ss|5'* oferpe/rtZ/Mje* Bingo bij de Rietzeilers Film in Q.T DEZE WEEK IN SCHIEDAM H. N. Kruisbeek met pensioen 's in stedelijk Museum Toneel bij ANBO Bijeenkomst KNNV Goedkeuringen Ged. Staten Lambrechts en Woudi in het Zoldertheater Lanye Kerkstaaï 13P Schiedam Tefefocn OIO2624^ Politie redder bij gladheid Mope wn ldvely Kans voor HUISOAMMERS DAMKAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - VRIJDAG 26 JANUARI 1979 Vrijdag 2 maart a.s. start het jaarlijkse Deelnemers worden naar sterkte ingedeeld. (Speelavonden op vrijdag) Inschrijven bij A. Risseeuw. telefoon 262204 Vanmiddag werd in de recreatiezaal van het Schiedamse stadskantoor afscheid genomen van de heer H. N. Kruisbeek hoofdopzichter utiliteits bouw van de dienst gemeentewer ken. De heer Kruisbeek verlaat de gemeentedienst omdat hij op 12 ja- nuari 65 jaar is geworden. Voor de receptie vond er in kleinere.,, kring afscheid van het personeel plaats. Daar spraken achtereenvol gens de heren ir. H. G. de Block als directeur van gemeentewerken, T. Kalkhoven als chef van de afdeling onderhoud van de dienst gemeente werken en C. J. Vermeulen namens de personeelsvereniging. Dinsdag 6 februari krijgen de leden van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen een toneelavond aange boden in zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven 121. Het toneelgezelschap Odo uit Maasland en Maassluis brengt het blijspel „Het hing in de lucht". Toe gangsprijs 1,25 per persoon en twee gratis consumptiebonnen. Ze zijn.dins dag 30 januari en vrijdag 2 februari te verkrijgen in het Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat 181 's middags van 2 tot 4 uur. Aanvang acht uur 's avonds, zaal open half acht. Tot en met 4 maart zijn in het Stedelijk Museum op de Hoogstraat 112 dage lijks van 10-17 uur, zondags van 12.30 tot 17.00 uur verschillende werken te bewonderen. Het betreft hier recente ijzerplastieken en tekeningen van Arie Berkulin, grote krijttekeningen van Arie de Groot, kleurpotloodtekeningen van Itta Smeets en schilderijen van Paul de Volder met als extra trekplei ster „Verwond beton". GEBEDS-AKTIE Donderdag J febr. bidden wij om 7.10 uur de Rozenkrans in de kapel van de Broeders. Warande 155, Schiedam. Om 7.30 uur, H. uur voor de 1ste vrij dag. Lof en preek van drs. G. Hendriks. Na het lof biecht gelegenheid. Vrijdag 2 febr. Eerste vrijdag van de maand. Feest van Maria Lichtmis, 's Avonds om 7.10 uur. Opening van onze jaar lijkse Lourdes-Noveen. Tot en met zondag 11 febr. bidden wij elke avond de Rozenkrans met noveen-gebed. Komt allen en bidt met ons mee. Vanavond organiseert de Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" inde grote zaal van Chr. Belangen aan de Lange Haven 73 een bingoavond. Het batig saldo van alle bingoavonden komt na afloop van het carnavalssei zoen ten goede aan Schiedamse vereni gingen of instellingen van minder vali den. Voor de deelnemers aan deze bin goavond zijn weer prijzen te winnen, w.o. huishoudelijke voorwerpen, zoals stoomstrijkijzers, koffiezetapparaten, dekbedden, rolvegers en Black Dek ker boormachines. Als hoofdprijs van de avond wordt weer een dames- en he renrijwiel beschikbaar gesteld. Deze avond is toegankelijk vanaf 16 jaar en men behoeft geen lid te zijn van „,De Rietzeilers". Aanvang acht uur, zaal open zeven uur. Vanavond wordt in ,.Q.T." aan de Nieuwstraat 12 de film van de Duitse regisseur Rainer Werner Fassbinder vertoond. Een film die hij in 1972 naar het gelijknamige toneelstuk van Franz Xaver Kroetz maakte. De film gaat over de relatie van het vroegrijpe 14 ja rige meisje Hanni, die een verhouding heeft met de 19 jarige arbeider Franz. Een relatie die door haar vader wordt verboden. Aanvang 21 uur. Zaterdag avond 27 januari staat geheel in het te ken van een Surinaamse landenavond. Aanvang 20 uur. Leden van de KNNV afdeling Waterweg-Noord hebben op vrijdag 2 februari een bijeenkomst en op maan dag 5 februari is er een bestuursverga dering, alsmede een PWG-bi jeenkomst (determinatie) en als inleiding „De Leembeek" in één der zalen van het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan ingang Stricklede. Aanvang 8 uur. Zaterdag 10 februari maken de leden een excursie naar Schouwen-Duive- land. Alle inlichtingen hierover worden u verstrekt door de heer H. J. Dijker man. telefoon 707505. De Schiedamse Sportraad houdt op 30 januari een openbare vergadering. Een bijeenkomst die besloten kan worden met een vraaggesprek en waar iedereen van allerlei verenigingen bij aanwezig kan zijn. Maar wat is die sportraad nu eigenlijk, waar bestaat ze uit? Ten eerste zijn er zes raadsleden en veertien burgerle den. Uiteraard bezit de raad ook een voorzitter. Dit is een lid van het college van burgemeester en wethouders. Ver der bestaat het dagelijks bestuur uit drie raadsleden en drie burgerleden. Voor zo'n vergadering kunnen vereni gingen hun wensen te kennen geven aan bepaalde secties. Zo heb je een sectie voetbal, een sectie buitensporten en één voor binnensporten, een zwem- sportsectie, ééntje voor de overige sporten en niet te vergeten, een recreatie-sectie. Deze zes secties vor men het belangrijkste deel van de sportraad. De raad zelf kan alleen maar, in over leg met het bureau sportzaken, zijn wensen te kennen geven aan het Colle ge van b. en w. De uiteindelijke beslis sing is echter in handen van de ge meenteraad. Overigens, de eerste openbare vergadering van het jaar 1979 van de Sportraad wordt gehouden in het Stadhuis aan de Grote Markt. Aanvang: 20.00 uur. De volgende dag, 31 januari, houdt de stichting Zwem baden een vergadering, eveneens in het Stadhuis zelfde tijd. VOLLEYBAL Door de gladheid van het afgelopen weekend, zijn zelfs de volleybalwed strijden voor een groot deel niet door gegaan. Eén van de ploegen die wel ge speeld heeft is het team van Both Partners 2, dat met een ruime overwin ning (3-0) van Alcazar 3 won. De ui twedstrijd van het vijfde team van Both Partners bracht het er minder goed vanaf. Zij verloren met 3-0 van MVC 3. Het weekend brengt waarschijnlijk meer aktiviteit. Zo speelt Both Part ners 1 zaterdag om 9.00 uur in de sporthal Margriet tegen Tenaco. Het tweede team speelt dan tegen Schip pers/83. De dames (1) spelen diezelfde dag, maar dan om half zeven, tegen HuisvmwMe Via radio en t.v. wordt dagelijks met die gladheid een beroep gedaan op vooral de jeugd om aan de be jaarden te denken die in de naaste omgeving wonen en geisoleerd zijn. Paul van Mansum, projectleider van het dienstencentrum „De Vier Molens" geeftdoor dat de angst van bejaarden die gebruik maken van de warme maaltijden met één slag weggevaagd werd. Op initiatief van mevrouw E. Alijk van de subcom missie „Warme Maaltijden" en de leidster van het dienstencentrum mevrouw B. Kohier werd een be roep gedaan op de politie toen de taxi's verstek moesten laten gaan vanwege de gladheid. Per Landro ver van de mannen van Hermandad bezorgden de dames de pannetjes. Zij het iets later dan anders en niet warm. Zelf warm maken was vo.or de bejaarden geen probleem. De politie in Schiedam bracht artikel 28 van de Politiewet in uitvoering: daadwerkelijk helpen in geval van nood. Gestrande leerlingen van de Leao-school hebben dinsdag geen verloren dag gehad. Zij deden boodschappen voor de bejaarden van de Heyermansflat. Ze zijn wel niet „in beeld" geweest van uw kastje, zoals de jongeren van Hel mond. Maar ze deden het toch maar. Bejaarden in Schiedam még men in deze dagen niet vergeten... Gedeputeerde Staten van de provin cie Zuid-Holland hebben de goed keuring verleend aan besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij, met een wijziging van de begroting 1978, de volgende kredie ten zijn verleend: 16.000,- voor aanpassingen van de schietbaan ten behoeve van de poli tie; 100.900,- voor de uitvoering van het bosbeheersplan (le fase) voor het Pr. Beatrixpark in het kader van de bestrijding werkloosheid; 4.989.849,- ten behoeve van dè bouw van 44 woningen in „de Put" aan de Rotterdamsedijk. Pendrecht. Het tweede team zal dan tegen MVC 3 moeten uitkomen. Ook zij spelen in sporthal Margriet. SCHEIDSRECHTERS Schiedamse Scheidsrechters van de ge lijknamige vereniging houden dit jaar weer een conditietest. De test heeft plaats op dinsdag- en woensdagavond 1 en 2 mei. Opgeven kan tot 31 maart. Ook de voorbereidingen van het ABC zijn weer in volle gang. Vandaar een oproep voor wedstrijdleiders. Vanavond en morgenavond zijn Frits Lambrechts en zijn medewerkers met het programma „Ieder voor zich" in het Zoldertheater aan de Nieuwstraat 12. Toegangsprijzen 10,Pas 65/CJP betalen 8,Zaterdagmid dag vanaf 13.00 uur via het theater te bestellen telefoon 269455 en uiterlijk een kwartier voor de voorstelling af te halen. Voor de jeugd vanaf 4 jaar is za terdagmiddag 27 januari de clown Woudi in het Poppentheater. Aan vang: half drie. Toegangsprijs 3, Woudi neemt als gasten mee Dodo zijn assistente, zijn kind Wouwoudeli, zijn papegaai Lorreen Victor Emanuel, de kleine muis. Ieder kind mag zijn lieve lingsspeelgoed meebrengen en wie ja rig is mag het zeggen... Clown Woudi zal zaterdagmiddag in Het Zoldertheater weer alle aandacht van de Schiedamse kinderen opeisen. MICRO VOETBAL De afgelopen wedstrijden van MMV Rijnmond bracht een nederlaag van C. Smit tegen Staap jr. Hierdoor kon Staap sr.. samen met C. Smit aan de leiding komen. In de tweede divisie kon J. Busscher uitlopen met twee punten. Dit door een onverwachte ne derlaag van K. van Os tegen A. Wijn gaard. WIELRENNEN Wie had gedacht dat het wielrennen afgelopen was, komt bedrogen uit, want de eerste hometraincompetitie van de Rennersclub Schiedam is weer gehouden. Ook ditmaal zag Frans van Thienen kans zijn eigen record scher per testellen. Hij kwam tot een tijd van 11,8 sec. over 250 meter. Eerste bij de amateurs werd Ton Steens. Hij maakte een tijd van 175,7 sec. bij acht maal 500 meter. Tweede werd Rob Huis man, met 179 sec. rond en als derde eindigde Cor Veesaert (189,1 sec.). Bij de jeugd van 14 jaar ging de over winning naar Hilda Post. met een tijd van 106,4 sec. over 8 maal 250 meter. André Vorstenbos, bij de jeugd van 10 tot 12 jaar eindigde als eerste, gevolgd door Jack Post. Bij de trimmers werd Huisman sr. eerste. Hij maakje 93,8 sec. op een afstand van 8 maal 250 me ter. Frits Lambrechts met zijn naaste medewerkers in het programma „Ieder voor zich vanavond en morgenavond in Het Zoldertheater.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 21