Inspraakprocedure van start VIaardingen streelt binnen vijf jaar naar autovrije binnenstad! Lourdes \y yi fy -mer '1^ Hi] 'If] Af&yJfeT-, M&.Rltéé&A A Nieuwbouw Nefkens aan Fokkerstraat is» V Sfefc tand GEBIT STUK? Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER V v rUCX A A - - •'.✓v-' VA" v .vA 'x n VAMP i DrPrS: A' L I Jl f"'A IA I L VERKEERS CIRCULATIE PLAN 1. DEELPLAN V.C.P HOLY 2. DEELPLAN V.CP. BABBERSPOLDER 3. DEELPLAN V.CP BINNENSTAD PARKEERGARAGE VOORKEURLOKATIE if lc;^ v H V - HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - W0ENSDAG 14 FEBRUAR11979 Op woensdag 21 februari a.s. start de voorbereiding van de inspraakprocedure over de parkeergarage(s) en het verkeerscirculatieplan. Tijdens deze bijeenkomst wordt gesproken over de inspraakprocedure zelf. Iedereen kan op de avond zijn woordje doen. Dat kan zijn namens een bedrijf, vereniging, wijk- of bewonersgroep, maar het kan ook gewoon een eigen mening zijn. Tijdens de avond wordt niet gesproken over de parkeergarage(s) en het ver keerscirculatieplan zelf, maar hoe de inspraakprocedure hierover eruit moet gaan zien. Wanneer op deze avond een inspraak plan ontworpen wordt, moet dit door het college van burgemeester en wet houders worden vastgesteld. Het voor de inspraak benodigde geld moet dan nog aan de gemeenteraad gevraagd worden. Half april van dit jaar kan dan de in spraak echt beginnen. Het verkeerscir culatieplan wordt opgebouwd uit drie deelplannen, een voor de wijk Holy, een voor de binnenstad en een voor de wijk Vlaardingen-Ambacht en Bab- berspolder. De verkeersproblematiek in de Westwijk is uitgebreid aan de or de geweest bij de inspraak op het be stemmingsplan Westwijk, die eind vo rig jaar afgesloten is. Die avond op woensdag 21 februari a.s. wordt gehouden in de burgerzaal van het Stadhuis, Markt 11 en begint om 20.00 uur. Parkeergarages en verkeerscirculatie plan maken deel uit van het zgn. struktuurplan Vlaardingen, een plan dat door de gemeenteraad is vastge steld en dat nogal ingrijpend is te noe men. Zo moeten verschillende wegen in Vlaardingen voor het doorgaande au toverkeer worden afgesloten, bepaalde gebieden moeten als zgn. verblijfsge- bieden worden ingericht en in de bin nenstad van Vlaardingen of in de di- rekte omgeving moeten parkeervoor zieningen werden aangebracht met als doel dit verkeer uit de binnenstad te weren of vrijwel geheel te verbieden. VERKEERSCIRCULATIEPLAN Het verkeerscirculatieplan is een nade re uitwerking van het struktuurplan voor de gemeente Vlaardingen. Hierin wordt aangegeven hoe het verkeer (niet alleen het autoverkeer) in de komende vijf jaar moet warden afgewikkeld. Hierbij moet worden uitgegaan van de bestaande infra-struktuur of van de infra-struktuur die in de komende vijf jaar zal worden gerealisserd. Zaken die aangeroerd worden zijn: de huidige situatie ten aanzien van het verkeer en vervoer en het parkeren; de situatie over 5 jaar; de gemeentelijke doelstellingen op het gebied van de ruimtelijke ordening en het verkeer en vervoer; de criteria die zijn gehanteerd bij de uitwerking van het plan; de overwogen alternatieven; de afweging van de alternatieven in het licht van de problemen, de doelstel lingen en de kosten; het gekozen plan en de kosten daar van. Doelstellingen hierbij zijn: vermindering van de verkeersconge- sties: verhoging van de verkeersveiligheid; bevordering van de vlotte en veilige verkeersafwikkeling van het fiets- en bromfietsverkeer; bevordering van de doorstroming van het openbaar vervoer; vermindering van de verkeershinder in de woon- en werkomgeving. De voorgestelde werkwijze is dat sta- pelgewijs naar het verkeerscirculatie plan (eindplan) wordt toegewerkt. Hierbij zijn de volgende onderdelen te onderscheiden: 1. inventarisatie; 2. doelstellingen; 3. planvorming. De inventarisatie is hoofdzakelijk een technische aangelegenheid waarmede al ver is gevorderd. De doelstellingen en randvoorwaarden liggen reeds gro tendeels vast in het struktuurplan en andere raadsbesluiten. Met de plan vorming zal in deelplannen voor be paalde wijken nog een aanvang moeten worden gemaakt. Vermel denswaard is voorts nog dat voor het verkrijgen van bepaalde subsidies door het rijk een verkeerscirculatieplan wordt geëist. Bernadette 100 jaar geleden is gestor ven. Voor militairen is er een bedevaart met de trein van 17 mei t/m 23 mei. De vereniging „Liefdewerk Heil der Zieken" stelt zich tot doel om onver mogende zieken te helpen een reis naar Lourdes te maken. Deze vereniging hoopt op uw steun om op verantwoorde wijze het werk te kunnen voortzetten. Gironummer 2127481. Bonnen- en spaarzegels zijn ook van harte welkom". Voor Inlichtingen kant a zich wenden tot: W. M. J. Didlens, Joh. Straussplein 81, Schiedam, tel. 711889. PARKEERVOORZIENINGEN De gemeenteraad heeft de uitspraak gedaan dat gestreefd moet worden naar een autovrije binnenstad. Alvo rens evenwel tot afsluiting van wegen naar het centrum over te gaan dient in voldoende mate in vervangende par keervoorzieningen te zijn voorzien. Als voorkeurslokatles voor parkeerga rages heeft de gemeenteraad de vol gende plaatsen aangewezen: de Afrol; de Stadshulslokatle met aan- en af- voerwegen via de Maassluisse dijk/Zo merstraat; het schapeweitje aan de Hoflaan. Vooruitlopend op het verkeerscircula tieplan zal een uitspraak omtrent de plaats voor één of meer parkeergarages in de binnenstad moeten warden gedaan. Zo zal de autoberjjder binnen af zienbare tijd in Vlaardingen moe ten gaan rijden om de diverse wij ken te bereiken. Aangegeven zijn ook de lokaties waar de parkeerga rages dienen te komen. Dit bord zal de autoberjjder, als het verkeerscirculatieplan Vlaardingen zal zijn uitgevoerd, dÜverse malen op zfjn weg aantreffen. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417. GEBOREN B Bülent, z.v. Car-Cakmak. Joyce, d.v. Bunte-van Rutten. Tabitha, d.v. Gerrets-Brökling. Roland, z.v. van der Wal-Cieremans. Saskia G. A., d.v. van der Drift-Heij- dra. Vincent S., z.v. van den Hoek-Smeets. Wendy, d.v. Koning-Scholte. Daniël, z.v. van der Harg-van Ingen. Alexander, z.v. Geilings-Weber. Rogier A. M., z.v. van Wickeren-de Boer. Daniëlle, d.v. Zwaneveld-Wille Alexander D. A., z.v. Jonkman-Ver- speek. Wendy, d.v. Winter-van Gogh. Josselien, d.v. van Eijk-Bijloo. Denise, d.v. Nix-Brugmans. Brian, z.v. Meijer-den Haan. Patricia N, d.v. van der Steen-van In- gen. Yvonne, d.v. Wijnstekers-de Jong. ONDERTROUWD R. Baron, 28 jr. en C. L. Companje, 18 jr.; J. B. Brookman, 26 jr. en M. T. G. Collignon, 22 jr.; W. R. A. D. Bijl, 23 jr. en M. S. van der Marei, 22 jr.; P. E. W. Emor, 32 jr. en J. Dingier, 23 jr.J. P. van Geet, 28 jr. en S. A. de Bruijn, 20 jr.; J. W. Kleijzen, 22 jr. en E. M. van Eijk, 21 jr.; G. Rops, 56 jr. en J. P. van Tricht, 49 jr.; J. W. Sillevis 27 jr. en C. L. Magrijn, 26 jr.; I. L. Swarf 27 jr. en E. J. Laurenssen, 25 jr.; J. H. van Veen, 24 jr. en M. van den Berg, 22 jr.; A. van der Windt, 23 jr. en M.-E. C. Scheffers, 18 jr.; A. de Jong, 26 jr. en L W. Vellekoop, 21 jr. GEHUWD J. J. Marges, 23 jr. en M. Polder, 22 jr.; J. Michéin Sénchez, 25 jr. en M. Sau- veur, 21 jr.; J. Bisschop, 32 jr. en L P. A. Druppers, 31 jr.; A. B. Stolze, 28 jr. en E. Hougee, 22 jr. OVERLEDEN M. Wessel, vr. geh. gew. met J. Schef- fer, 87 jr.; N. J. J. van Baarle, m. 77 jr.; J. L Witter, vr. geh. gew. met P. Holmgren, 86 jr.; L. J. Valk, m., 70 jr.; A. M. Bleisteiner, vr., geh. gew. met J. Kornelisse, 76 jr.; P. van Seters, vr., echtg. van M. G. de Gooijer, 78 jr.; M. M. Cordia, vr., geh. gew. met F. C. van der Velde, 79 jr.; J. M. de Kok, vr., 49 jr.; J. Rijntalder, m. 69 jr.; J. J. Kleiss, vr., geh. gew. met H. A. B. Waltman, 85 jr.; P. Ooosthoek, m. 90 jr.; M. F. Groenhorst, m. 77 jr. AFROL 11 rr~~JlT'r- In Men schryft ons: „Het jaar 1979 is het jaar van de Heili ge Bernadette, dat officieel werd ge opend op 15 oktober 1978 door mgr. H. Donze, bisschop van Tarbes en Lourdes, in het bijzijn van een grote menigte pelgrims. Ook de Nederlandse kinderbedevaart was hierbij vertegen woordigd. Bernadette werd op 7 janua ri 1844 geboren als eerste kind van het echtpaar Soubious-Casterot in de mo len van Boly. Het gezin werd door ar moede en vernedering achtervolgd. In mei 1856 moesten zij hun molen verla ten om te gaan wonen in het cachot, een oude niet gebruikte, verwaarloosde gevangenis. In 1857 werd de zieke Bernadette naar Bartès gestuurd om wat op krachten te komen. Daar zorgde zij voor de kinde ren en hoedde zij schapen. In januari 1858 keerde zij terug naar haar familie in het cachot. Op 11 februari van dat jaar ontving zij de eerste verschijning van Maria in de grot van Massabielle. Maria verscheen daarna nog 17 keer aan haar. In juli 1860 werd ze opgenomen in het pensionaat van de zusters, die onder wijs gaven en het ziekenhuis van Lour des beheerden. Zes jaar later kreeg ze haar roeping voor het kloosterleven en vertrok ze van het moederhuis van de zusters van Lourdes naar het klooster van St. Gildard in Nevers, niet ver van Parijs. Daar werd ze opgenomen in de kloostergemeenschap. In het klooster hielp zij voor zover haar gezondheid dit toeliet in de sacristie en de ziekenkamer. Ongeneeslijk ziek stierf ze na een moeilijke doodsstrijd op 16 april 1878. Haar laatste rust plaats is in een kloosterkapel bij de zu sters in Nevers, waar sindsdien vele duizenden pelgrims Bernadette ver eren en bij haar bidden. Rond de schrijn staan in metaal vereeuwigd de woorden welke Maria in Lourdes tot haar gesproken heeft en de bood schappen, welke Bernadette aan de wereld moest overbrengen. Ui—ii .^luTsïTs. - J i V—J Hit" f Op 16 april a.s. zal in de gehele kerk het feest van Bernadette gevierd wor den. Dit jaar zijn voor zieken en pel grims de volgende Bedevaarten naar Lourdes: Trein: 4 mei t/m 11 mei; 18 juli t/m 25 juli; 13 oktober t/m 19 oktober (spe ciaal voor jongeren). Vliegtuig: 1 mei t/m 5 mei; 5 mei t/m 10 mei; 19 juli t/m 24 juli; 24 juli t/m 28 juli; 6 september t/m 10 september; 27 september t/m 1 oktober. Alleen pelgrimsvluchten: 10 mei t/m 16 mei; 16 mei t/m 22 mei; 22 mei t/m 28 mei; 1 juli t/m 7 juli; 13 t/m 19 juli; 31 augustus t/m 4 septem ber; 10 september t/m 15 september; 15 september t/m 21 september; 21 september t/m 27 september. Met de treinbedevaarten zal één van de treinen een omweg maken via Nevers om een bezoek te brengen aan de Hei lige Bernadette. Dit zal geschieden op de heenreis naar Lourdes. Een en an der in verband met het Heilige Berna- dettejaar, waarin wordt herdacht dat Deze week is met de bouw begonnen van de nieuwe vestiging van Nefkens Euro- dam b.v. aan de Fokkerstraat/'s-Gravelandseweg. De bouw is tien maanden zo dat de opening op 1 januari 1980 zal plaatsvinden. Nefkens Eurodam b.v., een Peugeot dealer, zal aan de Fokkerstraat/'s -Gravelandseweg een compleet auto bedrijf bouwen waar men voor alle diensten Inzake dit Franse automerk terecht kan. te laten vormen. De nieuwbouw in Schiedam heeft een De totale oppervlakte van de grond is typische regionale funktie. Dit is mo- 5500 m2, hiervan zal inclusief de eta- gelijk geworden omdat het nieuwe Nef- ges 3800 m2 worden bebouwd. Het he- kens filiaal vlak bij de rijksweg wordt le pand zal komen te rusten op 121 pa- gebouwd. In samenwerking met de ge- len. Ook inzake de werkgelegenheid meentelijke plantsoenendienst is een heeft deze nieuwbouw invloed. Men is plan opgesteld om de nieuwbouw een van plan het aantal werknemers te ver- natuurlijk overwicht met de omgeving dubbelen namelijk van 15 naar 30.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 24