VOS cursus maakt het praten gemakkerlijker DEZE WEEK IN SCHIEDAM GEBIT STUK? 'n HOORTOESTEL Leg dan eens Uw oor te luisteren bij DIJKSHOORN CiMaJkMtsiti x i«rrtOï).a*-ó«BbbbAx, Kerkdiensten Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER DIJKSHOORN. Beier horen... tjrfje HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 31 - VRIJDAG 2 FEBRUARI 1979 "'Li Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417. Nog even, mensen en we kunnen weer op de velden te keer gaan, zon der ons op glad ijs te wagen. Een prettig vooruitzicht, vooral als je be denkt, dat de meeste verenigingen, met name de voetbalclubs, zogezegd op een droogje hebben gestaan. Nee, van voetbal, of zelfs van trai nen was de afgelopen weken geen sprake. Maar de nabije toekomst toont gelukkig een ander beeld. Dat is wel te zien aan de vele verenigin gen die de sportkleding al weer uit de kast hebben laten halen. Hoewel, eerst is er nog carnaval. Het jaarlijks terugkerende dol-dwaze feest, dat voor een aantal verenigin gen al dit weekend van start gaat! Voor de enkelingen die nog even moeten wachten met de feestvreug de, is er bingo. Zo houdt de voet balvereniging WF Schiedam zater dag 3 februari, vanaf 11.00 uur een grootse bingo in de kantine. Trouwens, dat geldt ook voor SVHV Schiedam. Iedere jonge die wil, kan diezelfde dag terecht in de SVHV- kantine, vanaf 19.30 tot 22.15 uur, voor een bingo-film avond. Een schrale troost, deze bezigheden, maar men moet het er maar mee doen tot er weer gespeeld kan wor den. BOWLING De Bedrijfs Bowling Vereniging „Musis Sacrum" heeft een bowling- wedstrijd gehouden. De stand in de vroege leage toont dat Passage, met 51 punten, aan kop staat. Tweede werd Strikes (41 punten) en als derde eindigde Kreuger, met één punt verschil met Strikes. De laatste leage, waarbij Amstel- bron en Brandaris de meeste punten in de wacht sleepten, wist Amstel- bron zich met 55 punten als eerstete plaatsen. Koemarkt werd tweede, ondanks de overwinning van Bran daris op Team X, welke laatstge noemde derde werd. KREDIET VOOR SPORTUITWISSELING De Schiedamse gemeenteraad heeft een krediet van 23.751 beschikbaar gesteld voor de Internationale Sportjeugduitwisseling 1979, die tij dens de Pinksterdagen, begin juni, in Schiedam gehouden zullen wor den. Evenals in 1975, bij de viering van het eeuwfeest, is Schiedam dan de gastvrouwe voor de jeugd uit de partnersteden. De buitenlandse gasten zullen dit maal uit Esslinger (West-Duitsland), Vienne (Frankrijk), Udine (Italië) en Neath (Engeland) komen. Volgens verwachting zullen ongeveer 240 jongeren uit die steden Schiedam bezoeken. BASKETBAL De basketbal-ploeg van de Schie damse Invaliden Sportvereniging speelt weer mee in de Europese kompetietie basketbal. De eerste wedstrijd heeft plaats in Keulen en wel op 17 februari. De reis zal ge maakt worden per touringcar. En kele supporters kunnen dus nog mee. Opgaven hiervoor bij het se cretariaat of in de kantine van het clubhuis. Vrouwen oriënteren zich in de samenleving. De eerste VOS-avondkursus (VOS betekent Vrouwen Oriënteren zich in de SAMENLEVING) begint volgende week, maar werd woensdagavond in het gastvrije M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan 20 ingezet met een kennismakingsavond. Dan blijkt dat als men elkaar ongedwongen bij de voornaam noemt het praten met elkaar veel gemakkelijker gaat. Bij Dijkshoorn staat 30 volle jaren ervaring tot Uw dienst. Daardoor kunt U rekenen op goed en vakkundig advies. Dijkshoorn geeft Uw gehoor zekerheid Dat is voor U het belangrijkst. Schiedam. St Lidumastraat 1. tel 010-26 76 49 Schiedam. Kethel. Hof van Spaland 5. tel 010-70 1 Maassluis. Noordvliet 25. tel01899-1 22 88 Rotterdam. Vierambachtsstraat 73. tel 010-77 25 45 Een gezellig groepje jonge en iets oudere huisvrouwen. Moeders, die, zoals een 25-jarige opmerkte, eigen lijk de VOS-kursus nodig hebben om kontakt met andere vrouwen te krijgen. Zelf is zij vroeger secreta resse geweest en wil helemaal „bij" blijven en is vooral geïnteresseerd in maatschappijleer. Een oudere huis vrouw, 31 jaar getrouwd, in 1936 van de lagere school gekomen, greep deze kursus aan om haar blik te ver ruimen. Zij is nog erg aktiefzingt in een koor, heeft aan bejaardenzorg gedaan (zuiver om met bejaarden over allerlei dingen te praten), heeft aan handballen en atlethiek gedaan, zit in de Vidogroep en is ook al geïnteresseerd in maatschappijleer. Een kleine groep huisvrouwen, die zich laten splitsen op verzoek van de leidster Marian van Beers. Bijge staan door de gastvrouwen Yvonne Moerman en Riet Bergman, die haar voetsporen gaan volgen. Elke week (de kursus bestaat uit 12 bijeenkomsten) zullen allerlei onder werpen ter sprake komen, deelde Marian van Beers mee. Er zullen fol- djers, maar ook boeken, ter beschik king gesteld worden over de onder werpen die men aansnijdt. Het is geen kursus, maar op deze manier krijgt men de gelegenheid over on derwerpen te praten die aktueel zijn, of verband houden met de taak van de vrouw in het gezin, de opvoe ding, het onderwijs, hetgeen vooral van belang is als men de kinderen met hun studie wil volgen. Dat het ook wel degelijk als part time-ster mogelijk is een afwisse lende baan te hebben, kwam naar voren uit het gesprek met een rei zende vrouw, die dagelijks voor de belangen van een chocoladefabri kant opkomt en kris-kras door Ne derland reist. Het ijs op deze eerste VOS-avond- kursus was gebroken, maar buiten gleed je er nog wel eens op uit. ,x. v« -w w .W. Xv Zondag 4 februari t/m zaterdag 10 februari a.s. Introïtusliedt Psalm 97 vers 1 en 6. „,osterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp; 17.00 uur: ds. J. de Kievit. Hargplein Kethel „De Ark", 101, 10.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper te Zwijndrecht; 19.00 uur: ds. P. Magré, Ned. Herv. pred, Gez. Jeugddienst. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. J. de Kievit, viering H.A.; 17.00 uur: ds. J. Ch. Penne kamp, dankzegging en nabetrach ting. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. M. Grashoff te 's- Gravenhage-Rijswijk; 17.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper te Zwijndrecht. Collecten: het éne offer is bestemd voor: Werelddiakonaat. Inzameling aan de uitgang: eigen jeugdwerk. Christelijke Geref. Kerk, „Hoek- steenkerk", Burg. Knappertlaan- /hoek Warande, zondag 4 februari, 9.30 en 16.30 uur: <is. J. Rebel, Rot terdam. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Kerkge bouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. van Katwijk te Wolvega. Herv. Geref. Evangelie, Schiedam, Ge houw Irene, 10.00 uur: ds. J. Groeneboom, Leerdam. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. B. B. Lok horst, Sliedrecht. Nederlandse Protestantenbond, Westvest 92, 10.30 uur: ds. mr. C. G. Mulder, Santpoort. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijm- stra; 17.00 uur: ds. D. B. Lokhorst, Sliedrecht. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. B. van Blanken. Bethel Kapel, 9.15 uur: ds. S. Tijm- stra, gezinsdienst. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse R'dam), 10.00 uur: ds. D. J. Spaling Dzn. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Ma gré, viering H. Avondmaal. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. J. Flink; 19.00 uur: geen dienst. De Ark, 19.00 uur: ds. P. Magré, jeugddienst. De Pinkstergemeente Morgenstond heeft haar samenkomst zondag om 10.00 uur in de Vier Molens, aan de Nieuwe Damlaan (ingang achter zijde aan de Burg. Gijsenlaan). Spreker is de heer J. Koch. U bent hartelijk welkom. Er is ook zondags school en crèche. Leger des Heils 27, leider kapitein H. J. Bruins-van Duijn. Heiligingssa menkomst 10.00 uur. Zondag: ver lossingssamenkomst 19.30 uur. Zon dag om 12.00 uur in de Legerzaal en in de Bethelkerk, Nieuwe Maas straat. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, weekend 3/4 fe- br. Zaterdagavond 19.00 uur: eucha ristieviering (bandmuziek); zondag 9.30 uur: hooqmis met zang door het groot gemengd koor; 11.00 uur: eu charistieviering met samenzang en kindernevendienst (kindercrèche); 12.15 uur: eucharistieviering (band muziek). Predikant: Th. Koster o.p. Parochie Sint Liduina en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans in de ka pel St. Liduina, St. Liduinastraat 10, zaterdag, 18.00 uur; zondag 10.30 en 11.45 uur; preek: B. Veenhof, plv. rektor. In de parochiekerk aan de Singel 114, zaterdag, 19.00 uur: m.m.v. koor Z.I.B.; zondag 8.30 uur; 9.45 uur: hoogmis - Latijn, herenkoor I.N.D.; 11.15 en 17.30 uur; preek: J. Laurent, pastoor. Parochie St. Martinus W. Andries- senlaan 65, Groenoord. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering, waar onder samenzang en orgelspel; zon dag 8.30 uur: viering zonder zang; 11.00 uur: themadienst voorbereid door pastor Flapper met een groep jongeren. Het thema luidt: Vertrou wen op God - Vertrouwen in men sen. Ons Martienerkoor zingt; 12.30 uur: meditatieve eucharistieviering met stiltes, vragen ter bezinning en achtergrondmuziek; 13.30 uur: doopviering van Jaco Bakker. N.B. geen eucharistieviering om 18.30 uur, in verband met de medewer kersmiddag. De preek wordt in dit weekend gehouden door pastor W. Flapper. In alle vieringen wordt de persoon van Don Bosco belicht. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visita tie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 4 febr. 5e zondag door het jaar. Me- misazondag. Zaterdagavond 19.00 uur: euch. met orgel en samenzang; int. Johanna Rebers-de Kok. Zon dag 9.30 uur: euch. met bandmuziek, int. Maria Reinarz-Gerlach. Om 11.00 uur: hoogmis met muz. mede werking van Polyhymnia; int. uit dankb. bij een 45-jarig huwelijks feest (M); uit dankb. bij een 25-jarig huw. (v.N.) en voor Henrica Keme- nade-Scholte. Om 17.30 uur: euch. een stille viering; int. om uitkomst. Predikant: A. Nobel; thema: ons hart is onrustig, tot het rust vindt in God. Parochie H. Jacobus. Feest van Don Bosco. Zaterdag 19.00 uur: eucharis tie zonder zang, voor overleden fam. Kerkhof, voor Mary Keijzer. Zondag 8.45 uur: plechtige Latijnse hoogmis. Voor Marick Foet, voor Henk de Vette. 11.00 uur: eucharistie met sa menzang en koperbegeleiding. Voor Herman Janse, voor Petrus Olst- hoorn, uit' dankbaarheid. Pastor Kool verzorgt de preek. Kerkdeur- kollekte voor de Memisa. Klare taal. Joh. Maasbach, Wereldzending, zon dag 15.00 uur: ev. J. Maasbach, Hei lig Avondmaal, zang: Dave Gay Briant (USA); dinsdag 6/2, 20.00 uur: mw. W. Maasbach, bidstond; vrijdag 9/2, 20.00 uur: mej. G. v.d. Dussen; zaterdag 10/2, 20.00 uur: C. v. Agter- berg, jeugdavond. 's Zaterdags is de kerk geopend ter bezichtiging van 10.00 tot 16.00 uur. Oud-Katholieke Gemeente, Dam 30, Schiedam, zondag 4 febr., 10.00 uur: opdracht des Heren in de Tempel, Maria Lichtmis. Pastor J. N. van Ditmarsch, Hilversum. Gemeente van Christus, Swammer- damsingel 27a, Schiedam, 's zondags 10.30 uur: eredienst, bijbelstudie; 11.00 uur: eredienst en 19.30 uur: avonddienst. KAPEL NOLETZIEKENHUIS SCHIEDAM Zaterdagavond om half zeven: korte eucharistieviering, waar het bezoek van 7 uur op aansluit. Zondag 4 fe br. 1979 om half elf: zondagviering in samenwerking met het Maassluis Kerkkoor, o.l.v. Anton van Tilborg. Preek in dit weekend: pastor de Groot. GEBEDS-AKTIE SCHIEDAM Van vrijdag 2 febr. t/m zondag 11 fe br. houden wij onze jaarlijkse no veen ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes. Elke avond om tien- over zeven bidden wij de Rozenkrans in de kapel van de Broeders, Warande 155, Schiedam. Toont uw liefde tot Moeder Maria, door uw aanwezig heid. Vrijdag 2 febr. eerste vrijdag van de maand. Feest van Maria Lichtmis. Donderdag 8 febr. na de Rozenkrans om 7.30 uur plechtig Maria-lof met feest-preek van pas toor drs. A. Vreeburg. Na het lof is er biechtgelegenheid. SCHIEDAMSE NOTITIE Dinsdagmiddag 6 februari heeft in een der zalen van het dienstencen trum „De 4 Molens" een bingomid- dag plaats. Aanvang: twee uur. SCHIEDAMSE NOTITIE Zondagavond 4 februari brengt DJ John weer platen uit zijn uitge breide discotheek voor de leden van „De Instuivers" in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Op vertoon van lidmaatschapskaart bedraagt de toegang 4,—. Aanvang 8 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 31