Het Nieuwe Bouwvergunning wekt woede op Rel om dakkapels in Schiedamse vogelbuurt Schiedam 75.258 inwoners jjj Ook H.I.P. Van der Veen weg zie pagina 15 Hervormd Schiedam zoekt predikant [gegeven bouwvergunningen1 PENNING-MCNZA Nu kenteken bewijzen op postkantoor T.V. DEFEKT? RADIO ABA Autobedrijf ERTAN SnejdrukOOIO*2626 26 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 WOENSDAG 31 JANUARI 1979 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN SCHIEDAM. KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 De bewoners van de woningen in de Schiedamse vogelbuurt, een wijk die ligt in het noordelijk stadsgedeelte vlak tegen Kethel aan, voelen zich hopeloos bedrog en. Oorzaak is een vergunning die is afgegeven aan twee bewoners aan de Kievits laan om een dakkapel op de platte daken van hun eigen woningbezit te laten bou- de maandelijkse lijst van afgegeven bouwvergunningen, die op 10 januari jl. in deze pi a is gepubliceerd, is per abuis één afgegeven bouwvergunning niet gepubliceerd. Waal yoor de excuses aan de betrokkenen. Die vergeten vergunning geven we nu weer in de onder staande lijst, aangevuld met een aantal bouwvergunningen, die zijn afgegeven in de periode^ |van 17 november tot 1 januari 1979. «e langs tellenden die nadere informatie willen hebben op een bouwplan, kunnen daarvoor I en afspraak maken met het Bouw- en woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 uur totl LO.OO uur met de heer M. W. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 2605001 1 'el 188. Een comité bestaande uit de heren H. Rosman, J. M. Andewegen A. Konings hebben de handen ineen geslagen om deze beslissing afkomstig van het col lege van burgemeester en wethouders van Schiedam, ongedaan te maken. Het afgeven van beide bouwvergun ningen kwam voor de bewoners letter lijk als een slag bij heldere hemel, na melijk via de bezorging van onze bloe deigen Nieuwe Stadsblad. Daar wordt namelijk iedere week een gemeente lijke informatiepagina in opgenomen en daarin stond dat de beide vergun ningen voor een dakkapel waren Ver strekt. Zij de bewoners niet wat laat met hun bezwaren? De heer A. Konings uit de Koekoeks laan in de Schiedamse vogelbuurt: „We hebben al in 1976 bezwaar ge maakt bij het college van burgemeester en wethouders. Een Delftse bouwon derneming zag kennelijk brood in de dakkapels en bood de bewoners de kans om een dakkapel op hun woning te laten zetten raison van 50.000 per stuk. De bouwonderneming Muwi zou voor de bouw zorgen, maar toen bleek dat de interesse voor het bouwen van een dakkapel zeer gering was haakte deze laatste bouwonderneming af. Slechts twee inwoners bleven over en die hebben nu van het college van burgemeester en wethouders toestem ming gehad om met de bouw te begin nen. De heer Konings verder: „toen wij in 1976 geleden lucht kregen van deze plannen zijn wij direkt met"een hand"- tekeningenlijst rond gegaan en een en- quette ingesteld. Daaruit bleek dat er 109 bewoners tegen een dakkapel wa ren. Waij hebben toen via een Schie damse notaris de zaak naar burge meester en wethouders gestuurd en het enige antwoord was een briefkaartje Schiedam nadert de 75000 inwoners. Op 31 december 1978 had de stad Schiedam 75258 inwoners en dat is 91 minder dan een maand eerder. Het aantal mannelijke inwoners van Schie dam bedroeg per 31 december 37104 en het aantal Schiedamse vrouwen 38154. ondertkend door gemeente secretaris M. J. Blok dat de zaak was ontvangen en in behandeling was genomen. Sinds die tijd hebben we niets meer gehoord tot de publicatie-- in Het Nieuwe Stadsblad". BEZWAREN De bewoners hebben nu in opnieuw die bezwaren op papier gezet hoewel met de wet in de hand de bouw van de twee dakkapels in feite vandaag al kan be ginnen. De bezwaren zijn: Het aanzien van de wijk wordt ernstig aangetast door het hier en daar bou wen van een tweede verdieping. De te verwachten problemen met bu ren wegens geluidshinder bij gebruik van tweede verdieping voor recreatie. Problemen met betrekking tot de te verwachten water overlast, daar be staande afvoer van hemelwater naar riool door verzakking van de leidingen niet meer functioneert. Bij bouw op een belendend pand een goed functioneren van rook- en lucht- kanalen voor eigen pand problemen geeft, daar panden gemeenschappe lijke schoorstenen hebben. Eventuele beschadigingen aan eigen pand en de daardoor te verwachten moeilijkheden bij het claimen van schaden. Het risico van verzakkingen en scheu ren in eigen pand door overbelasting resp. ongelijke belasting resp. onge lijke belasting van de scheidingsmu ren. Waarde vermindering van eigen pand door het minder aesthétisch uiterlijk van het woonblok in zijn geheel. Verhoogd brandgevaar wegens de hou ten constructie. Voorlopig hebbqn de drie aktievoer- ders de steun gevraagd van de fraktie- voorzitter van de PvdA in de gemeen teraad Nicolai Dielemans. Die zou de zaak bij bouw en woningtoëzicht van de gemeente Schiedam uitzoeken. Ver der willen de drie heren een advocaat in de armen nemen die gespecialiseerd is in bouwzaken, terwijl men ook in be roep tegen de bouwvergunningen zal gaan bij het college van burgemeester en wethouders. Ook willen zij persoon lijk naar de verantwoordelijk wethou der voor dit soort zaken in Schiedam ir. Chris Zijdeveld die met zijn mede gemeentelijke bestuursleden immers weer een open spreekuur houdt. De heer Konings tenslotte! Wat mij nu zo frapeert is dat uitgerekend op deze gemeentepagina in „Het Nieuwe Stadsblad" er een oproep staat om. Mee te doen aan een inspraakverorde ning. Als het gemeentebestuur zich dan alleen maar de moeite neemt na ontvangst van o.i. gerechtvaardigde klachten van de bewoners een kaartje van ontvangst te sturen dan vraag ik mij af of de het Schiedamse gemeente bestuur dit dan voor ogen heeft als het op inspraak aankomt". NAAM iMuhlhan Nederland BV |a. M. Osté J. de Heer Overkleeft Fg. P. Verhuisde., IH. A. Port., IF. B P, PROJECT in- en uitwendig verbouwen van een kantoorpand het maken van een dakopbouw het maken van een dakopbouw oprichten van een clubhuis in- en uitwendig verbom^ een winkel wijziging voorgevel oprichten van een i maken van een c et oprichten ADRES Nic. Beetsstraat 5a-5b Kievitslaan 60 Kievitslaan 33 gelegen op een terrein aan f de Hargalaan Hoogstraat 66 Rembrandtlaan 46b Wij helpen direkt!!! Specialisten op CAI-gebied Tel. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting En de man die na het vertrek van de politietoppers zich met de voorlichting over het doen en laten van de Schie damse politie zal gaan bezighouden, HIP Van Hengel der Veendende Schiedamse waarnemend korpschef Van Weer vergeten drukwerk te bestellen? SNELDRUKbellen? Broersvest 7 Schieriar De Hervormde Gemeente Schiedam is wat aan het schuiven met zijn predi kanten. Dit schuiven is noodzakelijk wegens het vertrek van ds. M. C. Baart naar Limburg. Ds. S. Tijmstra van wijk c„ de vroegere wijkgemeente 4, 5 en 6, met de Grote Kerk, wordt overgeplaatst naar wijk a, de vroegere wijkgemeente l met de Bethelkapel. Deze maatregel is geno men om een nieuwe predikant te be roepen en aangezien de wijk c. kenne lijk de aantrekkelijkste wijk van Schie dam is heeft men deze maatregel geno men. Voordat er een predikant is be roep heeft aangenomen en in Schie dam is gearriveerd verandert er overi gens niets. voor betrouwbare Bovag occasions met 12 mnd. garantie V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend De Schiedamse hoofdinspecteur en waarnemend korpschef D(irk) P. van der Veen is per 1 april benoemd tot hoofd van de afdeling beveiliging van Philips Nederland BV in Eindhoven. Vanuit het Brabantse hoofdkwartier van deze multinational zal hij de lei ding krijgen van alle afdelingen bevei ligingen van Philips-vestigingen in Ne derland. De heer Van der veen (37) is sinds 1 ja nuari 1968 in dienst bij de Schiedamse politie. Binnen het politiekorps is hij niet alleen wnd. korpschef, maar te vens hoofd van de recherche en belast met de perskontakten. Het vertrek van de heer Van der Veen volgt kort na de promotie van zijn col lega hoofdinspecteur Peter Broeders. Hij wordt ook dit voorjaar commissaris bij de rijkspolitie en dan speciaal bij de recherche-informatiedienst in Den Haag. „Het vertrek van de nummers twee en drie van de Schiedamse politie staat overigens los van elkaar", aldus de heer Van der Haagen de Schiedamse poli tiecommissaris. Wie voor de funkties in aanmerking komen is niet bekend. Na het vertrek van de heren Van der Veen en Broe ders telt het Schiedamse politiekorps nog één hoofdinspecteur namelijk de heer Van Hengel. Hij zal in ieder geval na het vertrek van de heer Van der Veen worden belast met de voorlicn- ting van het Schiedamse politiegebeu- SNEEUWKETTINGEN verhuur verkoop Dam 26. Schiedam-C Telefoon 262001-266817 De dienstverlening op het postkantoor Schiedam-Wm. Andriessenlaan zal m.i.v. 1 februari 1979 worden uitge breid met de afgifte van kentekenbe wijzen, aangifte motorrijtuigenbela sting en registratie snelle motorboten. Voor deze zaken kan men dan in Schiedam op 3 postkantoren terecht nl. het hoofdpostkantoor Lange Nieuwstraat en de postkantoren Mgr. Noienslaan en Wm. Andriessenlaan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1