Ruime winst voor Demos DEZE WEEK IN SCHIEDAM ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN GEBIT STUK? Broersvest 50-52, Schiedam Telefoon 267594 Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 57 WOENSDAG 4 APRIL 1979 :/A£, :yx - jgp TEL. %i> S S LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Staand vJji.r. Harrv Huu ksloot (elftalleider) Aad van der Vllst (trainer), Joop van Schijndel, Peter Romansenko, Peter Pijnenburg, Gerard van Schljndel, Cees Broere, Koos Nielsen, Hans Wolvers en Ben van Schjjndel. Knielend v.l.n.r. An- dré van der Spek, Wlm Osta, John Steijn, Ron Greten, Nells de Bok en Hennle Kuyl. De vijf boksers van Boksvereniging „De Haan", die In Vllssingen de eer van hun school kregen hoog te houden. BOKSSCHOOL Leden van de Schiedamse Boksschool „De Haan" namen zaterdag deel aan nationale wedstrijden in Vlissingen met boksers uit Amsterdam, Maa stricht, Tilburg, Breda en Den Haag. Martin Vergouwe bokste hier zijn eer ste wedstrijd in de categorie nieuwe lingen en zwaargewicht met als tegen stander Vader uit Vlissingen. Hij won zijn debuut op punten. Ger van Voorden promoveerde van de klasse middengewicht C. naar B. na een puntenoverwinning behaald op de Amsterdammer De Witte. De midden gewicht C. junioren, John Vergouwe bokste onbeslist tegen De Meij uit Vlissingen. Onbeslist eindigde ook voor de licht welter jun. C., Ad Vergouwe zijn partij met de bokser uit Vlissingen, Ale Jam- bro. De enige verliespartij kreeg Alex Franken, licht welter C. te incasseren in zijn boksduel met de Amsterdam mer Manvis. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417. DAMKAMPIOENSCHAP In de vijfde ronde van het Schiedams dam-kampioenschap werd de koploper Wim Vrijland teruggewezen door Leen Lijklema. Piet Meinster won binnen de tien minuten van Theo Vrijland. Hier door gaan Wim Vrijland en Piet Mein ster samen aan kop met acht punten uit vijf wedstrijden. Rob van Eyk neemt de derde plaats voor zijn reke ning. Uitslagen groep A: MisterT. Vrijland 2-0; Bastiaanse Heusdens 2-0; C. MousVan Eyk 0-2; Van Stigt ThansBakker 2-0; Lijkle maW. Vrijland 2-0; L. MousLans bergen 0-2. Stand: 1. Meinster, 8 uit 5; 2. W. Vrij land, 8 uit 5; 3. Van Eyk, 6 uit 4; 4. C. Mous, 6 uit 5. In groep B werd Leen Dorsman door Wim de Rond teruggewezen, maar blijft aan kop. Uitslagen groep B: ZonneveldPrins 1-1; Prinsv.d. Schalk 0-2; VrijlandDrunen 1-1; HabermeelTilman 0-2; Breman Sneep 2-0. Stand: 1. Dorsman, 8 uit 5; 2. De Rond, 6 uit 4; 3. Schalk, 6 uit 4; 4. Drunen, 5 uit 4. In groep C bleef Anton Risseeuw aan kop staan na de vijfde ronde. Uilslagen groep C: C. Risseeuwv.d. Schalk sr. 2-0; QuistKey 2-0; BisschopAssuru- tens 0-2; Zoutendijkv.d. Haar 1-1; Van SonDe Ruiter 1-1; Van HoogdalemKelder 2-0. Stand: 1. Risseeuw, 8 uit 5; 2. Utens, 7 uit 4; 3. Quist, 6 uit 3; 4. Van der Tang, 5 uit 3. Op het knusse Demos-terrein in sportpark Harga heeft de ploeg van trainer Aad van der Vllst een ruime 3-0 overwinning behaald op een zeer zwak spelend Ab- benbroek. De 1-0 bij de rast was wat aan de magere kant. Demos was, vooral in de eerste helft, het meest aanvallend. Om de score op te voeren, werden de Schie dammers steeds weer gestuit door de uitstekende doelman van Abbenbroek. Twaalf minuten na het begin signaal van de uitstekend leidende Schiedamse scheidsrechter Jan Roetman, moest Gerard van Schijndel toezien hoe een harde inzet keurig door de doelman over de lat werd gewerkt. Na twintig minuten kreeg de Abbenbroek-verdediging het moeilijk, maar met'kunst en vliegwerk werden de Schiedammers van scoren afgehou den. Na twintig minuten werd het toch 1-0 door Gerard van Schijndel, die tussen twee verdedigers door hard inschoot. Daaraan voorafgaande werd een inzet van dezelfde speler door de Abben broek keeper gestopt, maar deze ken de bal niet klemvast krijgen, Joop van Schijndel schoot daarna net naast de staander. Wat Demos ook probeerde,' de ruststand bleef 1-0. Ook in het tweede bedrijf zat het De mos niet mee. Cees Broer was ingeval len voor André van der Spek, maar Demos bleef te zwak op het midden veld. Hennie Kuyl schoot na 20 minu ten voor een vrij doel hoog over. De Schiedammers mochten van geluk spreken dat Abbenbroek in het begin van de tweede helft niet geprofiteerd heeft van het wat nochalante spel van de Demos-ploeg. Een kwartier voor tijd nam Joop van Schijndel snel een toegekende vrije schop, broer Gerard werkte hem voor doel en via een frommeldoelpunt van Wim Osta was het 2-0. Peter Romansenko kreeg daarna de kans van zijn leven om te scoren op te voeren, maar hij faalde volkomen. Drie minuten voor tijd werd het toch 3-0 via een doorloopbal van wederom Gerard van Schijndel. De stand in de afdeling le klas is: Progress 11, 17. SVDPW 11, 14. Aeolus 10, 13. Hillesluis 11, 12. VOB 11, 11. Pechvogels 11, 11. Abbenbroek 11, 9. Demos 11, 8. Animo H 11, 8. Delittant 10, 5. Vrijdag b de slotavond gehouden van de klaveijas-nederlaagserie om de Jan Mielobokaal dat georganiseerd werd door de ontspanningscommlssie van Excelsior 70. De verenigingen, die aan deze nederlaagserie hebben deelgeno men, hadden allen een afvaardiging gestuurd naar deze slotavond Üjdens een gezellige avond is er dan ook door 140 deelnemers geklaverjast. De Jan Mielobokaal is dit jaar gewon nen door de voetbalvereniging WK. Deze Kethelse vereniging had Excelsior70 de grootste nederlaag toe gebracht. In de ploeg van voorzitter Ruud Kooijmans zaten ook enkele keien van koppels die voor deze over winning hebben gezorgd. De eindstand was: 1. WK, 2. Schiedamse Scheids rechters Vereniging, 3. SFC, 4. GTB en 5 Groenoord. Vrijdag is Excelsiro 70 uitgenodigd om bij SFC een uitwedstrijd te komen klaverjassen. CRICKETVERGADERING Vrijdagavond vindt in clubhuis ,,De Toekomst" in het sportpark „Thur- lede" de jaarlijkse cricketvergadering plaats. BOWLING Maandag is door het bowlingteam van Leo van Hal een game van 1067 (213 gemiddeld) gegooid. Dit is niet de eer ste keer dat dit team de 1000 game heeft bereikt Het Leo van Hal-team (dat in eerste klas national league speelt) behaalde vier maanden geleden in bowling „De Walvis" 1094 games. In de huisleague staat dit team nu op de eerste plaats met acht punten voor sprong op nummer twee. TAFELTENNIS De tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" kwamen binnen één week tweemaal in actie. Bij Roteb 1 waren de Schiedammers volledig kansloos en verloren met 9-1. Het tegenpunt kwam op naam van Wim Vermaas. Zowel Ronald Oosthof als Mark Chomette werden volledig weggespeeld. In de wedstrijd tegen Alblasserdam 3 ging het „De Ooievaars" een stuk beter af door een 7-3 overwinning. Het leeu wenaandeel van deze score kwam op naam van Ronald Oosthof, die een hattrick verrichtte. Trainer/speler Wim Vermaas kwam zeer verdienste lijk tot twee overwinningen. Samen met Ronald Oosthof wonnen zij ook het dubbelspel. Mark Chomette be haalde slechts één zege. De twee aanvoerders met het arbitrale trio. Links de aanvoerder van SVV, Rinus e"^„van 6611 v^en^- Steenbergen. schappelijke wedstrijd speelde te gen I.K. „Start" samen met dit gastel ftal. UITSLAGEN VOLLEYBAL Heren: AnimoBot en Partnes 0-3, VCD 3—B P 2 0-3; Animo 4—B P 3, 0-3; BrienenoordB P 4, 1-3; Ot- te/VC 7—B P 5, 1-3. Dames. Top-Both en Partnes, afgebro ken bij een 1-2 stand. Animo 2B P 2, 2-2; ZVCB P 3, 3-0; Sch.—B O 4, 3-1; Otte/VC 5—B P 5, 2-2; Holy 2—B P 6, 3-0. AUTOCROSS CLUB Vanavond opent de Auto Cross Club Schiedam haar eigen clubgebouw aan de Hoogstraat 176 te Schiedam. Ter gelegenheid hiervan houdt het bestuur een receptie van 19.00-21.00 uur. KLAVERJASCONCOURS Op donderdagmiddag 12 april, aan vang één uur, wordt er in het Diensten centrum „De 4 molens" een paas-lda verjasconcours gehouden. Kaarter voor dit concours zijn vanaf heden ver krijgbaar in het dienstencentrum bij de heren J. Suisse en Th. Staanhorst. GYMNASTIEK Zaterdag hebben 9 meisjes en 1 jongen, van de gymnastiekvereniging Arma, onder leiding van J. van Minnen-Jon- gebreur deelgenomen aan de turn kam pioenschappen van de Nederlandse Cylturele Sportbond. Deze turnkam- pioenschappen werden gehouden in LJ- muiden. De uitslag was: meisjes A„ 1. Irene Knol, 2. Linda Westwijk, 6. Petra Valk. Dames 3, 1. Bea Etienne, 2. Monique van der Velden. Meisjes C., 1. Ingrid van der Kruit, 3. Brigit van der Velden, 4. Anita Schef- fers, 6. Carolien van der Brink. Jongens A., 3. René Bonte. Zeven van de tien deelnemers van Ar ma behaalden een medaille. Tevens zijn uitgekozen Ingrid van der Kruit en Anita Scheffers om mee te doen aan de CSIT kampioenschappen van 28 april tot 10 mei. Deze kampioenschappen van 28 april tot 10 met. Deze kamp ioenschappen worden gehouden in Is raël. Er doen een 15-tal landen aan mee. Voor deze meisjes dus een hele eer om Nederland in Israël te mogen vertegenwoordigen JUDO PAASTOURNOOI Op zaterdag en zondag organiseerde de Budo-Sport Schiedam judo-wed strijden voor de jeugd. Zaterdagavond kwamen de judoka'svan 14t/m 16 jaar op de mat, buiten de judoka's van de budo-sport, waren er een aantal jan- ns van de sportschool Lagerwaard en estwijk uit Vlaardingen en 's -Gra- venzande te gast om de wedstrijden zo interessant mogelijk naar voren te la ten komen. De uitslagen, jongens 14 t/m 16 jaar: klasse tot 54 kilo: 1. Kees Looyer (Westwijk); 2. Erik Schouten (Budo-sport); 3. Jack v.d. Velden (Budo-sport). Klasse tot 62 Idlo: 1. Cees de Snaayer (Westwijk); 2. Rene Boogaard (Westwijk); 3. Mare van Rutten (Budo-sport). Klasse tot 70 kOo: 1. Hans van Nieuwkerk ('s -Graven- zande); 2. Dirk Kuiper (Budo-sport); 3. Wim Verhagen (Lagerwaard). Klasse alle categorieën: 1. Peter Baron (Lagerwaard); 2. Hans van Nieuwkerk ('s -Gravenzande); 3. Rene Boogaard (Westwijk). Zondag 1 april was het de beurt van de groep judoka's t/m 13 jaar, 185 jeugdi ge sporters van de Budo-sport kwamen op de mat om met een enorme inzet de medailles binnen te halen, tevens was het voor 70 jongens de eerste keer dat ze meededen aan een echt tournooi. Uitslagen jeugd tot 13 jaar. Klasse tot 24 kilo: 1. Marco van Royen; 2. Michel Spruit; 3. Etien Collé. Klasse tot 27 kilo: 1. Henk Luitjes; 2. Marco Bosma; 3. Eddy Kloos. Klasse tot 31 kilo: 1. Edward Veldhoven; 2. Jerry Fokas; 3. William Warmerdam. Klasse tot 36 Jrilo: 1. Henk Veldhoven; 2. Ruud Schouten; 3. Peter Oosterman. Klasse tot 41 kilo: 1. Hans Esbach; 2. Philip van Rens- woude; 3. Richard Veldhoven. Klasse tot 47 kilo: 1. Marcel Degeling; 2. Raymond Du- sault; 3. Erik Neervoort. Klasse tot 54 kilo: 1. Erik van Komen; 2. Aad Mostert; 3. Michel Esbach. START Het heeft nu niet bepaald storm gelo pen bij SW voor de vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tegen de Noorse landskampioen I.K. „Start" uit Kri- stiansund. Wel kregen de toeschou wers een aantrekkelijk party tje voetbal te zien waarin de punten broederigk werden gedeeld (1-1). Pim Visser zette niet de gehele forma tie in met als overweging dat vanavond de uitwedstrijd wacht tegen drager van de rode lantaarn, F.G Dor drecht. Enkele jonge spelers kregen hierdoor de kans zich te doen gelden. Voor de aanvang van de wedstrijd, ge leid door scheidsrechter Van Swieten, kreeg aanvoerder Rinus Steenbergen het gebruikelijke vaantje van zijn Noorse collega. Op zijn beurt overhan digde hij een Delfts blauw bord als aandenken aan deze verenigingsinter land. Verschillende Noorse bezoekers maakten tijdens de rust in de bestuurs kamer kennis met leidende figuren van SVV.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 57