HuiSvmwe/i/k Eigengebakken Fries KEES HOLLANDER „in beeld op 9 maart in de „Wie-Kent-Kwis" al uw caravan accessoires onderdelen vindt u bij Bingo bij de Rietzeilers ORANJE GEBIT STUK? „Ishmael United" in Jeugdhaven RET wat is dat nou? w Vrouwenbond regionaal NVV Bruidspaar-in-spé Marja Terhoeven en Jan van der Marei: Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER „Schiedam zingt" voor dakherstel fiocar DUYNDAM DELFT BV Nieuwe Maasstraat 104 Schiedam telefoon 268218 J DE 55$ ECHTE ([JIJ BAKKERI IJl ©J Clavecimbels in Stedelijk Museum HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak "Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417. De groep „hhmaël United" zondagavond te beluisteren in „De Jengdhaven". Zondagavond 4 maart treedt de Engel se formatie „Ishmael United" op in „De Jeugdhaven" aan de Albarda- straat 69. De groep bestaat uit 4 mensen, te we ten Ian Smale, Pedro Wills, Dave Evans en Laurie Mellor. Er is een elpee van hun opgenomen met de titel ,,If you can't shout saved you'l have to face a penalty. Toegang sprijs 2,50. Kaarten verkrijgbaar aan „De Jeugdhaven". Aanvang acht uur, zaal open half acht. Om een steentje bij te dragen aan de restauratie, de dakrestauratie van de Grote Kerk te Schiedam, organiseert „Schiedam Zingt" off zaterdagavond 24 maart een concert in de Grote Kerk te Schiedam. Medewerking hieraan verlenen het Ur- ker Visserskoor „Cressendo" onder lei ding van Meindert Kramer, het Sche- veningse Vissersvrouwenkoor onder leiding van Arie Noordhoek, het Schie- dams koor „The Creedsingers" onder leiding van Frans Roessen. Het orgel wordt bespeeld door huisorganist Jacq. Bekkers en het geheel wordt gepresen teerd door ds. J. G. Jansen. Toegangprijs 7,50 en 5,Te ver krijgen bij het secretariaat van „Schie dam Zingt": Royaardsplein 172, tel. 706018. Aanvang half acht. Officieel hoofddealer Kipcaravans Rotterdam se weg 390, telefoon 015-560190 Uitsluitend verkoop Kipcaravans. Daarom de beste service. Blauwe handschoenen met dat winterse weer laten liggen in bus 52 is erg vervelend. Een telefoontje naar het wachtkantoor bij het station stelt je ge rust. Ze zijn gevonden en je krijgt ze dezelfde avond terug, om precies te zijn met de bus van kwart voor 9 vanaf Vlaardingen. Je staat er te kleumen en krijgtdan de boodschap ze liggen in het wachthuisje. De andere mogen na veel vragen ze liggen op de Kleiweg. R.E.T. wat is dat nou? Bedankt voor de service. Ik heb inmiddels nieuwe handschoenen gekocht, want tijd om ze te halen heb ik niet. MIEKE Donderdagavond 1 maart heeft er weer een bingoavond plaats van de Schie- damse carnavalsvereniging „De Riet- zeilers" in gebouw Chr. Sociale Belan gen aan de Lange Haven 73. Er zijn voor deze avond weer verschil lende prijzen ter beschikking gesteld, waaronder vele huishoudelijke artike len. Als hoofdsprijs is er weer een da- mes- en een herenrijwiel enz. De bingoavond ten bate van Schie- damse gehandicapten is toegankelijk voor iedereen boven de 16 jaar. Aanvang acht uur, zaal open zeven uur. ROGGE Goed ouderwets roggebrood, dat vieren twintig uur in de oven heeft doorgebracht. Zwart, zoetgeurend roggebrood van grof- gebroken rogge, van water, en zout. Fries Roggebrood dat je eigen lijk het lekkerst eet met 'n lik echte boter en verder niks (of het moest boerenkaas wezen).... Zulk roggebrood bakt nou uw Echte Bakker. Niet te geloven! De door de weersomstandigheden uit gestelde tentoonstelling van clavecim bels van hedendaagse bouwers in het stedeiyk museum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam, vkidt nu plaats op 1, 2, 3 en 4 maart. Donderdagavond om 20.15 uur is er een lezing over clavecimbelbouw door de heer C. A. Bom. Op vrijdag is de tentoonstelling te zien tussen 10.00 en 17.00 uur en 's avonds om 20.15 uur is er een lezing over twee manieren van stemmen door mevrouw J. Klop-Gar- deren. Zaterdag is de tentoonstelling weer ge opend tussen 10.00 en 17.00 uur, ter wijl er die avond om 20.15 uur een be speling is van diverse clavecimbels door Hannie Bienenman uit Rotter dam. Zondags kan men de clavecim bels zien tussen 10.00 gn 16.00 uur. Leden van de Vrouwenbond N.V.V. afdeling Schiedam brengen op dinsdag 6 maart een bezoek aan de regionale bijeenkomst in „De Brinkhoeve" te Poortugaal, het thema is vrijwilligers werk. Op veler verzoek zal Coby Schrijver verschillende liedjes zingen. Heeft u hiervoor interesse neemt u dan kontakt op via 26.10.49, 26.30.54 of 70.95.90. De kosten hiervan bedragen tien gulden, op 6 maart te voldoen. Vertrek per bus 50 vanaf het Emma- plein. SLIJTERIJ WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997 - 264140 SCHIEDAM SE NOTITIE Donderdag 15, vrijdag 16 en zaterdag 17 maart, brengt het toneelgezelschap van de rijksscholengemeenschap „Schravenlant" te Schiedam het blij spel „De gecroonde leersse" van Mi chael de Swaen in de aula van de school. De première van dit stuk heeft donderdagavond 15 maart plaats. Aanvang acht uur. Dat gebeurde in de voor-selectie. Daarna liep alles vanzelf. We werden erg leuk ontvangen en direct op ons ge makt gesteld. Toen was het na de lunch zo half drie en zaten we in de uitzending. In de zaal zaten onze ouders en vrien den. Er mochten niet meer dan 48 mee. Wat dat hetreft hadden het er ook 148 kunnen zijn, lacht Jan v.d. Marei. PRIJZENREGEN Ze hebben geweldig geboft als tweede prijswinnaars, deze Marja Terhoeven en Jan van der Marei, want de prijzen liegen er niet om: een grote koelkast, een wasautomaat, een toiletkastje, een fraaie bewerkte klok als rondeprijs, een barometer en een electrische naai machine. „Ik ga hem straks bruikbaar maken", zegt Marja. „Ik ben nu nog niet van „dat handige". Och, zegt Jan nog even napratend: „toen we eenmaal door de eerste ronde heenwaren, werden we wel wat rusti ger. Maar zenuwen genoeg tot het laat ste toe". Hij is een enthousiast voetballer bij D.V.O.'32. Verder doet hij aan bad minton en tennis. En straks als er hele maal niet meer getimmerd enz. behoeft te worden (ze zijn hier al vanaf decem ber bezig) dan in de hobbykamer van alles aan fotografie, zijn grote hobby doen. Er liggen 185 ondertrouwkaarten klaar om verstuurd te worden voor hun hu welijksdag op 22 maart a.s. Hun brui loft vieren zij in Triangel. Maar eerst samen kijken naar die andere hoogtij dag in hun leven, zjj het op een andere mar\ier. Kijkt u vrijdag 9 maart ook even mee? Donderdag 22 maart a.s. is het hun grote dag: hun huwelijksdag. Maar donderdag 9 maart is het voor hen ook een bijzondere dag, want dan zijn ze „in beeld" bij AVRO's Wie-Kent-Kwis. Waaraan ze op 2 februari deelnamen en als tweedeprijswinnaars beladen met geschenken huiswaarts keerden. Zij: Marja Terhoeven, (22), het Vlaar- dingse politiekorps versterkend. Hij: Jan v.d. Marei (21), marketing-mede werker bij een ochtendblad in Rotter dam. Een familielid gaf hen voor deze kwis op. En in hun toekomstige flat aan de Zwaiuwlaan in Vlaardingen laten ze trots de prijzen zien». Van het Gègin tot het einde ben je ge spannen, zegt Marja Terhoeven met een lach. „Je mag zelf een keus maken, maar eigenlijk dringt het niet helemaal tot je door. Die monitor maakt je zenu wachtig, vult verloofde Jan aan. Maar het was een leuke belevenis en al met al een heel bijzondere dag". Zij weten al alles over de „Wie- Kent-Kwb" en over de prijzen die ze daarbij in de wacht sleepten, het aanstaande bruidspaar Marja Ter hoeven ai Jan van der Marei. U kunt deze jonge Vlaardingers op 9 maart voor de beeldbuis in de weer zien. Ze werden overigens goede tweede... Als je de studio binnenkomt valt het allemaal erg tegen, zegt Maija. Maar dat vergeet je op slag als de lichten gaan branden. Je vergeet dat allemaal als je in de uitzending komt. Hoewel ik me er toch wel van bewust geweest ben, geeft ze toe. Fred Oster is precies zoals je hem op de t.v. meemaakt. Maar hij heeft wel een willetje, vertelt Maija verder. Het spannendst was wel wie er van de 14 echtparen overbleef...

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 33