Collecte maakte veel goed Dakconcert van „Schiedam zingt" ging bijna de mist in Ritmische kampioen schappen in SporthaiM. Avond opening burgerzaken Brandje bij HBG SCHIEDAM Burg. Honnelage Gretelaan 91 (vlakbij Parkweg) Telefoon 010 - 71 58 90 AMSTERDAM DORDRECHT ROTTERDAM SCHIEDAM UTRECHT Concentratie bij de Urker zangers, die als vanouds goed bij stem waren. Ds. Jansen wees in zijn begroetings woord op het doel van deze avond: zo veel geld mogelijk bijeen brengen voor de dakreparatie, waaraan men reeds begonnen is. Bijna zou dit allemaal de mist ingegaan zijn als tijdens de collec te men de handen letterlijk niet ineen geslagen had en voor een bedrag van 2500 had gezorgd. Dat geld kwam van een kleine groep mensen in ver houding van wat men van de opkomst verwacht had. Het gironummer van „Comité Zingt", blijft openstaan voor deze Dakrestauratie: 3556900. Ds. Jansen herinnerde er in zijn slotwoord nog aan. Niet alleen zang en muziek van buiten de stad. De Schiedamse „Creed- singers" openden deze avond met „Onze Vader" van Rob Peels/Frans Roessen. Een uitstekend koor met een gevarieerd en vooral modern program ma. Uitstekende stemmen ook van het Schevenings Vissersvrouwenkoor in de liederen „Into my heart", Did you think to pray. Beide werkjes van Ary en Arjan Noordhoek. Heel goed ook het Urker Visserskoor „Crescendo", dicht- varend op een goed kompas in de klan kenwereld. Hun genegenheid voor het land vertolkend in „Neerland en Oranje", van H. de Wolf. Orgelspel van „huisorganist" Jacq. P. Bekkers met het Allegro uit het orgelconcert nr. 2 van G. F. Handel. En niet minder bij de Scheveningse Visserevrouwen met, geklemd tussen twee machtige koren, de -wat jongere „Creedsingers". In het programma rond de sportieve viering 75-jaar Rotterdamse Turn bond, zijn ook de nationale kampioen schappen ritmische oefeningen opge nomen in de turncategorieën B. en C. van het K.N.G.V. Ze worden georgani seerd door de even oude afdeling, het Schiedamse T.H.O.R. in Sporthal Margriet op zaterdag 7 april a.s., aan vang 12.30 uur. De toegangsprijzen voor dit evenement op turngebied zijn: voor volwassenen 3,en voor personen beneden de 16 jaar 1,50 per persoon. Tot dusver doen met ploegen aan de wedstrijden deel: de verenigingen Olympia, Papen- drecht; Pro Patria, Zoetermeer; Hygiëa uit Assen en Zeist; Sportuna, Ameron- gen; Wilhelmina, Bochholz; U.T.V., Middelburg; Excelsior, Nijkerk; Bri- nio, Leeuwarden; de G.V. Bilthoven; K.D.O., Dordrecht en Willen is Kun nen uit Heerenveen. De secretarie-afdeling Burgerzaken aan de Overschiesestraat 2 hoek Broers vest zal met ingang van 5 april a.s. op donderdagavonden (koopavond) voor het publiek geopend zijn van 19.00 uur tot 21.00 uur. Dat zal het geval zijn tot en met donderdag 26 juli. Gedurende de a vond-opens tel ling kan men echter uitsluitend terecht voor zaken betreffende paspoorten en toeristenkaarten. Een brandje in isolatiemateriaal bij het bedrijf van HBG aan de Westfranke- landsedijk in Schiedam, op dit terrein was vroeger scheepswerf De Jong gev estigd, heeft de brandweer afgelopen maandagavond met middenalarm naar de plaats des onheils doen snellen. Veel moeite had men niet om het kleine vuurtje te blussen, maar aangezien er in de naaste omgeving nogal wat brandbaar spul lag opgeslagen, nam de Schiedamse brandweer geen enkel risico. Het Urkermannenkoor even in een speciaal licht gezet tijdens het Dakconcert van „Schiedam Zingt". Dat The Creedsingers heel eigentijds zijn, bleek wel uit „wij zouden vluchten" en „Tijd van leven". Het Schevenings Vissersvrouwenkoor o.a. in het lied dat door Mieke Telkamp in de belangstelling werd gebracht: Op onbegrijpelijke wijze hebben de beide predikanten ds. D. J. Spa ling en S. Tijmstra, van de Hervormde Gemeente, verstek laten gaan tijdens het speciale „Dakconcert" in de Grote Kerk, zaterdagavond 24 maart jl. Maar dat was niet de énige tegenslag, ook het publiek liet het afweten. Een teleurstelling voor het Comité „Schiedam Zingt", dat een aantrekkelijk pro gramma voor deze avond had samengesteld en waaraan medewerking verleenden in de eerste plaats ds. J. G. Jansen, die hier jaren gewerkt heeft en geschiedschrij ver is. Het Schevenings Vissers vrouwenkoor en het Urker Visserskoor „Crescendo". De beide laatsten in klederdracht. „Waarheen-waarvoor". Het Urker Vis serskoor met het zo bekende „Je ruzalem", De Heilige Stad en Looft nu den Heer, waarna tot slot alle deelne mers tezamen het Ambrosiaans Lofge zang van E. Gebbard lieten horen. Zang, muziek, trompetgeschal en brandende kaarsen. Helaas in een slecht bezette Grote Kerk, maar de re paratie gaat door. Overzicht van alle zangera en zangeressen bij „Schiedam Zingt". Ook de instrumentale medewerken mogen niet vergeten worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 15