Tienjarige Monique hoofdpersoon bij 2e lustrumfeest Gem. Ziekenhuis „lm Weissen Rössel" in Passage Vrijwilligers voor De Bever Loop-inn in d.c. Woudhoek Video opname van De Schie IMl Bingo Nieuwlant voor vastenaktie Sri Lanka in Jan de Doperkerk HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3-WOENSDAG 4 APRIL 1979 Alles draalde maandagmorgen zo'n beetje om de 10-jarige Monique Stout- handel, leerlinge van de Thorbecke- school, die tien jaar geleden als eerste baby in het toen gloednieuwe Gemeen te Ziekenhuis werd geboren. Als herin nering aan die dag draagt Monique nu een zilveren kettinkje met een afbeel ding van het vignet van de nieuwe vlag van dit ziekenhuis: een hart gevat op een gespreide hand. De moeder van Monique, mevrouw S. Stouthandel-van Tiel vertelt: na de be valling wist ik niet of we er een zoon of een dochter bij hadden! Wel herinner ik me nog dater een zuurstoffles stond. We vinden het een belévenis dat op de ze manier aan de geboorte van Moni que aandacht is geschonken. En verloskundige J. C. Com mijns zegt: „Op 1 april kwam het bericht van me vrouw Stouthandel binnen dat zij moest bevallen. Alles stond al in het nieuwe ziekenhuis, behalve de verlo- stafel; het enige wat dus niet nieuw was op de kraamkamer. De heer Stouthan- Nieuwe Stadsblad Jy KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTtE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor del heeft met mensen van de techni sche dienst gezorgd dat alles op tijd in orde kwam en om 11.00 uur 20 arri veerde de eerste baby van het nieuwe ziekenhuis. Na het consultatiebureau verlies je het kontakt met de kinderen. Ik heb Mo nique Stouthandel nog weieens gezien, maar ik vind haar nu echt een erg leuk meisje geworden. Leuk zoals zij dit ook allemaal over zich heen laat gaan". Leerlingen uit de klas van Monique hebben leuke tekeningen en opstellen gemaakt. En de onderwijzer van haar klas is er ook helemaal in betrokken geweest. SCHRIK Schrik was er óók maandagmorgen toen het hoofd fysische afdeling thera pie, de heer R. H. Scheffers, achter de microfoon onderuit ging. Hij stond even onder stroom. Medische hulp ge noeg bij de hand en het feest kon door gaan. Ter toelichting: het was een ge leende microfoon! En een incidentje dat beslist niet in het draaiboek was vermeld. Na het officiële gedeelte stormden Monique en haar klasge nootjes naar buiten om op de kinderaf deling deel te nemen aan een ballon nenwedstrijd. En verder is het de gehe le dag feest gebleven... yan 14.30 uur tot 16.30 uur een gezel lige middag voor de patiënten in het restaurant met o.a. poppenspel. Een instuif voor alle medewerkers van het ziekenhuis, muziek en ,,een aange kleed lopend buffet" en een avondpro gramma voor de patiënten, w.o. bingo en een muziekje. Zaterdag 7 april a.s. „Open Huis", waarop u op alle vragen antwoord krijgt door deskundigen. Maar u kunt ook naar een demonstratie „mond-op- mond-beademing kijken en reanima tie. De getoonde methoden kunt u ook zelf beoefenen. Kinderen worden bezig gehouden met een tekenwedstrijd, ter wijl u op de creatieve therapie de daar toegepaste technieken kunt proberen. REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagch Adn Boer Eindredaktle Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien dezp krant niet bij u be zorgd wordt verzoeken wi| u 010-264426 te bellen Tien jaar Gemeente Ziekenhuis Schiedam: dat deed ook de geneesheer direkteur drs. J. de Koning figuurlijk de gemeentedas om (das met het stadswapen) hem aangeboden door de man die achter hem staat, burgemeester Lems. Nog een uitwisseling van geschenken tussen burgemeester Lems geneesheer-direkteur van het Gemeenteziekenhuis, drs. De Koning. Elke week komen er zo'n 75 kinderen in het centrum „De Bever" aan de Van Beverenstraat 40. Zij willen met elkaar spelen, huiswerk maken, sporten, knutselen enz, maar daarvoor heeft men leiding nodig. Meer leiding dan tot nu toe beschikbaar is. Vandaar dat men vanuit dit centrum een beroep doet op mensen met veel vrije tijd, bij voorbeeld vaders, moeders, oudere broers of zussen. Of mensen die dit werk leuk vinden. Mogelijk heeft u zelfs nog wel leukere ideeën. Maandag tussen de middag: overblijf- groepen voor kinderen van de lagere school. Na schooltijd gelegenheid tot sporten. Dinsdag na school: gele genheid tot huiswerk maken, eveneens donderdagmiddag. Woensdagmiddag ai de instuif met knutselen, spelletjes doen enz. en vrijdag tussen de middag over- blijfgroepen en na schooltijd de Wipin en sporten. Alles hierover vertelt u Gerdie Verheyden via telefoonnummer 267767. Vrijdag 6 april brengt toneelgroep 71 het blijspel in drie bedrijven naar de gelijknamige operette, bewerkt door Rosita Peters ,,Im Weissen Rossl". Het bijzondere van deze voorstelling is dat de afdeling toneel en zang van de S.G. gezamenlijk naar buiten treden. Het jongeren „Happy Generation" o.l.v. Renê Fons verleent medewerking aan dit blijspel. Kaarten 6,zijn ver krijgbaar aan de kassa van het Passage Theater en bij de-WV aan de Over- schiesestraat. De regie is in handen van cabaretier/acteur Marius Monkau. Aanvang kwart over acht. En hier hijst burgemeester Lems de eigen vlag van het iustrerende Gemeente Ziekenhuis in top. Zaterdag 7 april organiseert de Loop- Inn in het dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heyermansplein een groots slotbal als afsluiting van het succesvolle seizoen. Om u alvast in va kantiestemming te brengen wordt deze balavond in subtropische sfeer ge bracht la St. Tropez en worden er Franse kaas-hapjes geserveerd. Plus een goed glas wijn. Toegang gratis om 8 uur. Minimum leeftijd: 18 jaar. En voor de dlrectirve van het Gemeenteziekenhuis een uitwisseling van een hand druk met burgemeester Lems, met tussen beiden in een blommige surprise. Vanavond wordt in het zaaltje aan de St. Jan de Doperkerk aan de Mgr. No- lenslaan 95 een speciale filmavond georganiseerd, waarbij ook de bege leidster van de dorpskoppelingen tus sen Nederland en Sri Lanka, aanwezig zal zijn en over haar ervaringen zal vertellen. Daarnaast zal zij ingaan op de mogelijkheden die er zijn om vorm te geven aan een dorpskoppeling. Er zal thee uit Sri Lanka meteen specifiek rijstkoekje worden geserveerd. Aan vang acht uur. Burgemeester Lems spreekt by de onthulling van het fraaie aquarium in de hal van het gemeenteziekenhuis. De watersportvereniging ,,De Schie" organiseert donderdagavond 12 april a.s. een video-opnameavond van het uitstapje, vorig jaar gemaakt. Met me dewerking van de schippers, en niet te vergeten de gedupeerde O. B.K.-men sen. Oorspronkelijk zou deze avond worden gehouden in het clubgebouw van O.B.K. Nu heeft deze plaats in het diensten centrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan. Alle gasten van vorig jaar, maar ook de medewerkers en niet te vergeten O.B.K., van harte welkom om acht uur. Monique krijgt hier de hanger omgehangen waarmee zy tot hoofdpersoon werd uitgeroepen rond de viering van het tweede lustrum van het Gem. Ziekenhuis. SCHIEDAM SE DAS Voorzitter van de commissie voor het Gemeente Ziekenhuis, burgemeester drs. A. J. Lems (zijn vrouw was met een bouquet bloemen begroet) kreeg door enkele personeelsleden en fraai aqua rium aangebodendat onthuld werd en burgemeester Lems overhandigde de directie geschenken. Algemeen direc teur drs. J. de Koning zag zich daarbij verrast door een specifieke stropdas, die hij meteen maar in gebruik nam. In zijn toespraak had de heer Lems de inspraak van het bestuur aangehaald. Een goed bestuur, aldus spreker. „We hebben weieens verschil van me ning gehad, we hebben weieens moei- Ijjke gesprekken gevoerd, maar we kwamen er altgd uit. Toen ik eind 1968 tijdens een bezoek aan Schiedam dit betonnen gebouw zag verrijzen be schouwde ik het toen ais een piek des onheils. Maar dat is bepaald wei ver anderd. Ik ben echt wel onder de in druk van dit ziekenhuis gekomen en ben biij dat dit jubileum nu gevierd wordt en dat ook alle patiënten erin betrokken kan worden. BalIonoplatertjes bij het Gem. Zieken- huis. Donderdagavond 5 april organiseert de scholengemeenschap „Nieuwelant" aan de Burg. Honnerlage Gretelaan iu het kader van de Dekenale Vastenaktie Burundi zal een grote bingoavond, waarbij alle ouders, leerlingen en an dere belangstellenden van harte wel kom zijn. Tussen de spelen door vinden allerlei andere aktiviteiten plaats voor het goe de doel: gereedschap voor Burundi. Zoals een groot Rad van Avontuur, Amerikaanse verkoop, een schiettent, ballen gooien, sjoelen enz. De Schiedamse middenstand heeft hierop ingehaakt en verschillende prij zen afgestaan, zoals een tuinstoel, een campingbed, een rekenapparaat, een fotoalbum, een wand-thermometer (barometer) een autoblusapparaat en en verder nog sportartikelen, aanste kers, spotjes, poppen en allerlei waar debonnen. Mocht u niet aanwezig kunnen zijn maar het goede doel toch willen steu nen? Maakt u dan uw bijdrage over op gironummer 23325 t.n.v. Dekenale Vastenaktie, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Aanvang half acht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3