Menu van de week 1 Wat zeggen uw sterren? \s> i BEKENDMAKING Huisvuilafvoerregeling Schiedam-Zuid Gemeente Schiedam tr ^*3 V Uit de Radio Henfli HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - VRIJDAG 23 MAART 1979 SSSSSSSSSSSSS In deze tijd van kant-en-klaar pappen, vla's en andere toetjes ko men de nagerechten, die wat meer tijd vragen, nogal eens op de achtergrond. Hoewel u een simpele kant-en-klaar vla met wat fantasie kunt omtoveren tot een apart dessert, is het voor uw huisgenoten toch een extra verrassing als de maaltijd eens een ander, onverwacht slot krijgt. In het weekmenu geven wij u en kele ideetjes. zondag: grapefruit rundertong met zure saus, sperzieboontjes, aardappelen appeltaart maandag: tongragoüt, rijst, gemengde sla kwark-vanillevla dinsdag: bloemkool, saucijsjes, aardappelen Ka iserschmarm woensdag: bietjes, runderlapje, aardappelen vanillevla met gebakken appel donderdag: capucijners met gebakken uien, spekjes, augurken en paprika zoetzuur yoghurt met rozijnen en suiker vrijdag: tomatensoep gestoofde kabeljauwfilets rauwe witlofsla, aardappelen zaterdag: dikke groentesoep met stokbrood schuimige flensjestaart Ka iserschmarm 100 g bloem, 1 1/2 dl melk, 2 eieren, zout, 15 g suiker, 75 g boter, 2 eetlepels in rum geweekte rozijnen, poedersuiker. Maak van de bloem, melk, eierdooiers en een snufje zout een glad beslag. Klop de eiwitten stijf, eerst zonder, daarna met sui ker. Spatel ze voorzichtig door het beslag. Laat de helft van de boter in de koekepan smelten en giet de helft van het beslag hierin uit. Strooi 1 eetlepel rumrozijnen op het beslag. Bak de luchtige pannekoek aan één zijde goudbruin en keer deze vóór dat het beslag aan de bovenkant droog is. Trek het deeg nu met twee vorken in stukjes en bak ze nog even rondom goudbruin. Houd ze warm en bak op dezelfde wijze de rest van het beslag. Bestrooi de Kaiserschmarr met poedersui ker. Schuimige flensjestaart flensjes: 80 g bloem, 2 eieren, 3 dl melk, zout, 50 g. boter, vulling: 40 g boter, 40 g suiker, 75 g fijngesneden gember, garnering: 2 eiwitten, 100 g poedersuiker. Maak van de bloem, eieren, melk en het zout een glad beslag. Laat een stukje boter in de koekepan smelten en warm worden. Bak de flensjes dun en op een hoog vuur aan een kant. Roer de boter, de suiker en de gember door elkaar tot een zachte massa. Stapel de flensjes op elkaar met steeds een laagje van het gem bermengsel ertussen. Klop de eiwitten stijf, eerst zonder, daarna met de suiker. Best rijk hiermee de flensjestaart aan alle kanten en laat dit eiwit schuim in een lauwe oven goudbruin worden. Serveer de flensjestaart in punten gesneden. KABEL TV NIEUWS Laat u niets op de mouw spelden!!! Radio of TV kabel 1 Theestuk voor per meter l.UU radio of TV 14.50 1P,US Oftfl 1 Adapter VHF UHF radio of TV t.UU voor radio of TV 9.50 Waarom duurder betalen, als het goedkoper kan. Lange Kerkstraat 86, tel. 262996 na 18 00 uur 707143 Woningruil Maassluis- Schiedam of Vlaardingen- Delft. Mooie 4-kamerfIat aan de P. C. Hooftlaan 21c, Maassluis, huur 170,45. Gevr.: huis of flat Schiedam, Vlaardingen, Delft. Inl. tus sen 17.00 en 18.00 uur: v. Dijk, Lijsterlaan 106, Delft. Tel. 015-123159. Te koop: 1 konijnbont- jasje, maat 42, 50,1 kinderkapstok, staande, 25,1 boxpakje mt. 128, Tel. 263208. Speciale prijzen voor SCHRIJFMACHINES, tel machines, stencilmachines enz., met 1 jr. garantie. Te vens gebr. stalen kantoor meubelen. Ook zaterdag open van 11-16 uur. Fa. B. Ruts, Witte de Withstr. 15, R'dam. Tel. 010-140644. Voor behang, witwerk, schilderwerk, het leggen van plastic en van zachtboard plafonds. Vrijblijvend prijsopgave. Nu ook. van te gelwerk, stucadoorswerk, metselwerk. Verboom, Boerhaavelaan nr. 98A. Tel. 261972, bij geen gehoor 263867. Voor Puch, Yamaha of Zundapp naar P. Hofmans, in de Houten Loods, Cel- ciusstraat 12, tel. 151506. Wilt u leren ORGEL SPELEN? Arnold de Heer leert u snel en goed populair en/of klassiek orgelspel. Privé lessen bij u thuis. Voor vrijblijvende informatie kunt u mij bellen. Tel. 715818/705684. Verzorging aangifte inkomsten belasting, adm. kant. I. Frederik, Rozen burgerplein 1, Schiedam. Tel. 732597. Enkele jaren lang is er een proef genomen in Schiedam-Zuid met het ge bruik van wijkcontainers in plaats van plastic huisvuilzakken. Daarna is onder de bewoners een enquête gehouden wat men er van vond. Noch bij de bewoners, noch bij de VROM-dienst, bleek men enthousiast te zijn over het containergebruik, bovendien gaf het aanleiding tot klachten. Voor het College van Burgemeester en Wethouders is dit aanleiding ge weest om de proefperiode te beëindigen en werd besloten om in Schie dam-Zuid niet lanqer met wijkcontainers te werken. Met ingang van 1 april 1979 dient men derhalve wederom gebruik te ma ken van plastic huisvuilzakken, die op dinsdag voormiddag en vrijdag voormiddag door de VROM-dienst worden opgehaald. In verband daarmede wordt verzocht om de gevulde huisvuilzakken voor zien van het KOMO-keur, goed dichtgebonden tijdig gereed te zetten aan de kant van de weg op de dagen dat door de VROM-dienst worden opge haald. Voor het gratis laten afvoeren van het z.g. grof-huisvuil dient men telefo nisch, schriftelijk of mondeling contact op te nemen met de VROM- dienst, Ringerstraat 9, tel. 377155, alwaar alle gewenste inlichtingen ver kregen kunnen worden. Tevens bestaat de mogelijkheid om iedere zater dagmorgen van 09.00 uur tot 12.00 uur grof-vuil gratis aan te bieden bij de vuil overlaad inrichting aan de Parallelweg, achter het NS-station. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Te koop: antieke boe- renplavuizen, 16x16, rood, en boerenstalramen. G. v.d. Dool, Krallngseweg 420, tel 010-12.31.17. Te koop: hele inboe dels, zeer goede bankst., gashaarden, schilderijen kasten, vazen, sieraden, an tiek, oud zilver enz. Bel of kom langs, Archimedesstr. 10b. Tel. 265515. Te koop: -Mutsaert kinderwagen; 2 bruidsjurk jes plm. 4 en 6 jr.; 2 matro- zenurkjes 7 en 8 jaar. Bellen va. zaterdag 10 uur. Tel. 266887. Te kooU gevraagd: 2 zitsbankje met hoge rugleu ning en liefst gebloemde stof, i. z. g. st. Pr. n. o. t. k. Tel. 713827 na 19.00 uur, of zaterdag na 11.00 uur. Schroten plafond of wand, of ander kluswerk? Tel. 711072. Te koop gevr.: wandel buggy met stevige rug. Tel. 730675. Te koop aang. wegens vertrek 6 mnd. oude inboe del, waaronder lederen bankstel, 3-2-1- zits met tafel, wandmeubel, eethoek, 6 stoelen. Alles hoort bij el kaar, dus kan niet apart verkocht worden. Vaste pr. 4000,—, tel. 010- 268976, na 7 uur. Hoogtezon; rode lamp; waadpak; zeemolen; trouw japon met hoed, ook als avondjapon te gebruiken, mt. 38/40; keukentepels 45 Vi m 2; kinderfiets; tijdscha- kelklok. Tel. 261187. Ie koop: prachtige oc casion orgels voor weggeef- prijzen, o.a. Solina 495, Riha met bank 675,Gra tis leskursus. Desgewenst te betalen met 40,per maand. J. van Urk B.V., Westersingel 42, Rotter dam. Tel. 010-363500. f AM (21 maart20 april) Deze week kans op onaangenaamheden van de kant van een medewerker. Dit hoeft niet, wantu bedoelt het goed, maar in uw ijver kunt u sommigen de indruk geven, dat u hen op- aagt. Trouwens, u kunt uw eigen tempo ook wel wat minde ren, want u bent wat moe. U heeft een goede inval en ziet [kans, iemand uit uw omgeving een groot genoegen te doen. [Oppassen voor vocht en koude voeten. STIER (21 april—20 mei) Probeer deze week eens af te rekenen met vervelende kar- eitjes. U heeft neiging, die op te zouten, maar nu kan er veel worden afgewerkt. Uw behulpzaamheid ten opzichte van derden is groot, maar bedenkd dat ook uw eigen gezin be hoefte heeft aan begrip en zorg. Oppassen voor te zwaar voedsel, laat u niet te veel uitnodigen. Kans op een brief met wonderlijke inhoud. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) 'w aanpassingsvermogen is groot daarom moet u deze week joppassen voor een invloed, die u niet ten goede komt. Men kan de vrede liefhebben, maar hoeft daarom nog niet toe te stemmen in minder prettige toestanden. U loopt te piekeren over een kwestie, die nu mooi uit de wereld geholpen kan worden mits u de juiste woorden vindt. Oppassen voor over gangen van warme lucht naar koude eerst even ademhalen door de neus. Kans op leuke ontmoeting. EFT (21 juni—20 juli) |Maak deze week gebruik van uw artistieke aanleg om tot een ïjn resultaat te komen. U heeft lang nagedacht over een be haald plan, maar dat kan nu goed aan de oppervlakte ko men. Wees niet te overgevoelig in verband met de ietswat ge reserveerde houding van iemand uit uw omgeving. U ver wacht wel wat teveel en begrijpt niet, dat ook een ander de dingen wil laten bezinken. Doe kalm aan want u heeft druk ke weken gehad, waarin u veel voor anderen hebt gedaan. LEEUW (21 juli—20 augustus) Deze week doet zich de kans op een leuk verzetje voor en u zult wel een reden vinden om ervan te genieten, dat u van een verzetje houdt. Wel oppassen voor kouvatten, vooral op de nek. Die doet gauw pija Een van uw kinderen irriteert u. Laat maar betijen, want het omgekeerde kan immers ook het geval zij a MAAGD (21 augustus20 september) Verdiep u deze week niet te veel in uzelf, want u kunt heel wat voor derden doen. Iemand uit uw naaste omgeving heeft behoefte aan uw toewijding, luister dus goed en praat eens niet over eigen dingsigheidjes! U heeft kans op een interes sante ontmoeting, maar dan moet u ook zelf eens loskomen. Uw gereserveerdheid zit u soms in de weg weet u dat? Dat weet u vast wel, zet ze dan ook eens opzij! In uw werk wil het wel vlotten. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Geef deze week niet toe aan mismoedige buien, want er is geen reden voor en voor uw omgeving is het vervelend. Bo vendien, u kunt tevreden zijn over uzelf, want u heeft heel reel klaargespeeld op sociaal terrein. Laat uw oude en meest liefde plan niet schieten. Ook al voelt u zich vermoeid, het :omt klaar. U maakt het zich ook niet gemakkelijk. U ziet ns met een goed gekozen woord een onaangename kwestie e voorkomen. Kans op prettig nieuws. CHORPIOKN (21 oktober20 november) oudtu deze week maar kalm en wacht rustig af. U heeft zo ikwijk partij getrokken voor een ander, laat nu anderen aar eens opkomen voor u! Oppassen voor tocht. Uw schou- lers doen nog pijn. Piekeren is daar ook niet goed voor. Het zou goed zijn voor u, er eens even helemaal uit te zijn. Voor kom een scherpe uiteenzetting, door uw gevoel voor humor te hulp te roepen, want het sop is de kool niet waard. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) ze week kans op een overwinning, hetzij in de sport dan el in uw werk. Een van uw oude plannen blijkt te zullen sla- n en u loopt een pluim op. U kunt iemand een goede raad ven of dienst bewijzen. Laat echter geen misbruik maken an uw hulpvaardigheid. Dat komt nog al eens voor en u bent :lf ook eens aan rust toe. Iemand kwetst uw gevoel voor |rechtvaardigheid maar til daar niet te zwaar aan. Het komt eer voor elkaar. Kans op een voordeeltje. STEENBOK (21 december20 Januari) U heeft in alle stilte een geweldig goed plan uitgebroed en kunt dat deze week tot uitvoering gaan brengen. Doe het vooral met grote takt, want soms is uw oprechtheid kwetsend voor anderen. Temeer, daar uw overigens zo zuivere en zach te oordeel er een enkele keer glad naast is. Laat uw lust tot mijmeren u niet blind maken voor yrat in uw gezin voorvalt, want u heeft de plicht tot leiding geven. Zeker, als er nog kleintjes thuis zijn. Kans op bericht van oude vrienden, die buitenlands wonen. WATERMAN (21 januari—20 februari) U heeft veel voor een ander over en uw plannen zijn lang niet altijd gek, maar bedenk wel dat niet iedereen dat weet, of be grijpt. Laat anderen vooral vrij in de vorming van hun eigen opinie en dring de uwe niet op, ook al is die de juiste. Ieder een moet zelf mogen denken! U heeft kritiek op een bepaalde kwestie. Laat het daar niet bij, maar zet u in, om de zaak weer vlot te krijgen. Theorie helpt zelden iemand verder! U ziet, deze week kan vlot lopen, als u zelf ook vlot bent. VISSEN (21 februari20 maart) Kans op ongenoegen met iemand in uw naaste omgeving, doordat u zich te gereserveerd toont. Uw ijver en toewijding zijn boven kwestie, maar u doet u soms te lauw voor. Zeg eens hardop, watu denkt, dan weet men, dat u met uw gedachten bij de zaak bent. Bovendien hoeft u zelf ook niet alles te in casseren, soms bent u bepaald te meegaand! Kans op reis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 27