Open huis en wat wensen bij peuterspeelzaal jeugdhaven ORANJE ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST j ZEEMAN Rietzeilers zoeken een jeugdprins Manege van Korpershoek U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997 - 264140 Muurschildering ivi Schiedam Broersvést 50-52, Schiedam Telefoon 267594 WAO-aktiviteiten HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 31 JANUARI 1979 2. De gemeente neett boer K. sinds 1975 nooit schriftelijk laten weten eigenaar van de door boer K. van de Hargpolder gepachte opstallen te zijn geworden en tot op heden geen nieuwe pacht/huurovereenkomsten aan hem aangeboden; hetgeen nu sinds kort is toegezegd, met excuses voor het van gemeentezijde in gebreke blijven daar van (dit laatste wel schriftelijk). 3. Boer K. wacht nog steeds op een of ficieel antwoord op zijn brief van 15 september '75 met het verzoek aan B W om beperkte manege-aktiviteiten in stand te mogen houden alsmede op antwoord van zijn brief d.d. 11 sep tember '78 aan burgemeester Lems persoonlijk. 4. Er zijn in het afgelopen jaar enige alternatieven aan boer K. aangeboden met dien verstande dat over het hand haven van de huidige situatie niet kon worden gesproken. 5. Gemeente heeft boer K. wel degelijk toestemming verleend (zwart op wit) de landijsbaan voor eigen risico en op eigen rekening te gebruiken. Dit werd begin 1978 per brief niet verlengd en door boer K. werd de landijsbaan di- rekt ontruimd per 28 februari '78. Sinds die datum werd de landijsbaan een vreselijk onverzorgd moeras. De andere zomers zorgden de pony's en boer K. dat daar een prachtig stukje weiland lag met pony's: een lust voor het oog. Nu is het een puinhoop ge weest. De zinsnede „Van nemen van de landijsbaan zou wel gesproken kunnen worden" is dan ook een pertinente leu gen. 6. Wethouder Zijdeveld klaagde enige maanden geleden in de plaatselijke pers dat er eigenlijk niet zoveel overlast was van ooer is. s manege (de paarden die door het Beatrixpark lopen, zijn van derden en niet bij hem gestald, die mogen namenlijk zijn erf niet af), al leen al die auto's van paardenliefheb bers rondom de landijsbaan versperren de weg voor de wandelaars iri het Park. Boer K. moet elk jaar een vergunning kopen om op zijn eigen erf te komen per auto! K.'s bezoekers kunnen alleen via zijn vergunning op zijn erf komen en parkeren ook daar hun auto (plaats voor 2). Het pad rondom de ijsbaan wordt echter regelmatig versperd door auto's van sportieve DRZ-leden/bezoe- kers, die daarvoor geen vergunning hebben en daar illegaal parkeren, wat schijnt te mogen. Ik krijg sterk de indruk dat boer K. de dupe moet worden van nalatigheden van gemeentezijde terwijl het toch mo gelijk moet zijn dé door boer K. reeds jaren uitgevoerde aktiviteiten tengene- ge van de jeugd en de ouders door overleg te kunnen voortzetten". H. A. Korpershoek, Hei nsiusst raat 63, 3119 TG Schiedam, tel. 711395. SLIJTERIJ WIJNHANDEL Men schrijft ons: „Er bestaan helaas rechtse en linkse diktaturen. Men wil tegen de rechtse diktatuur protesteren door een muurschildering, maar ik vind dat de democratie ge weid wordt aangedaan wanneer men niet protesteert tegen de linkse diktatuur. In vele Oost Europese landen heerst en ware terreur o.a. Estland, Letland, Lithau- wen, Roemenie en Tsjechoslowakije, in dit laatste land kreeg dezer dagen nog een man 3 jaar gevangenis straf omdat hij opkwam voor de mensen rechten. Wanneer men werkelijk wij protesteren door muurschilderingen tegen de diktatuur als geheel, kan men van laatst genoemde landen heel Schiedam vol schilderen. Ik hoop dat onze demo cratische gemeenteraad niet eenzijdig beslist, of tegen allebei of an ders geheel niet". J. C. M. J. Zey, Marconistraat 89b, 3112 EL Schiedam, tel. 010-731744. i LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Zaterdag 17 februari a.s. heeft in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 het kinderkarnaval van de Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" plaats. Dit feest is bestemd voor alle kinderen van Schiedam in de leeftijd tot en met 14 jaar. Maar nu komt het. De jeugdprins "van vorig jaar is met en kele leden van de Raad van Elf te oud hiervoor geworden, vandaar dat de commissie kinderkarnaval een beroep doet onder de Schiedamse jongeren om hun opvolgers te worden. Wie hiervoor belangstelling heeft gelieve even kon- takt op te nemen met de heren C. van Adrichem, Kerkweg49, tel. 705911, H. v.d. Brink, Vlaardingerdijk 15, tel. 267270 of schriftelijk via het secreta riaatvan „De Rietzeilers" 2603100 AG Schiedam, tot en met vanavond. De werkgroep WAO F.N.V. wil zich inzetten voor alle leden van het NKV of NVV. Daarover wil men praten, van daar dat de secretaresse van die werk groep mevrouw A. Löke Hartog de Wildestraat 11, u vraagt telefonish kontakt met haar op te nemen: 710785. Op woensdagmiddag is men bij elkaar in het Schepphuis aan de Dopsstraat 3 (achter de Dorpskerk) waar iedere woemsdagmiddag het gemengd koor „Ons genoegen" van 2 tot kwart voor 4 repeteert. U bent daar van harte wel kom en mogelijk heeft u enkele ideëen bijvoorbeeld voor een cabaretof toneel groep. Of iets anders. Tja: een man geeft nog wel de toon hier aan Met klei worden ze hier ook handvaardig gemaakt. Men schrijft ons: Ter opfrissing van wethouder Zijde veld's geheugen en ter verduidelijking aan CDA gemeenteraadslid Poot en de lezers van het artikel „Manege is il legaal" in het Nieuwe Stadsblad van 17 januari i.l. 1. Door ingebruikneming door de ge meente van aan Boer Korpershoek ver pachte landerijen werd het boer K. on mogelijk gemaakt zijn veehouderij voort te zetten. Door wijziging van de waterhuishouding van de Hargpolder werd het hargpoldergemaal (waarvan boer K. machinist was) buiten gebruik gesteld. Om toch in eigen levensonder houd te voorzien en geen beroep op ge meenschapsgelden te doen, gaf boer K. op zijn eigen paarden (welke hij als boer reeds jaren had) op bescheiden schaal les aan kinderen uit de gehele omgeving op een afgescheiden terrein op het erf van zijn boerderij en hielp kinderen met eigen pony's aan stal- ruimte in zijn leegkomende stallen. Hij hielp de jeugd aan een gezonde ontspanning en hinderde daar nie mand mee, getuige de vele positieve reakties. Heel veel ouders hebben zaterdagmiddag gehoor gegeven aan de uitnodiging het „Open Huis" bij te wonen van de peuterspeelzaal, dat sinds vijfjaar is gevestigd in de Jeugdöaven aan de Albardastraat. De peuters van nu demonstreerden met hun werk hoe of ze hier bezig gehouden worden in drie groepen, t.w. op maandag en donderdagmorgen van 9.00-1130 uur, op maandag- en donderdagmiddag van half twee tot kwart voor vier en op dinsdag- en vrijdagmorgen van 9.00-1130 uur. De peuters moeten wel 2 V2 jaar zijn en zindelijk. Vijf jaar peuterspeelzaal in jeugdha ven. Wat zegt initiatiefneemster de stijds Nel Bootsman hiervan? „Om te beginnen dat er op het ogenblik een wachtlijst is van 25 peuters. Ik begon vijf jaar geleden met Ellis Groothof met drie groepen. Binnen de acht we ken hadden we er al vijf en kwam Ria Visser als peuterleidster erbij. Een vaste kracht, die we echter weer aan het clubwerk verloren. Toen maakte Mirjam Nobel haar opwachting, en die is hier ongeveer 4 V2 jaar geweest. Kijk ik terug op die vijfjaar dan moet ik wél bekennen dat de moeders van 5 jaar geleden dichter bij ons werk stonden dan nu. Toen had ik weieens een oud eravond met een opkomst van 83 moe ders. Toen bekend was dat de Mastenbroek kleuterschool leeg zou komen hebben we er direct werk van gemaakt. Dat is hijna een jaar geleden, dus veel hoop hebben we daar niet meer op. Maar het officiële „neen" hebben we nog niet. Zo staat een Porto-cabine (een verrijdbare caravan), al voor het derde jaar op de begroting. We zouden er heel erg mee gebaatzijn want het werken in een kel derruimte zoals hier is niet zo leuk. Maar we maken er wel wat van". maar ook van andere betrokkenen bij dit werk. Zoals de afgevaardigden bij voorbeeld van „Honki Ponki", en van Centrum-Oost. We hebben ook nauwe kontakten met de Werkgroep Kinder centra te Schiedam. Zelf vergaderen we hier eenmaal in de maand. De eigenlijke feestdag was dinsdag 16 januari, vult Marijke aan. Maar dat is geen dag om „Open Huis" te houden, vandaar dat we zaterdag 27 januari uitgekozen hebben. Dat men de peuterspeelzaal aan de Al bardastraat een goed hart toedraagt blijkt wel uit het feit dat de bus voor onkostenbestrijding van dit „Open Huis", neergezet bij het receptieboek, goed bedacht werd. Overigens: de kos ten voor een ochtendje of middagje in de peuterspeelzaal bedragen drie gul per keer. Met een melkpauze en Een navolger van Pieasso hier verder alles erop en eraan als het om bezig houden van uw peuter gaat. Daarbij inbegrepen ook de gym en wandelingen buiten. JEUGDIGE LEIDING Marijke van Houten (20) is op het ogenblik een jonge leidster. Zij heeft haar papieren van kleuterleidster en werkt in die funktie hier als zodanig, in hechte samenwerking overigens met vijf vrijwilligsters en 2 stagieren van Kinderverzorging en Opvoeding (K. O.). „Het plezierige van dit werk is dat de peuters volop bezig gehouden worden", zegt ze. „Ze kunnen hier van alles doen en ze leren bovendien met andere kinderen van hun leeftijd te spelen. Een goede voorbereiding voor de kleuterschool Ik vind het erg plezierig", zegt Marijke, „dat er van van de^ouders'van"de^Sen ÏooraL drAlbirdllt""^6'1'0°P ,oekomst van dc Pcuter' Lekker kliederen is er helemaal bij Wat bedoelt dit meisje met deze te kening de Mastenbroekkleuter school?

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 12