1 Ballet in centrum oost DEZE WEEK IN SCHIEDAM Drukke dagen voorbanden specialisten Bouw van sieephopper zuiger voor IHC-Holland VVD Schiedam Uitval naar FNV-bestuurder Bode Rommelmarkt in St. Jansschool Receptie arts Poll morgenavond CPN viert het 60-jarig bestaan HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - WOENSDAG 31 JANUARI 1979 De sportraad heeft haar vergadering van dinsdag 30 januari afgelast. De eerstvol gende bijeenkomst zal daarom op woensdag 28 februari plaatsvinden. Trouwens, dit is niet het enige evenement dat verschoven is. De Scheidsrechter Oriëntatie cursus, die op 23 januari zou zijn begonnen, is verplaatst naar dinsdag 6 februari. Het weer heeft wat op zijn geweten! Maar het is nu wel mogelijk nog deel te ne men aan deze cursus. Ze wordt gehouden in het clubhuis van de W Berkel. Aan vang 19.15 uur. Overigens, de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging houdt op 1 februari een discussie-avond. HANDBAL Wie had gedacht dat vele verenigingen vanwege het weer, met de handen in het haar zouden zitten, komt bedrogen uit. Er zijn al vele, belangrijke wed strijden voor dit komende seizoen, op het programma gezet. Zo heeft de finale van de junioren kam pioenschappen zaalhandbal plaats op 18 maart (in de Schiedamse Mar griethal). Ook de maand daarop (26 mei) zal voor vele handballers belang rijk zijn. Dan worden de landelijke fi nales om de NHV-beker in het sport paleis Ahoy gehouden. Voor deze evenementen aan de orde komen, is er nog het Regenboogtoernooi. De jaar lijks terugkomende wedstrijden, wor den ditmaal gehouden op Koninginne dag; 30 april. Voor de vijfde maal houdt Spartaan Rotterdam dan haar overbekende toernooi, bestemd voor jongens en meisjes aspiranten en pu pillen. TRAINER GEVRAAGD Enige tijd geleden stond in dit blad, dat de handbalver. WIK één van haar beste trainers was kwijtgeraakt Tot op de dag van vandaag is deze club nog steeds zoekende naar een geschikte vervanger. Hetbetreft hier een trainer voor de dames- en de herenselectie, uitkomende in de 2e klasse van de af deling Rotterdam. KLAVERJASSEN Vrijdagavond 2 februari klaverjast Excelsior'20 tegen HBSS. Aanvang 20.00 uur. Reeds nu kunt u zich in schrijven voor het carnavalsfeest dat straks bij Excelsior20 in alle hevigheid losbarst. Twee dagen dolle pret met Prins Adriaan en zijn 11 „Bekkies". Voor de kinderen is er straks een ander feest belegd. Toegangskaarten voor de senioren 5,voor één avond; voor beide dagen betaald met 7,50. NOGMAALS CARNAVAL! Niet alleen Excelsior maakt er onder de naam „carnaval" een dolle boel van. Ook DEMOS slaat dit evenement niet over. Hun carnaval begint op 4 februa ri. Eén dag eerder laat UVG zich meeslepen met dit verkleed-festijn. Zij hebben voor de origineelste vermom mingen allerlei prijzen beschikbaar ge steld, allen te winnen in gebouw „De Rank". SPORTRUBRIEK Ook voor de Schiedamse veldsporters is het om moedeloos te worden nu de winter zich hardnekkig handhaaft en., het eind is nog niet in zicht. Ook al gaat het dooien, dan bljjven de speel velden nog geruime tijd boterzacht en dus onbespeelbaar. SPELREGELS De Ronde van de Spelregelwedstrijden voor de jeugd, uitgeschreven door de Schiedamse Scheidsrechtersvereni- ging, voor C-junioren, zal hopelijk 1 fe bruari doorgang kunnen vinden. Ge zien de geringe belangstelling dit jaar voor dit leerzame jeugdevenement slechts acht van de zestien voetbal verenigingen vaardigde hiervoor teams afwil de SSV een andere structuur. Hierbij staat voor ogen een indeling van de deelnemende teams in vier pou les. De wedstrijden bovendien te hou den in clubgebouwen van verschillende verenigingen. PRESTATIELOOP De Voetbal, Honkbal en Softbal- vereniging „Schiedam" organiseert voor zaterdag 10 maart voor de 5e achtereenvolgende keer een prestatie loop. Dit gebeurt ook nu weer in sa menwerking met de Rotterdamse Atle tiekvereniging Metro. De startschoten worden gelost bij het terrein van „Schiedam". Recreatielopers maar ook leden van de KNAU gaan dan hun rondjes lopen in het fraaie Vlaardingse park ,,'t Nieuwelant". Vorig jaar gin gen in totaal 400 lopers het parcours op. Voor deze lustrumloop zal de be langstelling waarschijnlijk nog wel groter zijn. RUITERSPORT Om nu over ruitersport te spreken is een gladde aangelegenheid. Ook de pony's en paarden blijven met dit barre winterse weertje in hun warme stallen. Niet allemaal overigens, want de pony's zijn wat men noemt „Winerhard". Op het einde van sneeuw en ijs zit ook het bestuur van de medio 1978 opgerichte Ruitersportvereniging ,,'t Bitje" met tachtig leden, voor het merendeel jeug digen te wachten. Zestig hiervan be schikken over een eigen paardje. Ze beschikken over een eigen open mané ge (bak) in de Spaanse polder en willen aansluiting bij de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rij- verenigingen. AUTO CROSSEN Op een circuit van sneeuw en ijs orga niseerde de Auto-Crossclub „Schiedam" toch competitieraces vol glijpartijen. Het waren de durvers on der de coureurs-15 in getal- die voor een spectaculaire show zorgden. Win naar in de klasse watergekoelde wa- qens was T. Wanrooy die hiermee be slag legde op de wisselbeker. De twee de plaats was voor H. v.d. Polder uit Rotterdam, gevolgd door zijn stadge noot J. de Bruin. De wisselbeker bij de luchtgekoelde wagens was voor N. v.d. Steen uit Rotterdam. Als tweede ein digde de jeugdige G. Hendriks Jr. uit Schiedam. De derde plaats was voor u Rotterdammer D. v.d. Polder. VOLLEYBAL Voor de Schiedamse Volleybalvereni ging „Both en Partners" is het compe- titieweekeinde niet al te rooskleurig geweest Van de twee standaardteams haalde alleen dames 1 de volle buit binnen terwijl de heren 1 deze winst aan de tegenstander moest laten. Ook de lagere teams leden voor het meren deel verlies. Uitslagen dames: dames 1Pen- drecht, 3-1 met als setstanden 15-10, 15-12, 8-15 en 15-7; dames 2MVC 3, 3-0; dames 3MVC 2, 0-3; dames 4 Houd stand 3, 0-3; dames 5Hou stand 4, 0-3; dames 6MVC 4, 0-3. Uitslagen heren: heren 1Tenaco, 1-3; heren 2Schippers/B.3, 3-0; heren 3—MVC 3, 2-2; heren 4—MVC 4, 1-3; heren 5Valear, 0-3. De vragensteller en jury aan het werk: de vragensteller en jury aan het werk tijdens vorige spelregel test wedstrijden van de Schiedamse Scheidsrech tersvereniging. Tijdens een bijeenkomst van de VVD afdeling Schiedam heeft het tweede kamerlid van deze partij de voormalige Olympische zwemster Erica Verkerk- Terpstra een felle uitval gedaan naar bestuurslid Bode van de Federatie van Nederlandse Vakverenigingen. Erica Verkerk-Terpstra noemde het een schandelijke zaak dat de heer Bode in het openbaar heeft opgeroepen tot burgerlijke ongehoorzaamheid, indien de tweede Kamer haar fiat geeft aan, het zegeringsbesluit per 1 april voor een beperkte groep een eigen bijdrage van 5,per ziekenhuisdag te vra gen. Ze vroeg zich af hoe de heer Bode zou reageren indien bijvoorbeeld de onder nemers zouden nemen dat de regering het minimumjeugdloon te hoog heeft vastgesteld en zij, die ondernemers, zelf zouden oproepen tot burgerlijke ongehoorzaamheid om zich niet aan die wettelijke regeling te houden. „Het huis zou te klein zijn". De heer Bode zou in niqj mis te verstane be woordingen van de daken schreeuwen dat een dergelijke houding ongehoord en ondemocratisch zou zijn, en terecht! Wie denktde heer Bode wel te zijn, dat hij zelf dingen doet en zegt, die hij an deren (terecht) zou verwijten? Het zal je vakbondsleider maar wezen! Zo be sloot het VVD Kamerlid. Na mevr. Verkerk-Terpstra werd nog het woord gevoerd door respectievelijk afd. voor zitter J. de Lange, 'fractievoorzitter G. Verhulsdonk en Rijnmondgecommit teerde Th. Bakkers. Zaterdag 10 februari a.s. wordt voor de derde maal een rommelmarkt georga niseerd in de St. Janschool, Lange Sin gelstraat. HH-clubbestuurders alle sterke toe gewenst en mogelijk geeft deze foto aanleiding tot dit alternatief: „Bij afkeuring gaan we zwemmen". kachel 2000 Watt van 76.50 voor PMips kachels 2000 Watt Thermostaat aanbieding Straalkachei 1500 Watt 3 stuks Ronde Tl voor keuken en kantoor met buis Glazen kachel uit grootmoederstijd in groen en wit met pendel, zolang de voorraad strekt Verwannaignleken 1 persoon onder Kema Keur vanaf 2 Spots aan pendel ook in bruin 3 spots aan pendel veretelbaar InboUW Spots vanaf 269.voor Planten lampen! Tijdschakelaars van 69 voor lange kerkstraat tel.: 268570 Morgenavond 1 februari houdt hui sarts Ch. A. Poll receptie ter gele genheid van zijn zilveren jubileum als huisarts van 6 uur tot half 10 in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Pa tiënten en oud-patiënten van harte welkom. Nu de toestand op onze wegen allesbe halve veilig is, lopen de auto's met gladde banden extra risico's. Steeds meer automobilisten beseffen dit ge vaar en laten nu nieuwe banden mon teren. De VACO, dat is de vereniging van bandenspecialisten in Nederland, signaleert een toenemende belangstel ling van automobilisten voor bredere banden met een grove profilering. Dat de automobilist zich meer en meer bewust wordt van het grote belang van voldoende profiel op de banden, schrijft de VACO toe aan de goede voorlichting van met name de ANWB en Veilig Verkeer Nederland. Wanneer men rijdt met één of meer gladde ban den betekent dat niet alleen dat men een gevaar voor zichzelf is, maar dat men ook de mede-weggebruikers aan grote risico's bloot stelt De afdeling Schiedam van de CPN gaat in samenwerking met de afdeling Rotterdam op vrijdag 2 februari het 60-jarig bestaan van de Communisti sche Partij van Nederland herdenken in gebouw Palace aan de Zomerhof straat 15 in Rotterdam. Allereerst zal daar Rinus Haks, de lijsttrekker voor de CPN in de komen de Europese Verkiezingen, spreken over de betekenis van „60 jaar CPN". Daarna zullen onder meer Rob van de Meeberg, Marius Monkau en het Pen- ta Theater optreden. Op muziek van het orkest Frans Eisen zal er gele genheid zijn te dansen. Voorafgaand aan de feestelijkheden is er vanaf 18.00 uur gelegenheid tot feli citeren op de receptie. Vertegenwoordigers van actie- of be- langgroepen die in hun strijd de CPN in hun nabijheid hebben geweten, zijn op deze receptie van harte welkom. De avond zelf vangt aan om 20.00 uur, de toegang bedraagt 5,de receptie wordt gehouden van 18.00-19.30 uur. Kaartverkoop voor Schiedam, T. J. op 't Ende, Broersvest 66C, tel. 269894. Vorige week vrijdag heeft de Costain- Blankenvoort Dredging Group (Cobla) 1HC Holland opdracht gegeven een sleephopperzuiger te bouwen van het type Splittrail. De zuiger zal een laadruiminhoud krij gen van 4.300 m3 een laadvermogen van 6.000 ton. Hij is daarmee de groot ste in zijn soort. Door in zijn geheel vertikaal doormidden te splijten kan dit schip alle soorten lading in slechts enkele minuten lossen. Het schip zal begin 1980 opgeleverd worden. TECHNISCHE GEGEVENS De grote sleepzuiger zal 104 meter lang worden, 21 meter breed en een bagger - diepte van 25 meter kunnen bereiken. Het schip is uitgerust met twee zuig- buizen, elk met een diameter van 800 mm. De beide hoofdmotoren leveren ieder een vermogen van 4400 pk bij 600 omwentelingen. Zij kunnen worden ge bruikt voor de aandrijving van de ver stelbare schroeven, die in straalbuizen zijn geplaatst, de baggerpompen en de jetpompen. Het schip kan zijn lading eventueel ook naar de wal persen. Het is bovendien mogelijk naderhand de aktieve sleepkoppen te installeren, die recentelijk door IHC Holland zijn ontwikkeld. Verder wordt er 2750 pk generatievermogen geïnstalleerd, on der meer voor een 600 pk boegschroef. Het schip is uitgerust met een zeer mo derne acommodatie voor 37 man. De vaarsnelheid zal 13 Vi knoop bedragen. Elke donderdagavond wordt in het wijkcentrum Oost beatballetles gege ven voor dames en wel van half negen- half tien en van half tien- half elf. Voor beide groepen kan men nog dames plaatsen. De kosten bedragen slechts 15,per maand, inclusief een kopje koffie. Na de lesen bestaat er gele genheid om in de bar iets te gebruiken en met elkaar van gedachten te wisse- Op maandagmiddag bestaat hier gele genheid de cursus pottenbakken te volgen en wel van half twee tot half vier. De kosten hiervan bedragen 27,50 per maand. Er kunnen er nog een paar bij. Ook voor andere aktivi- teiten kunt u zich opgeven via tel. 157256. Vragen naar Ria Krabbendam aan de Dr. Zamenhoffstraat 153.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 33