Carnegie huldiging in stadskantoor Schiedamse aktie voor Sri Lanka Het Nieuwe A1JIO-SHOP Hoogenhonm john kroes hülsta !0 Schiedam is spaarzaam FNV belasting verenigingsgebouw Stadhouderslaan Optiek „ARGUS" KONTAKTLENZEN Joost Nuissel in Quibus Hülsta droom en werkeliikh SneldrukOOIO'26 26 26 Voor alle soorten ingang Gustoweg 25 oSSO'l'eS"00' a Broersvest 64-66 Schiedam nationale woonmanifestatie Lukt het een dorpskoppeling Schiê- dam - Sippimaduwa van de qrond te laten komen dan kunt u bijvoor beeld maandelijks een bedrag stor ten. Een gulden per maand is voor iedereen wel overkomelijk. [Weer vergeten drukwerk te bestellen? T SNELDRUK bellen! Broersvest 7 Schiedam Zaterdagmorgen 24 februari a.s. kun nen de leden van de Federatie Neder landse Vakbeweging (F.N.V.) inlich tingen krijgen voor het invullen van hun belastingpapieren in het vereni gingsgebouw aan de Stadhouderslaan 119 (achter het Julianapark) Dag en uur wanneer dit plaats heeft kunt u za terdagmorgen zelf bepalen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Alle Redders op de foto. De kamer waar normaal het Schledamse college van burgemeester en wethouders vergadert op de zesde etage van het stadskantoor zal nimmer zoveel belangstel lenden binnen hebben gehad toen daar woensdagmiddag maar liefst zes Carnegie onderscheidingen werden uitgereikt. Deze onderscheidingen worden uitgrelkt aan personen die een medemens redden. Ditmaal ging het om het uit het water halen van mensen, die daar zeer on vrijwillig in terecht waren gekomen. Yvonne van Rest en de heer S. H. M. Bruynzeels haalden op donderdag 30 juni 1977 de zevenjarige Drumus Ali Döngel uit het water van de Korte Ha ven. Eerstgenoemde kreeg een fototoestel en een diploma van het Carnegie Hel denfonds. Laatstgenoemde eveneens een diploma en een verzilverd noten bakje met inscriptie. Deze onderschei dingen waren er ook voor de heren L. P. Groeneweg, P. F. Lems, P. H. Peek en P. H. T. van Zwieten. Zij waren in aktie gekomen toen een personenauto met Portugese inzittenden op zondag avond 7 augustus 1977 op de Nieuwe Haven bij de Koemarktbrug slipte en in het water terecht kwam. De onderscheidingen werden uitge reikt door loko-burgemeester Reinier Scheeres die memoreerde dat-iedereen bereid is een medemens uit het water te halen, maar als je er éénmaal voor komt te staan dan is het een hele opga ve. „De Carnegie onderscheidingen worden uitgereikt", aldus de heer Scheeres, „aan personen die hun me demensten) van gevaar voor eigen leven". Een van de redders van het Portugese gezin, was Paul van Zwieten. Hij is lid van de Schiedamse Reddingbrigade (SRB). Vandaar dat een bestuurslid van deze SRB ook bij de uitreiking aanwezig was. Hij bood alle redders een lidmaatschapkaart van deze SRB aan. „Paul van Zwieten weet hoe het moet", aldus het SRB-bestuurslid. Voordat hij in het water springt trekt hij zijn schoenen en zijn broek uit, dat zijn bij dergelijke reddingsoperaties enorme handicapen". Oranjestraat 19-21 Koopcentrum Schiedam „Koningshoek" Tel 266431 Maassluis Tel. 01899-19039 Lid A N V C Dakenaktie voor Dorpje Sippimaduwa in Sri Lanka Ria Willems van de Kerkweg 44 te Kethel, Hans van de Broek van de Rem- brandtlaan 15 te Schiedam en Petra Schravelius van de Koekoekstraat 12 te Ylaardingen willen zich inzetten voor hulp aan de bewoners van het dorpje Sippimaduwa in Sri Lanka (het vroegere Ceylon). Dat kunnen zij niet met z'n drietjes. Zij willen via een dorpsontkoppeling als het ware dit zwaar getroffen dorpje „adopteren" 010-766644 van Deventerstraat 15 ,xe< Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 VRIJDAG 16 FEBRUAR11979 Stadsblad Wij adviseren u graag over de ongekende mogelijkheden van het Hülsta Formstyle programma. Tevens kunnen wij u dan infor meren over de veelzijdigheid van andere Hülsta programma's en de onbeperkte keus die u daarbij heeft t.a.v. houtsoorten en af metingen. Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 In Schiedam is dankzij een „dake naktie" een bedrag van 672.20 verza meld. Goed voor twee daken, want een dak komt op 250 ongeveer of tewel 1500 rupses. Na de hevige cycloon zijn grote de len van Sri Lanka totaal verwoest. Na afloop bleek minstens een mil joen inwoners van de 13 dakloos. Vandaar dat deze jongelui een be roep doet op u allemaal om dit goede doel te steunen. Er is een speciaal rekeningnummer (63.37.18.509) bij de Ned. Midden- standsbank te Schiedam geopend met name project Servodaya ten name van G. J. v.d. Broek, Schie dam. U kimt uw geld overmaken via het gironummer van deze bank 9399 of het geld rechtstreeks overmaken op bovengenoemd bankrekening. De aktie „Si?pimaduwa" is op 3 fe bruari in de Korenbeurs gestart. Wilt u hier meer over weten neemt u dan kontakt op met Ria Willems, te lefoon 715763 of met Hanks v.d. Broek, telefoon 261474 of met Petra Schravelius telefoon 746202. U wordt dan volledig ingelicht. In café Quibus, Lange Haven, Schei- dan treedt zondagavond half tien Joost Nuissl op. Joost Nuissl heeft al vier langspeelplaten uitgebracht, de vijfde is op komst. Ook zijn nieuwe verhalen bundel volgt zijn voltooiing. Verder trekt Joost Nuissl met een solopro gramma door het land, die zondag avond in De Quibus te zien zal zijn. Dit programma, meteen duur van ca. 2x30 minuten, bestaat voor 90% uit nieuw repertoire, waaronder dat van de ko mende langspeelplaat, dat ten opzichte van zijn vroegere werk gekenmerkt wordt door een grotere directheid van tekst en muziek. Joost Nuissl zondagavond in Schiedam. Bij de Bondsspaarbank Schiedam werd in januari f 30.925.225,48 inge legd en 28.633.700,84 terugbetaald derhalve een overschot van ƒ2.291.524,64. In januari 1978 be droegen de bedragen van inleg en te rugbetaling respectievelijk 27,6 mil joen en 24,9 miljoen, resulterende in een overschot van 2,6 miljoen. Het tegoed van inleggers bedroeg op 31 ja nuari 1979/ 213,9 miljoen (vorig jaar I 194,6 miljoen). De reserves, de overige toevertrouwde middelen alsmede het inleggerstegoed, tezamen 230,3 mil joen, waren per ultimo januari voor 87,1 miljoen belegd in effecten, voor 77,miljoen in leningen en voor 47,5 miljoen in hypotheken, terwijl de onbelegde en de op korte termijn belegde gelden tezamen 18,7 miljoen bedroegen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1