administratief medewerker <nnï> kommercieel/ administratief medewerker 0NDERH0UDSMETSELAARS verkoopafdeling TLFL'N MEDEWERKSTER VOOR DE VERKOOPAFDELING GRINDTEGELS BRaSSa-PBRSLUCHT FA. W. LOMAN ZN Gevraagd: Het Pierement (slot) voor afwisselend werk bouw- en aannemingsbedrijf utiliteitsbouw restauratiewerken verbouwingen onderhoudswerken renovatie kantoor: westerkade 26 Schiedam telefoon 010-260650 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 - VRIJDAG 5 JANUARI 1979 BAAN VOOR OB/J Voor onze afdeling Ventilatietechniek zoeken wij op korte termijn een admi nistratief medewerker. Hij zal een gedeelte van de verkoopadministratie verzorgen w.o. de orderbegeleiding waarbij hij zowel schriftelijk als telefo nisch met afnemers in kontakt treedt. De juiste man beschikt over enige admi nistratieve ervaring en heefteen oplei ding op HAVO-niveau. Leeftijd tussen de 21 en 23 jaar. Hij heeft zijn dienst plicht vervuld of is er van vrijgesteld. Wij bieden voor deze funktie een goed salaris en prima secundaire voorziening en o.m. reis-en studiekostenvergoeding. Wilt u meer weten? Bel dan 010 - 730122 en vraag naar de heer De Vet. U kunt ook een briefje schrijven naar Itho B.V., Postbus 21, 3100 AA Schiedam, t.a.v. afdeling Personeels zaken. Itho BV is leverancier van tech nische produkten aan produk- tie-, groothandels- en installatie bedrijven. Zij beweegt zich op het terrein van ventilatietechniek. koeltechniek, warmtetechniek. regeltechniek, elektrotechniek en airconditioning Zij vertegenwoordigt in Neder land vele vooraanstaande bin nen- en buitenlandse fabrikan ten en importeert o.a uit de Verenigde Staten. Denemarken, Duitsland. Engeland. Frankrijk, Italië en Japan. Aang.: Renault 12 TS 1976 en 1977, Renault 12 TL 1973. 1974. 1975. 1976 en 1977. 1978. Renault 14 TL, 1977, Renault 6 TL 1975, 1976. Renault 6 L. 1975. Renault 5 TL. 1973 en 1976. Renault 4 TL 1975. 1976. 1977, Datsun Cherry 1977. Alle wagens met ga rantie en keuring. Inruil en financiering mogelijk. Renault-dealer Koster B.V. BUrg. H. Gretelaan 273, Schiedam. Tel. 707777. Woningruil: centrum van Schiedam, aang. 7 ka merwoning, C.V. plus bal kon, hal, badkamer. 3de verdieping. Gevr.: 5 kamer woning. liefst lager. Tel. 732642. Te koop: 1 paar No ren mt. 38 25,1 paar kunstschaatsen mt. 35 20.—. Tel. 7-33223. Jan v. Zutphenstraat 33. Te koop: 3-pits Gas fornuis, i.g.st., bankstel i.z.g.st. Tel. 265257. Te-koop: z.g.a.n. Hoc key schaatsen mt. 44. prijs I 60.—. Te bevr. 703104. Te koop: Peugeot 204, bj. 1975. Tel. 701154. TLFUN PROCESAFSLUITERS REGELKLEPPEN VLINDERKLEPPEN LUCHTMOTOREN Tuflin vervaardigt en verkoopt plug- en kogel afsluiters regelkleppen en aanverwante pro dukten t.b.v. de chemische en petrochemi sche industrie. Op korte termijn zoeken wij ter versterking van ons jonge team in ons kleine en gezellige kantoor een: Wij verlangen: opleiding HAVO/MAVO-4 niveau/typediploma evt. aangevuld met steno/handelskorrespondentie Nederland/Duits/Engels. enige jaren ervaring strekt tot aanbeveling leeftijd tot circa 25 jaar Geboden wordt: Een prettige werksfeer met aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties voorzien van recente pasfoto zien wij gaarne tegemoet t.a.v. onze direktie. Vlaardingen Bellstraat 7-Postbus 436 Binnen enkele weken verhuist onze vestiging Rotterdam naar Schiedam in de 's-Gravelartdse polder, 1500 mtr. van station Schiedam. Voor deze vestiging vragen wij Deze funktionaris zal worden belast met de telefo nische verkoop van onderdelen, de balieverkoop, alsmede met de administratieve afwikkeling van deze orders. Van kandidaten voor deze funktie verwachten wij een opleiding op minimaal MAVO nivo aangevuld met een type-diploma. Ervaring in een soortgelijke funktie is gewenst. Leeftijd tot 25 jaar. Belangstellenden voor deze funktie kunnen hun sollicitaties richten aan de afdeling personeelszaken van Grasso Perslucht bv, Galliersweg 27, Oss. Telef. 04120-32956. Grasso-Perslucht is één van de vijf internationaal opereren de werkmaatschappiien van Grasso en produceert lucht compressoren en complete persluchtinstallaties. De andere vier werkmaatschappijen zijn: Grasso Nami bv pers luchtgereedschappen: Grasso-Stacon bv - koel-, aircondi tioning en luchtcompressoren en appendages; Grenco bv ontwerpt, installeert en levert koel en vries-installaties alsmede complete (turnkey I projecten voor opslag en ver werking van voedingsmiddelen; Grenco Bedrijfskoeling bv - koel-, vries- en klimaatregelinstallaties, transport- koeling De grote zelfstandigheid van elk bedrijf afzonderlijk biedt optimale mogelijkheden voor het toepassen en ontwikkelen van specifieke kennis en vaardigheden IN DIVERSE KLEUREN EN MATEN Ook zaterdags tot 1 uur Overschieseweg 60 - telefoon 150324 Rotterdam Montesol. eigen auto- reizen. A.N.V.R. reisbureau De Beer. Appelmarkt. Rijnreizen 1979. A.N.V.R. reisbureau De Beer. Appelmarkt. Rondreizen Indonesië. A.N.V.R. reisbureau De Beer. Appelmarkt Eigen auto-reizen. A.N.V.R. reisbureau De Beer. Appelmarkt Arke reizen 1979. A.N.V.R. reisbureau De Beer, Appelmarkt. Haal uw Israëlgids '79. A.N.V.R. reisbureau De Beer, Appelmarkt Voor al uw cruises, A.N.V.R. reisbureau De Beer. Appelmarkt Elektr. schrijfmachine Olympia met garantie 575,rekenmachine Addo X 75,—. Tel. 01899- 12427. bv kuypers Of ik wel eens van een Taragot heb gehoord? Ja mijnheer, dat heb ik! En er is inmiddels nieuws gekomen uit Noorwegen, terwijl de vraag naar een verklaring van de meest voorkomende vreemde uitdrukkin gen eveneens binnenkort aan de beurt is; alles over het symphonie orkest en... maar dat kan niet alle maal tegelijk! Als u het goed vindt maken we eerst het pierement af, waarna bovengenoemde onderwer pen aan de beurt komen. De voorloper van het pierement dus, het cylinderorgel. Al in de middeleeuwen, en misschien nog wel eerder, bestonden er draaior gels. Echte orgels waar muziek uit kwam. Je moet je eens voorstellen wat dat betekende jongens en meis jes! In een tijd waarin geen radio's, televisies, grammofoons en bandrecorders bestonden, kon je zomaar een stukje muziek spelen, zonder dat je muzikaal hoefde te zijn. Die muziek was reeds in. Het orgel was n.l. voorzien van een grote houten rol met pennetjes. Diezelfde pennetjes bespeelden de toetsen van het draaiorgel. Het systeem van de huidige speeldoosjes dus. In de tijd van Willem de Zwijger enz. hoorde men deze muziek niet op straten, marktpleinen en ker missen. Dit soort orgels werd ge maakt van kostbare houtsoorten met prachtige inlegwerk van ivoor, zilver en goud. Daardoor waren ze /.o duur, dat alleen rijke mensen ze konden betalen. Alleen in paleizen en kastelen waren ze te horen. Het uiterlijk was vrijwel eender, even eens met bewegende bedden enz. Waarschijnlijk vraagt u zich af, waarom in deze rubriek zonodig het draaiorgel moet worden behandeld. Omdat er maar weinig over bekend is, en.... wist u, dat er een tijd is ge weest, dat de dominee of de pastoor vanaf de preekstoel een psalm of een gezang aankondigde, en dat de gemeente dan begon te zingen met draaiorgel begeldding? Deze kerk- draaiorgels zijn vooral in Engeland veelvuldig gebouwd en gebruikt. Zelfs nu nog zijn daar een paar ker ken met zo'n levensgroot cilinder draaiorgel. Op iedere rol zitten meestal tien liederen, zodat de or ganist of liever gezegd de ker korgeldraaier met vijftien rollen alle psalmen kan spelen. Het is een in drukwekkend gezicht om zo'n man bezig te zien: met één hand draait hij aan een slinger, terwijl hij met de andere hand knoppen bedient. Daarbij staat hij op één been, om dat hij met het andere lucht moet pompen. Er zou nog veel meer over te vertel len zijn, maar de ruimte laat dat helaas niet toe. Mocht deze infor matie uw belangstelling voor dit soort orgels hebben opgewekt, dan kunt u in het nationaal museum van speeldoos tot pierement uw hart ophalen. Het staat in Utrecht. Achter den Dom 12, onmiddelijk achter de grote Domkerk. Zo'n be zoek is een belevenis en meer dan de moeite waard! Volgende week iets over de minder bekende Tara got. JILVAN DEN DOEL Rands tadedrties, wekelijks in 700.000brievenbussen

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 25