C. KOK Winterslachtoffers weer op krachten Uit de scholen geklapt G.T.B. jubileum Uit Schiedam-Zuid Al 1200 handtekeningen tegen gemeentelijke prijsverhogingen novotel GOUDEN HORLOGES Rijnmondband viert in april gouden feest PRIJSBREKERS N0V0TEL SCHIEDAM 27/1 -3/21979 JUWELIER SINDS 1895 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 26 JANUARI 1979 De bewonersvereniging Schiedam-Zuid heeft tot op de dag van vandaag ongeveer 1200 handtekeningen opgehaald als protest tegen de verhoging van een aantal ge meentelijke tarieven zoak die verleden jaar door de gemeenteraad zijn aangeno men. De bewonersvereniging Schiedam-Zuid protesteert met name tegen de acht procent verhoging van de omroerend goed belasting, de tien procent verhoging van de reiningsrechten en de zeven en een half procent stijging van de rioolrech ten ook de verhoging van de watertarieven zit de bewonersvereniging niet lekker. Als eerste protest heeft men een brief geschreven aan de minister van econo mische zaken Gijs van Aardenne waar in tegen prijsverhoging wordt geprote steerd. De handtekeningenaktie die overigens alleen in Schiedam-Zuid wordt gehouden, duurt nog voort. Als deze aktie wordt afgesloten zullen alle protesthandtekeningen worden aange boden aan minister van economische zaken of de Schiedamse wethouder voor economische aangelegenheden, die voor dit soort prijsverhogingen plaatselijk politiek verantwoordelijk is, drs. Reinier Scheeres. Het Nieuwe Stadsblad It KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagch Adri Boer Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDRED AKTIE RANDSTAD-EDITIES P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bi) u be zorgd wordt verzoeken wi| u 010-264426 te bellen Het hoofd van deze beide scholen maakt bekend dat iedereen die wat op zijn hart heeft betreffende de leer lingen of de school dit kan doen na half 4 of na 12 uur. Onder het motto: maakt van uw hart geen moordkuil: Roostertechnisch is het op de Willi- brordusschool (nog) niet mogelijk de tweedeklassertjes inplaats van de 5 de klassers te laten zwemmen. In het ko mend schooljaar gebeurt dit echter wel. Vrijdagmiddag 23 februari zijn alle kinderen hier in carnavalsstemming en de ouders krijgen volop de gelegenheid foto's te maken. Het ophalen van oudpapier is op 10 ja nuari een mislukking geworden, ge woon omdat er niet genoeg auto's ter beschikking waren. Men geeft de moed echter niet op en op woensdag 14 fe bruari gaat men weer aan de slag. De opbrengst is bestemd voor een dag lichtprojector met schermen. Op de kleuterschool zijn een pickup en een bandrecorder kapot. Men heeft stille hoop dat een véder radiomonteur hier wel raad op weet. ALBERTUS MAGNUSSCHOOL Leerlingen van de Albertus Magnus- school aan de Parkweg zijn op het ogenblik bezig musicals in te studeren, die nog vóór, die nog vóór het carnaval in Hoogvliet voor het voetlicht ge bracht zullen worden. Maandag 29 en woensdag 31 januari staan in het teken van de voorlichtings avonden schoolkeuze zesdeklassers. Het woord zal worden gevoerd door af gevaardigden van de scholengemeen schap Nieuwelant te Schiedam en op woensdagavond door die van Vliet- horst te Maassluis. Donderdag 1 fe bruari krijgt men alle gewenste inlich tingen van de Jozef-mavo te Vlaardin- gen. De inschrijvingsdata zijn: op 8 fe- bruarivan 10, 12, 14, 16, en van 19.00- 21.00 uur. Op 9 februari zelfde tijd, al leen niet des 's avonds en op 10 februa ri alleen van 10.00-12.00 uur. Uitslag formulier van de IPO-test en trouw boekje meenemen. Zaterdag: Capucijners met spek Zondag: Gegrilleerde varkensoester Maandag: HamburgerNovotet Dinsdag: Irish stew Woensdag: Ommelet met kippeievers en madeira saus Donderdag: Hutspot met klapstuk Vrijdag: Gepocheerde schelvis Koude schotels om af te haten, minimaal 4 personen, vanaf 12,50 per persoon HARGALAAN 2 - Schiedam Sinds 9 januari houdt de Vrouwensoos „Vromnes" in een zaal aan de Nieuw- straat 12 iedere dinsdagmorgen van 9.30 uur tot 11.30 uur een speciaal kof- fieuurtje. Een experiment met speciale kinderopvang. Ook op donderdag avond van 20.30 tot 0.30 uur, maar dan zonder de kinderen. Inlichtingen hier over worden verstrekt: tel. 269591, 704720, 263303 en tel. 732570. Ria Wieringa is op dinsdagmorgen gastvrouw. Afgebeeld model Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam onderdak in het Vlaardingse Die- renasyl had de vogels van ernstige on dervoeding en bevriezingen afgehol pen. „Ze zullen best in die sloot blijven", al dus Marjolein Vogelij van de Dieren bescherming: „Die sloot is zalig open water, daar komen ze de winter wel goed door". De vele vogels, die zich daar ophouden, worden door de Dierenbescherming regelmatig gevoed. Wat het voer voor de vogels in Maasland betreft is me vrouw Vogelij, zelf in dat dorp wonen de, nog niet zo enthousiast over de hulp van middenstanders en particu lieren. „Die hulp houdt niet over", zegt ze, „we zijn alle levensmiddelenwinkels afgeweest voor'afval, maar hebben weinig of niets gekregen". Vlaardingen en vooral Maassluis doen dat volgens mevrouw Vogelij heel wat beter. Daar loopt het werk fantastisch. Inmiddels komt de hulp in Maasland toch beter op gang. Sinds gisteren staat bij het politiebureau een groot vat, waar alle mogelijke voedsel gedepo neerd kan worden. De Dierenbescherming draagt dan verder zorg voor de uitstrooiing op de plaatsen, waar veel vogels zitten. Voor hulp of informatie kan men zich ook tot mevrouw Vogelij wenden. Haar adres is: Huis te Veldelaan 65, tel. 01899-10957. De heer J. C. van Elswijk, chef van de afdeling Uitvoering van de hoofdafdeling Gas en Water van de Technische Bedrijven van de ge meente Schiedam was op 16 januari veertig jaar in dienst van de Techni sche Bedrijven. In verband met dit jubileum heeft de directie hem op vrijdagmiddag 19 januari een recep tie aangeboden in de kantine van de G.T.B. aan de Dwarsstraat 42. In aanwezigheid van wethouder R. Scheeres heeft directeur J. van Wil ligen de jubilaris gehuldigd en na mens het gezamenlijke personeel is hem een radio-caette-recorder aan geboden. Ook de chef van de hoofd afdeling Gas en Water, de heer M. Voogd heeft het woord gevoerd en de jubilaris bedankt voor de prettige samenwerking. Na deze huldiging in kleine kring was er een drukbe zochte receptie voor vrienden en re laties. De heer van Elswijk, die op 23 de cember 1920 in Schiedam werd ge boren en aan de Esdoornlaan 20 woont, heeft de rang van ingenieur B. De Rijnmondband in april in het goud. Vrijdag 20 april viert de KijnmonaDana nei gouaen nestaan, ingezet met een reü nie van oud-leden. Zij die bijvoorbeeld deel hebben uitgemaakt van de destijds geheten „Fluitclub Harmonie" en weer later het tamboers- en pijperkorps Har monie, om zich toen in Musis Sacrum te presenteren als Rijnmondband. Dat was in 1966. MAASLAND Voor mens en dier gaat de barre winter nu toch wel erg lang du ren. Waar de mens zich echter tegen die omstandigheden nog kan wapenen, ligt dat voor het dier wel even anders. Zeker voor de in eigen land overwinterende vo gels worden de problemen met de dag groter. Bevriezing en ondervoeding hebben dan ook al de nodige slachtoffers geest. In de sporthal Margriet zal deze reünie worden gehouden op zate.dag 21 april. De speciale reünie-commissie is nog niet tevreden, want van de meer dan 1000 leden gedurende die 50 jaar heeft men er nog maar 300 kunnen achter halen. Als u denkt daar hoor ik ook bij of u weet iemand buiten de stad neemt u dan even kontakt op met de heren Y. J. Ferwerda, tel. 748533 of A. Brus- saard, tel. 740533 en zij ontvangen als nog een uitnodiging. Er wordt nog steeds hard aan ge werk f om een speciaal herinneringsboekje uit te geven. Een boekje over de historie van de Rijnmondband, maar dan over een 50-plusser. Het bestuur doet daarom een beroep op iedere ingezetene van Schiedam om ter aanvulling van het archief fotoma teriaal van vóór en na de oorlog af te staan. Filmmateriaal over die 50 jaar, zwart-wit of in kleur. U krijgt dit na gebruik allemaal terug, want het zal allemaal gekopieerd worden. Even een telefoontje naar Y. P. Ferwerda en het komt in orde. Foto's van 50 jaar muziek van de Rijn mondband vanaf het prille begin tot nu toe kunt u op die zaterdag in de sport hal Margriet vinden. Alle bijdragen hieraan zijn welkom. Ook aan de jeugd zal aandacht worden geschonken! IN ZOLDERTHEATER Bert Krauwinkel (44) tekenleraar aan een Havo/Attheneum exposeert op het ogenblik met schilderijen in de foyer van het Zoldertheater aan de Nieuw- straat 12. Hij leeft als een typische bourgeois en dat kunt u in zijn werken terug vinden. KOFFIEUURTJE IN Temidden van al die kou was er giste ren (donderdag) in Maasland toch een aandoenlijk warm vogeltafereel te aan schouwen. Een aantal winterslachtoffers was na melijk zo ver van de geleden ontbe ringen hersteld, dat zij de winter weer op eigen gelegenheid aankunnen. De Stichting Dierenbescherming Nieuwe Waterweg zette in een open liggende sloot achter de Maaslandse waterzui vering aan de Molen wijde een zevental zwanen, 6 meerkoeten en 5 eenden te rug in hun element. De Dierenbescher ming had deze winterslachtoffers een dag of tien eerder in miserabele toe stand aangetroffen in Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Tien dagen

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3