Bij 65jaar „MM." Tweede lustrum van gemeente ziekenhuis NIEUW! 2.00 3.50 2.95 Stadsblad Openbare les WF-bedrijfsschool Groeton in het Zoldertheater WSSÊÈ. Woudi in het Poppentheater Vrouwen eisen naar aktiedag Fancy fair van Jozefschool VIS VOOR DE POES DIER ONDER DAK STOFZUIGERS K P.H. I y§§®: Kabeljauw t'is weer bij MAK Speciaalzaak HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 28 MAART 1979 ÉUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIII „U spreekt met mevrouw Woerdem bagch van het Nieuwe Stadsblad. Ik wilde met u een afspraak maken...". In Schiedam klinkt het velen ver- I trouwd in de oren en sinds enige ja- i ren ook in Vlaardingen, waar Mie- i ke, voor de burgerlijke stand me- vrouw M. Woerdenbagch-Sens, deel i uitmaakt van de Rijnmondredaktie. i Vorige week vierde onze verslag- I geefster, die zozeer haar eigen, dus specifieke, stempel drukte op het Stadsblad en „Groot Vlaardin- i gen/De Maaskoerier", haar 65-ste verjaardag. I „Niet te geloven", zoals haar kolle- ga's en nastaanden om het hardst j tegen elkaar zeiden tijdens de gea- I nimeerde party welke te harer ere I was aangericht in „De Lickebaerts- hoeve" te Maasland. Toch wijst diezelfde burgerlijke I stand uit, dat mevrouw Woeder- j bagch heuselijk 65 werd. j Zou ze afwaaien? We hebben deze j kleine ramp voor de Schiedamse en j Vlaardingse gemeenteschap kun- nen voorkomen door haar vriende- I lijk door dringend te verzoeken zo- lang het haar zint en uitkomt nog j een tijdje, zij het op een wat onged- wonger werkbasis, haar werkzaam- heden voort te zetten. Waarop zij E gelukkig geen nee zei. E Door versterking van de Rijnmon- dredaktie in Vlaardingen is het ook mogelijk om Mieke binnen kort weer haar oude vertrouwde stek en plek in Schiedam, ten burele van Het Nieuwe Stadsblad dus, in te E doen nemen. Hoewel ze van hieruit I ook nog naar Vlaardingen zal ui- i twaaieren en werken is het goed, dachten we, Mieke weer in haar Geholpen door Randstads' hoofdreda4tenr Piet Hovingh, baande Mieke zich een j weg door de kranten, die haar fotopanelen aanvankelijk verhulden. thuisstad op haar plaats te weten, i Het bekende aanloopje tot menig i goed, menselijk overkomend vraag- gesprek kan via het bijna spreek- woordelijke „U spreekt met" (enz. enz. enz.) dus weer wat meer wor- I den gehoord. j Het is maar opdat u het ook weet. We waren overigens niet de enigen die er lucht van kregen dat „M.W." haar 65-ste zou gaan vieren. Burge- meester drs. A. Lems had haar jaardag ongeweten ook in zijn I agenda staan. En ware het niet dat uitgerekend zaterdagavond „Schie- dam Zong" dan was hij, zoals hij E persoonlijk liet weten, ook graag bij Mieke's verjaardagspartij geweest. E Aan de vooravond daarvan bracht j chef-kabinet de heer Drent een be- j zoek aan haar, daarbij namens de j gemeente een kostbaar kleinood E aanbiedend, daar mee uiting ge- E vend aan de waardering die de E Schiedamse gemeenschap aan per- j soon en werk van Mieke Woerden- E bagch toedenkt. E Zoals trouwens luttele jaren gele- E den, bij de viering van haar zilveren E jublileum in de journalistiek, heel E Schiedam en niet in het minst de e Schiedamse Gemeenschap met de bekende hoofdletters (SG) haar al in het openbaar ondubbelzinnig E had bewezen welke gevoelens men E deze uitzonderlijke vrouw bedraagt. E Het Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagch Adri Boer Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u be zorgd wordt verzoeken wij u 010-264426 te bellen Zaterdag 7 april organiseert de 55-jari- ge Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord de traditonee! geworden openbare les sen. Omdat de Bedrijfsschool een geheel nieuw ingerichte lashal in gebruik zal nemen, zijn er voor de belangstellende technicus demonstraties op het lasge- bied, o. a Argon Arc, C.O. onder poederdek- en keramiek-lassen. De bedrijfsschool-leerlingen in de an dere afdelingen zijn druk doende aan hun dagelijkse bezigheden. Om luister bij te zetten aan deze dag concerteert om 10.00 uur de W.F.- leugd-Harmonie voor de bezoekers. Ook zijn er weer de attracties om met een opstapwagen het werfterrein te be zichtigen en het W. F.-Journaal 1978 in kleur te bekijken. Onderdeel van de party waarop Mieke Woerdenbagch centraal stond, vormde de onthulling van een aantal fotopanelen rond „65 jaar Mieke". Op de voorgrond onze extra huis-editie, aan haar opgedra gen. Linksachter bij het fotopaneel Randstaddirekteur, de heer Th. S. Bakker en naast Mieke zelf haar le vensgezel, de heer Aardoom. SCHIEDAMSE NOTITIE In een bericht, waarin is aangekondigd dat het filiaal van de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek aan de Parkweg 218 gesloten zal zijn naar aanleiding van een verhuizing naar „de voormalige Mastenbroekschool" is een fout geslopen. Het filiaal van de G.O.B. verhuist namelijk naar „de voormalige kleuterschool „Mastenbroek" aan de Mgr. Nolens- laan 99a". Vrijdag 30 en zaterdag 31 maart brengt de Schiedamse toneelgroep „Groeton" het spel „Voshart" in het zoldertheater. Toegangsprijs 10, Pas 65/CJP 8,—. Reserveringen toten met vrijdag via de VVV, tel. 266000. Vrijdagavond en za terdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. Onderweg wordt de nodige informatie verstrekt. Het westen van het land richt zich op Den Haag, waar om 15.30 uur vanaf het Malieveld een demonstratie ve fietstocht wordt gehouden enz. enz. Op de stand van „Wij Vrouwen Eisen", zal op zaterdag 31 maart de nodige buttons, affiches etc. aanwezig zijn van ongeveer 11 tot 15 uur. Onge- Het gemeenteziekenhuis aan de Burgemeester Knap pert laan in Schiedam gaat op maandag 2 en zaterdag 7 april het tweede lustrum vieren. Uiteraard Is het tienjarig bestaan van dit ziekenhuis geen officieel jubileum, maar, aldus alge meen direkteur drs. J. de Koning, wij vinden het wel een kleine mjjlpaal om even bij stil te staan. Maandag 2 april wordt de dag van de medewerkers. Hoogtepunten daarbij worden de officiële overhandiging van het aquarium in de centrale hal door enkele personeelsleden aan de voorzit ter van de commissie voor het gemeen teziekenhuis, Schiedams burgemeester drs. A. J. Lems. Deze overhandiging, die om elf uur plaatsvindt, zal om half twaalf worden gevolgd door een ballonwedstrijd op de kinderafdeling, hierbij zal de eerstge borene in het gemeenteziekenhuis na 31 maart 1969 compleet met de hele schoolklas aanwezig zijn. Zaterdag 7 april zal in het teken staan van een open huis, die dag zal het zie kenhuis van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's middags voor iedere belang stellende open staan. Uiteraard blijven op die dag de verpleegafdelingen dicht, maar er is genoeg te zien om een be zoek aan het ziekenhuis aantrekkelijk te maken. Onderwerp van dit open huis is tien jaar werken in de Schiedamse gezond heidszorg. Op de afdelingen, die voor het publiek opengesteld zullen worden zijn die dag deskundigen aanwezig om een goede voorlichting te geven. De volgende onderdelen zullen bezocht kunnen worU den: De inlichtingen stand in de centrale hal. Een doorlopende voorstelling van een diaserie over het ziekenhuis, een speciale kinderhoek waar de kin deren mee kunnen doen aan een te kenwedstrijd. De afdeling urologie. De kaakchirurgie. De longfunktie-afdeling. Het klinisch-chemisch laboratorium. Fysio therapie en de afdeling PUVA. De röntgenafdeling. De schoonmaakdienst met demonstra ties met onderhoudsmachines. De centrale keuken. De kreatieve therapie waar de bezoe kers in de gelegenheid gesteld zullen worden zelf kreatief bezig te zijn. De kinderen zullen eveneens kunnen laten zien'hoe kreatief zij zijn. Op gezette tyden zullen op de afdeling fysio therapie demonstraties gegeven worden over „mond-op-mond bea deming" en „reanimatie". De bezoe kers zullen naast deze demonstraties ook zelf de technieken kunnen toepas- Zaterdagmiddag 31 maart a.s. is clown Woudi weer eens in het Zoldertheater aan de Nieuwstraat 26. Alles draait dan weer om zijn ezeltje dat 's nachts een koningszoon wordt. v 1U kunt voor deze voorstellingen reser veren tot en met vrijdag via de VVV- Schiedam, tel. 266000. Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13 uur via het thea ter, tel. 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier vóór de voorstelling te worden afgehaald. Toegangsprijs 3,per persoon. Dis. J. de Koning, algemeen <firec-| tear gemeente ziekenhuis Schie-I dam: „Tweede lustrum is wel een| feit om even bij stil te staan". ROMMELMARKT „Liedewyde" aan de Parkweg houdt zaterdag 31 maart een groot opgezete rommelmarkt in het eigen schoolge bouw.1 De opbrengst van deze rom melmarkt is bestemd voor een speciaal project in Kenia. Voor afgifte van spullen kan men de school bellen. Zaterdag 31 maart staat geheel in het teken van de Internationale Aktiedag in Nederland, waarby manifestaties worden gehouden in Den Haag, Groningen en Nymegen en uit alle delen van het land bussen van „Wy Vrouwen Eisen" naar deze drie centra vertrekken. veer half drie bestaat de gelegenheid met een bus mee te rijden naar Den Haag. Alle verdere inlichtingen worden hierover gaarne verstrekt door Annette in 't Veld, Griegplein 238, tel. 709471. Wilt u het pas opgerichte comité „Wij Vrouwen Eisen" steunen? Maakt u dan een bedrag over op girorekening 84.30.55, tn.v. A in 't Veld, rekening „Wij Vrouwen Eisen". Zaterdag 31 maart staat bij de St. Jo zefschool aan de Willem de Zwijger laan 240 (Mavo) geheel in het teken van een grote fancy fair. Er zal van alles te zien en te beleven zijn, zoals zwengelen aan het Rad van Avontuur, diverse kramen, een grab belton, een hengelwedstrijd, een schiettent. Maar er zijn ook andere mogelijkheden om de opbrengst van deze fancy fair te vergroten: bijvoor beeld het kopen van boeken of gram mofoonplaten. De netto baten zijn bestemd voor de Vastenaktie 1979, waar praktisch alle katholieke scholen op hebben inge haakt. Van half 11 's morgens tot 4 uur bent u van harte welkom. SCHIEDAMSE NOTITIE Vanavond woensdag 28 maart wordt in Soos 16 en aan de dr. Zamenhoffstraat 153 de film „Emmanuelle 1 vertoond, met in de hoofdrol Sylvia Kristel. Aan vang kwart over acht, toegangsprijs I f 3,—. pl.m. 500 gram norm. 2.50 NU vakantiegids voor huisdieren en verzorgingstips paleatus corydoras Bijzonder leuk visje. Norm. 5.25 NU: 2 stuks Broersvest 19 - Schiedam Tel. 010-732933 Winkelcentrum Koperwiek 99 Capelle aid IJssel Tel. 010-503583 Winkelcentrum Buytenwegh Zoetermeer Tel. 079-215120

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3