NIEUWJAARSRECEPTIE 1979 Verbranding van kerstbomen Openbare vergadering GLADHEIDSBESTRIJDING - Gemeenteraad bespreekt de Gemeentebegroting 1979 maandag 1 januari 1979 van 16.00 uur tot 18.00 uur een taak van de V.R.O.M.-dienst Ter inzage: Bestemmingsplan Binnenstad Informatie-avond over project Jan van Avennesstraat e.o. maandag 18 dec., dinsdag 19 dec., woensdag 20 dec. en donderdag 21 dec. Ter inzage: bouwplan voor 124 woningen Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telefoon 26.05.00, toestel 340. Burgemeester en Wethouders van Schiedam houden ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar 1979 een Nieuwjaarsreceptie in het historische en sfeervolle stadhuis aan de Grote Markt en wel op Zoals gebruikelijk zullen de leden van het College van B en W aanwezig zijn om in een informele sfeer de gelukwensen voor het nieuwe jaar te wisselen met de aanwezigen. De bedoeling van de receptie is dan ook om een ieder in de gelegenheid te stellen de andere aanwezigen persoonlijk te ontmoeten. Er is derhalve uitdrukkelijk geen plaats in of rond het stadhuis om propaganda te maken, collectes te houden peti ties aan te bieden of dergelijke acties te voeren. ALLE INWONERS VAN SCHIEDAM ZIJN HIERBIJ UITGENODIGD AANWEZIG TE ZIJN. t De Stuurgroep huisvesting alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens houdt een openbare vergadering op vrijdag 15 decem ber 's middags om 14.30 uur in de vergader kamer op de 12e etage vap het Stadskan toor. Behandeld zal worden de evaluatie en het voortbestaan van de Stuurgroep en, in dien tot voortbestaan wordt besloten, ook het maken van nieuwe afspraken. Een minder bekende maar zeker niet onbe langrijke taak van de V.R.O.M.-dienst vormt het begaanbaar en zo veilig moge lijk houden van de doorgaande wegen bin nen de gemeente tijdens de winter. Sneeuw, ijzel, opvriezen van natte wegge deelten en andere winterse toestanden kunnen in korte tijd het verkeer belemme ren en somtijds volledig ontwrichten. Het zal duidelijk zijn dat ter voorkoming hier van zo snel en efficiënt mogelijk maatrege len genomen dienen te worden. Na een melding van de politie over gladheid, rukken de speciaal uitgeruste vrachtauto's, voorzien van een modern strooimechanisme, volgens een van te voren vastgesteld strooiplan uit naar plaatsen waar strooien noodzakelijk geacht wordt. Deze vrachtauto's met strooimechanisme vragen natuurlijk ook een deskundige be diening. Bij afstelling van het strooimechanisme wordt rekening gehouden met vier belang rijke factoren: 1. De weersgesteldheid; 2. Verkeerssituatie; 3. De toestand op de wegen (ijzel, sneeuw of hagel) 4. Minimaal zoutverbruik uit oogpunt van milieubesef. Het besturen van een- strooi-auto wijkt wel iets af van het besturen van een normale vrachtauto. De chauffeur moet tijdens het strooien en bfestri'jden van gladheid niet al leen de wagen besturen maar ook het strooimechanisme bedienen, rekening hou den met geparkeerde auto's, soms aan twee zijden van de straat en bovendien met auto mobilisten, die achter hem rijden. Gelukkig kunnen de meeste automobilisten begrip opbrengen voor de problemen van een „chauffeur-gladheidsbestrijder" en hande len daar ook naar. Zij blijven op behoor lijke afstand en beseffen dat het dicht op een strooiauto gaan rijden of zelfs proberen te passeren zeer gevaarlijk kan zijn voor beide partijen. De nogal eens gehoorde mening dat gladheidsbestrijdings-taak van V.R.O.M.-dienst alle openbare wegen inclu sief voetpaden e.d. in Schiedam omvat niet juist. De taak van de V.R.O.M. blijft beperkt tot het strooien van zand/zout op: a) doorgaande verkeerswegen b) busroutes c) rijwielpaden alsmede op rijbanen rondom zieken-, be jaarden- en verzorgingstehuizen e.d. en op nog een aantal secundaire en of zeer smalle dan wel gevaaropleverende buitenwegen. Voor vrijwel iedere burger wordt het daarom mogelijk op betrekkelijke korte af- sfand van zijn woning een gestrooide rijweg te bereiken en omgekeerd. Mocht u in de winterse periode uw gladde stoep als hinderlijk voor uzelf en andere mede-burgers ervaren dan raden wij u aan zelf voor bestrijding te zorgen (een en ander volgens art. 87) van de Alg. Politieverorde ning. Bij de V.R.O.M.-dienst is (beperkt) strooi- zout verkrijgbaar voor 2,50 per zak van 10 kg. Voor verdere informatie en inlichtingen kunt u terecht bij de Gemeentelijke Ver- voer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Markt- dienst (V.R.O.M.-dienst), kantoor Ringers- straat 9, Schiedam, telefoon 377155. de de is Evenals in .vorige jaren, zal wederom een kerstboomverbranding plaats hebben en wel op dinsdag 2 januari 1979. De verbran dingsplaatsen zijn gelegen: 1. Westfrankelandsedijk, op het terrein liggende in het verlengde van de Ruben slaan 2. het zandveld bij de kruising Van Dal- sumlaan - Bouwmeestèrweg 3. Voor elke ingeleverde kerstboom ont vangt men een kwartje. De V.R.O.M.-dienst zal ervoor zorgdragen dat dinsdag 2 januari a.s. op de 6 bekende plaatsen in de stad kerstbomen kunnen worden ingeleverd t.w.: - Rozenburgerplein, - Van'tHoffplein, - Parkweg hoek Mgr. Nolenslaan, - Dr. Wibautplein bij het Wijkcentrum, - Frans Halsplein en - bij de V.R.O.M.-dienst aan de Ringers- straat 9 (Gravelandsepolder) Op deze inbrengingspunten neemt perso neel van gemeentelijke diensten van 9.00 tot 12.30 uur de kerstbomen in ontvangst. Voor het inleveren kan men dinsdag 2 ja nuari a.s. eveneens terecht op de beide stookplaatsen en wel van 9.00 tot 19.00 uur. Om precies 19.00 uur worden de nieuw jaarsvuren ontstoken. Op de secretarie-afdeling Openbare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage ligt voor een ieder ter inzage het Bestem-, mingsplan Binnenstad en het Koninklijk Besluit van 29 juli 1978, nummer 40, waar bij alsnog goedkeuring onthouden is aan delen van het plan. Het betreft de delen met de bestemmingen: „Woningen" W3, „Par keer doeleinden"' PD, „Handels- en Be drijfsdoeleinden" HBD, „Verkeersvoorzie ningen", „Bijzondere Gebouwen" BG (ter plaatse van de Passage) en de aanduidingen „Verkeersrelatie" en „Voetgangersrelatie", een en ander zoals nader is aangegeven op de bij dit plan behorende kaart, nummer S 108-2-21 lb. Verder is de goedkeuring onthouden aan gedeelten van de bij dit plan behorende voorschriften, te weten: artikel 4; artikel 6 .tweede lid; artikel 7 tweede lid onder d; ar4 tikel 7 derde lid; artikel 8 tweede lid onder d; artikel 9 tweede lid onder d; artikel 10 tweede lid onder d; artikeJJ 1 tweede'lid on der d; artikel 12 tweede lid onder b; artikel 13 tweede lid onder b; artikel 19; artikel 21; artikel 22 eerste lid onder a; artikel 22 eer- ste lid onder c; artikel 22 tweede lid onder a; artikel 22 tweede lid onder b, eerste vol zin; artikel 22 tweede lid onder c; artikel 22^ tweede lid onder d, tweede volzin; artikel 22 derde lid; artikel 22 vijfde lid; artikel 24 eer ste lid; artikel 27 derde lid en artikel 28. Het overige gedeelte van het Bestemmings plan is onherroepelijk goedgekeurd. Op de gemeentesecretarie afdeling Open bare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage ligt voor een ieder ter inzage het bouwplan voor 124 woningen in het Zuid oostelijke deel van het plangebied Woud- hoek Noord. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn voornemens hiervoor een bouwvergunning te verlenen met ge bruikmaking van een vrijstelling als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tot 11 januari 1979 kan een ieder tegen dit voornemen schriftelijk bezwaren indienen bij B en W per adres, Stadskantoor. Voor het „project Jan van Avennesstraat en omgeving" tot her-indeling van de straten met een verbetering van de woonomgeving, zijn de bewoners van de Jan van Avennes straat, Bilderdijkstraat, Da Costastraat een deel van de Dirk van Wassenaarstraat, een deel van de Graaf Florisstraat en van het Hofje van Belois, uitgenodigd voor een in formatie/praatavond op woensdag 13 de cember in het Wijkcentrum West (de voor malige Kiveva-kleuterschool) aan de Van Beverenstraat 40, aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal een toelichting worden gegeven op het gemeentelijke beleid met betrekking tot de verbetering van de woonomgeving. Tevens is het de bedoeling een werkgroep samen te stellen waarin sa menwerken de vertegenwoordigers van de bewoners, en bewonersver. Schiedam-West en ambtenaren van de dienst Gemeente werken. Deze werkgroep zal dan het project verder begeleiden, in overleg met de bewo- Bij de aan de bewoners verstrekte Informa tiekrant is een vragenlijst bijgesloten, met vragen over de gezinssamenstelling hoe men de gebruiksmogelijkheden van de straat vindt, over de gevaarlijke punten voor kinderen op de weg naar school en over het parkeren. De gemeenteraad van Schiedam zal de begroting van de gemeente Schiedam voor het dienstjaar 1979 volgende week in behandeling nemen tijdens vier openbare vergade ringen op in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1. De aanvang is steeds 20.00 uur precies. Tijdens deze vier vergaderingen zal ook de normale maandelijkse agenda voor de raadsvergadering worden behandeld. Een ieder is van harte welkom. Deze week zal in alle plaatselijke jcranten een beknopt overzicht van de belangrijkste gegevens uit de Begroting 1979 worden opgenomen, zodat een ieder een globaal inzicht kan krijgen van deze Begroting. De Begroting 1979 is verkrijgbaar bij de secretarie-afdeling Financiën in het Stadskan toor op de eerste etage, voor de prijs van 40,voor een hele set. Deze bestaat uit de „Be groting van inkomsten en uitgaven", de „Begrotingen van de takken van dienst" en de „Nota inzaké de aanbieding van de Begroting". De Aanbiedingsnota waarin de belag- rijkste gegevens uit de begroting en vooral de wijzigingen ten opzichte van het jaar 1978 staan vermeld, is ook afzonderlijk verkrijgbaar voor 10, De Begroting 1979 ligt ook ter inzage op de Afdeling Financiën en verder op de leeszaal van de afdeling Interne Zaken op de 3e etage van het Stadskantoor. Verder in de cen trale leeszaal van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 en in alle bibliotheek-filialen. Dit laatste is gedaan omdat men dan ook in de avond- ure^ terecht kari.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 8