„De Bever" toegankelijk voor de hete westwijk Rotterdam snoept Schiedam groot rellenperskaart af Wel wat tegenslagen Lems: „dat idee is van ons ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN Ooievaars houden ledenvergadering GEBIT STUK? ORANJE Broersvest 50-52, Schiedam Telefoon 267594 Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997 - 264140 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - WOENSDAG 10 JANUARI 1979 fX ft vcvrxr-t m -w~1 Haag. Deze laatste is overigens ook de baas van de rijksrecherche, die onder zoeken moeten instellen bij zaken waarbij ambtenaren (politie of ande ren) zijn betrokken waar een luchtje "aan zit. In samenspraak met de twee rechter lijke autoriteiten (verantwoordelijk voor het justitiële werk van de politie) en Schiedams burgemeester Lems (in deze funktie verantwoordelijk voor de openbare orde binnen zijn gemeente) zal worden besloten wat nu verder te doen staat. LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Donderdag 11 januari houdt de vereni ging ,,De Ooievaars" een ledenverga dering in het eigen gebouw aan de Za- menhofstraat 31 in Schiedam. Het be langrijkste punt op de agenda is het werk van de bouwcommissie. Daarom doet het bestuur een oproep aan alle leden om deze vergadering, die om acht uur begint, bij te wonen. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur en na tel. afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 01-3-261417 SLIJTERIJ WIJNHANDEL In een onverstaanbaar taaltje (behalve dan voor de ABC-mensen) gaf Hakki Aluc namens de buitenlanders (Turken en Marokkanen) tijdens de opening van het buurtcentrum „De Bever" aan de Van Beverenstraat van zijn blijdschap kennis. Daaraan voorafgaande had Joke Roeling een kort welkomstwoord gesproken en verrichtten de jongste aanwezige peuter, Daphne van Brinkelen en Yvonne Rett- lich (17) de officiële opening. De oude Ki-Ve-Va-kleuterschool heeft een nieuw onderkomen gekregen. Dankzij de inzet van allen, die zich hierbij nauw betrok ken voelen. Zij hebben ervoor gezorgd dat ditcentrum in de Westwijk er zo gezel lig mogelijk uitziet. Met de muziek van „Ambrosius" voorop trok de „openingskaravaan" naar het buurtcentrum „De Bever". Voordat het zover was, heeft men ver schillende vergaderingen belegd. De leiding van het buurtcentrum „De Kreek", de leden van de bewonerscom missie West, afgevaardigden van de Turkse en Marokkaanse verenigingen, de jeugdconsulent, maar ook maat schappelijk werker Wim van Nieuwen- huize, hebben de handen ineengesla gen en zijn eendrachtig aan de slag ge gaan. Het idee om hier een buurtcentrum te vestigen, is afkomstig van de heer Ha merslag, die de kat de bel aanhond toen hij hoorde dat de vm. kleuter school leeg kwam en toen is het alle maal eigenlijk vanzelf gegaan. De opzet van dit buurtcentrum is dat men over een jaar of vijf over een eigen gloednieuw wijkgebouw kan beschik ken. Op het ogenblik draait er een peuterspeelzaal met drie groepjes van 10 kinderen. De wachttijd hiervoor is niet zo groot meer. Als u dus denkt: mijn peuter kan ik hier misschien ook nog wel kwijt, loopt u dan even langs. De openingstijden zijn maandag- en donderdagmiddag van 13.00-15.00 uur, dinsdag- en vrijdagmorgen van 9.15-11.15 uur en op maandag- en woensdagmorgen van 9.15-11.15 uur. Toegang vanaf 2 Vi jaar. Oud wethouder Eef Collé, stond hier helemaal achter, vertelt Joke Roeling, maar dat is ook het geval met zijn op volger, wethouder Herman Posthoorn. De Vrouwen Praatgroep heeft er een onderkomen en ook de niet meer weg te denken ABC-cursus voor buitenlan ders. Bovendien krijgen vier groepen Turkse vrouwen hier op zondag naai les. Voor de kinderen wordt een over- blijfklas ten gerieve van de werkende moeders gehouden, maar er is ook een speciale huiswerkklas. „Verder is dit echt een buurtcentrum", zegt Joke Roeling, „wijkgericht en met speciale aandacht voor de bejaarden en alleenstaanden, die hun wensen zo spoedig mogelijk bekend mogen ma ken. „We willen er namelijk alles aan doen om het deze mensen zo gezellig mogelijk te maken". Hoe kwam je op de gedachte de naam „De Bever" te gebruiken? Yvonne Rettlich (17) heeft er een antwoord op. „Ik heb destijds ook de naam „Steffie" van onze jongerensoos in de Stephen- sonstraat verzonnen. Niet zo moeilijk als je van de naam van de straat ge bruik maakt, maar ik vind het leuk dat deze naam gekozen is. Ik woon zelf in de Rembrandtlaan, maar ik vind het hier erg gezellig, en ik heb ook geverfd en geholpen aan de spandoeken. Ik ben nog op school en zit in de examen- fs van de mavo". Die spandoeken werden vol triomf za terdagmiddag in een vrachtauto mee gevoerd, waar de kinderen geen last hadden van de vrieskou. Ook de majo rettes niet van de drumband „Ambrosius", zij droegen er hun steentje toe bij dat het toch nog een feestelijke opening werd. De kou speel de hierbij geen rol. Wie enigszins thuis is in de Nederland se taal, kan zich als medewerker opge ven voor de ABC-cursus, telefoonnum mer 267767. Wie met een of ander pro bleem zit, kan dit uitpraten op het spreekuur van de rechtswinkel. Infor meer daar eens naar in dit buurtcen trum. Wie zich graag wil verdiepen in de Turkse taal, kan deelnemen aan de cursus op maandagavond van 19.00- 20.30 uur. De bestaande aktiviteiten in het buurtcentrum „De Kreek" blijven gewoon bestaan, zoals de discoavonden voor de tieners, de jongeren, een soos voor volwassenen. Hier in „De Bever" komt echter ook vah alles, maar men moet wel zijn of haar wensen kenbaar maken. Loop er eens binnen als u gezelligheid zoekt. De deur staat elke dag wijd open voor iedereen. En na die openingsplichtplegingen nam Bever". Wijkcentrum „De Bever" wordt hier door de jeugd zelf onthuld en wel door de jongste aanwezige peuter Daphne van Brinkelen. oud en jong definitief bezit van „De Windmill Holland had een bevredigend 1978 Het aantal personeelsleden van het Vlaardingse bedrijf Windmill liep in 1978 te rug van 730 naar 720. Hetjaar 1979 zal bij ditbedrijf geen grote veranderingen in de personeelssterkte te zien geven. Dit zei de president-directeur van Windmill Holland NV, drs. G. Valkier in zijn traditionele nieuwjaarsrede. Hij merkte ook op dat het aantal be drijfsongevallen van 19 in 1978 opliep tot 29 in 1979. De heer Valkier noemde 1978 een bevredigend jaar hoewel er ook tegenslagen zijn geweest. Een van die tegenslagen waren de verliezen in het Tunesisch bedrijf. Volgens de heer Valkier ziet het er naar uit dat er in 1979 een duidelijke botsing te zien zal geven tussen de wens naar arbeidsvet- korting enerzijds en de opvatting dat alles betaald moet kunnen worden an derzijds. Hij onderkende de wens tot verkorting van de arbeidstijd. Of dit nu is in de vorm van vervroegde uittre ding, meer vakantie of minder werku ren per week is een kwestie van kiezen en van de situatie per bedrijf. Als deze verkorting te vlug gaat of te diep snijdt gaat dit gepaard met kostenstijgingen die niet gedragen kunnen worden en die arbeidsplaatsen kosten in plaats van opleveren. Wat betreft het bedrijf in Vlaardingen stelde hij dat het totaal aan produkties en verladingen in 1978 ca. 4% hoger lag dan het jaar daarvoor. De belang rijkste toename werd uiteraard geregi streerd in de Monoammoniumfosfaat- sector, waar de nieuwe MAF-installatie zijn eerste tonnen eind februari afle- Deze rellenperskaart voor de Rijn mond is het leven geroepen als gevolg van de beruchte rellen in het grensge bied tussen Vlaardingen en Schiedam van enkele maanden geleden. Daarbij werd ANP fotograaf Paul Stolk tegen de grond geslagen door een lid van een Haagse M.E (Mobiele Eenheid Bri gade). Die in Schiedam de te hulp was geroepen om de onregelmatigheden te bestrijden. Een groepje persfotografen en journalisten, die bij elkaar stonden, werden toen door een lid van de M.E. brigade uit elkaar geslagen en Paul Stolk moest in bewusteloze toestand naar een Schiedams ziekenhuis worden gebracht. Burgemeester Lems: „wij hadden die rellenperskaart willen invoeren", (een kaart van behoorlijk groot formaat die de aanwezige persmensen bij rellen goed herkenbaar moeten maken voor politionele amokmakers en aanbieden. „Nu is Rotterdam ons voor geweest en heeft ons idee afgesnoept en dat stel ik niet op prijs. Inmiddels heeft overigens de rijksre cherche zijn uitvoerige onderzoek over de toedracht van de rellen afgesloten en rapport uit gebracht. Burgemeester Lems: „ik heb een exemplaar van het rapport gehad en bij eerste lezing stel ik dat niemand heeft gelogen". Op de vraag wat nu zijn maatregelen waren om althans in de toekomst der gelijke zaken te voorkomen .zei hij: „het wachten is nu op de conclusie van de Rotterdamse hoofdofficier van ju stitie en zijn directe baas de procureur generaal van het gerechtshof in Den De voormalige Ki-Ve-Va-kleuterschool in de Westwijk, waar het buurtcentrum „De Bever" onder nieuw dak kwam. Burgemeester drs. Arie Lems van Schiedam is kwaad op de Rotterdamse hoofd commissaris van politie Vermey. Oorzaak van de toorn van de heer Lems is het groots aanbieden van een rellenperskaart door de heer Vermey aan ANP foto graaf Paul Stolk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 23