Opheffen van storingen in telefoon installaties Rommelmarkt hier fancy fair daar Expositie balkonbeplanting en daktuinen in Amsterdam C.KDK Schoolkinderen gaan bomen planten Tuberova is verplaatst nowtel Groen op Niveau Cl Stadsblad PRIJSBREKERS N0V0TEL SCHIEDAM a 12.50 Fofidia naar filmfestival Een grote collectie zi!'veren sieraden vindt Ubij Uw juwelier C. Kok Nieuwlant voos1 het voetlicht Voorlichting Ring54.00 Armband146.25 Juwelier SINDS 1895 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 30 MAART 1979 De PTT Technische Dienst vindt oor zaak van de vele storingen: stofdeeltjes in de apparatuur blijken de boosdoe ners te zijn. Doorblazen is de eenvou dige oplossing, zo leert de jongste pu blicatie. Teneinde toekomstige storingen te voorkomen, vooral bij telefooninstalla ties van particulieren, zal de PTT sa men met TNO-Delft zondag a.s. maat regelen nemen. Dat dit op zondag geschiedt, ligt voor de hand omdat dan de telefooninstal laties in de bedrijven het minst worden gebruikt en men de volle aandacht op de particuliere sector kan richten. Men vraagt u aan dit experiment mee te werken door de telefoonhoorn in een prullenmand te handen en vervolgens de plastic zak boven de hoorn dicht te knopen. Op die manier voorkomen we dat de stof gaat stuiven. Dus niet vergeten om zaterdagavond de 31e maart uw telefoon in te pakken. De foto's-tonen u de methode. vervolg van pagina 1 Priester zijn in deze tijd heeft een heel speciale taak en daar leef ik naartoe", zegt Jean Heijnen. „Ik heb sociaal werk gedaan in de Schilders- buurt in Den Haag. Ik heb maat- schappijles gegeven. Ik ben met deze jonge mensen bezig en praat vrijmoedig met hun over bijvoor beeld drugs of abortus. Wederzijds hebben we een klankbord; heel be langrijk in deze tijd." Interesse Talloze scholen zetten zich in voor de Vastenaktie 1979: Burundi/Zelf aan de Slag. „Eigenlijk zou je kun nen zeggen", aarzelt Jean Heijnen, „dat we een eigen klein vastenak- tietje hebben, maar wel één waar de gehele school achter staat. Niet voor niets hebben zuster Hubertine Wen- ting en ik een beroep op hun mede werking gedaan. En...we kunnen nog van alles gebruiken. Met als motto: iets voor de kinderen in Ke nia doen in het Jaar van het Kind. En geloof me maar, dat het lukken zal", zegt hij met een glimlach. „Het geld zullen de leerlingen wel uit de zakken weten te kloppen uur 's middags. Het wordt een rommel markt met alles erop en eraan. Overal wordt wat vandaan ges jouwd. Sieraden en planten zullen worden verkocht. Maar u kunt ook deelnemen aan diverse behendig heidsspelen. U kunt terecht bij de flipperkast, de oliebollenkraam en ga zo maar door. Missiepost Kilgoris Zaterdag zult u de gehele dag horen waarvoor dit geld allemaal bestemd is, n.l. voor de missiepost Kilgoris. Daar staat een school voor jongens en meisjes, die daar een soort oplei ding krijgen, zo'n beetje gelijk aan de opleiding van „Liedewyde". Voor dit onderwijs is veel geld nodig. Geld dat men o.a. ook wil gebruiken om deze kinderen studiebeurzen te kunnen geven en alles wat erbij komt. Net als Margareth Koper en Steef Kruitwagen zijn de leerlingen van „Liedewyde" laaiend enthou siast. Het Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagch Adri Boer Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u be zorgd wordt verzoeken wi| u 010-264426 te bellen Kris Kras door de stad hebben rommelmarkten of fancy fairs plaats. Allemaal voor een goed doel. Nicolette Bouwman van de Woud weg 8 in Kethel schrijft dat er op zondag 1 april (beslist geen mop) in het Trefcentrum bij de St. Martinus- kerk een grote fancy fair wordt ge houden in nauwe samenwerking met de Mgr. Becker-, de St. Jacobus- de St. Martinus- en de Notenkra- kerschool. Nicolette, leerlinge van de Notenkrakerschool laat weten dat er in de middaguren van 3 tot 6 uur een lopende bandvoorstelling zal plaats vinden, waarbij door de kinderen toneelstukjes en dansjes worden opgevoerd. Er zaal een centrale klas aanwezig zijn waarbij een ieder voor twee kwartjes bonnetjes kan kopen. De algehele opbrengst is bestemd voor het gereedschap e.d. in Burundi (zelf aan de slag). De Vastenaktie 1979, waarvoor de leerlingen van deze scholen zich ook in willen zetten. Als nu ook de ouders van de kinderen blijk geven van hun belangstelling dan kan Burundi inderdaad aan de slag, met volop gereedschap en opleidingen. Leerlingen van het Stedelijk gymna sium aan de Hugo de Grootstraat 6 organiseren een fancy fair plus rom melmarkt op zaterdag 7 april a.s. in de eigen school. Daar kan men nog van alles voor gebruiken, zoals sie raden, kleding, potten, stekjes van planten, boeken, posters, tijdschrif ten enz. Mocht u nog het een en an der over hebben met het oog op de schoonmaak, brengt u deze artike len dan even maandagof dinsdag middag 2 en 3 april a.s. tussen 2 en 4 uur 's middags aan de Hugo de Grootstraat 6, lokaal 2, waar iemand alles in ontvangst neemt. Of maakt u even een afspraak via telefoon nummer 703907 of 747159. Wéét dat de opbrengst van dit alles bestemd is voor het mishandelde kind. Ook de Schiedamse carnavalsver eniging „De Rietzeilers" organiseert op zaterdag 7 april a.s. een grote rommelmarkt fancy fair op het ideale Museumplein aan de Hoog straat. De Senaat der vereniging zou een ieder, die het carnaval in Schie dam een goed hart toedraagt willen verzoeken de kasten eens na te kij ken en al het overbodige dat toch maar in de weg staat hiervoor af te staan. Van alles kan men hiervoor gebruiken, zoals meubelen, electri- sche apparaten, boeken, speelgoed, kleding enz. In één woord: alles wat u missen kunt zaterdag 31 maart a.s. brengen bij Caravanhandel aan de Noordvestsingel hoek 's Grave- landsestraat (achter firma de Gruy- ter aan de 's Gravelandseweg) van 10 tot 12 uur. Bent u hiertoe niet in de gelegenheid neemt u dan even kontakt op via de telefoonnummers 261747 of 266352 en het wordt bij u wegge haald. De rommelmarkt fancy fair heeft op 7 april plaats van 11 tot 6 uur. De baten hiervan zijn be stemd voor de aankoop van kleding met toebehoren van de Dansmarie- ke's en „De Rietzeilers". Het röntgenologisch borstonderzoek van de Stichting Tuberova voor mannen en vrouwen van 40 jaar en ouder, dat momenteel voor het stadsdeel Kethel/Groenoord plaats vindt in het Kruisgebouw aan het Bachplein, is vanmiddag afgesloten. Het onderzoek wordt maandag 2 april tot en met donderdag 12 april voorgezet, voor de stadsdelen Schie- dam-Centrum en Oost, in een lokaal van de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel 108. Daarna heeft het onderzoek nog plaatst, voor Nieuwland, in de Johannes Calvijn- school aan de De Wildestraat 65. Mocht men nog niet in de gelegen heid zijn geweest om in de eigen om geving aan het onderzoek deel te ne men (dat geldt dus zowel voor Schie- dam-Zuid, West of Kethel/Groe noord), dan kan men nog tot 12 april terecht in de Pr. Beatrixschool. De openin-stijden zijn: maandag, woensdag en donderdag van 14.00 17.00 uur en van 18.00 20.30 uur; op dinsdag en vrijdag van 9.30 12.00 uur en van 14.00 17..00 uur. Op 12 april sluit het onderzoek om 20.00 uur. Herhaalde oproepen zullen echter niet worden verzoeken. Indien men niet meer in het bezit is van een oproep, dan is dit geen bezwaar om aan het onderzoek deel te nemen. zaterdag 31 maart: varkensrollade in roomsaus zondag 1 april: gegrillde kip aan spies geregen met kerrysaus maandag 2 april: Steak tartaar dinsdag 3 april: Bombay baffen woensdag 4 april: Irish Stew donderdag 5 april: Stamppot rauwe andijvie en runderlapje vrijdag 6 april: Gefriteerde sardines HARGALAAN 2 - Schiedam De Schiedamse Foto-Film- en Dia club, aangesloten bij het landelijke „Fofida" van de PTT krijgt zaterdag 21 april a.s. het jaarlijkse filmfesti val te organiseren. Met medewer king van het distrikt Rotterdam kan dit zesde landelijke festival gehou den worden in het districtskantoor PTT aan het Delftseplein 33 te Rot terdam. Vertoond worden 8mm films met als onderwerpen: vakantie animatie natuur-teken groeps of documentaire films. Een jury gaat uitmaken welke films voor een prijs in aanmerking ko men. Uit Schiedam neemt de heer A. J. Witkamp met een productie aan het festival deel. Hij is voorzitter van de afdeling Schiedam en twee jaar geleden zag hij zijn film de viering van 700 jaar Schiedam met een 2e prijs bekroond ook. In 1978 b8reikte de heer Wit kamp eentweede plaats. Volgens zijn zeggen is het niveau van de films gemaakt door amateurcineas ten met de komst van de geluidsca mera's aanmerkelijk verbeterd. Aan het festival nemen plm. 400 P.T.T.- beambten deel. Leerlingen van een aantal lagere scholen in Schiedam zullen, onder leiding van personeel van de hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeente werken, volgende week bomen en heesters gaan planten. Dit in het kader van de nationale „boomplantdag" die in Schiedam, zoals gebruikelijk, niet massaal wordt georganiseerd doch meer gericht is op kleinere lokale ob jecten, wanneer de gelegenheid zich voordoet. De volgende activiteiten zullen plaatsvinden: Van de dokter Sauerschool, Eduard van Beinumlaan 61, zullen circa 20 leerlingen op dinsdag 3 april as.'om 13.30 uur bomen en heesters gaan planten op het terrein rond de school. Van de Klaas de Vriesschool/Willem Brouwerschool aan de Dwars straat/Willem Brouwerstraat zullen ongeveer 50 leerlingen een kruidenbe planting, de zogenaamde bodembedekkers, aanbrengen in het Volkspark op woensdag 4 april om 9.00 uur. Var. de Koningin Wilhelminaschool, Zalmstraat 27 zullen eveneens op 4 april maar dan om 10.15 uur circa 25 leerlingen bodembedekkers aanbren gen in het Volkspark. Van de Willem Gehrelsschool, Peter van Anrooylaan 1, zullen ongeveer 25 leerlingen op donderdag 5 april om 13.30 uur heesters en bomen gaan planten rond het schoolgebouw. Op deze scholen zal in meerdere klassen aandacht besteed worden aan de plantprojecten, aande hand van tekeningen, documentatie-materiaal en een dia-serie. Ook bij de Burg. Verveenschool aan de Nachttegaallaan 2 zullen waar schijnlijk nog plant-activiteiten plaatsvinden, doch daarvoor is de organi satie nog niet afgerond. De landelijke werkgroep „Groen op Niveau" organiseert van 5 mei t/m 4 juni a.s. een voorlichtingsexpositie balkonbeplantingen en daktuinsys temen in en rond het „Glazen Huis" Amstelpark in Amsterdam. Aan deze expositie nemen de no dige natuurgerichte maandbladen en periodieken uit het gehele land deel en verder handelsondernemin gen en bedrijven op het gebied van de flora dan wel op „doe 't zeivers" onder de amateurtuiniers met ob- jekten op de begane grond of op balkons en dak. Voor alle mensen die het zonder tuin moeten stellen is er een aantal mo gelijkheden om zich te omringen met groen op niveau. Zelfs op het kleinste plekje kan nog wel een bloemdragende klimplant groeien en naarmate er meer ruimte is wor den ook de mogelijkheden groter. Een foto-expositie in het „Glazen Huis" m het Amstelpark Amster dam geeft een groot aantal voorbeel den wat mensen op dit terrein al wisten te bereiken. Tijdens de foto-expositie met bij schriften vinden dagelijks dia-pre sentaties plaats met technische achtergrondinformatie. De exposan ten verstrekken een catalogus, die alle beschikbare gegeven over bal konbeplantingen en daktuinsyste men zal bevatten, alsmede een lijst van windvaste planten enz. Tijdens de expositie „Groen op Niveau" is in het Amstelpark de Rhodondendron- vallei in volle bloei en ook de „wilde flora" gebieden zijn de moeite waard nader te worden bekeken. Op vrijdag 11 mei is er een open dag met extra activiteiten. Afgebeeld zilveren set met bloedkoraal Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam In verband met „Goede Vrijdag" zullen alle Schiedamse postinrich- tingen op vrijdag 13 april a.s. vanaf 17.00 uur voor het publiek gesloten zijn. Atgeiopen dinsdag en woensdag kwamen leerlingen uit de laagste klassen van Scholengemeenschap Nieuwelant voor het voetlicht in de aula met als pubhek de overige leer lingen ouders en docenten. Opge voerd werd het blijspel, geschreven door P. H. Schroder: „de twee Egyp tische dieven". Een kostuumstuk naar een verhaal van Herodotus, een Grieks geschiedschrijver. Het stuk, meer een komedie, werd niet alleen door de zeventien amateurs, jongens en meisjes vlot gebracht, maar ook het decor, gedragen kos tuums en verdere enscenering deed de toeschouwers een fijne toneel avond beleven. Aan rolvastheid en dictie mankeerde weinig en ook de typeringen waren doorgaans goed getroffen en uitgebeeld. De regie was in handen van de leraar, H. Blok, die dan ook een aandeel kreeg in het spontane applaus toen het doek voor de laatste maal viel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3