Jaarvergadering Natuurgenot in Huis Hermes DVS op naar de 100 jaar Zuinig op onze stootvogels Wat zeggen ***uw sterren? DEZE WEEK IN SCHIEDAM BROODJES SALADES (f-rill Root» Orntrix UIT DE CLUBBLADEN PARKWEG 13 SCHIEDAM Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 35 - VRIJDAG 2 MAART 1979 Hoe hoog de kans moet worden aan geslagen voor de Schiedamse voet balverenigingen dat de voor het ko mende weekeinde vastgestelde competitiewedstrijden door zullen gaan moet gering geacht worden. De velden zijn dan wel sneeuw- schoon, maar de hal zit nog diep in de grond, zodat drainage niet func tioneert. Alle competitiewedstrij den voor het hockey zijn trouwens al om deze reden uitgesteld. TOERNOOI TAFELVOETBAL Toch wordt er zaterdag a.s. een voetbaltoernooi gehouden waarbij geen grasmat aan te pas komt. Een tafelvoetbaltoernooi georganiseerd door de afdeling „Rijnmond" van de Nederlandse Mini-voetbalbond. Er zijn verenigings- en persoonlijke klassementen met voor het eerst de Rijnmondbokaal als stedenprijs. Voor de afdeling Rijnmond komen in het toernooi uit de spelers R. To- bé, J. Stoop sr. en jr. alsmede C. Smit de kampioen van de le devisie. Verder nemen aan het toernooi deel teams van de NMBV uit Boskoop, Den Haag, Kennemerland, Rotter dam en Schipluiden. De wedstrijden beginnen al om 9.00 uur en duren tot plm. 16.00 uur. Het toernooi wordt gehouden in zaal De Wilgenburg, ge legen achter de Singelkerk in Schie dam. Ook voor belangstellenden is de toegang hier gratis. KAMPIOEN In de beslissende wedstrijd tafel voetbal is C. Smit kampioen gewor den in de le devisie van de MW „Rijnmond". Hij versloeg zijn voor naamste concurrent J. Stoop sr. met 4-2. Bij de rust was het nog 2-2, doch in de tweede helft van de wedstrijd gaf het betere spel van Smit de doorslag. Tobé eindigde op een derde plaats na een 2-1 zege behaald op Ossewaarde. In halve bekerfinale won Van Gulii met 2-1 van Stoop jr. MEER KADER Onder de cursisten voor de opelei- ding: Algemene Basis Opleiding georganiseerd door de KNVB-afd. Rotterdam waren ook de nodige le den van Schiedamse sportverenigin gen. Een twintigtal behaalde dit di ploma. Van de vereniging Demos waren dit: R. J. Schotte en mevr. L. Schotte-Mak. Van Hermes-DVS: H. Boets, A. Ch. Colette, G. de Hey, D. Lubeek jr., W. Speksnijder, W. J. v.d. Velden, F. M. v.d. Water en A. van der Zouwen. Van de Schie damse Boys: C. P. Boer en J. van Henten. Voor de vereniging SVDPW waren dit: G. Bok, J. H. Esbach, H. Gu-jasing, P. K. v.d. Horik, J. Chr. G. Kimah, A. J. Lagendijk, K. J. Smael en Th. Snelleman. NOG MEER KADER De Schiedamse Zwemvereniging „De Watervrienden" zag ook haar kader uitgebreid met zes leden die nu bevoegd zijn als zwemleider te fungeren. Ze volgden hiervoor een cursus met als docent de zwemon derwijzer A. Kalkhoven. Met goed gevolg werd in Rijswijk examen af gelegd door de dames: Margo Rey- qersberg, Sandra Albert, Astrid Boeren, Katrien Horn en Els van Rossem. Alsmede door de heren: Pe ter Heinsbroek en A. H. de Zwart. OP DE PEDALEN De Schiedamse Wielersportvereni ging Harga/St. Maartensdijk, stelde de toerkalender vast voor 1979. Op het uitvoerige programma staat ook de 2e Avondfietsvierdaagse Schie dam, die vorig jaar een groot succes is geweest. Data hiervan zijn: 11 t/m 14 juni. De Openingssterrit van het seizoen vindt 10 maart al plaats. Op de avonden van 2, 9, 23 en 30 april, wordt de Hargasterrit verreden. Dergelijke ritten staan ook gepro grammeerd voor de maanden mei, juni, juli, augustus, september en oktober. Toerrijders van de vereni ging, starten ook dit jaar weer in de toertocht Parijs-Roubax, te houden op 20 mei a.s. Aad v.d. Zalm, tel. 711343, weet hier alles over te vertel len. Zondag a.s. wordt het clubkam pioenschap verreden met een par koers op de Brouwersdam. Het is een tijdrit waarin de jeugd 6 km. en de overige categorieën 12 km. moe ten spurten in een strijd tegen het horloge DENKSPORT Leden van de Schiedamse Volk- stuindersvereniging „Thurlede", vervolgen maandagavond a.s. de lo pende klaverjasserie met een wed strijd in zaal Beatrix, aanvang 20.00 uur. De bowlers van de ver. Hermes-DVS blijven nog steeds in actie. Tijdens de laatste wedstrijd werd bij de heren Kees Ruiver met 336 pins win naar. Op de tweede plaats kwam Ger Kleinjan met 326 pins gevolgd door Martin Meier met 319 pins. Pin- fall dames: 1. wederom Henny v.d. Marei 295; 2. Jolanda Ruiver 252; 3. Wil Versnel met 250 pins. De jubileumcommissie van de Voet balver. „Eendracht door Samenspe len" organiseert donderdag 8 maart een klaverjasavond in eigen clubge bouw. Op 1 februari van het vol gende jaar bestaat dit EDS 60 jaar. Om dit te vieren moet geld in het laatje komen, vandaar i dit klaver jassen. De jeugd van D EDS gaat ook meedoen in het zg. „Bollebof- fen-toernooi", dat ijs en wederdie- nende, op 7 maart van start gaat op eigen complex. Het toernooi wordt vervolgd op de woensdagmiddagen 14 en 21 maart. Op 10 maart is weer een bingo-avond voor de oudere jeugd. De voetbalver. „De Rode Zon" ofte wel DRZ houdt vrijdagavond 8 maart a.s. haar halfjaarlijkse leden vergadering in eigen clubgebouw. Belangrijkste agendapunten zijn: een voorstel contributieverhoging voor het seizoen 1979/1980; stand van zaken betreffende de nieuw bouw alsmede de vorderingen ge maakt bij het samenstellen van sta tuten en het huishoudelijke regele- ment. Als derde tegenstander in de neder laagserie van de FC Nieuwland 166 waren de klaverjassers van DRZ in het clubgebouw voor een stevig robbertje kaarten. De uitdagers wonnen bijna alle par tijen en scoorden met elkaar 49.98 pnt. tegen de gasten 41.911 pnt. Tel 010-712740 dinsdags gesloten De Schiedamse Aquarium-en Terra riumvereniging „Natuurgenot in Huis" houdt maandagavond 5 maart haar jaarlijks Algemene Le denvergadering in gebouw Christe lijk Sociale Belangen, Lange Haven 73, aanvang 8.00 uur. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte krijgen de leden een film programma te zien met betrekking tot hun liefhebberij en andere as pecten uit de natuur. Belangstellen den zijn hier altijd welkom. Menig aquariaan zit er naar te snakken dat het ijs in sloten en poelen zal ver dwijnen. Hun probleem is hoe in de winter met ijsgang voor levend or ganisme te geraken voor het voede ren van de tropische vissen. Hou ders van een visbak of groot aqua rium kunnen die avond het nodige opsteken over de manier waarop de leden van „Natuurgenot in Huis" het ontstane voedselgebrek hebben we ten op te lossen. Wie over voetbal of criket spreekt in Schiedam en ver daarbuiten is het erover eens dat Hermes DVS een begrip is. Dit voetbalinstituut, want zo mogen met Hermes DVS wel noemen, behoort tot één van de oudste voet- bal-en criketverenigingen van Nederland. In 1984 viert Hermes DVS het 100 jarig bestaan, nog ver weg, maar op 7 april worden de eerste stappen voor dit eeuwfeest al gezet. kertijd een bedrag van 40,te wor den overgemaakt. Met deze reünie, waarbij de aanwe zigen de leeftijd van 35 jaar hebben moeten bereikt, een uitzondering wordt gemaakt voor bestuurs- en commissieleden, alsmede voor elf talleiders, wordt het 95-jarig bestaan overigens niet afgesloten. Na deze strikte mannenbijeenkomst, dames zijn namelijk op deze reünie niet welkom; wordt het feest diezelfde avond voortgezet in het clubgebouw in het Harga sportpark. Daar zijn welkome alle seniorleden en a junio ren, al of niet voorzien van dames. Deze ongetwijfeld zeer druk be zochte bijeenkomst, begint om 22.00 uur. Die dag viert Hermes DVS name lijk het 95-jarig bestaan met een reü nie in het Novotel, waarvan de „war ming up" 's avonds om vijf uur be gint en de maaltijd met onderbre king van de oratorische gaven om zeven uur. Deze reünie is bestemd voor oud leden en oudere leden, vandaar dat er een comité van aan beveling is gevormd bestaande uit de ere leden P. van Bochove, M. van Dijk, A. de Jong, D Lubeek, H. Stolk en A. Stouthandel. Wie van de groep oud leden en oudere leden aan dit festijn wil deelnemen dient zich aan te melden bij de heer D. Lu beek, Willem Andriessenlaan 39, 3122 JS Schiedam. Er dient tegelij- De vice-voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging, afd. Waterweg- Noord, Bertus de Vette, heeft ken nis genomen van de publicaties in de pers over het aantreffen van ran suilen binnen de bebouwde kom van steden. Evenals zijn natuur vrienden, amateur ornithologen, weet Bertus de Vette reeds geruime tijd waar deze nuttige roof-of stoot- vogel zich tijdelijk in groepjes heeft gevestigd. Ransuilen jagen voornamelijk op veldmuizen hoewel ze in het voor jaar een jong vogeltje als prooi niet versmaden. In hun normale jachtge bieden, bos of afgelegen parken, volkstuincomplexen en ook begraaf plaatsen zitten momenteel de mui zen diep in de grond. Ze zijn dus wel gedwongen him prooi elders te zoe ken. Ze vinden die dicht bij de men sen waar de musschen, spreeuwen maar ook andere overwinteraars' onder onze zangvogels elke dag hun buikje vol eten aan het door mensen gestrooid voedsel. Vooral houden ze tegen het vallen van de avond en bij het krieken van de dag huis onder musschen en spreeuwen. In feit helpen de ransui len op deze manier mee het aantal van deze vogels binnen de perken te houden. Hier is weer sprake van een natuurlijke selectie. Bij het vernemen van hun aanwezig heid in houtbestanden willen de mensen de dieren van voedsel voor zien. Ransuilen zijn bijzonder schuw en gaan zelfs bij daglicht op de wie ken als ze zich bedreigd voelen. De beste raad welke Bertus de Vette iedereen kan geven, laat deze nacht jagers met rust. Het zijn prachtige vogels meer bedreigd dan menig an der uit de vogelwereld. Ze worden nog steeds belaagd door stropers uit puur geldelijk gewin. Het is nog al tijd mode om in het tweede huis of boerderijtje een opgezette vogel te hebben staan. Van natuurvrienden c.q. vogellief hebbers mag verwacht worden dat, wanneer ze ergens ransuilen signa leren, ze dit voor zich houden. Wie van stropen verdachte personen dicht bij concentraties waarneemt doet er overigens goed aan dit bij de politie te melden. We doen er goed aan zuinig te zijn op onze stootvo gels. Nader ze bij vol daglicht niet te dicht doch bewonder op afstand hun fraaie vorm en bevedering. r RAM (21 maart20 april) Deze week kunnen zich een paar plezierige ontknopingen voordoen. Er zit wat ontspanning in de lucht en men is ge neigd misverstanden uit de weg te ruimen. Gebruik dus al uw diplomatie en laat iedereen zoetjes betijen zonder als ver keerspolitie te gaan optreden. Voordeel mogelijk in verband met een verplaatsing. Laat u niets beloven, maar verlang een contract als het om financiële belangen gaat. Nietvan de trap hollen en zo! Ook op straat rustig aan! STIER (21 april20 mei) Drukke week met gezellige besognes en het soort klusjes dat I u goed ligt. U krijgt vooral op praktisch gebied aardig wat voor elkaar en in de beste stemming. Houdt die stemming j thuis vast! Daar zitten ze niet te wachten op saaie deuntjes omtrent lastige lieden! Bovendien willen ze daar hun eigen 1 verhaal ook nog eens kwijt en hebben ze evenzeer steun no dig. U doet een goede zet in verband met een ingewikkelde zaak en een verhelderend gesprek kan de restdoen. TWEELINGEN (21 mei20 juni) I Kans op grote tevredenheid deze week, omdat u een goed be- sluit genomen heeft dat eigenlijk een opluchting betekent voor alle partijen. U kunt nu pas goed van start met uw beste idee omdat uw gedachten weer vrij zijn voor positievere din gen. Wees voorzichtig metde voorstellen van een Weegschaal die iets van een weerhaan heeft. Niet mekkeren over kleinig heden; doe een scheut humor in uw recept. KREEFT (21 juni—20 juli) Dat wordt optreden van de week. Er zit een bespreking in de bus waar nogal wat van afhangt en waar een paar dwarse typen bij kunnen zitten. Laat u niet ontmoedigen, maar ga rustig door met praten, leg uw standpunt uit en laat dan an deren maar even duidelijk wezen. Geen gedraai afwachten! Op gevoelsgebied geldt hetzelfde, en ook bij de opvoeding. Weloverwogen leiding geeft een kind rust. Het wil weten waar het aan toe is. Kalm aan met al te rijk voedsel. LEEUW (21 juli20 augustus) Sommige gezegden kunnen raar aankomen, vooral als ze van een familielid komen. U weet echter allang uit welke hoek de wind waait; trek het u niet te veel aan. Insiders weten héél goed wat u allemaal heeft gedaan en nóg doet. Er zit trou wens een pretje voor u in de bus en wellicht een kleine week- endreis. Dat zou niet zo gek zijn, want aan wat ontspanning bent u wel toe. U heeft zoals menigeen deze winter, eigenlijk dubbel werk gehad, plus griep. MAAGD (21 augustus20 september) Deze week kon wel eens het resultaat brengen van wat u in de afgelopen tijd heeft bedacht, verrichten in gang geholpen. Er is echt aanleiding tot tevredenheid, ook voor degenen die met u meededen. Op gevoelsgebied een kentering ten goede. En nu maar opletten en bedenken dat alleen een bolgewas gedijt op een glaasje water in het donker. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Leuke kansen deze week! Ook wat uw werk betreft heeft u het tij mee en op gevoelsgebied kan er wat goeds gebeuren. Wees dus verstandig met het uitgeven van geld; wees gezellig tegen de mensen om u heen en wees dankbaar als u uiteinde lijk echte karaten krijgt, in plaats van namaak. Maak er wat Igoeds van en, mocht u lust krijgen tot kritiseren, kijk dan in (de spiegel. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Over het algemeen een goede week. Sommige dingen kunnen tegenlopen, maar dat is deze winter zowat overal het geval. Niemand heeft zich precies aan zijn schema kunnen houden. U moet u ook niet opwinden over dit soort gevallen: ze zijn gauw rechtgezet. En als iets echt niet kan, nu, dan kan het niet. Er zijn erger dingen. Blijf maar fijn bij uw grootste en beste kluif en maak daar werk van. Er zit echt perspectief in 'deze aangelegenheid. Voor de rest mag u best eens nijdig worden, als u het maar in uw eentje bent. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Zo te zien een kalme week, met weinig grote ergernissen. Die schijnen eindelijk op te hoepelen, hoewel u aan sommige er van wel wat zwaar bent gaan hangen! Mensen zijn geen heili gen, wij zelf toch ook niet? U heeft nu een paar genoegelijke klusjes aan de hand en bovendien kans op een reis als gevolg daarvan. Eén van uw beste invallen maakt een goede kans van slagen. Nu erbij blijven en niet van pure overbeschei- denheid metde hele zaak in de schaduw belanden! STEENBOK (21 december20 januari) Kalme week, met een paar hoogtepunten. Er zit leuk bezoek voor u in de bus en een extraatje als gevolg van een van uw oudste plannen. Wel moet u zelf in de gaten houden, omdat u soms dermate in gedachten bent dat u de wonderlijkste ant woorden geeft. Dat is in de familiekring een pretje, maar dat kan raar uitpakken bij zakelijke aangelegenheden en bij on bekenden! WATERMAN (21 januari20 februari) Laat u deze week niet meeslepen door uw soms al te sterke vooroordelen, want dan kunt u een onrechtvaardigheid be gaan. Uw stemming is er een beetje naar en dat kan brokken geven. Dat is precies het laatste wat u wilt. Zeg ook vooral geen onbesuisde dingen in onbekend gezelschap of op verga deringen. Op die manier kan ook heel wat voorbereidend werk van u zelf en van anderen teniet gedaan worden. Haal uw humor uit de mottenballen! VISSEN (21 februari20 maart) Een zekere onrust, die bij anderen heerst, kan ook u beïnvloeden, vooral als het om dezelfde branche gaat. Een zekere stuurmanskunst heeft u deze week echt nodig, plus een duidelijk inzicht in de gebeurtenissen. Het ziet er uit naar een kalme week, blijf echter alert. Op gevoelsgebied kan er toenadering ontstaan omdat u inzicht toont. Blijf luisteren, toon tact en vooral echte interesse.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 35