even wat anders, uit de dagelijkse sleur lezellii ja gezellig i MISSISSIPPI bleyie ZAKEN- VIZIER Persoonlijke tussenkomst van burgemeester Lems helpt Kraakaktie leidt tot bijna veldslag KOOS POOT JR. HOUDT PAASKOETRADITIE HOOG Onze krant mikt vandaat op: Show bij Walraven Dekker Schiedam Muziekschool liet zich van beste kant zien DBang&Olufsen Studio 116 Mannenmode 1979 BAR-DANCING JULI ANALAAN122, SCHIEDAM TELEFOON OIO - 269797 OPEN VAN 20.00 TOT 04.00 UUR V TOEGANG VANAF 18 JAAR voor het leven van nu Koemarkt 2, Schiedam telefoon 263021 Hof van Spaland 40, Schiedam telefoon 712129 Wij denken anders Vi taenker anderledes sSp HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 VRIJDAG 6 APRIL 1979 Wat je ver haalt is lekker. De speciale Paaskoe van Koos Poot jr. en zijn broer, de beide Keurslagers in het Broersveld en aan de Mgr. Nolenslaan, is namelijk afkomstig uit Purmerend. Waar hij gekocht werd op de Paas- markt Het is een familietraditie, vertelt Koos Poot. „Van vader op zoon. Onze slagerij werd in 1926 aan het Broersveld gebouwd. Maar toen was er al een slager Poot, namelijk in het pand ernaast. We vinden het alleen jammer dat dit allemaal verwatert", voegt hij eraan toe. „Vroeger had je in deze omgeving ook altijd een Paasveetentoonstelling. In Rotterdam is dat al een paar jaar niet meer. Hij heeft in al zijn glorie voor de beide zaken gestaan en toen is hij lijdzaam afgevoerd naar hetabbatoir". Aanbiedingen van zijn vlees verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. herenkleding Automobiel be ck|f Walraven Dek ker 's Gravelandkeweg 373 in Schie dam houdt tot en met maandag een show van lichte Mitsubishi bedrijfs auto's en een volledig overzicht van het omvangrijke Mitsubishi personen-wa genprogramma. Een feestelijk gebeu ren op 1000 m2 expositieruimte, om lijst door een niet aDeen deskundige, doch ook gezellige en gastvrije ontvangst. Wat het vrachtwagengebeuren betreft staat het Mitsubishi Kant-en-Klaar programma centraal. Dat bestaat uit compleet gecarrosseerde wagens voor de meest uiteenlopende doeleinden op de Mitsubishi City Trucks met 3.5-5 ton G.V.W. Deze opbouwen variëren o.m. van open laadbakken in verschil lende laadlengten, open laadbakken met huif, gesloten laadbakken ook met zijdeur, geïsoleerde laadbakken, achterover kippers, hoogwerkers, glas wagens en opnjwagens voor autotran sport, welke uitvoeringen compleet ge reed voor direct gebruik geleverd kun nen worden. Kopen wat je gezien hebt en direct rij den wanneer het nodig isdat is de leus van Mitsubishi-importeur Hart Nib- brig Greeve die dit uitzonderlijk Kant - en - Klaar programma aan zijn dealers voor verkoop ter beschikking stelt Evenals de personewagen van Honda hebben de Mitsubishi vracht wagens: een goede reputatie verkregen door deugdelijkheid. Bedrijfestagnaties kent men met deze wagen niet. En dat is voor een vervoerder van het allereerste belangt Maar niet alleen vervoerders ook personen wagen rijders zijn van harte welkom op deze show van Auto mobielbedrijf Walraven Dekker aan de 's Gravelanseweg in Schiedam. Deze Mitsubishi truck k te zien op de show. Persoonlijke tussenkomst van Schiedams burgemeester drs. Arie Lems en politiecommissaris Cees van der Haagen, is er de oorzaak van geweest dat een kraakaktie in de Schiedamse Morsestraat niet uitliep op een regelrecht treffen tussen voor- en tegenstanders van de kraakster. De kraakaktie vond op dinsdag 20 maart plaats door de 29-jarige me vrouw Rine Freppos Perdeams, die met haar zevenjarige zoon Johnny en haar driejarige dochter Lilian bij haar Griekse echtgenoot wegliep omdat deze haar, aldus haar mede deling, meerdere malen sloeg. Toen begon de ellende voor me vrouw Freppos en haar twee kinde ren pas goed, omdat haar echtge noot dit weglopen niet nam en zijn echtgenote bedreigde. Het gevolg was dat zij met behulp van kennis- De Schiedamse Muziekschool heeft zich tijdens de laatste uitvoering van haar beste kant laten horen. Het programma mag wat lang zijn geweest, maar daarbij dient men wel in aanmerking te nemen dat door allerlei om standigheden maar één avond kon worden georganiseerd, in plaats van de gebruikelijke twee en dat er desondanks naar is gestreefd zoveel mogelijk leerlingen een kans te geven als maar enigszins mogelijk was. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer de Rooy, opende de avond, waarbij hij clementie inriep voor eventueel te maken foutjes. Er was - als gewoonlijk - een aan tal piano-soli, Saskia Lepolder met de (vermoedelijk niet authentieke) sonatine in G van Beethoven, mooi van toon en goed voorgedragen. Twee van de bekende 4-handige stukken van Diabelli werden ge speeld door Metha Bot en Kees Post, er waren twee jazz-stukjes, gespeeld door Pauki de Jong, waarvan vooral het tweede bijzonder goed werd ge speeld. Er was verder een etude van Heller (jachtstuk), met veel vuur gespeeld door Hanneke Pijper, maar de uit blinker onder de pianisten was toch wel Werner Vis, die de eerste Ara besque van Debussy „weggaf", tech nisch perfekt en muzikaal volkomen gerijpt, en dat voor een jongen van 15! De strijkers waren niet zo talrijk. Speciale vermelding verdient nog het Allegro uit trio Op. 87 van Beet hoven voor viool, klarinet en cello, zware opgave voor de jongelui, zo'n werk uit de latere tijd van deze kom- ponist. Interessant waren ook de 4 stukken voor viool-duo van E(. Bartok, die na de pauze werden gespeeld. Als gewoonlijk was er ook veel blaaswerk, hout en koper. Er was een stuk van Gossec voor klarinet kwartet (met een levensgrote Bas klarinet). Er waren twee mooie delen uit een concert voor 5 fluiten van Bodin de Boismortier, er was een kombinatie van twee fluiten en twee klarinetten waarin de koekoek zich duidelijk liet horen. Mooi was ook het fluit-duo met so nates van Samartini. Er waren ensembles van twee trom petten en trombone, een mooi trom pet-duo van De Chédeville en de avpnd werd besloten met een trom petsolo met orgelbegeleiding, een stuk van Telemann en het prachtige Andante uit het trompetconcert van Haydn. Het orgel in het museum klinkt toch wel een beetje anders dan een elek tronisch orgel. Tenslotte de soli en ensembles voor en met gitaar. Ook hier viel veel te genieten, mooi was het duo voor fluit en gitaar dat de avond opende met variaties op het bekende „Greensleeves". Tenslotte moeten we nog het slag werk vermelden. Uitgevoerd werd een Toccata van Carlos Chóvez, een Mexicaan, die, zoals de leider van de slagwerkgroep de heer Geurts in zijn voorlichting zei, vooral een dankbaar gebruik heeft gemaakt van de vele Latijns-Amerikaanse rit men. De manier waarop de slagwerkers dit stuk uitvoerden, maakte het tot een van de hoogtepunten van de avond. Aan het eind van de avond sprak de heer de Rooy een slotwoord, waarin hij hulde bracht aan de docenten, hetgeen bijzonder op prijs werd ge steld. sen en familie de woning aan de Morsestraat kraakte en daar onge hinderd tót donderdag in kon blij ven zitten. Toen kwam de gemeente Schiedam in aktie, in de persoon van huisvestingswethouder Riet Ta verne. De woning was namelijk al aan ie mand anders toegewezen en dus moest de kraakster eruit. „Goed schiks of kwaadschiks", zei men aanvankelijk op het stadskantoor. Men werd daarin gesterkt door een uitspraak van de voorzitter van de AROB-commissie, een afdeling van de Raad van State, op wie de raads man van de kraakster een beroep deed. Deze stelde in zijn voorlopige uitspraak dat er geen schorsende wmrking zou optreden. Als dit wel het geval was geweest, mocht de kraakster ongehinderd blijven zit ten. Wel zei de voorzitter van de AROB- commissie dat de gemeente Schie dam dan voor tijdelijk onderdak zou moeten zorgen in de vorm van een vakantiehuisje of hotelruimte, als tijdelijk onderdak. Gewapend met een ontruimingsbevel ging dus een Schiedamse ambtenaar woensdag morgen naar het betreffende pand aan de Morsestraat, vergezeld van een zestal agenten. Daar liet de toestand zich aanvanke lijk nog al dreigend uitzien, vandaar dat de ambtenaar het ontruimings bevel achterliet en haastig verslag ging uitbrengen bij het gemeentebe stuur. De volgende stap was toen het bijeenroepen van de raadscommis sie openbare orde, die burgemeester Lems en commissaris Van der Haagen vroeg nog een laatste po ging aan te wenden op om mevrouw Freppos Perdeams en haar aanhang tot andere gedachten te brengen. Inmiddels had men wel de nodige maatregelen genomen, zo stond er een aantal politieagenten gereed om in te grijpen. Tussenkomst van de heren Lems en Van der Haagen hielp. Via de raadsman van de kraakster, werd besloten 24 uur uit stel te verlenen. Alle spulletjes van de kraakster zouden door de ge meente goed worden opgeslagen, de kraakster en haar kinderen werden tijdelijk in een nabijgelegen hotel ondergebracht in afwachting van definitieve huisvesting Burgemeester Lems: „deze kraakaktie konden wij als gemeen tebestuur maar niet zo over onze kant laten gaan. De woning was aan iemand anders toegewezen en we zijn er natuurlijk voor om te voorkomen dat het recht van de sterkste zal zegevieren. We hebben deze tijdelijke oplossing bereikt. We zitten in Schiedam met 60 soortgelijke gevallen als die van de kraakster". Hoe anders, willen wij u graag tonen en laten horen. ..iruvixipn^uic Geautoriseerd B&O-dealer: Achter het Veerplein (naast V en D) telefoon 010-342775

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 13