R.K. bejaarden slaan nieuwe wegen in Bassie en Adriaan Passage Theater Geslaagde uitvoering van „Harpe Davids" FERD 0VERDIÜK°PTIEK Dieëten bij huisvrouwen Clavecimbel expositie is uitgesteld mobm ^mftIen lieve ch/kme, MOlS mFTEEN UEVE. ^ME' Klaverjassen bij Singelkwartier HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 2 FEBRUARI 1979 Het nieuwe bestuur. Na maandenlang met een voorlopig bestuur gedraaid te hebben is deze week een geheel nieuw bestuur gekozen bij de R.K. Bond van Bejaarden afd. Schiedam, die volgende maand onder de moderne naam R.K. Bond voor Ouderen verder gaat. Het is deze bond niet over rozen gegaan door de plotselinge dood van voorzitter Oomen en penningmeester P. de Rijk. In terne moeilijkbeden waren er genoeg, maar dit is allemaal door de voorzit ter van het hoofdbestuur in Haarlem de heer J. M. Smit en de districts voorzitter afd. Rotterdam, de heer P. W. Waayer, gladgestreken, waarna het nieuwe bestuur kon worden gekozen. Voorzitter werd het oud raadslid Kees Lansbergen, secretaresse mevrouw J. Krowinkel, penningmeester de heer J. E. Bonefaas, tweede secretaresse mevrouw A. M. Veringmeijer, tweede penningmeester de heer D. Leenders en voorts maken de dames Warnawa en Veringmeijer alsmede de heer G. Kok deel uit van de vakantiecommissie en de redaktie Levensavond. Een bewogen jaarvergadering is het geweest, maar moeilijkheden zijn er tenslotte om op te lossen. Voorzitter Smits bracht naar voren wat of men niet alleen voor zichzelf kan doen, maar ook voor een ander. Zinvol is de bond voor de 200.000 aangesloten leden in het gehele land, zinvol van wege de katholieke identiteit, zinvol in de sfeer van levensverdieping, zinvol vanwege hun sociale strijd, zinvol vanwege hun sociëteits- en so- lidariteitswerk, zinvol als represen tanten voor de belangen van oude ren als pressiegroepen. „Er moet nog veel veranderen in de wereld van de ouder wordende mens," memoreerde spreker. „We willen gelijkwaardig zijn met andere leden van de samenleving. We zijn niet afgedankt als we 65 jaar zijn, maar het moet wel zo zijn dat een ie der naarmate zijn ontwikkeling be reid moet zijn die kennis via een be- stuursfunktie over te dragen. Daar ontbreekt het nog wel aan". „Er worden nog al te vaak beslissin gen genomen over aangelegenheden van ouderen, zonder hun zelf daar bij te betrekken. We hebben een mi nimale inspraak. Waarom besteedt de centrale overheid een meer dan normale aandacht aan de protesten van werkgevers- en werknemersor ganisaties voor wat de uitvoering van Bestek 81 betreft en waarom ko men de ouderen-organisaties nau welijks aan de bak," liet de heer Smit in een vlammend protest ho ren. Om te vervolgen: „in bejaarden tehuizen zijn tegenwoordig bewo- nerscommissie's, waarover nog wei eens kleinerend wordt gesproken, maar krijgen ze wel de taak die hun toekomt?" Een boeiend betoog met het verzoek de plaatselijke bond sterker te ma ken, stem hebben in maatschappij en kerk, overleg en samenwerking met alle organisaties die zich met belangenbehartiging en verzorging van ouderen bezig houden. De R.K. Bond van Bejaarden afdeling Schie dam telt op het ogenblik 819 leden. De eerste taak van het nieuwe be stuur is leden te winnen. De contri butie bedraagt voor een echtpaar 13,20 per jaar, voor een alleen staande 8,40 per jaar. Eventuele do nateurs kunnen het bedrag zélf be palen. Het is niet doenlijk meer om de contributie thuis af te halen. De penningmeester doet een dringend beroep gebruik te maken van de ac cept-girokaart (gironummer 3769073 ten name van de penningmeester van de R.K. Bond van Bejaarden afd. Schiedam Groenelaan 89 Schie dam). Staande de vergadering werd een nieuwe kascommissie benoemd bestaande uit de heren H. Lansber gen, J. Slobbe en H. Heezemans. Het moest de heer Smit van het hart dat het hem bijzonder verheugde dat de heren Lansbergen en Kok de speciale kadercursus hadden ge volgd. Tenslotte overhandigde hij de schei dende wnd. voorzitter de heer C. F. A. Alberts een cadeaubon en zijn vrouw een bouquet bloemen als dank voor het werk dat zij hadden verzet. i- Het olijke drietal dat niet op deze manier op het toneel van het Passage Theater zal verschijnen. "Alles is voor Bassie" kunnen de kinderen volgende week in Schie dam zingen. Want Bassie en Adriaan geven woensdagmiddag 7 februari twee voorstellingen in het Passage Theater om 13.30 en onge veer 4 uur. Ze zijn allebei niet weg te denken van het scherm, maar na tuurlijk willen de kinderen Bassie en Adriaan zelf meemaken! Dat kan dus. Elders vindt u in ons blad een waardebon waarbij u maar liefst 1.50 korting krijgt. Want behalve de beide komieken treedt ook gooche laar Andr- du lord op, die van I él al les op het toneel tovert. Toegangs kaarten 7.50 minus de 1.50 van de waardebon) verkrijgbaar bij de kassa van het Passage Theater van 12.30 - 22 uur. UOQITlc SCHIEOAM GROTE MARKT 23 TEL (010) 2675 57 Donderdagmiddag 8 februari aan staande houdt mevrouw José Bud- Omdat de clavercimbelbouwers het niet verantwoord achten de kost bare instrumenten onder de huidige ding een lezing voor de leden van de ■Ned. Vereniqing van Huisvrouwen afdeling Schiedam en wel in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Het onderwerp zal zijn: „Meer weten over dieten", toegelicht met dia's. Aanvang 14.00 uur. weersomstanfdigheden te vervoeren wordt de tentoonstelling „clavercim- bels van hedendaagse nederlandse bouwers" welke dit weekend in Schiedam gehouden zou worden, precies één maand uitgesteld en zal nu plaats vinden op 1, 2, 3 en 4 maart 1979 in het stedelijk museum Hoogstraat 112, Schiedam. Ondanks de koude liet men de Chr. Muziekvereniging „Harpe Davids" niet in de steek tijdens hun jaarlijkse uitvoering in zaal Arcade. Voor het eerst is men hiernaar uitgeweken, omdat het Passage Theater niet vol te krijgen is. Na afloop was men voldaan en ziet het helemaal naar uit dat men vol gend jaar hier weer speelt, vooral over de akoestiek was dirigent Kees Kramer erg tevreden. Kees Kramer bracht „Harpe Da vids" weer tot grote hoogte in een geheel ander programma dan men gewend is. Ook „Harpe Davids" slaat moderne wegen in, hetgeen wel bleek uit de keus van het zeer geva rieerde programma: Kalief van Bag dad van F. A. Boeildieu Gosling Mol, de Hymne a' la Musique van Serge Lancen en het Dominos van Aramis Mercier. Hupse majorettes in de modernste muziekwerkjes! Een goede keus om deze meisjes uit te laten leven in Trojan Horse van niet minder dan Luv, Night Fever van de Bee Gees en vooral niet te vergeten Grease van Frankie Valli. Stoere tamboers te beluisteren in Bells and Drims, Regiments tam boer, Cascade (Kleine waterval) met een demonstratie als het ware van alle instrumenten, Beat of drums en Dessauer march, werkjes van K. Smits. Het orkest Harpe Davids weer, met Sones de Triunfo van Mas Quiles-Singerling, het vrolijke In dian Summer van E. Ball, American Panorama van John Darling en de zeer gevarieerde T. V. Suite van Ha rold L. Walters. Tamboers en majorettes in de Lyra mars nr. 1 van S. Egberts en tot slot het gehele visitekaartje van „Harpe Davids": orkest, tamboers en majo rettes met de Old Timer march. Voor de presentatie zorgde Nanda Gelder blom. Dinsdagavond 7 februari krijgen de leden en donateurs van de wijkver- eniging "Het Singelkwartier" de ge legenheid kaarten te schudden op de kontaktavond. Hoofdzakelijk kla verjassen waarvoor fraaie prijzen ter beschikking zijn gesteld. Dit al les vindt plaats in zaal "Marijke" aan het Broersveld 121. Om 8 uur is de koffie hardstikke bruin. (mits glazen voorradig) Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Persoonlijke brilbegeleiding

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 13