Schiedams/Viaardings stichtingsbestuur Rattenplaag in omgeving van Smetanalaan Trappen op in Zoldertheater Fotografie als kunstbij Openbaar Kunstbezit Films bij Teerstoof Vrouwensoos „Vrommes" urgerlijke Itand Omega man in Q.T. GEBIT STUK? Bingo-avond bij Rietzeilers Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 39 - WOENSDAG 31 JANUARI 1979 Totale fusie tussen de drie ziekenhuizen Dagelijks vanaf 9 uur. En na tel. afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-26.14.17. Met dit nare koude weer worden ook de ratten hongerig en komen naar buiten. Ze vinden van alles in de omgeving van de Smetanalaan waar men stukjes brood en andere lekkere hapjes neergooit. Bedoeld voor de vogels. Tot zover klopt het allemaal, maar dan moet dat brood enz. niet in de namiddag gegooid worden, maar in de ochtend en dan niet klakkeloos op de grond, waar kleine kinderen die aan het sleeën zijn of daar-spelen, in het rattever- gif vallen, meldt een bezorgde be woonster, en dan een kans lopen op de ziekte van Weil. Als ik mijn hond 's avonds uitlaat, zie ik vaak dat brood liggen. Gevaarlijk dus voor de kinderen, maar ook voor de honden. Tip van de Dierenbescherming: strooi uw brood op de schuren. Daar blijft het onbereikbaar voor de ratten. Oppikbaar voor de vo gels. Als iedereen zich daar nu aan houdt. GEBOREN Maikel M. A. z.v. van Waardenburg- Verkerk. Sabrine G. d.v. Hugen-Hartjes. Mi chel M. F. z.v. Wendrich-Donkers. Cornelia d.v. Schenau-Vervoort. Selma d.v. Basaran-Ozdemir. Pascal z.v. Hagestein-van der Vliet. Lucien z.v. Mieloo-van Embden. Neslihan d.v. Sahin-Kuyncu. Geertrui d.v. van der Kruit-van Driel. Corstiaan J. z.v. Kuijvenhoven-v.d. Werf. Laurens J. W. z.v. Baard-Asbreuk. Danny z.v. Jansen-Vermeulen. Onno X. z.v. Fortanier-van der Meché. Demmy D. d.v. Lamberts-Meeuws. Michel z.v. Adams-van Leeuwen. ONDERTROUWD A. F. van Daal, 35 jr. en C. A. M. Pou- wels, 29 jr.; G. J. W. A. M. Dekkers, 39 jr. en A. de Wit, 34 jr.; H. van Groot - veld, 28 jr. en J. M. Schuitenmaker, 25 jr.; A. Haringsma, 30 jr. en W. G. We ber, 22 jr.; R. van Manen, 47 jr. en J. de Koning, 49 jr.; J. Michén Sénchez, 25 jr. en M. Sauveur, 21 jr.; G. de Rid der, 19 jr. en F. D. Roder, 19 jr.; S. Smit, 52 jr. en C. M. Mulder, 41 jr.; A. R. van Wagtendonk, 23 jr. en C. Bock- kom, 23 jr.; J. F. Scheffer, 21 jr. en E. C. Grootaers, 24 jr.; J. A. van Buuren, 31 jr. en L. Haar, 23 jr. Zaterdagavond 3 februari brengt de cabaretgroep ,,Don Quischot" dhet programma „Trappen op". In het Zol dertheater aan de Nieuwstraat 12. Toegangsprijs 15,pas 65/CJP 12,-. Anke Groot, George Groot, Fred Flo- russe, Jacques Klöters en Willem Jan Gevers stellen zich nogal rechts maat schappij kritisch op met bizarre hu mor. Reserveringen tot en met vrijdag via het VVV Schiedam (tel. 266000). Vrij dagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater (tel. 269455). Gereser veerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te dienen afgehaald. Het poppentheater „Bloeps" brengt zaterdagmiddag voor alle kinderen vanaf 4 jaar het programma „De rid der van de Bolle Bellen" in het Zoldert heater aan de Nieuwstraat 12. Aanvang 14.30 uur, toegangsprijs 3,—. Het gaat hier om Wammes, kabouter Pimmetje, vogel Kwek, de grote Bellen en de Zwarte Helper. Allemaal bij el kaar in de poppekast op zaterdagmid dag. Het bestuur van de Stichting samenwerkende Schiedamse en Vlaardingse Zie kenhuizen wil in beginsel streven naar een totale fusie tussen de drie ziekenhuizen om te komen tot een regionaal geheel van ziekenhuisvoorzieningen op meerdere lokaties doch onder één bestuur. Het bestuur heeft dat maandagmiddag laten weten. De fusie moet dan de twee Schiedamse ziekenhuizen (Nolet en Gemeente ziekenhuis) en het Vlaardingse Holy ziekenhuis. De lopende fusiebesprekingen tussen het Gemeenteziekenhuis en het Nolet- ziekenhuis, waarbij in het vervolg het Holy ziekenhuis zal worden betrokken, zullen daardoor niet vertraagd mogen worden. Een eerste aanzet tot de algehele fusie zal moeten worden gegeven met het binnen enkele maanden formuleren van een gezamenlijke intentieverkla ring op te stellen door de voorzitters van de S.S.V.Z. en de drie ziekenhuis besturen, over de inhoud waarvan het overleg dient te worden geopend met alle betrokkenen, zoals de drie zieken huisbesturen, de medische staven en de ondernemingsraden c.q. de medezeg genschapscommissie. Sinds 1971 werken het Gemeentezie kenhuis en het Noletziekenhuis te Schiedam en het Holy ziekenhuis te Vlaardingen samen in de Stichting Sa menwerkende Schiedamse en Vlaar dingse Ziekenhuizen (S.S.V.Z.). Uaast regelmatig overleg op bestuurs- nivo en tussen de directies heeft de sa menwerking op een aantal terreinen concreet gestalte gekregen (o.a. de ge neesmiddelen voorziening en de oplei ding verpleegkundigen). De laatste jaren hebben de directies wegen gezocht de samenwerking te intensiveren. Een nota over dit onderwerp de zgn. regionota van februari 1976 is door de gezamenlijke directies aan het S.S.V.Z.-bestuur aangeboden. Hierin kwam men tot de conclusie, dat het ge wenst zou zijn om de mogelijkheden van een hechtere samenwerking tussen de ziekenhuizen te onderzoeken. Het S.S.V.Z.-bestuur belastte de geza menlijke directies met de uitwerking van dit voorstel met inschakeling van een extern organisatie-adviseur. Dit onderzoek zou moeten leiden tot concrete voorstellen, waarover zowel het S.S.V.Z.-bestuur als afzonderlijke ziekenhuisbesturen hun oordeel zou den moeten geven. Deze voorstellen zijn in augustus 1978 aan de verschillende besturen aange boden. In een bijeenkomst op 18 januari 1979 van besturen en directies van de drie ziekenhuizen is uitgesproken, dat allen bereid zijn om naar een structuur te zoeken, die ten goede komt aan de zie kenhuisvoorzieningen in de regio Schiedam/Vlaardingen/Maassluis. Morgenavond donderdag 1 februari houdt de Vrouwensoos Vrommes" een bijeenkomst in een der zalen aan de Nieuwstraat 12. Aanvang acht uur. Zaterdagavond 3 februari a.s. wordt de science-fictionfilm „De Omega Man" vertoond voor de leden van Q.T. aan de Nieuwstraat 26. In de hoofdrol Charl ton Heston. Aanvang half 9. Eadweard Muybridge (1830-1904) uit „Human Locomotion" (1880- 1885) Prentenkabinet der Rijksuni versiteit Leiden. Eén van de meer dan vijftig illustraties uit het kunst schrift 1979/1 van Openbaar Kunstbezit dat gaat over de foto en de beeldende kunst. In 1979 ver schijnen zes afleveringen over ver schillende onderwerpen uit de beel dende kunst. Voor abonnementen 33,Postbus 5555, 1007 AN Amsterdam. Openbaar kunstbezit verschijnt nu 6x per jaar (eerst 4x) met een themanum mer over oudë en nieuwe kunst. De eerste aflevering bevat bijdragen van 9 auteurs, die elk een ander facet van de fotografie in de kunst belichten. In het nummer zijn meer dan 30 foto's en fo toreeksen opgenomen, die in zwart/wit en kleur werden gereproduceerd. Deze aflevering zal voor velen aantrekkelijk zijn omdat de fotografie voor vrijwel iedereen iets betekent als beeldend medium, of het nu voor zijn werk is of als vrijetijdsbesteding. Losse nummers van Openbaar Kunst bezit zijné 7,50 te koop in een aantal musea en boekhandels en speciaal te bestellen bij Openbaar Kunstbezit Postbus 5555, 1007 AN Amsterdam, telefoon 020-732680. Abonnementen op de hele jaargang 1979: met opberg- band 38,zonder opbergband 33,—. Iedere abonnee ontvangt een gratis museumkaart. Poppentheater Bloeps in het Zoldertheater. van de carnavalsvereniging te zijn. Het batig saldo van alle bingoavonden komt na afloop van het carnavalssei zoen ten goede aan Schiedamse vereni gingen of instellingen voor minder-va liden. Aanvang 8 uur, zaal open 7 uur. Vrijdagavond 2 februari organiseert de Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" een grote bingoavond in zaal Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Voor de deelnemers hieraan zijn weer aantrekkelijke prij zen ter beschikking gesteld, w.o. huis houdelijke voorwerpen, zoals stoomst rijkijzers, koffiezetapparaten, dekbed den, rolvegers en Black Dekker boormachines. De bingoavond is voor iedereen boven de leeftijd van 16 jaar toegankelijk en men behoeft geen lid Morgenavond 1 februari wordt door de filmclub ,,In de Teerstoof" de film „Hustruer" vertoond. Toegangsprijs 5,Lidmaatschap 2,50. Aanvang 20.30 uur. De laatste jaren wordt steeds meer aandacht geschonken aan de fotogra fie. Er verschijnen veel boeken over fo tografen en er komen éaleries die foto's verkopen. Ook in Nederland is de be langstelling groeiende. Uitgebreide tentoonstellingen over de geschiedenis van de Nederlandse fotografie zijn aan de gang op het moment dat de nieuw ste uitgave van Openbaar Kunstbezit, het „De Foto in de Beeldende Kunst", ver schijnt. In Leiden in museum „De La kenhal" startte een tentoonstelling over fotografie die door het hele land zal reizen. Ook in Amsterdam en Den Haag zijn en komen er exposities over fotografie. Voor Openbaar Kunstbezit waren deze tentoonstellingen aanlei ding om, ter aanvulling, aandacht te besteden aan de foto zoals die binnen de beeldende kunst is gebruikt. Was de foto in de 19e eeuw voor de schilders voornamelijk een handig hulpmiddel, in de 20ste eeuw verandert dat: de schilder gebruikt de foto om de werkelijkheid te „citeren" of vindt in de fotografische vertekening een inspi ratiebron. Ook neemt hij de foto als uitgangspunt voor zijn werk. Het blijkt dat „de" foto niet bestaat: er zijn ver schillende soorten foto's, zoals de krantefoto, de pasfoto, het kiekje en de Polaroid. In deze aflevering van Op enbaar Kunstbezit staat een aantal ar tikelen over deze en andere soorten fo to's en de verschillende verwerking er van binnen de beeldende kunst. Zo blijkt Marcel Duchamp in 1922 op de vraag hoe hij over de verhouding beeldende kunst en fotografie dacht, geantwoord te hebben: „Ik zou graag zien dat de mensen er de schilderkunst door gingen verachten, totdat iets an ders de fotografie niet te harden maakt. Dat is dat. „Deze wens is ech ter nog steeds niet in vervulling ge gaan: de 19e eeuwse foto's van mensen en dieren van Eadweard Muybridge inspireren hedendaagse schilders nog steeds. Richard Hamilton en Gerhard Richter maken schilderen van vergrote krantefoto's en pasfoto's en andere beeldende kunstenaars exeperimente- ren met een Polaroidcamera en onder zoeken de mogelijkheden van deze donkere kamer bij daglicht".

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 39