HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 25 - WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 Vanaf het bordes de erewacht met burgemeester Lems in het midden in afwach ting van de dingen die komen gingen. Winnetou en rijn blanke broeders hier Mevrouw Lems (midden, met carnavalsbaret) in geanimeerde kout gewikkeld met aan de lantaarnpaal genageld? «k adjudant van de carnavalsprins, Gerard Bannenberg. navalminend Schiedam puilde zater dagavond uit tijdens het Prinsenbal. Wat of de carnavalshit 1979 eigenlijk is? Soms „Bloemkooole..., maar ook dat van Ria Valk met al die „eu's" en niet te vergeten „Kant aan m'n broek", van Rita Corita. Het doet er allemaal niet toe. De stemming was opperbest en bij gebrek aan ruimte zat men ge noeglijk op de grond. De enige onvervalste prins Carnaval 1979 van Schiedam met zijn Raad van Elf en hun dames, hun zes dansmari- kes en natuurlijk niet te vergeten de boerenkapel van OBK hebben er een uitbundig feest van gemaakt. Hulde aan het echtpaar Lutz en man nen die ervoor zorgden dat de dorstige kelen konden worden gelaafd en dat er verschillende hartige hapjes waren. Hulde aan de sicogroep uit Maassluis, die de „Crew 75", voor deze avond omgedoopt tot „De Rietstompers" af wisselden. De show van de zes dans mariekes die hiermee hun eigen „Rietzeilers-etiketje" presenteerden. ONDERSCHEIDINGEN Het Witte Schaap van 1979 is de voet balver. SVV, die op 8 mei het 75-jarig bestaan viert. Reden om secretaris Cor de Vries „op het matje" te roepen en hem te bevorderen tot Ridder in de Or de van de Stenen Kruik, omstuwd door de toekomst van dit SVV: het elftal. Prins Hendrik de Grote de Eerste voegde er nog een kruik met onvervalst Schiedams nat aan toe. Tevoren waren de prijswinnaars van de carnavalsstoet gehuldigd. Ook die drie grote dierenfiguren, met recht trek pleisters in de stoet en een sprekend voorbeeld van hoe het allemaal kan. Onderscheidingen hebben „De Riet zeilers" met hun kleurrijke stoet en prins Carnaval 1979 uitgereikt in het Noletziekenhuis, zondagmiddag. Het betrof hier twee patiënten die pech hadden dat dokter Symens ziek werd. Pechvogel bijvoorbeeld ook is Peter Schonenberg die zondag 23 februari het trieste feit herdacht dat hij 3 jaar geleden omver werd gereden op zijn fiets en nu een patiënt van de Nolet is geworden met een retourkaartje; een onderscheiding voor één der dames van de Rietveld Boutiques in de recreatie ruimte. Het rijk van prins Hendrik de Grote de Eerste is voor een jaar voorbij, maar de Schiedamse camavalsver. „De Riet zeilers" komt volgend jaar weer terug. Om het weer goed te maken door hem over de enig echte ambtsketen heen de er etekenen van het carnaval om te hangen.. Jawel hoor, ook mevrouw Lems moest er aan geloven en Prins Hen drik de Grote staat al achter haar om met 't een of andere ordelint toe te slaan. Rechts (nog juist zicht baar) een glimp van burgemeester Lems, die de jolige baret van rijn jonge vrouw bewondert. Prins Hendrik de Grote praatburgemeester Arie Lems de Eerste plat.. De sleuteloverdracht buiten. En daarna binnen, met de sleutel in de hand, nog even snel het glas geheven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 25