Leuke reakties tetÊm vi Mii m\\ WÊfmm. %k tiM'mi. pit wjsmx Moeder Visser beide dagen de vurigste fan omhelst haar dochter. De Hoeksche Waardse hoek met spandoeken. Ria en Rien op de TV bij Fred Racké. Ria krijgt bloemen vanuit het publiek na de 3000 meter. Ria na de 3000 meter zwaaiend met bloemen. Aanmoedigingen van Ria's fans, vele scholieren uit Oud- Beijerland. Ria schaatst langs haar Hoeksche Waardse hoekie vol spandoeken. 1 De enige medaille voor Holland wordt om Ria's nek ge hangen. Bij haar thuiskomst zondag was er geen ontvangstcomité', maar dat kon ook niet, want Ria was zondagnacht pas omstreeks 03.00 uur thuis. Na de wedstrijden werd er aan alle schaatsers een diner aange boden met een gezellige avond en dat liep nogal wat uit. Was er dus geen ontvangst zoals destijds bij Cees Verkerk, de reakties de volgen de dag waren niet minder leuk. De hele dag ging ten huize Visser aan de Zinkweg te Oud-Beijerland de telefoon. Ook werden er van tijd tot tijd bloemen gebracht en enkele middenstanders bedachten Ria met een origineel cadeau, zoals het Franse Wijnhuis Taselaar een leuke doos met wijn en bakkerij Robbertsen een prachtige taart. Daarop was Ria geschilderd in schaatshouding, de vervaardiging van de taart vergde ruim 5 uur. Die 3000 meter was een waar spektakel. Sijtje startte tegen Burka en wist bij iedere door gang een voorsprong te houden. Op het eind bleek Burka echter nog te kunnen versnellen, wat er bij Sijtje niet inzat, de zege voor Burka, Sijtjes tijd 4.45.45. Ria moest enkele ronden daarna weer tegen Jensen. Ria had de tijden van Sijtje en Beth Heiden (de kampioen) in haar hoofd. Zij ging dus op weg in een alles of niets race, zonder zich iets van de schema's aan te trekken. Zij zelf daarover: „Snel weggaan is het enige wat ik kon doen, rustig weggaan en later versnellen zit er bij niet zo in, dan maar alles of niets proberen". Het gaf haar dan ook enorm snelle openingstijden met telkens een voorsprong op Jensen. Openings- en doorgang stijden resp. 55.36, 1.30.99, 2.08.26, 2.46.12, 3.24.58 en 4.03.54. Niette min brak haar dit snelle weggaan toch op, de laatste loodjes wegen wel heel erg zwaar en Jensen wist haar in de laatste ronde nog voorbij te gaan. Haar tijd werd 4.42.06, Ria eindigde op 4.43.01. Overigens heeft Jensen zich wel mooi aan Ria op kunnen trekken, want uiteindelijk reden zij ge tweeën op Beth Heiden na de snelste 3000 meter. Jammer dus dat Jensen Ria nog klopte, anders was Ria 2e geworden, nu werd zij derde, overigens toch goed voor een plaats op het erepodium en een medaille, de enige overigens voor Nederland. In het algemeen klassement belandde Ria zo op de 6e plaats.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 53