De Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst Schiedam-Zuid gaat weer over op plastic huisvuilzak Vrijstelling winkelsluiting tabakswinkels Stand bij aanleg C.A.I. KANTOORGEBOUW 'S-GRAVELAND 's-Gravelandseweg 567, telefoon 734100 Wijkcontainers voldoen niet Borstonderzoek Tuberova nu in Centrum en Oost „Bruin-kleuring" van drinkwater Nieuwe woningen in aanbouw Brandveiliger maken van logiesbedrijven Woonruimte verordening ter inzage Inlichtingen uit kiezersregister Inlichtingen bij Huuradvies commissie Afd. Burgerzaken open op koopavonden Bibliotheek-filiaal gaat verhuizen is medio maart j.l. verhuisd naar het Op de 3e etage van dit kantoorgebouw zijn voortaan gevestigd de afdelingen: Bedrijfsgeneeskunde, Jeugdgezondheidszorg, Sociaal-medische zorg en de Administratie. De afdeling ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER blijft gehuisvest aan de Tuinlaan 80, telefoon 269290 Publicatie van de Gemeente Schiedam Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 gemeente informatie In Schiedam-Zuid zal het huisvuil bij de bewoners voortaan door de Reinigings dienst van de VJt.OJW.-dienst niet meer worden opgehaald met gebruikmaking van de zg. wijkcontainers. Zoals reeds eerder is bekend gemaakt zul len de bewoners van Schiedam-Zuid voor het inleveren van het huisvuil met ingang van 1 april j.1. gebruik dienen te maken van de normale plastic huisvuilzakken. Deze worden dan door de V.R.O.M.-dienst opgehaald op dinsdagmorgen en vrijdag morgen. De bewoners wordt verzocht hierbij uitslui tend gebruik te maken van plastic huisvuil zakken, die voorzien zijn van de KOMO- keur. De gevulde huisvuilzakken dienen, goed dichtgebonden, tijdig op dinsdagmor gen en vrijdagmorgen gereed gezet te wor den aan de kant van de weg, opdat de V.R.O.M.-dienst ze kan ophalen. Bij wijze van proef is in de afgelopen jaren in Schiedam-Zuid een proef genomen met het gebruik van de wijk-containers in plaats van de plastic huisvuilzakken. Bij een on der de bewoners gehouden enquête is ech ter gebleken dat de bewoners niet enthou siast waren over het gebruik van de wijk containers; er waren nogal wat klachten over. Ook de V.R.O.M.-dienst was overigens niet tevreden over de resultaten. Gewezen wordt op de mogelijkheid om het zg. grof-huisvuil, dat zijn de grote stukken die men kwijt wil maar die niet in de plastic zakken kunnen, gratis te laten afvoeren. Dit dient men telefonisch, schriftelijk of mon deling aan te vragen bij de V.R.O.M.-dienst, Ringersstraat 9, telefoon 377155, waar men ook de inlichtingen kan krijgen. Verder be staat de mogelijkheid grof huisvuil gratis aan te bieden, iedere zaterdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur bij de vuiloverlaadinrich- ting aan de Parallelweg achter het station N.S. Het röntgenologisch borstonderzoek door de Stichting Tuberova voor mannen en vrouwen van 40 jaar en ouder, heeft mo menteel plaats tot en met donderdag 12 april in een lokaal van de Prinses Beatrix- school aan de Buys Ballotsingel 108, be stemd voor de bewoners van Schiedam- Centrum en Oost- Mocht men nog niet in de gelegenheid zijn geweest om in de eigen omgeving aan het onderzoek deel te nemen (dat geldt dan voor Schiedam-Zuid, West en Kethel/Groen- oord), dan kan men nog tot 12 april terecht in de Pr. Beatrixschool. De openingstijden zijn maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.30 uur; op dinsdag en vrijdag van 9.30 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Op 12 april sluit het onderzoek om 20.00 uur. Herhaalde oproepen zullen niet worden verzonden. Indien men niet meer in het be zit is van een oproep, dan is dit geen bezwaar om alsnog aan het onderzoek deel te nemen. De Gemeentelijke Technische Bedrijven adviseren de huisvrouwen om op maandag 9 april a.s. (zoals het ook gegolden heeft voor maandag 2 april j.1.) de wasmachines niet te gebruiken van 15.00 's middags tot ongeveer 24.00 uur 's avonds. Het is name lijk mogelijk dat er in die uren roestdeel- tjes zweven in het leidingwater. De G.T.B. zijn namelijk bezig met werk zaamheden in het pompstation voor de wa terleiding aan de Rotterdamsedijk. Daar voor is het nodig om op maandag 9 april omstreeks 15.00 uur in het water-transport leidingnet een paar afsluiters af te sluiten, waardoor de stroom van het water in het leidingnet op sommige plaatsen zal worden omgekeerd. Omdat een deel van het Schiedamse water leidingnet nog uit gietijzeren leidingen be staat, kan het voorkomen dat er roestdeel- tjes loskomen van de buiswand. Dit kan tijdelijk leiden tot een bruine verkleuring van het water. De roestdeeltjes in het water zijn ongevaarlijk voor de gezondheid, doch wel hinderlijk wanneer men bv. de was doet. Dit geldt overigens alleen voor het deel van Schiedam dat ten zuiden van de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Holland ligt. Het noordelijke stadsdeel krijgt het water toegevoerd vanuit Vlaardingen en zal geen hinder ondervinden. Bij de aanleg van de Centrale Antenne In richting (C.A.I.) in Schiedam zijn bij de abonnees in Wijk 30 en een gedeelte van Wijk 31 de toestellen ingeregeld. Dit wil zeggen dat de ontvangers gereedgemaakt zijn voor de ontvangst van televisiebeel den en F.M.-radio. In Wijk 21 en sinds 2 april ook in Wijk 20, zijn de ontvangers ge reedgemaakt voor de ontvangst van televi siebeelden en FJM.-radio. Het mobiele In formatiecentrum van de C.A.I. staat mo menteel op het Boerhaaveplein in Wijk 21; dit centrum is op werkdagen geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Voor de verduidelijking: Wijk 30 wordt be grensd dóór: Pr. Beatrixlaan, Schiedamse- weg, Meeuwensingel, Zwaluwlaan en Mo lensingel. Het gedeelte van Wijk 31 dat inge regeld is wordt begrensd door: Kerklaan, Zwaluwlaan, Koekoekslaan, Nachtegaal laan en Meeuwensingel. Wijk 21 wordt be grensd door: Van Cleeffstraat, Hogenban- weg, Van 's-Gravensandestraat, Van 't Hof plein, Swammerdamsingel, Lange Singel straat en Rotterdamsedijk (van 102 t/m 203). Wijk 20 wordt begrensd door: Huis te Rivie- reweg, Laurens Costerstraat, Chr. Huy- gensstraat, Simon Stevinstraat, Archime- desstraat (even en oneven), Lange Singel straat, Rotterdamsedijk (vanaf 144 en vanaf 205), Koemarkt en Broersvest (even). Voor geïnteresseerden geven we hieronder een overzicht van de momenteel in Schie dam in aanbouw zijnde woningbouw-pro- jecten. Aan de Vlaardingerdijk hoek Burg. van Haarenlaan verrijzen 31 etage-woningen bestemd voor premie-koop; informatie en aanmelding bij A.C.B., Graafstroomstraat 35 te Rotterdam, telefoon 152844. Aan de Zwaluwlaan, nabij het winkelcen trum Hof van Spaland, komen 128 etage woningen volgens de Woningwet bestemd voor verhuur; informatie en aanmelding bij de S.S.S.W., Laan van Bol'Es 11 te Schie dam, telefoon 709444. Aan de Rotterdamsedijk (De „Put") worden 44 gestapelde laagbouw-woningen gebouwd volgens de Woningwet en bestemd voor de verhuur; informatie en aanmelding bij de S.S.S.W., Laan van Bol'Es 11 te Schiedam, telefoon 709444. Bovendien zullen gegadigden zich (op nieuw!) onder opgave van het project waar voor men belangstelling heeft, moeten mel den bij het Bureau Huisvesting, kantoor 's- Graveland 2e etage. 's-Gravelandseweg 567, telefoon 732111, geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur. Voor een tegemoetkoming in de kosten van het brandveiliger maken van logiesbedrij ven zijn op de begroting voor 1979 van het ministerie van Economische Zaken fondsen beschikbaar gesteld. De financiële steun zal plaatsvinden vol gens de bepalingen van een vastgestelde subsidieregeling. Subsidie-aanvragen dienen vóór 15 oktober 1979 te worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De wettelijk voorgeschre ven aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Algemene Zaken in het Stadskantoor 2e etage, waar ook verdere informatie te verkrijgen is, eventueel telefo nisch op nummer 260500, toestel 144. In de wijken 20, 21, 22, 23, 27 en 28 zijn in middels de informatieboekjes van de Tech nische Bedrijven, mét de aanmeldingskaar- ten waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid. Wijk 22 wordt begrensd door: Snellius- singel, Van 't Hoffplein, Van 's-Gravensan-, destraat, Hogenbanweg, Dr. Zamenhof- straat, Celsiusstraat en Van Swindensingel. Wijk 23 wordt begrensd door: Van Swin- denstraat, Celsiusstraat, Horvathweg, Overschiesestraat, Broersvest, Huis te Ri- viereweg, Laurens Costerstraat (vanaf 19 met Copernicusplein), Copernicusstraat en Van Swindensingel. Wijk 28 wordt begrensd door: Parkweg, Noordvestsingel, Jan van Zutphenstraat, Henri Polakstraat en Johan Braakensiek- straat. Wijk 27 wordt begrensd door: Noordvestsingel, Jan van Zutphenstraat, Louis Raemaekersstraat en de Schie. Door de installateur E. T. B. Vos wordt thans gewerkt in de wijken 20, 21, 22, 23 en 28. Het Aannemingsbedrijf Hogenboom uit Spijkenisse werkt momenteel in de wijken 27 en 23 (zie bovenstaande omschrijving). Mocht men om de een of andere reden nog nadere informatie wensen of een extra aan- meldingskaart willen ontvangen, dan kan men zich wenden tot de Technische Bedrij ven van de gemeente Schiedam, afdeling C.A.I., telefoon 264980. De bestaande vrijstelling van de winkel sluiting voor tabakswinkels is gewipdgd. De vrijstelling in de winkelsluitingswetge ving, waarbij aan de tabaks handel is toegestaan de winkel op werkdagen (be halve zaterdag) ook van 18.00 tot 19.00 uur open te hebben, is vervallen. In plaats daarvan mag een tabakswinkel nu van maandag tot en met vrijdag één uur open blijven na bet laatst op de aankondiging aangegeven openstellingstijdstip vóór 18.00 uur. Voorbeeld: voor maandag staat op de kaart als openingstijd aangegeven van 7.00 tot 17.00; de winkel mag dan tot 18.00 uur geo pend blijven. De extra-uren tellen niet mee voor het maximum van 52 uur. Zij kunnen nu desgewenst worden benut om 's mor- gens de winkel eerder te openen. De winke liers kunnen zo de extra-uren benutten op een wijze, die past bij de specifieke situatie van het bedrijf. Indien de bovenvermelde wijziging aanlei ding geeft tot de wens de openingstijden te laten veranderen, dan kan de betrokken winkelier opnieuw een aankondigingsfor mulier ter waarmerking aanbieden op de afdeling Algemene Zaken n in het Stads kantoor op de 2e etage. Op de secretarie-afdeling Algemene Zaken H in het Stadskantoor op de 2e etage en bij het Bureau Huisvesting, 's-Gravelandseweg 567 ligt ter inzage het besluit van de Ge meenteraad van 19 februari 1979 tot vast stelling van de Woonruinïteverordening 1979 van de gemeente Schiedam, ex. artikel 1 van de Woonruimtewet 1947. In afwijking van het bepaalde in artikel 25 van deze verordening is de Woonruimtever ordening op 28 maart 1979 in werking getre den. In verband met de verkiezingen op donder dag 7 juni a.s. van de leden van het Euro pese Parlement kan een ieder kosteloos in lichtingen verkrijgen uit het kiezersregister, waaruit deze kan opmaken of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. In het laatste geval is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethou ders te vragen om verbetering van het kie zersregister. Bij het secretariaat van de Huuradviescom missie in het ressort Schiedam, gevestigd aan de Baan 18-22 te Rotterdam, zijn de tij den waarop inlichtingen kunnen worden in gewonnen sinds kort gewijzigd. Voor mondelinge inlichtingen kunnen be langhebbenden terecht bij de afdeling In formatie, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur; telefonische in lichtingen worden op werkdagen uitslui tend gegeven van 14.00 tot 16.00 uur op nummer 119250. De secretarie-afdeling Burgerzaken aan de Overschiesestraat 2 hoek Broersvest zal met ingang van 5 april a.s. op donderdaga vonden (koopavond) voor het publiek geo pend zijn van 19.00 uur tot 21.00 uur. Dat zal het geval zijn tot en met donderdag 26 juli. Gedurende de avond-openstelling kan men echter uitsluitend terecht voor zaken be treffende paspoorten en toeristenkaarten. Het filiaal van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek aan de Parkweg 218 gaat verhuizen naar het gebouw van de Mastenbroek-kleuterschool aan de Mgr. Nolenslaan 99a. Het filiaal aan de Parkweg is momenteel gesloten. Het nieuwe filiaal zal op dinsdag 17 april worden geopend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 14