Schuimvinyl vloer voor huis en tuin Een plavuizen vloer topconditie houden Repareer en schilder het plafond zelf Vooreen 2e of 3e Hypotheek gaat u naarde specialisten op dit gebied: Waarom gebruikt u zo'n groot stuk van uw huis niet? Steeds meer mensen wonen op plavuizen of natuursteen Badkamer 010-328155 bespiegelingen Geld van de De linofour-d visie van Dehnert Jansen BV heeft een revolutionaire vloerbedekking laten ontwikkelen voor toepas sing in de woning en daar buiten. Het is een PVC schuimvinyl van 4 mm dik te met een speciale glasve zel tussenlaag, waardoor In kombinatie met de ver sterkte reliëfachtige to plaag, een zodanige stabi liteit is verkregen, dat los leggen zondermeer moge lijk b. Dit voor Nederland geheel nieuwe artikel, Deja-Top" Schuimvinyl vloerbedek king voor toepassing op el ke vloer of wand. Rot- en schimmelvri}, dus pro bleemloos voor wat betreft het bekleden van balkon of terras. Verkrijgbaar in een plavuizendessin en een Moors tegeldessin, op een breedte van 200 cm. genaamd, is ideaal voor de konsument die zijn vrije uren wil benutten in de doe-het-zelf sfeer. Met als enige gereedschap een stanleymes of scherpe schaar en de wetenschap dat het materiaal rot- en schimmelvrij is, kan hij er moeiteloos de hal of de gang, maar ook het balkon of het terras mee bekleden! Dit praktische produkt is 200 cm breed, kost parti- kulier 51,50 per meter en is via de woninginrich tingszaken verkrijgbaar in totaal 16 kleuren, verdeeld over 4 vrolijke dessins. Ze ker niet te duur als men bedenkt, dat Deja-Top" omdat het vuil en water afstoot tevens heel ge schikt is als keuken en bad kamervloer. Immers, de van nature anti-slip schuimvinyl is be halve voet warm, ook warmte-isolerend en ge luiddempend. In het oog lopende naden (bijv. in slaap- of kinderkamers) kunnen tenslotte worden vastgezet met tweezijdige zelfklevende tape, dan wel dichtgelast worden met lasvloeistof. De alleenverkoop van deze vloerbedekking voor huis én tuin is in handen van Deja. Nadere informatie: postbus 252, Rotterdam. REDAKT1E: P G den Broeder Telefoon 01820-19742 leven", maar is dat echt zo? PROBLEMEN PLAVUIZEN MET De glazuurlaag is welis waar glashard, onaantast baar is hij niet. Waar veel gelopen wordt ontstaan op den duur doffe plekken, waardoor de kleur van de vloer flets wordt. Trouwens ook ongeglazuurde plavui zen en natuursteen hebben een nadeel: zonder gla zuurlaag worden die vloe ren vrij gauw vuil, zodat men vaker zal moeten dweilen. Die problemen zijn nu ge makkelijk en doeltreffend op te lossen met een nieuw produkt, speciaal voor het onderhoud van plavuizen en natuursteen: Peli Pla vuis, een vloeibare was die onder meer polyethyleen en acrylaat bevat. BESCHERMING Polyethyleen dringt in alle poriën van de tegels, en zorgt ervoor dat de origi nele kleur en glans terug komt. Acrylaat beschermt tegen dof en vuil worden, en tegen alle andere in vloeden van buiten. Neemt men veel was dan droogt de vloer glanzend op (geg lazuurde tegels), gebruikt men weinig dan blijft de vloer mat (ongeglazuurde tegels). In de was zit bo vendien een vloeimiddel om het dun en mooi gelijk matig te kunnen aanbren- gen. In feite geeft dit nieuwe produkt het resultaat van zorgvuldig laborato riumonderzoek waarbij de meest recente technologi sche vindingen werden toe gepast een extra be schermlaag die de stenen vloer in topconditie houdt, zodat men er jaren langer plezier van kan hebben. Die laag is stroef en slijt vast. Men ziet er geen stre pen op van rubber hakken. En zelfs vlekken van natte schoenen, ofzoals in de keuken sop van de af was levert geen enkel pro bleem op: even een doekje erover. Voor meer informatie: te lefoon 033-38822. Wie een kamer of een keu ken wil verfraaien ontkomt haast niet aan een opknap beurt van het plafond. Het is daarbij verstandig de volgorde van de diverse werkzaamheden rustig te overwegen. Als het nieuwe behangetje op de muur zit, de keuken kasten zijn geplaatst of de nieuwe vloerbedekking k gelegd, geeft het schilderen van het plafond natuurlijk allerlei problemen. Daar om: neem bij een opknap beurt alleréérst het plafond onder handen.! Het is niet zo moeilijk van een oud, vlekkerig of ge scheurd plafond een fraai, strak geheel te maken. De doe-het-zelf-industrie heeft immers allerlei hulpmid delen ontwikkeld, waar mee iedereen een goed re sultaat kan bereiken. Zelfs voor mensen, die nog nooit een verfkwast in de hand hebben gehad, is het mo gelijk een keuken op te kanppen op een wijze, die niet van vakwerk is te on derscheiden. Begin met de vloerbedek king en meubels goed af te dekken en haal de gordij nen weg. Verwijder dan met een plamuurmes de loszittende delen van het plafond. Reinig daarna het oppervlak met water, waarin enige scheuten amoniak, of met een ver- feiniger van een goed merk. Alle sporen van poe der- en veegvaste muurverf moeten goed worden ver wijderd en het plafond moet vetvrij zijn. Haal bij de doe-het-zelf- winkel Vulmiddel en dicht met behulp van een pla muurmes gateruen scheu ren. Waar glansverf werd toegepast moet even licht worden geschuurd. Als een plafond sterk vergeeld is vanwege nicotine-aanslag en ook als de ondergrond wat poreus is doet men er goed aan het oppervlak v66 goed aan het oppervlak vóór te behandelen met een synthetische muurverf op basis van een oplosmiddel. Er zijn verschillende soor ten plafondverven in de handel, die elkaar niet veel ontlopen als het gaat om het schilderen van een reeds gaaf plafond. Maar de problemen doen zkh juist voor bij oude pla fonds. Men kan bijvoorbeeld de scheuren wel dichten, maar het gaat er natuurlijk ook om nieuwe scheuren te voorkomen. Verder kunnen vochtvlek ken zeer hardnekkig zijn en tenslotte moet de pla fondbedekking in vochtige ruimten als keukens en badkamers goed bestand zijn tegen dampen en con- densvocht. Een produkt dat goede re sultaten garandeert is Pla- fonplast van Alabastine, dat speciaal is ontwikkeld voor beschadigde en ver waarloosde plafonds. Het materiaal is flexibel en dat is zeer belangrijk, want plafonds werken voortdu rend en scheurtjes komen snel terug. Plafonplast heeft echter de eigenschap dat het de werking van de ondergrond opvangt zon der te barsten. Het middel moet ruim worden opgebracht en met korte, langzame halen tot een dikke, gelijkmatige laag worden uitgestreken. Het boven-het-hoofd wer ken met Plafonplast is ech ter een relatief schoon kar wei. Gebruik een grote kwast, bij voorbeeld een zgn. blokwitter. Het mate riaal geeft een structuuref fect, dat nog kan worden geaccentueerd met een verfroller. Schilder uw plafond met overleg. Werk in banen van ongeveer een halve meter breed die in de breedte van de kamer lo pen en begin bij het raam. Een plafond opknappen is beslist niet moeilijk, zelfs niet als het oud, vol vlek ken of beschadigd is. Eén weekend werk geeft weer jarenlang een fraai pla fond! Een plavuizen vloer in con ditie. Twintig jaar geleden dacht nog bijna niemand aan een vloer van plavuizen of na tuursteen. Tegenwoordig is dat wel even anders: zo'n 15% van alle vloerbedek king die momenteel wordt gekocht bestaat uit plavui zen. In 1975 werd er dan ook 7,3 miljoen m2 van ge legd. In 1977 zelfs nog meer: 8,2 miljoen m2, of wel 2050 kilometer kamer breed. Die stijgende belangstel ling valt goed te begrijpen, want met plavuizen heeft men een mooi natuurpro- dukt op de vloer, dat lang meegaat. Er wordt zelfs wel eens gezegd: „een stenen vloer ligt voor het in modellen en kleuren, terwijl de begeleidende teksten veel duidelijk ma ken over het nut en de ge bruiksmogelijkheden van diverse prod uk ten. De verschillend tussen ke ramisch-, gietijzeren- en plaatstalen materiaal bij voorbeeld, worden uitvoe rig beschreven. Oók de kranen krijgen de nodige aandacht. Zowel de traditionele uitvoering als de eengréépskramen en de thermostatische mengkra- men. De oplettende lezer zal ontdekken dat besparing van energie en water bij de ontwikkeling van sanitaire produkten voorop staat. Voorbeelden daarvan zijn de al eerder genoemde thermostatische menkra- men en de trend om water besparende klosets steeds meer toe te passen. Vegro is ook giocihacdel in verwarming. Vandaar dat een hoofdstukje over warm watervoorziening (waaruit blijkt dat het bad kamerkomfort voor een groot deel afhankelijk is van de kapaciteit van bad- geiser of boiler), het boekje kompleteert. Belangstel lien den die deze duidelijke leidraad bij de inrichting van een badka mer éérst willen lezen, kunnen het gratis afhalen bjj de showroom van Groothandel Vegro in Alk maar, Utrecht, Schiedam en Eindhoven. Groothandel Vegro te Alk maar heeft een boekje ge- maaktvoor mensen die een badkamer wilen inrichten en daarover wat meer wil len weten. In 64 pagina's behandelt het boekje „Badkamer meubelen en van kranen tot accessoires. Middels kleurenfoto's krijgt de lezer een inzicht Heeft uw huis ook overwaarde? Neem toch een tweede of derde hypotheek. Bij de Gelderse Dat zijn specialisten op dit gebied Daarom werken ze ook zo snel. Zo doeltreffend. En tegen zulke voor u zo aantrekkelijke voorwaarden. Als u nu belt weet u over 5 minuten wat u weten wilt Ook wanneer u geen 2e hypotheek wilt, maar toch geld wilt lenen (aflossing tot 96 mnd). 120 180 240 10 000 137- 114- 101. 25 000 f 342- 280- 254, 35 000, 479- 392- 356 50 000 685 560- 508. 90 000 1233- 1 1008- 915. UISCONTE RINGS MAATSCHAPPIJ BV 010-328155. Bree 23, Rotterdam 020-763011Willemsparkweg 69, Amsterdam 033-30364, Joh. van Oldenbarneveltlaan 40, Amersfoort

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 24