lp ITtï^SJ mwËÊÊÊÈm Nauwsluitend zwarte avondjurk, hartvormig décolleté\, spagetti bandjes en split in de rok, knoop- sl uiting op de rug van een 100 pro cent katoenen chintz. (Match Point, ontwerp Nico Verhey, Amsterdam. Schoenen: Cynthia, Amsterdam). De periode van pure nonchalance in de mode raakt zo zoetjes aan op het tweede plan. Niet datje als vrouw niet meer aan mag trekken waar je zin in hebt: gelukkig niet, dat behoort ook tot het grijze verleden. Het is echter wel zo dat op het moment de spijkerbroek niet meer fungeert als allemansvriend in je garderobe. Tot voor kort kon je dat uitstekende apparaat met goed fat soen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat aan, of je nu op de koffie ging in het Americain of het jaarlijks boeken bal bezocht. We kunnen nu zeggen dat er weer echte gelegenheidskle ding bestaat. Sterker nog, het wordt nu bijna de omge keerde wereld: je mag nu overdag ook glanzen en glitteren in kleding die ooit alléén geschikt was voor feesten en par tijen. Maar ja, de mode laat zich niets vertellen of voor schrijven. Wij pretenderen evenmin iets voor te schrijven en houden het wat die gelegenheidskleding betreft bij de komende feestavonden van de decembermaand; daarom een paar suggesties om vast in een feestelijke stemming te komen voor de kerst en jaarwisseling. Alles van pure, mooie katoen, uiteraard, want al is die goeie, ouwe, trouwe, lekker zittende jeans het niet hele maal meer, je wilt je toch ook prettig voelen in je feestpak... Foto's Jaap Teding van Berkhout. Wijd vallende, romantische jurk van zachte, grijze katoen-flanel met vierkante pas, knoopsiuiting van voren, gedragen op een gemakkelijk zittende broek met iets te lange, nauw toelopende pijpen, van het zelfde materiaal. (Marielle Bolier, Amsterdam. Schoenen: Cynthia, Amsterdam). Tailleblazer met sjaal en kraag en schoudervulling, gemaakt van puur katoenen chintz. (Match Point, ontwerp Nico Verhey, Amsterdam). Katoenen chintz broek met ruime bandplooien, nauw toelopende pij pen en steekzakken. (Happy Days Wholesalers, Amsterdam). Stra pless „hot top" met smock effekt, van hetzelfde materiaal. (Happy Days Wholesalers, Amsterdam). Handgebreide trui van katoen, met V-hais en ragjan-mouwinzet. (Salty Dog, Amsterdam). Hoogsluitende bandplooibroek van 100 procent katoenen velours, bedrukt met pied-de-poules dessin. (Miquel Fas hion, Aamsterdam).

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 26