klant in een leuke sfeer met deskundige voorlichting tegen discountprijzen, want dat blijft toch wel voorop staan, alles krijgen wat hij voor zijn feestje nodig denkt te hebben". Voor de nabije toekomst wil dhr. van der List eerst de gaten opvullen tussen de diverse filialen, zo zal er tussen Gorinchem en Rotterdam zuid nog wel een Party Shop bijko men en op nog wat plaatsen. Meer dan 20 filialen in de randstad ziet dhr. van der List echter niet zitten, daar je de omzet anders zo gaat ver snipperen, je krijgt van die snoep winkeltjes en dat is nou net niet de bedoeling, ik wil alleen grote win kels. Duidelijk praktijk gericht derhalve en zo is het met de hele filosofie ach ter Party Shop. Elke winkel moet een mixture zijn van sfeer, compleet assortiment (nu ook 50 soorten whisky en 50 soorten bier) en lage prijzen. Dat zijn in wezen tegenge stelde elementen, dhr. van der List erkent dat ook en die tegenstelling is alleen maar met nuchter, praktisch denken tot een aanvaardbare suk- sesformule te smeden. Hoe doet Party Shop dat met die lage prijzen, niet zo moeilijk zegt dhr. van der List: punt één hebben wij praktisch geen overheadkosten, zelf sta ik altijd ook in één winkel, geen abnormale dure inventaris, door de zelfbediening in de slijterij qua omzet verhouding weinig man kracht, massainkoop bij de fabri kant zelf veel inkopen in het buiten land en goedkope panden trachten te huren, neem nu die winkel in Ke thel, uiteraard ben ik mij er van be wust dat het niet de beste stand is, de klanten moeten vanaf het winkel centrum eerst de straat achter het oude raadhuisje oversteken, maar ik zit wel op de helft van de huur, als in het winkelcentrum „Spaland". U stelt dat u bijna de helft markt aandeel hebt in het verzorgingsge bied waar u uw winkels heeft, is dat juist? Jazeker, er zijn zelfs plaatsen bij waar dit 70% is, uiteraard kun nen wij dat hier in Schiedam nog niet zeggen, de klanten kennen ons nog niet, ze moeten vertrouwen krij gen in het artikel en je weten te vin den, maar ik ben er van overtuigd dat als een klant éénmaal bij Party Shop binnen geweest is, de tweede en volgende keren automatisch vol gen. (I.M.) PARTY SHOP: Een leuke sfeer, deskundige voor lichting en aantrekkelijke prijzen. De drie basisgedachten achter Party Shop, die is ontwikkeld en wordt uitgevoerd door dhr. E.P. van der List. Hij is slechts 30 jaar, maar heeft toch al een leven in de slijters branche achter de rug. 12 1/2 jaar geleden nam hij de zaak van zijn va der in Delft over. Dat werd de basis van een keten van nu bijna 15 win kels, voornamelijk in het zuidelijk deel van de provincie Zuid Holland. De heer van der List heeft het van het begin af aan zien zitten in de zelfbedienings slijterijen. Hij noemt dit duidelijk iets anders dan de zgn. pure witte slijterijen, die jaren gele den enorm populair waren, maar in middels door te klein assortiment en te weinig service vrijwel allemaal ter ziele zijn gegaan. Na de over name van de zaak aarzelde dhr. van der List er dan ook geen moment over om de fraaie inventaris van de zaak van zijn vader te verwijderen, de magazijnen bij de winkel te trek ken en een zelfbedieningsinventaris in de winkel aan te brengen. Dit niet zonder sukses, na één maand steeg de omzet met 600%. Sindsdien werd het de bekende suk- sesstory: De zaak in Delft moest we gens ruimtegebrek verhuizen naar een groter pand en sinds 1970 wer den er zaken geopend in Gouda, Lei den, Delft, Woerden, Zoetermeer, Hoogvliet, Barendrecht, IJsselmon- de, Gorinchem, Alphen en sinds kort ook in Schiedam/ Kethel Schie- damseweg 141, tegen het winkelcen trum Spaland aan. Zeer binnenkort gaat er nog een vestiging open in Schiedam en één in Capelle a/d IJs- sel, waarmede het totaal' aantal op 15 komt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 69