bleyle «as- m 59.90 KREUGER Vrouwencabaret in Zoldertheater Eeuwfeest Stedelijk Gymnasium van start ORANJE Lentefeest bijna 1700 gulden rijker Braderie op tweede deel van Hoogstraat iHrtlfi, Mannenmode 1979 Van museum tot stadhuis SPECIALE AANBIEDING STYLEMASTER Hartweek in het kader van jaar van het kind Lunchconcert in het museum 32.50 li Pl IWmMMmm MÊËm SLIJTERIJ WIJNHANDEL voor het leven van nu Koemarkt 2, Schiedam, telefoon 263021 Hof van Spaland 40, Schiedam, telefoon 712129 5» 100% Lambswool V-hals Pullovers De Herenmodezaak van Schiedam STIJLVOLLE VOGELKOOI PARKIETEN, KANARIES an TROPISCHE VOGELS. PLAATJES: met KNOL t'is weer bij MAK Speciaalzaak HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - WOENSDAG 4 APRIL 1979 Het stedeiyk gymnasium staat deze week in het teken van het 100-jarig bestaan. Gisteren werd het gedenkboek, dat verleden week is verschenen, aan het gemeen tebestuur van Schiedam aangeboden en afgelopen zaterdag was het helemaal groot feest, toen de herdenkingsplechtigheden begonnen in de Grote Kerk van Schiedam met burgemeester drs. Arie Lems als een volleerd kanselredenaar. Het was een historische toespraak, om dat vlak bij de Grote Kerk 100 jaar ge leden de eerste gymnasiale lessen wer den gegeven. De kerk was gevuld met leerlingen, oud-leerlingen en veel an dere belangstellenden die zich verbon den voelen met dit nog steeds onafhan kelijk gymnasium van Schiedam, waar overigens veel leerlingen op zitten uit de hele regio. Tijdens de plechtigheid in de kerk overhandigde rektor Visser, burge meester Lems het herdenkingsboek. Na de toespraak van de heer Lems zorgde twee oud-leerlingen van de school Jolijt Kalkman en Monica Klomp voor een toepasselijke klassieke muzikale begeleiding. De twee officiële handeling vond plaats in het Stedelijk Museum. Daar opende Schiedams onderwijs-wethouder Her man Posthoorn een fototenstoonstlling die betrekking heeft op het wel en wee van het Schiedamse gymnasium. 's Avonds vond er nog een door eigen leerlingen en leraren verzorgde toneel voorstelling plaats in de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen. De ontvangst van de Eeuwgang ers van het Schiedams Stedelijk Gymnasium In de aula van het Ste delijk Museum. U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997 - 264140 Altijd dams Documentatie genoeg over honderd I jaar Stedeljjk Gym in Schiedam. I Jaiue herenkleding b.v. Ook de tweede door de stichting „Len tefeest" gehouden kledingbeurs bracht heel wat snuffelaars/kopers in haar so ciëteit aan de Broersvest. De koopwaar was uitgebreid met diverse gebruiksar tikelen, met de nodige kleding enz. ge schonken door de Schiedamse Rijn mondband als voorschot van haar ge houden soortgelijke beurs. De opbrengst van die dag bracht het totaal aan verkoop op 1182,De loterij, met als prijs een enorme mand met levensmiddelen leverde nog een 500,op. De mand staat nog steeds ter beschik king van het lotnr. 858. De winnaar dient wel over vervoer te beschikken, want de mand is bijna niet te tillen. Nu na twee beurzen is er nog voldoen de handel over. Nu dagelijks te koop. In het assortiment is naast kleding ook babykleding voorhande. Een partij oude flessen voor verzamelaars en o.m. een gashaard, confestor, kinderboeken en spellen. WANDELTOCHT De wandelsportvereniging „De Schie damse Tippelaars" organiseert op za terdag en 21 en zondag 22 april a.s. haar tweede D.S.T. wandeltocht. Ge zien 1979 is uitgeroepen tot het inter nationale „Jaar van het Kind", zal een gedeelte van de netto opbrengst wor den afgestaan aan het Nederlandse Comité Unicef. De start vindt plaats vanaf het eigen clublokaal gelegen pal naast de Singel kerk. Er is een afstandskeuze van 5, 10,15, 25 en 35 km., te lopen voor in dividuele tippelaars en voor groepen. Als herinnering ontvangen de deelne mers een medaille of een cijferinsigne wanneer de deelnemers voor de tweede keer een afstand lopen. Bij een voor inschrijving zijn de kosten voor alle af standen 2,50 p.p. Na 14 april volgt een verhoging van 0,50. Inschrijfadressen: A. Krommenhoek, Schaperlaan 73, tel. 712412; Maltha Wiekeraad, Broersveld 145, tel. 268811; J. Breddels, Fabriplein 27b, tel. 263746 en F. M. Bogerd, Bachplein 463, tel. 700883. Betaling per giro op nr. 3029734, t.n.v. A. Krommenhoek, Schiedam, met vermelding van het aantal personen, de afstand en zater dag of zondag. Tweemaal drie dagen te weten 5,6,7,12,13 en 14 april is, het laatste gedeelte van de Hoogstraat van museum tot stadhuis feestelijk bezet met een grote bra derie. Van de 50 winkeliers hebben maar liefst 41 hierop ingeschreven. Dat bete kent dus wel dat At stuk Hoogstraat boordevol verrassingen gaat bieden aan het winkelende publiek. Dagen met vromke muziek in een grote verscheidenheid. Een groot draaiorgel zal zijn klanken rondstrooien. De bekende Schiedamse down Bobo zal aanwezig zijn, maar ook een levensgrote Paashaas en die komt beslist niet met lege handen. Oliebollen zullen er te koop zijn. Er komt een autoshow op de Grote Markt, waar verschillende dealers in Schiedam hun keurmerken den volke zullen tonen. De gein zit toch echt wel in de staart van de Hoogstraat, het achterste gedeelte, dat boordevol leven en attracties zal zijn. U behoeft niet ontmoedigd het hoofd te schudden vanwege de parkeerruim te. Daar hebben deze winkeliers echt wel aan gedacht, want u krijgt als spe ciale service een parkeerkaartje mee, waarop een aantal parkeerplaatsen worden aangeduid in het centrum. De winkeliers hebben speciale bloem bakken aangeschaft en overal hangt feestelijk de vlag uit. Waard om er eens langs te lopen. Om van de verschillen de aangeschaft en overal hangt feeste lijk de vlag uit. Waard om er eens langs te lopen. Om van de verschillen de aanbiedingen te profiteren. Te be ginnen morgenavond op de koopavond, als de Boerenkapel van O.B.K. er het sein toe geeft. Zaterdag 7 april muziek van het Di xieland orkest „Gin Town Jazz Band". Volgende week zaterdag 14 april het zelfde Dixieland orkest. Op de Grote Markt het spectaculaire optreden van Shout Knock out and the Rock Roll patroll. jr§s: pret met oude prenten. Ook op de expositie rond honderd jaar Schle- Stedelijk Gymnasium. voor Kleuren: Licht Blauw-Marine-Camel-Grijs- Bruin Broersvest 6, Telefoon 268206 De jaarlijkse collecte van de Neder landse Hartstichting (Vrienden van de Hartstichting) is geheel afgestemd op het motto Jaar van het kind". Speci fiek op dat kind met een aangeboren hartafwijking. Alles zal eraan worden gedaan dat het hart- en vaatziekten vanaf de vroegste jeugd wordt bestreden. De Hartstichting vraagt aandacht voor de problematiek van het kind met een aangeboren hartafwijking. Samen met het onder auspiciën van de Hart stichting functionerende Oudercomité Kinderhartenfonds heeft de organi satie in de voorbije jaren reeds het no dige gedaan voor de belangenvereni ging van de gezinnen met een „hartekind". In Bilthoven is daarvoor de Hartenark gesticht. Jaarlijks worden daar thera peutisch recreatie-aktiviteiten voor zo'n 400 kinderen georganiseerd. Naast andere dienstverlening in de strijd tegen het hart- en vaaüijden. Hiervoor is veel geld nodig, vandaar dat de afdeling Schiedam bij monde van mevrouw S. Schippers-Buurman en de heren T. C. de Vette en Th. de Veth, telefoonnummers 706118, 707625 en 706303 een beroep op uw goedgeefsheid doen in deze collecte week. Laat het bedrag van vorig jaar: zijnde 36.000,royaal overschreden wer den. Met dat geld kan zoveel leed ver zacht worden. Evenals vorig jaar stelt de heer F. van Rijsbergen bowling Musis Sacrum gra tis ter beschikking als inleveradres voor de collectebussen en waar het in gezamelde bedrag zaterdag 7 april a.s. geteld kan worden. De huis-aan-huiscollecte is maandag jl. ingezet. Vrijdagavond 6 en zaterdagavond 7 april komt in het Zoldertheater aan de Nieuwstraat 12 het Vrouwencabaret van Natascha Emanuels met het pro gramma „Een traan voor elke roos". Medespelenden hierin zijn: Natascha Emanuels, Cilly Dartell, Carla Delfos, Corrie van Kessel, Aletta de Vries en pianist Hekket. Toegangsprijs 12,en Pas-65/CJP betalen 10,Reserveringen tot en met vrijdag via de VVV Schiedam, tel. 266000. Vrijdagavond en zaterdag ZWEMMEND REDDEN De Schiedamse Reddingsbrigade liet opnieuw een aantal leden examineren voor het brigadediploma 5, het zwem mend redden van drenkelingen. Hier voor slaagden: Judith van Beurden, Corrie Buitenhuis, Chris Douma, Lydia Elderkamp, Peter van Eijk, Astrid van Gogh, Ruud v.d. Graaf, Brenda Guis, Marco van Haaften, Jo- landa Hoenderkamp, Souja, Erik en Ronald Jansen, Paul Jeene, Marisca Keijzer, Sonja v.d. Laarschot, Ineke van Limburg, Frans Marion, Marijke May, Ard v.d. Ploeg, Laurens v.d. Ploeg, Eddy Rodenberg, Karin Schaef- fer, Linda Spruit, Robert Torenvliet, Sonja Witter en Willem Poot. In het kader van „Aktiviteiten in de stad" brengt de Schiedamse Gemeen schap éénmaal in de 14 dagen voortaan een lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat te beginnen vrijdagmiddag 6 april en wel van 12.45 tot 13.15 uur. Dit concert wordt gegeven door Addie de Jong, orgel en clavecimbel en Han Kapaan, hobo. Het programma omvat werken van Sammartini (sonate in G voor hobo en clavecimbel), Pasquini (Toccata orgel), Martini (aria con va- riazioni orgel) en Loeillet (sonate in G hobo en clavecimbel). vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstel ling te werden afgehaald. Geschikt voor: norm. 45.00 nu: GEZELLIG VISJE div. kleuren norm. 5.00 A EA nu: 4 stuks mooie AQUARIUMPLANT Nymphea lotus norm. 4.50 J BA nu: 2 stuks Broersvest 19 - Schiedam Tel. 010-732933 Winkelcentrum Koperwiek 99 Capellea/d IJssel Tel. 010-503583 Winkelcentrum Buytenwegh Zoetermeer Tel. 079-215120

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 27