Beelden rondde Zevensprong kleutereske opening Feestelijke opening van „De Zevensprong" Uit de scholen geklapt modehuis Natte sneeuw was er de oorzaak van dat het bestelde orgel verstek moest laten gaan maandagmorgen in de Fahrenheitstraat, waar de kleuterschool "De Zevensprong" met allerlei feestelijke toestan den in gebruik werd genomen. Gewapend met een bord waarop hun vreugde over de aanwinst van de kleuterschool stond vermeld en behangen met ballonnen stapten de kleintjes door de deur heen en ontgrendelde de hoofdleidster mevrouw Holswilder-Ployy het slot. De lagere school in de Fahrenheitstraat heeft er een kleuter school bij. m w HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 47 WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 Afgebeelde bruidsjapon 359, Dit enorme spandoek vestigde extra de aandacht op de nieuwe kleuterschool. Vele maanden van voorbereiding zijn hieraan voorafgegaan, waarbij leidsters, oudercommissieleden en vooral ook de ouders zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt om de kleuterschool gezellig te maken. Daarin is men volledig geslaagd. Het speciale lied voor deze dag op de melodie van het eigen schoollied werd ten gehore gebracht en uiter aard bestond er veel belangstelling van de zijde der ouders., en van de wethouder van Onderwijs Herman Posthoorn en de onderwijsconsulent Tigges. Een klas van deze kleuter school houdt nog een dependance in de Prof. Dr. Kohnstammschool, maar zal bij de nieuwe school be trokken worden, leidster hiervan is Ria Berrevoets. Vrolijk gemutst knipten de kleuters de lakens door van de afgedichte klassen en toen kon het feest pas echt beginnen. Pannekoeken wer den er gebakken, ze mochten naar films kijken, grabbelen in de ton en- zofoort. Bij het verlaten van de school kregen de kleuters allemaal een verjaarskalender uitgereikt met een afbeelding van de oude en de nieuwe school erop en een boek. De kinderen van de lagere school kwa men in de middaguren deze nieuwe aanwinst bezichtigen, en kregen de zelfde geschenken. Zaterdag 17 februari wordt "Open Dag" gehouden, waarbij een ieder van harte welkom is. Vooral ook de buurtbewoners die de bouw van deze kleuterschool op de voet ge volgd hebben. Ook de jeugd van Schiedam-Oost is (onder geleide) van harte welkom. mm Door de sneeuw in optocht en met een hiep hiep HOERA voor de nieuwe Zevensprong schooiwuarts. De schoolkrant van de Rijnmond- school is een boekwerk geworden. Vol geschreven door L. Janse, J. van Zeijl, C. Collignon en C. Pauwels, het schooljaar 1978 in beeld. Ingezet met de viering van het carnaval met twee schcolvrije dagen. Een drukbezochte rommelmarkt onder het motto mensen in Burundi (Afrika) helpen, via Cecile en Frans van Daal. Een bezoek werd door de kinderen aan de moskee in Schiedam gebracht, maar ook aan de Ned. Hervormde St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat. St. Nicolaasen kerst werden gevierd op school. Het schoolblad staat vol teke ningen. Een extra gelukwens in het blad voor de geslaagden van de zwem diploma's met als tekst: „al die rappe, snelle, natte, vlugge, droge, dikke, kleine, dunne, grote, lieve, leuke en lastige waterratten". ALB. MAGNUSSCHOOI. Elk jaar besteedt de Alb. Magnus- school aandacht aan zesde-klasleer lingen, die de school gaan verlaten. In De papieren deur van kleuterschool Zevensprong k met „juf" voorop onder de voet gelopen en daarmee was de opening een feit. één van de laatste weken houdt men zich op een bijzondere manier met de ze leerlingen bezig. Voor die weken wil men op de speciale ouderavond 19 fe bruari met de ouders praten. Aanvang acht uur in de school. Woensdag 21 februari brengen de leer lingen van deze school verschillende musicals in zaal „Arcade" aan de Lan ge Haven 71. Toegangsprijs 2,50. Kinderen betalen een gulden. Vrijdag treden deze leerlingen op in Hoogvliet voor de bejaarden van „De Meeuwenhof'. Voor handenarbeid en handwerk les kan men op deze school o.a. gebruiken triplex, hardboard, lapjes, wol- en ka- toenresten, plat karton, linoleum, res ten, leerstukjes. En eenmaal binnen werd in de klas het echte kleuterfeest rond de opening van de Zevensprong gevierd. l donderdagavond tot 21.00 geopend BROERSVEST 109 SCHIEDAM TEL: 267416 ruime parkeergelegenheid tegenover ons modehuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 47