Inspraak: wat kunt u doen Openbare commissie vergaderingen Vergadering Gemeenteraad Dienstencentra geven alarm- apparaat uit Qocuk felci a$isi ipin üpüncü pagri Gemeenschappelijke Schoolraad bijeen in nieuwe samenstelling Bevolkingsloop in 1978 Derde herhaling inenting polio 15 februari Afgegeven bouwvergunningen Op 25 januari 1979 is er door burgemeester en wethou ders een advertentie geplaatst, waarin u werd uitge nodigd een reaktie te geven op het voornemen een In spraakverordening te ontwerpen. Bij een aantal men sen is de indruk ontstaan dat dit de enige mogelijk heid was om te reageren. Dat willen wij graag rechtzetten. In deze eerste fase kunt u als u dat wilt en daar is drie weken voor uitge trokken, een eerste reaktie geven in de zin van houdt daar en daar rekening mee. Na drie weken zal er een informatie-avond gehouden worden zodat erover gesproken kan worden. Het ligt dan in de bedoeling een informatiepakket samen te stellen en dat aan iedereen, die daarin is geïnteres seerd, toe te zenden. Op grond van de reakties daarop zal er een concept-verordening worden ontworpen. Hoe u daar weer op kunt inspreken zal te zijner tijd nauwkeurig aangegeven worden. Als u dus nu wilt reageren, kunt u dat doen zonder dat u volledig of uitputtend hoeft te zijn. Losse reak ties zijn ook welkom. Voor een uitgebreid verhaal op wat we nu precies gaan doen krijgt u nog alle gelegen heid. Wij hopen op deze manier de indruk weggenomen te hebben dat, als u nu niet reageert er geen andere mo gelijkheden meer komen. Burgemeester en wethouders HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 14 FEBRUAR11979 emeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26 05 00 De Commissie voor de Ruimtelijke Orde ning houdt de openbare vergadering op woensdag 21 februari om 20.00 uur in de trouwzaal van het Stadhuis op de Grote Markt. De Commissie voor Personeelszaken komt bijeen op woensdagmiddag 21 februari in de rechter nis van de rekreatiezaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare ge deelte begint om 14.00 uur. De Gemeenschappelijke School voor het openbaar onderwijs in Schiedam houdt een openbare vergadering op donderdag 15 fe bruari in de trouwzaal van het Stadhuis op de Grote Markt, aanvang 19.30 uur. Tijdens deze vergadering zal afscheid worden ge nomen van de afgetreden schoolraadsle den, terwijl de nieuwe schoolraadsleden verwelkomd worden. Tevens zal de verkie zing plaatsvinden van het dagelijks be stuur van de Schoolraad. Verder zullen aan de orde komen de mede delingen, de ingekomen en uitgaande stuk ken en de verslagen van de commissies en werkgroepen. Ook zal besproken worden het bedrag per leerling dat de gemeente van het rijk ontvangt en na de pauze komt het schoolzwemmen aan de orde. Gezien de wijzigingen in de samenstelling van de Schoolraad, doordat B en W in een aantal vacatures nieuwe leden hebben benoemd, geven we hieronder een overzicht van de Gem. Schoolraad in de nieuwe samenstel ling. De Schoolraad bestaat voor het grootste deel uit „ouder-leden", dat zijn vertegen woordigers van de oudercommissies in de diverse onderdelen van het openbaar on derwijs. Voor het openbaar kleuteronder wijs zijn de ouderleden: mevrouw G. M. No bel ('t Floddertje), mevrouw A. van Velzen (De Bibelebontseberg), mevrouw M. Dèlac (Joepie Joepie) en mevrouw F. E. de Waardt (Dombo). Voor het openbaar gewoon lager onderwijs: mevrouw A. E. Heuping (Erasmusschool), mevrouw W. Haasdijk en de heer T. A. J. de Waardt (Prof. dr. J. H. Gunningschool), de heer A. Vestergaard en de heer T. Sahli (Willem Gehrelsschool) en de heer B. Groe- newegen (De Ouverture). Voor het openbaar buitengewoon onder wijs: de heer H. Vroom (W.A. van Liefland- school). Voor het openbaar voortgezet on derwijs: de hèer J. A. Ossewaarde (Willem de Zwijger-mavo), mevrouw M. van der Vlies (Stedelijk Gymnasium), de heer J. Groen (Scholengemeenschap Schravenlant) en mevrouw J. Hendrikx (L.E.A.O.). Het onderwijzend personeel is vertegen woordigd door: mevrouw M. A. Gosens (kleuteronderwijs), de heer G. J. van Praag en de heer J. H. J. van Rooyen (lager onder wijs), de heer L. H. Koster en de heer N. J. Harpe (voortgezet onderwijs). De vertegenwoordiger van de gemeente is de heer A. J. Tigges, de gemeentelijk onder- wijsconsulent; voor de Vereniging voor Openbaar Onderwijs de heer B. P. Jeene; voor de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel de heer T. Bos en voor het Neder lands Genootschap van Leraren de heer ir. R. L. Laroy. De gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijkse openbare vergadering op maandag 19 februari a.s. in de recreatie zaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur precies. Een ieder is van harte welkom! De agenda van de vergadering en de voorstellen aan de raad zijn verkrijgbaar bij de bode in de zaal. Volgens de bevolkingsstatistiek van de ge meente Schiedam bedroeg de bevolking van Schiedam per 31 december 1978 totaal 75.258 personen en wel 38.154 vrouwen en 37.104 mannen. Dit houdt in dat gedurende het hele jaar 1978 de bevolking is terugge lopen met 741 personen. In de maand de cember 1978 bedroeg die terugloop al 91 personen, wat hoger is dan het maande lijkse gemiddelde. In het jaar 1978 werden in totaal 762 kinde ren geboren en wel 400 jongens en 362 meis jes. Er overleden echter ook 762 personen, 426 mannen en 336 vrouwen, zodat het ge boorte-overschot precies 0 bedraagt. Ook in de maand december was het geboorte overschot precies 0, bij 68 geboorten en 68 overlijdensgevallen. Wat de migratie van de bevolking betreft, hebben in het jaar 1978 in totaal 2.762 per sonen zich gevestigd in Schiedam, 1.441 mannen en 1.321 vrouwen. Er vertrokken echter in dat jaar 3.503 personen uit de stad, 1.793 mannen en 1.710 vrouwen, zodat de migratie een verlies van 741 personen heeft gegeven. Al degenen die in 1978, jonger dan 27 jaar zijnde, niet of onvoldoende ingeënt waren tegen kinderverlamming en die in 1978 ge bruik gemaakt hebben van de massale in entingsgelegenheden, worden uitgenodigd om deel te nemen aan de afsluitende koste loze derde inenting. Deze gelegenheid is dus uitsluitend bedoeld voor diegenen die in 1978 tweemaal ingeënt zijn. De inenting gebeurt in het gebouw van de G.G. en G.D. aan de Tuinlaan 80 en wel op donderdag middag 15 februari a.s. van 13.00 uur tot 19.00 uur. Deze derde inenting is absoluut noodzake lijk om een blijvende immuniteit tegen kin derverlamming te verkrijgen! Alle perso nen, die in 1978 van de eerste twee gelegen heden gebruik hebben gemaakt, krijgen een persoonlijke oproep. Ouderen, die in 1978 om bijzondere redenen ook van de gelegen heid gebruik hebben gemaakt, dienen ook nu de kosten ad 22,- te betalen. Men wordt verdocht de inentingsbeschei den, voor zover aanwezig, mee te nemen. De Stichting Raad voor het Bejaardenwerk te Schiedam beschikt sinds kort over twee zogenaamde "ALSY-Alarmeringsappara- ten", waarvan de aanschaf mogelijk is ge maakt mede dankzij een gift van de Ro ta ry-club. Zowel in het dienstencentrum "De 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan/ hoek Burg. Honnerlage Gretelaan als in het dienstencentrum "De Woudhoek" aan het Heijermansplein is één apparaat aan wezig. Deze kunnen tegen een geringe borgsom van 25,- worden uitgeleend. De gedachte is om deze apparaten gedu rende een korte periode van 2 a 3 weken uit te lenen aan personen die daar behoefte aan hebben. Bijvoorbeeld wanneer een ou dere patiënt het ziekenhuis verlaat en be vreesd is niet tijdig om hulp te kunnen vra gen wanneer dat nodig zou zijn. Het alarmeringsapparaat bestaat uit twee delen. Bij de eventueel hulpbehoevende persoon komt een eenvoudig zendertje, dat slechts 120 gram weegt en de grootte heeft van een beurs. Het zendbereik is 50 5 100 meter. De hulpvrager kan het zendertje steeds bij zich houden. Heeft hij of zij hulp nodig, dan is een druk op een knop vol doende. Bij de hulpgevende persoon, bij voorbeeld een buurman in of buiten het ge bouw, komt een ontvangsttoestel dat ge woon op het lichtnet wordt aangesloten. Een lichtgevende knop geeft aan dat het toestel gereed is voor ontvangst. Drukt de hulpvrager op de knop, dan gaat in de ont vanger een sirene werken en wel net zo lang tot de lichtgevende knop wordt ingedrukt. Ook wanneer de hulpverlener niet aanwe zig is, merkt hij op die manier toch op dat er om hulp is gevraagd. 1978 yili iginde 27 ya§indan daha kiiijük olupta yeteri kadar gocuk felci a§isi yaptir- marru§ olanlar ve 1978 yili ipinde a$i yapa- bilme firsati bulanlar, son bir kere daha a§i yapilmak uzere davet edileceklerdir. Bu ücjüncü a§iyi imkani, sadece 1978 yih iipinde iki defa gocuk felci a$isi yaptirmi§ olanlara taninmaktadadir. Yirmiyedi ya?indan' daha büyük olupta 1978 yik i<;inde önemli bazi sebepler nede- niyle yocuk felci a§isi yaptirrruj olanlarda bu sonuncu ajiya gelebïlirler. Ancak bu gibi kijilerin 22,- (22 gulden) Sdemeleri gerekir. G.G.G.D., Tuinlaan 80, 15 februari 13.00-19.00. 1978 yih i9inde birinci ve ikinci ipocuk felci apisim yantirrruj olanlar, bizden bir ipagri mektubu alacaklardir. Lütfen geldiginizde bugiine kadar yaptir- mig, oldugunuz a$ilarin (Kagit veya belge- sini) beraber getiriniz. Onderstaande lijst omvat de bouwvergunningen die door de gemeente Schiedam zijn afge geven in de periode van 1 januari 1979 tot en met 31 januari 1979. Vooral in de oudere stads wijken vinden nogal veel partikuliere bouwerijen plaats, waarvan de omwonenden niets af weten. In sommige gevallen kan het van belang zijn, dat men tijdig op de hoogte is van wat er in zijn omgeving wordt gebouwd of verbouwd. De gegevens zijn beknopt gehouden. Be langhebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 uur tot 10.04 uur met de heer M. W. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500 toestel 188. Naam J. M. Kuypers Rabo-Bank F. G. Hengst R. Abel en C. Hendriks F. van Thiene^ Gem. Technische Bedrijven T. Engelen P: Borstlap N. v.d. Windt en G. Krijt Gemeente W. J M-Profijt- Lourens B.V. Houthandel W. S. v. d: Wetering S. van Brummelen M. J. Boeree Gemeente C.P.C. van Rijswijk Stichting Bondsspaarbanken J. de Waard G. W. Thompson J. de Graaff A. Noordzij J. D. Goed Mennes en Co's Handelmij B.V. Projekt het gedeeltelijk verbouwen en vergroten van de kel der in- en uitwendig verbouwen van het bankgebouw met woning het gedeeltelijk in- en uitwendig verbouwen van de woning verbouwen van de woning wijzigen van de gevels van de bedrijfspanden plaatsen van een transformatorstation inrichten van een coffeeshop inwendig verbouwen van de begane grond van de woning vergroten van de woonkamers achter de woningen oprichten van een wijkcentrum het overkappen van de ruimte tussen de berging en de keuken het plaatsen van een opslagloods vergroten van de woonkamer vernieuwen van de bijkeuken achter de woning inrichten van v.m. kantoorruimte ten behoeve van in- validensportvereniging „De Ooievaars" wijzigen van de achtergevel door het plaatsen van een aluminium pui aan de woning het vergroten van de kantoorruimten door het laten vervallen van de daktuin gelegen achter het bankge bouw vergroten van de woonkamer gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van de wo ning in- en uitwendig verbouwen van de woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de wo ning inwendig verbouwen van de woning het plaatsen van garageboxen en het wijzigen van het hekwerk Adres Laan van Spaland 17 Zwaluwlaan 111 Van Beverenstraat 10 Kerklaan 87 Boterstraat 14-16 gelegen op een terrein in Woudhoek-Midde Hof van Spaland 4 i Rembrand tlaan 18a Laagland 49, 51 en 53 gelegen aan het Bachplein Berkenlaan 38 Nieuwe Maasstraat 2 Weide 33 Brugmanstraat 2 Korte Haven 27 Oever 13 Lange Nieuwstraat 195 Weide 35 Oever 15 Fabristraat 53b Hargplein 71 Oostsingel 40 Kommiezenlaan 16

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 14