Politie wil afspraken met de pers HuiSvrobh'e/i/k L J Het woningprobleem van Hernia en Steef Geen tuchtmaatregelen tegen slaande agenten <'n HOORTOESTEL?' Leg dan eens Uw oor te luisteren bij DIJKSHOORN K.N.N.V. naar Diergaarde Blijdorp Tentoonstelling in Noordmolen HIELE OPEN HAARDEN BV ^DIJKSHOORN. Beter horen... g °a er zien. Alles wat met uw open haard te maken heeft, zoals brandstoffen en alle denkbare accessoires. Uw open haard specialist heeft het! A I HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - VRIJDAG 19 JANUARI 1979 Burgemeester drs. Arie Lems van Schiedam zal in zijn funktie als hoofd van de gemeentepolitie geen maatregelen nemen tegen vier politieambtenaren die waren betrokken bij het tegen de grond slaan van ANP-fotograaf Paul Stolk op 12 okto ber 1978 tijdens de rellen die zich op die avond voordeden in het grensgebied van de wijken Schiedam-Noord en Viaardingen Holy. Burgemeester Lems heeft dat deze week laten weten aan Paul Stolk, de werkgever van laatstgenoemde, de di- rektie en hoofdredaktie van de Stich ting Algemeen Nederlands Persbu reau, de Nederlandse Vereniging van Journalisten, die als vakorganisatie zich ook tot de heer Lems had gewend en een aantal in Schiedam en Viaar dingen werkzame journalisten en pers fotografen. Deze laatste groep had zich direkt na het neerslaan van Paul Stolk door le den van de te hulp geroepen Haagse Mobiele Eenheid tot de Schiedamse politiecommissaris C. van der Haagen gewend met een officiële klacht over dit optreden. Het gevolg was dat de rijks-recherche er aan te pas kwam, een onderzoek instelde en vervolgens een lijvig rapport naar de twee op drachtgevers, de heren Lems als bur gemeester van Schiedam en als zoda nig verantwoordelijke voor de openba re orde binnen zijn gemeente en de Rotterdamse hoofdofficier van justitie De Jong, zond. Ook de heer De Jong heeft a an de hand van dit rapport afgezien van een disci plinaire correctie van de vier betrokken politie-ambtenaren. De heren Lems en De Jong willen niet zeggen waarom zij hun beslissing hebben genomen. In een brief aan alle betrokkenen be veelt de heer Lems wel een aantal spel regels aan teneinde herhalingen voor soortgelijke situatie te voorkomen in dien er zich weer calamiteiten van der gelijke aard voordoen. Goede vrienden zeggen altijd dat je niet alle ellende van een ander op je nek kan nemen. Maar soms lukt dat gewoon niet. Kijk nu eens naar het woningprobleem van Herma Akkerman en haar 5-jarig zoontje Steef, die al 4 jaar in een vochtige woning aan de Boylestraat 15 woont. Vooral de laatste twee jaar is dat steeds erger geworden en dat voor een Cara-patiëntje, onder be handeling van een specialist het Sophia Kinderziekenhuis te Rotter dam. De maatschappelijk werkster hier van heeft zich voor haar ingezet, omdat Steef in een tussenkamer moet slapen zonder ventilatie. In de voorkamer bij zijn moeder onder vindt hij teveel last van de geluids hinder. Zijn kleertjes worden voch tig. Het behang in de huiskamer kan je zo van de muur trekken. Het huis is eigendom van een particulie re huisbaas, die hier bitter weinig aan doet. Vandaar dat Herma het advies van de maatschappelijk werkster opvolgde en zich op 4 juli 1977 in liet schrijven bij Volksh uisvesting. Bij het schoolonderzoek werd ge zegd dat Steef het aan zijn longen had, maar een urgentieverklaring maakt niets uit en ook een brief ge schreven aan wethouder mevrouw M. A. C. Taverna-van Campen le verde niets op. Op nr. 52 in de Prof. Aalberselaan komt eerdaags een driekamerflat leeg. Nieuwland zou bijvoorbeeld bij uitstek geschikt zijn voor Herma en Steef, omdat het een betaalbare huur is en er zijn al zoveel flats aan haar neus voorbij gegaan. Ze loopt niet met een spandoek, maakt geen vuist tegen instellingen. Maar diep in haar hart hoopt deze Herma Ak kerman wel op een wónder. MIEKE Bij Dijkshoorn staat 30 volle >aren ervaring tot Uw dienst. Daardoor kunt U rekenen op goed en vakkundig advies. Dijkshoorn geeft Uw gehoor zekerheid Dat is voor U het belangrijkst Schiedam. Sr Lidumastraat 1. tel 010-26 76 49 Schiedam Kethei Hof van Spaland 5. tel 010-70*Ï73 Maassluis Noordvliet 25. tel 01899 t 22 88 1 Rotterdam. Vierambachtsstraat 73. tel 010-77.25.45 Tijdens het maandelijkse informele perskontakt tussen pers en politie op het Schiedamse hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat zijn deze «tuibevelingen tussen de betrokkenen en de Schiedamse politionele korpslei ding in de persoon van commissaris C. van der Haagen besproken. Zo stelde de heer Van der Haagen voor dat bij het ontstaan van onregelmatig heden van grote omvang, zoals op 12 oktober in het grensgebied Schiedam- Vlaardingen, een ervaren politiefunk- tionaris in uniform op de plaats des onheils te belasten met pers bescher ming en persbegeleiding. Journalisten en/of persfotografen die dan naar deze plaats willen, dienen eerst een tele foontje te plegen met de aanwezige staffunktionaris van de Schiedamse politie op het hoofdbureau. Deze zal dan vertellen op welke plaats precies de journalisten en persfotografen zich ophouden zodat hij met zijn perskaart letterlijk naar deze plaats kan worden geloodst. De heer Van der Haagen stelde wel dat journalisten en persfotografen zoveel mogelijk in groepjes dienen te opereren met de begeleidende perspolitiefunk- tionaris teneinde narigheid te voorko men. Vooral van de zijde van de foto graferende pers is nogal bezwaar tegen deze opstelling gemaakt, omdat zij veel meer dan journalisten bij dergelijke zaken individueel dienen te opereren. Eind van deze maand zullen met alle in Schiedam werkzame persfotografen en journalisten de besprekingen worden afgerond. Kvtw-w - „n Leden van de KNNV afdeling Water weg Noord maken op zaterdag 20 ja nuari een excursie naar diergaarde Blijdorp onder leiding van H. J. Dij kerman. Start ongeveer 9 uur ingang diergaarde. Woesndagavond 24 janua ri heeft een I. W.G.-bijeenkomst plaats en vrijdagavond 26 januari houdt dr. W. Backhuys een lezing met als onder werp „Het leven in de Noorse fjorden bij Trondheim". Een en ander omlijst met dia s. De bijeenkomsten hebben plaats in een der zalen van het diens tencentrum „De 4 Molens", ingang Stricklede. „MENS IN HET VERKEER" Dinsdagavond 23 januari spreekt ver- keersdeskundige J. van Tol te Rotter dam over het onderwerp „Mens in het verkeer" tijdens de kontaktavond van de NCVB afdeling Schiedam- Nieuwland in de benedenzaal van de Opstandingskerk. Aanvang 20.00 uur. SAMEN AFSLANKEN Met het nieuwe jaar hebben vele men sen vaak goede voornemens. Ieder voor zich heeft zo de zijne en de hare, b.v. een familielid vaker bezoeken, vroeger naar bed gaan, niet meer roken enz. Sommigen zullen willen proberen af te vallen. Indien u daarbij steun en me deleven van anderen wilt hebben en een deskundig advies, kunt u terecht op de cursus „Samen Afslanken". Eind januari start een cursus op woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Nog enkelen kunnen zich voor de ze cursus opgeven. Bij voldoende be langstelling is er ook de mogelijkheid een cursus op de woensdagmorgen te volgen. EIGEN DIEET Zo'n cursus bestaat uit ^bijeenkoms ten. U krijgt een dieet, zoveel mogelijk aangepast aan uw eigen omstandighe den. Met eventuele bijkomende klach ten b.v. hoge bloeddruk of dikke darm moeilijkheden wordt in het dieet reke ning gehouden. De cursus staat onder leiding van een diëtiste. Het is noodza kelijk dat een arts een verwijsbrief geeft. Behalve over uw eigen dieet wordt er ook van alles verteld over gezonde voe ding in het algemeen. De ervaring heeft geleerd dat afvallen in de meeste gevallen wel lukken wil, maar dat lager gewicht behouden veel meer moeilijkheden geeft. Daarom be staat er de mogelijkheid na afloop van de cursus deel te nemen aan de na-con- trole, zodat u gedurende langere tijd op steun en advies rkenen kunt. De prijs is 65,De cursus wordt gegeven in het M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30. Opgave maan dag: 19.00-20.30 uur. dinsdag en vrij dag: 9.30-12.00 uur. De avondkursus begint 31 januari om 19.30 uur. Zaterdagmiddag 20 januari houdt de schilder van van specifiek dieren Fritz Hug uit Zurich een tentoonstelling van zijn werken in „De Noordmolen" aan de Noordvest 38. Aanvang: 14 uur tot 16 uur. h Slaak 28. Rotterdam. Tel. 010-332938 r Uw ANWB-kantoor gaat verhuizen Fijn, wat een ruimte 't Werd krap aan de Parkweg 216 in Schiedam. Véél te krap. Steeds meer men sen weten de ANWB te vinden voor steeds meer diensten en artikelen op 't gebied van verkeer, vakantie en vrije tijd. Daar was 't ANWB-huis in Schiedam duidelijk niet op berekend. We zijn dan ook reuze blij dat we u zeer binnenkort kunnen ontvangen in een nieuw, veel ruimer kantoor. Vanaf 22 januari: welkom op de 's-Gravelandseweg 565 Stapt u er, zodra het kantoor open is, eens binnen. Iedere dag kunt u terecht van 8.45 - 16.45 uur en zaterdags van 8.45 - ■12.00 uur. Negen ANWB-mensen staan voor u klaar. Om uw gids te zijn bij 't voorbereiden van uw vakantie, om u weg wijs te maken in 't ANWB-servicepakket op hulpverleningsgebied. Kortom, om u te helpen. Wilt u liever bellen? Het nieuwe telefoonnummeris 010-734333. Bezoek ook de gezellige ANWB-avond Ter gelegenheid van de opening van 't kantoor organiseert de ANWB op dins dag 23 januari a.s. een zeer gevarieerde ayond. Met films, dia's en stapels voor lichtingsmateriaal. Plaats van handeling: Passagetheater, Passage 9-11, Schiedam. Aanvang: 8 uur. De toegangskaarten kunt u gratis afhalen op het ANWB-kantoor. Hou 'm vrij, die avond. Gratis kaart voor wie nu lid wordt Als u zich in de periode van 22 janu ari t/m 3 februari als ANWB-lid laat inschrijven op het nieuwe kantoor, ontvangt u gratis een toeristenkaart van de Randstad- West. Geeft u een ander als lid op, dan ontvangt u beiden zo'n kaart. Bovendien krijgt iedereen die iets komt kopen of bestellen een leuk presentje. Zie en wordt gezien Van 23 t/m 26 januari bestaat er gelegenheid om uw verlichting te laten controleren. Gratis! Deskundigen van de ANWB controleren dan de afstelling en stellen deze, waar nodig-, bij. U ziet dan beter en wat zeker zo belangrijk is: men ziet u beter. Op dinsdag 23 januari van 12.00 - 19.30 uur. Op woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 - 19.30 uur. Uw ANWB-kantoor weet er meer van.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 23