Scheeres blij met nieuwe SSN bouwwerkplaats 26.44.26 Het Nieuwe Stadsblad 'O INFORMATIE BEZORGING van mill' Werkloosheid daalt Matthaeus Passion in Rotterdam T.V. DEFEKT? RADIO ABA Nieuwe Waterweg Noord SneldrukOOIO-262626 GROENELAAN 95 De timmerman/wethouder. Deskundig advies. En de dank voor de ambachtelijke begeleiding. De Schicdamse wethouder voor financiën en economische aangelegenheden drs. Keinier Scheeres heeft vrijdagmiddag de nieuwe onderhouds en renovatiewerk plaats van de SSN Bouwmaatschappij aan de Van Cleefstraat 7 geopend. In zijn openingsspeech memoreerde de blijkt deze afdeling al in een grote be- heer Scheeres de slechte ontwikkeling van de werkgelegenheid in scheeps bouw en metaalnijverheid. Bedrijf stakken waarin tot voor kort 30% van de mannelijke beroepsbevolking in Schiedam werkzaam waren. Niet al leen zijn meer dan 2000 arbeids plaatsen verloren gegaan, het eind van deze ontwikkeling is helaas nog niet in zicht. „Het gemeentebestuur ziet aldus wet houder Scheeres niet werkloos toe en doet alles wat in haar vermogen ligt om nieuwe bedrijven aan te trekken. Duidelijk gaat hierbij de voorkeur uit naar arbeidsintensieve vestigingen. De werkgelegenheid werkgelegenheid zal meer gedifferentieerd moeten zijn en afgestemd op het aanbod van arbeid. Ontwikkelingen in de tertiare sektor (kantoorvestigingen e.d.) en vestiging van ambachtelijke bedrijven zal sterk worden gestimuleerd". „Het Gemeentebestuur is verheugd met de nieuwe vestiging van SSN Bouwmaatschappij. De werkplaats legt bij uitstek het aksent op het ambachte lijke karakter en daarmede op vak manschap. De belangen van overheid en SSN lo pen parallel doordat SSN niet alleen in opdracht werkt maar ook op eigen in itiatief huisvestingsmogelijkheden schept voor nieuwe bedrijven. hoefte te voorzien. Ook bedrijven met hun onderhoudsproblematiek kunnen hier terecht. Momenteel zijn al 20 me dewerkers aan het werk. Ook is deze werkplaats een grote on dersteuning voor d^ verdere uitbouw van de aktiviteiten van SSN Bouw maatschappij en haar 200 medewer kers. Door de sterke stijging in de sektor renovatieen onderhoud kan de toe komst van de werkplaats met vertrou wen worden tegemoetgezien. Om de kwaliteit van het wonen in de toekomst te handhaven, zal zowel de aanpak van woonverbeteringswerk- zaam heden als de gezamenlijke aan pak door gemeentes en woningbouw verenigingen noodzakelijk zijn. Goed wonen is een eerste levensbe hoefte van mensen, goede huisvesting een eerste levensbehoefte voor bedrij ven en instellingen". Voor de werkgelegenheid in Schiedam is deze opening een flinke stimulans. „De cijfers tonen aan", aldus de heer J. A. van Lent directeur van dit GAB dat de werkloosheid in het gewest daalt, terwijl de landelijke dalende tendens van de werkloosheid onder mannen ook plaats vindt in het Waterwegge bied. Een andere verheugend ver schijnsel noemt de heer Van Lent het feit dan ondanks de landelijke stijgen de werkloosheid onder vrouwen er in dit gewest sprake is van een niet on aanzienlijke daling van het werkloos heidcijfer voor vrouwen in diverse be roepsgroepen. „De teruglopende vraag naar personeel zal ongetwijfeld in de komende periode tot staan worden gebracht", aldus de heer Van Lent, die verder nog steltdat door middel van de halfjaarlijkse vraagacquisitie het be drijfsleven er nog eens op gewezen wordt de vacatures aan het arbeidsbu reau op te geven. Inzake de afzonderlijke beroepsgroe pen meldt het maandverslag dat het aanbod van personeel in de bouwsek- tor in geringe mate steeg van 122 naar 133 (plus 11), de vraag naar personeel daalde in de maand februari verder van 127 naar 91. De verwachting is dat er opnieuw spra ke zal zijn van minder werkloosheid in deze sektor aangezien de vorstperiode achter de rug is er opnieuw aanvragen voor personeel bij het GAB zullen bin nenkomen. Het aanbod van personeel in de me- taalsektor daalde van 380 naar 333. In Het oude eerljjke ambacht in ere hersteld. VERVANGENDE GENHEID WERKGELE. De directeur van de SSN Bouwmaat schappij drs. ing. C. Bokx stelde in zijn toespraak dat door de sluiting van de werf Gusto, een grote opdrachtgever van SSN, het noodzakelijk was naar vervangende werkgelegenheid om te zien. „Noodzaak hierbij was te beschikken over een goed uitgeruste werkplaats. Tevens moesten de kantoorruimten volledig worden verbouwd en uitge breid. In de korte tijd dat de onderhouds- en renovatiewerkplaats nu funktioneert, Wethouder Scheer res toonde zich verheugd. diverse beroepsgroepen gelukten het de ingeschrevenen een geschikte ar beidsplaats te bemachtigen. De vraag naar personeel daalde van 459 naar 383. Ondanks de daling van de vraag blijft het bedrijfsleven volop in de markt voor goed geschoold me- taalpersoneel. Het totale aanbod van handelsperso- neelisconstantnl. 267(101 mannen en' 166 vrouwen). De vraag naar handelspersoneel is ge stegen van 43 naar 59. Met name voor jeugdigen zijn de mogelijkheden om in de winkelsektor een baan te krijgen, iets gunstiger geworden. De werkloosheid onder het kantoor personeel is enigszins gedaald: man nen: 141 (was 142) en vrouwen: 185 (was 191). De vraag naar kantoorpersoneel is ge stegen van 70 naar 78. Hoewel de speelruimte op deze arbeidsdeelmarkt beperkt blijft, komen er toch regelma tig goede bemiddelingsmogelijkheden voor. Hoewel de werkloosheid onder jeugdi gen tot 23 jaar enigszins is teruggelo pen, is er toch sprake van een stroeve arbeidsdeelmarkt, voor jeugdigen. De eerste schoolverlaters melden zich al op het arbeidsbureau, teneinde zich bijtijds een werkkring te verwerven. De totale vraag naar jeugdig personeel is verder teruggelopen. De behoefte aan jeugdige meisjes in de winkel- en kantoorsector is enigzins gestegen. r llw adres voor z nnige prijzen zonneschermen markiezen exclusieve luifels rolluiken rolgordijnen vraag vrijblijvend prijsopgave (rol) horren hordeuren aluminium jaloezieën vertikale jaloezieën vouwwanden en vouwdeuren Weer vergeten drukwerk te bestellen? jSNELDRUK bellen? Broersvest 7 Schiedai St. Liduinastraat 25 Schiedam, tel. 010-730133 Traditiegetrouw geeft het Philharmo- nisch Koor „Toonkunst" o.l.v. Jan Eel- kema ook dit jaar weer twee integrale uitvoeringen van de Matt ha es Passion van J. S. Bach, en wel op maandag 9 april (vooruitvoering) en dinsdag 10 aprtlln de Grote Zaal van De Doelen te Rotterdam, aanvang 1930 uur. De mede-uitvoerenden zijn: Kleinkopr „Toonkunst". Het Rotterdams Jon genskoor (dir. Freek Velders), het Utrechts Symphonie Orkest, Hein Meens, Robert Holl, Mitsuko Shirai, Carolyn Watkinson, Zeger Vander- steene, Max van Egmond, Tijn van Eijk, Arie Keijzer en Veronica Hampe. De prijzen der toegangsbewijzen zijn: Maandag 9 april: 16,13,50, 11,—8,50. Dinsdag 10 april: 18,—, f 15,50, 13,-, 10,50. C.J.P. en Pas 65plus 2,50 reductie op de drie duurste rangen. Kaarten kun nen tot zaterdag 31 maart besteld wor den bij: Mevrouw Th. Hilz, tel. 010-814218; mevrouw C. Okkema, tel. 010-221429; mevrouw A. Janssen, tel. 010-204916. Toezending volgt dan per post. Vanaf zaterdag 31 maart uitsluitend aan de kassa van De Doelen, tel. 010-132490. Op 22 april 1870 gaf „Toonkunst" Rotterdam de eerste uitvoering voor Nederland van Bach's Matthaeus Pas sion. Later is dit werk ook door andere koren op het repertoire genomen. In de Maasstad is het echter traditie gewor den dat het Philharmonisch Koor „Toonkunst" deze Passion ieder jaar uitvoert. Dit Jaar h het 150 jaar geleden dat de afd. Rotterdam van de M(j. tot Bevor dering der Toonkunst werd opgericht. Een feit, dat in oktober met een con cert zal warden herdacht. Met ingang van 2 april zijn wij 's maandags de gehele dag gesloten. Met ingang van 4 april zijn wij 's woensdags de gehele dag geopend. 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 WOENSDAG 14 MAART 1979 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Wij helpen direktü Specialisten op CAI-gebied. Telefoon 260778 of 01899-15874 Verkoop - inruil - reparatie ook voor uw verlichting Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Het aantal werkloze mannen in het gewest Nieuwe Waterweg Noord daalde In de maand feiwuari in vergelijking met de maand januari van 1714 tot 1638. Ook het aantal werkloze vrouwen liep terug van 930 naar 897. Het werkloosheidspercen tage mannen bedraagt thans 2,9% tegen 3% een maand eerder. De vraag naar mannelijk personeel daalde van 901 naar 768, terwfll de vraag naar vrouwelQk personeel steeg van 87 naar 122. Deze cijfers blijken uit het maandoverzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM. KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor; Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1