Cursus bomen snoeien Vrouwensoos Vromnes is volop in aktie c SSM f Uit de scholen geklapt Studio 116 Bang&Olufsen Dj/teLon:; Kerkdiensten Wij denken anders Vi taenker anderiedes KOFFIEOCHTEND i/a» dt 1 \'f' >5 0FS KLEUTERSCHOOL „TIERELIER" leao-scHDol HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - VRIJDAG 2 MAART 1979 GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Scribaat: Wm. Pijperstraat 10, tele foon 010-703880. Ie Lijdenszondag. Kerkdiensten van zondag 4 maart tot en met zaterdag 10 maart, Introi- tuslied: Psalm 14 vers 1 en 5. Oosterkerk, 10.00 uur: ds. J. de Kie vit; 17.00 uur: ds. H. J. van Dalen te Zuidland. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp; 17.00 uur: ds. A. Prins. De Rank, 19.00 uur: ds. H. J. Voors, N.H. pred. te Poortugaal, gezame- lijke jeugddienst. Magnalia Deï Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. H. J. van Dalen te Zuidland; 17.00 uur: ds. J. Ch. Pen nekamp, zondag 12 H.C. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. A. Prins; 17.00 uur: ds. J. de Kievit, jeugddienst. Collecten: het éne offer is bestemd voor Aflossing schulden. Inzameling aan de uitgang: Eigen Jeugdwerk. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERK „Hoeksteenkerk", Burg. Knappert laan hk. Warande, 9.30 uur: lees- dienst; 18.30 uur: Cand. H. Korving, Apeldoorn. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Kerkge bouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Herv. Evangelie, Schiedam, gebouw Irene, 10.00 uur: ds. J. v.d. Velden, Woerden. Nederlandse Protestantenbond, Westvest 92, 10.30 uur: ds. B. van Blanken. Evangelisch-Lutherse Gemeente Schiedam e.o., Kerkgebouw, Lange Nieuwstraat hoek Oranjestraat; 4 maart: ds. W. F. Jense uit Den Haag, hoofd landnachtpredikant. Aanvang der diensten: 10.00 uur. HERVORMDE GEMEENTE Grote Kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijm- stra; 17.00 uur: ds. G. H. Abma, Poortvliet. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest. Bethel kapel, 9.15 uur: ds. S. Tijm- stra, gezinsdienst. Aula Pinasslein (Oud-Mathenesse R'dam), 10.00 uur: drs. H. Noorde- graaf. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Ma- gré. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. B. Prakke, Voorburg, Zendingsdienst. De Rank, 19.00 uur: ds. H. J. Voors, Poortugaal, jeugddienst. De Pinkstergemeente Morgenstond heeft haar samenkomst zondag om 10.00 uur in De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan (ingang achter zijde Burg. Gijsenlaan). Spreker is de heer W. Visser. U bent hartelijk welkom. Er is ook zondagsschool en creche. Leger des Heils 27, leider kapitein H. J. Bruins-van Duijn, Heiligingssa menkomst 10.00 uur, zondag: verlos singssamenkomst 19.30 uur. Zondag om 12.00 uur in de Legerzaal en in de Bethelkerk, Nieuwe Maasstraat. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan, Nieuwland, week end 3/4 maart: Eerste zondag van de Veertigdagen. Zaterdagavond 19.00 uur: eucharistieviering (bandmu- ziek); zondag 9.30 uur: hoogmis met zang door het Groot Gemengd Koor „Laus Deo"; 11.00 uur: eucharistie viering met samenzang en kinderne- vendienst (er is als altijd creche); 12.15 uur: eucharistieviering (band- muziek). Thema: „Wat zonde!?". Preek: G. Goes o.p. Hoe anders, willen wij u graag tonen en laten horen. Geautoriseerd B&O-dealer: ACHTER HET VEERPLEIN (naast V D), ^^telefoorU)1(K342775 Parochie: Sini i.iuuina en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans, in de ka pel St. Liduina, St. Liduinastraat 10, zaterdag 17.30 uur; zondag 10.30 urn- met tekst- en zanggroep St. Jozef school); 11.45 uur; preek: F. Kem pen, kapelaan. In de parochiekerk aan de Singel 114, zaterdag 19.00 uur, m.m.v. Z.I.B.; zondag 8.30 uur; 9.45 uur: hoogmis I.H.D. en volkszang; 11.15 uur en 17.30 uur; preek: J. Laurent, pastoor; bijzonder thema: Vasten I. Parochie St. Martinus, W. Andries- senlaan 65, Groenoord, zaterdag 18.30 uur: euch.viering met zang van ons Martienerkoor; zondag 8.30 uur: viering zonder zang; 11.00 uur: vie ring met zang van ons groot ge mengd koor St. Jan Baptist; 12.30 uur: meditatieve viering met stiltes, achtergrondmuziek en oproepende vragen; 18.30 uur: viering zonder zang. De preek wordt gehouden door pastoor Th. Kool. In de viering van 11.00 uur gaat pastoor A. Asma voor en verzorgt dan ook de preek. N.B. Binnenkort voeren wij een we kelijks spreekuur in. U kunt dan met ons afspraken maken voor huis bezoek, trouwen of dopen. Ook is pri- vébiecht daar mogelijk. Wekelijks wordt in het Nieuwe Stadsblad ver meld wanneer het spreekuur is en wie van de pastores u daar kunt treffen. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visita tie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 4 maart, le zondag in de 40-dagen- tijd. Zaterdagavond 19.00 uur: euch.viering met orgel en samen zang; int. overl. ouders Kleyn. Zon dag 9.30 uur: euch. met bandmuziek; int. Maria Reinarz-Gerlach; om 11.00 uur de hoogmis met medewerking van het gemengd koor „Polyhym nia". Int. Eef Collognon; om 17.30 uur: stille euch. viering; int. Elisa beth Elshof-Mulder. Predikatie zal dit weekend gehouden worden door E. v. Diepen. Vastenaktie: „Burundi zelf aan de slag", giro 23325, t.n.v. Dek. Vastenaktie te Vlaardingen. Parochie H. Jacobus, Kethel. Eerste zondag van de vasten. Zaterdag 19.00 uur: eucharistie zonder zang, voor overl. fam. Kerkhof. Zondag 8.45 uur: hoogmis, Gregoriaans, voor Henk de Vette; Machtilde Lansbergen-Kester; 11.00 uur: euch.viering met samenzang voor Hermanus Janse. In dit weekend preekt pastoor A. Asma; 11.00 uur: pastoor Kool. Joh. Maasbach Wereldzending. Zon dag 4 mrt., 15.00 uur: Ev. J. Maas bach, zang: Efi Knevel, Heilig Avondmaal. Dinsdag 6 mrt., 20.00 uur: mevr. Maasbach, bidstond. Vrijdag 9 mrt., 20.00 uur: Ev. J. Lee- flang. Zaterdag 10 mrt., 20.00 uur: Co v. Agterberg, jeugdavond. 's Za terdags is de kerk geopend ter be zichtiging van 10.00-16.00 uur. Oud-Katholieke Gemeente, Dam 30, Schiedam. Zondag 4 maart, 10.00 uur: le Zondag van de vasten. In stallatie van pastoor P. H. Thieme, door mgr. M. Kok, aartsbisschop van Utrecht. Gemeente van Christus, Swammer- damsingel 27a, Schiedam: 's zon dags 10.30 uur: eredienst, bijbelstu die; 11.00 uur: eredienst en 19.30 uur: avonddienst. Kapel Noletziekenhuis Schiedam: zaterdagavond om half zeven: korte Eucharistieviering, waar het bezoek van 7 uur op aansluit. Preek: pastor De Groot. Zondag 4 maart om half elf: zondagviering in samenwerking met het Jongerenkoor van het Er as- musplein, Vlaardingen-West. Preek: Jean Heijnen, theologiestudent. Gebeds-aktie Schiedam: donderdag 8 maart bidden wij om 7.10 uur: de Rozenkrans in de kapel van de Broeders, Warande 155, Schiedam. Om half acht de tweede Lijdenmedi tatie. Deze wordt gehouden door pastoor drs. A. Vreeburg. Aanslui tend een kort lof t.e.v. St. Jozef. Na afloop is er biechtgelegenheid. Vrij dag 9 maart om 7.10 uur: Rozen krans-gebed, aansluitend oefening van de H. Kruisweg. G. M. Schuur man, Warande 156, tel. 265271. Ook dit jaar organiseert de Konink lijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een cursus in het snoeien van bomen en heesters. De theorie hierover is reeds behandeld in het opleidingscentrum (tuinieren) van de Bedrijfsgemeenschap „Schiemond". Voor de praktijk ko men de cursisten op 10 en 24 maart bijeen op het Volkstuinencomplex „Thurlede". Docenten van de cursus zijn de heren Fontuyn en Hendriks, veröonden aan de Rotterdamse Vak school voor Bloemisten en Hove niers. Wie de cursus alsnog willen volgen kunnen zich bij de cursisten aansluiten. De lessen beginnen om 10.00 uur. Voor leden bedragen de kosten 5,—; voor 'buitenlanders 10,—. Schiedam heeft de vrouwensoos „Vromnes". De start was in september 1977 door een groepje van 5 vrouwen. Van de sociëteit Q.T. kreeg men de beschikking over een ruimte in de Nieuwstraat, de soos vond weerklank. Er werden thema-avonden gehouden, films ge draaid en allerlei groepen samengesteld, waarbij aan muziek, praten of dramatische expres sie, cabaret, fotografie werd gedaan. Kortom een ontmoetingsplaats voor alle vrouwen, die gezelligheid zoeken. Er is een speciale gastvrouwengroep, waarin vrouwen zitten die éénmaal in de 3 weken de nieuwkomers begroeten en met hen een praatje maken. Daarnaast heeft men nog een programmagroep en men kan ook ideeeën naar voren brengen. Thema avonden hebben als onderwerp gehad Grie kenland, een vrouwenfilm, algemene poli tiek, partijpolitie, tijd voor school, wij vrou wen eisen, sociale voorzieningen, een dis cussieavond over feminisme en discrimina tie. De publiciteitsgroep kan ook nog wat versterking gebruiken. Met de verbouwing is het bezoek iets terug gelopen. Als proef is men op dinsdagmor gen gestart met een koffie-ochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Gastvrouw is Ria Wieringa, tot nu toe is de opkomst teleurstellend geweest waarschijnlijk door het bezoeken van Vos- of bijspijkercursussen. Of het feit dat men dit (nog) niet weet. U mag gerust uw kinde ren meebrengen al is er geen oppas. Het programma van deze maand luidt: Donderdag 8 maart: Internationale vrou wendag. Een werkgroep is bezig met het sa menstellen van een programma. Donderdag 15 maart: Niets speciaals, alleen de literatuurgroep heeft haar vaste avond. Donderdag 22 maart: Niets speciaals. Donderdag 29 maart: Suriname-avond. Georganiseerd door Surinaamse vrouwen, waaronder Machteld Cairo. Er komen hap-* jes, film, folders, discussie e.d. Er kan die avond ook gegeten worden. Daarvoor kan men zich vanaf 1 maart opgeven bij de bar op donderdagavond na betaling van f. 7,50. Donderdag 5 april: Openbare vergadering. Vromnes, Nieuwstraat 12: geopend elke dinsdagmorgen van 9.30 11.30 uur, elke donderdagavond van 20.30 0.30 uur. (V> SztZj- (KI>,w L.vf»- N Klas van de maand van de LEAO school. PR. BEATRIXSCHOOL Alle tekeningen van dit schoolblad gaan over de sneeuw, maar Esher uit de tweede klas denkt ook aan haar hond pukkie. Aandacht wordt op deze school besteed aan het Fos ter Parents Plan, de leprabestrijding Terres des Hommes, de stichting Europese Evangelische zending en de internationale Bijbelbond. De re- daktie van deze schoolkrant heeft beslist geen „komkommertijd". De kinderen maken zelf ook raadsels. In juni is het groot feest, want dant bestaat de Pr. Beatrixschool 40 jaar. Het afscheid van de zesde klas wordt dan gecombineerd met een feestavond bij het jubileum. Naast Oosterhout gaat men hier van 19 tot en met 23 maart a.s. woensdag 7 maart komt de fotograaf op school! WILLIBRORDUSSCHOOL Alle kinderen van de Willibrordus- school brengen te beginnen met vrij dag 9 maart a.s. een bezoek aan mu seum Boymans van Beuningen te Rotterdam. Er wordt een oproep ge daan voor vervoer met auto's. De ca techese groep is gestart met een nieuw project: „Water en vuur". Woensdag 14 maart a.s. wordt hier weer oud papier opgehaald. Vorige maand werd 6.330 kilo opgehaald. Totaal heeft men nu de beschikking over een bedrag van 893,26. De op volgster van kleuterleidster Emmey Gosens is Marijke van 't Hof-Zwart. Vanaf 5 maart organiseert men op de kleuterschool „Tierelier" kon- taktmiddag voor de ouders. Tevoren afspreken wanneer of u komt. Er komt 26 maart een grote knutsel- avond waarbij men hier nog van id les kan gebruiken zoals oude af- waskwasten, pollepels, oude pantof fels en schoenen, wanten, hand schoenen, versleten bestek en ver der allerlei lapjes, wol, naalden en garen, knopen. Directeur J. van Berge over de eer ste koopavond en dag: Jullie hebben jezelf overtroffen en leerkrachten plus directie nemen hun petje af voor hetgeen jullie gepresteerd heb ben." Marian Verhart schrijft wel dat de gehele verkoopkwestie een geslaagd maar ontzettend ver moeiend idee was. Dus voor herha ling vatbaar! Carla v.d. Meulen zal inmiddels wel assistentie gekregen hebben als de leerlingenraad ten minste van de grond gekomen is. Veel aandacht wordt voorts besteed aan populaire „sterren" en aan sport, maar ook aan de mode. Gete kende klas van de maand is 4C. De sneeuwpret door Marcel Dijkshoorn gezien en een „foto" van het hondje van Ester uit de tweede klas: Pukkie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 27