Verlaat boomp/anten voor de schooljeugd üw nieuwe bril a FERD. OVERDI JKoPTIEK 109?° 0VERDIJK Postzegels voor Nicoletta C.KDK M Bingo bij het Singekwartier Auto crossclub „Schiedam" in eigen s clublokaal „De Put" Jaarvergadering NW vrouwen Discotheek bij Instuif Weldra 90 St. Radboud geeft een voorjaars concert (IPllPl Paasvakantie-aanbieding H Ift'i Compleet met glazen naar voorschrift. Voor de DAMES Model Mary. Gekleurd metaal, naar de buitenkant donker uitlopend. Extra dun montuur. Eenmalige extra aanbieding. Uitsluitend geldig tot en met zaterdag a.s. Voor de HEREN: Model Tristan. Matgrijs metaal, Exclusieve neus- >brug. Soepel model. Als tijdelijk prijscadeau tot en met aanstaande zaterdag Schiedam Grote Markt 23, (010) 267557 Rotterdam Statenweg 108e, (010) 666052 VA'K'K'U NDIGE B E GEL bl D l N G PROFESSIONELE NAZORG.*-' FERD. OPTIEK 9 if $Üs$[ Trimmen en volksdansen bij Myosotis Bijzondere kerkdienst in Magnalia Deikerk GROENOORD degelijk jongens- of meisjeshorloge normaal 49,50 nu slechts Jv»1 Juwelier SINDS 1895 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - VRIJDAG 6 APRIL 1979 (mits glazen voorradig) u\a2i Oogmeting Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Persoonlijke brilbegeleiding SCHIEDAM GROTE MARKT 23 TEL (010) 2675 57 Huifrroüife/i/ke oYerpe/tiz/mjen Wel wat verlaat, doch In het kader van de nationale boomplantdag werd deze week een aantal schoolkinderen In staat gesteld de omgeving van hun scholen te verrijken met bomen en heesters. Jongens en meisjes van de Koningjn Wilhelmlnaschool en de KI»» de Vries/Willem Bronwerschool in Zuid mochten een aanzet geven voor de aanbreng van een bodembegroeHng in het Volkspark. Hier streeft men ernaar van het geheel een stuk cuhuurbos te creëren met de aanbreng van een bodemstrueel met o.a klimop en hondsdraf enz. Een en ander zal een voedselketen bevorderen wat nog meer vogels zal aantrekken in dit park waarin nog meer verande ringen worden aangebracht om hier van een rustig wandelgebied te maken. Met het planten van bomen en heesters rond de scholen stond ook in het Volk spark de inplanting onder leiding en met behulp van personeel van de hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken. Functionaris sen hiervan gaven vooraf in hierbij be trokken scholen aan de jongens 'en meisjes de nodige instructies over de wijze van planten. Tevens werd hun aangeraden zuinig te zijn op het groen rond de scholen waarvan ze de ontwikkeling van nabij kunnen volgen. De jeugdige boom planters kwamen dinsdag als eersten in (uitgez. dubbel focus) actie nabij de Dokter Sauerscholen. In het speelplantsoen tussen de basis- en kleuterschool is een nieuw profiel ontstaan. Het bestaande bomenbestand is nu uitgebreid met dertien loofbomen waaronder platanen, essen en wilgen. In de perken kwam aan heestermate riaal ondermeer berber, ribes en bota nische roos met hierbij bessendragende heesters. Later in de week brachten jongens en meisjes van de Willem Ge- herelsschool een soortgelijke beplan ting aan rond hun schoolgebouw. Ook de Burgemeester Verveenschool staat op de nominatie om te kunnen Leerlingen van de Dr. Sauwerschool by het planten van een heesterbe stand in het speelplantsoen tassen de basis- en kfenterschooL gaan planten bij hun school. De afde ling plantsoenen zal, waar de moge lijkheid zich voordoet, ook elders in de stad kleine plantenobjecten terhand nemen ter verfraaiing van het stads beeld. Het slechte weer hield de kleintjes van de kleuterschool binnen. Van achter de ramen waren ze evenwel toch getuige van de werkzaamhe den rond de planting van bomen en heesters. Onze krant wordt ook in Italië gele zen, getuige een verzoek van de va der van Nicoletta Gamboni. Wo nende aan de Vialago di Varano, Edificio 24, Scala a Ina Casa 7400100 Taranto. Hij schrijft dat dochter Nicoletta, 29 jaar, al jaren ziek is. Als hobby heeft zij het verzamelen van Hol landse postzegels, die wij meestal na gebruik in de prullenmand de poneren. Nu sturen we haar een briefje en sluiten die postzegels er bij in. Vooral de laatste zomerzegels zijn waard om verstuurd te worden! MIEKE Nicoletta Gamboni, die op Hol landse postzegels wacht. kunt haar in het Engels schrjjven. - Dinsdagavond 10 april a.s. organiseert de wijkvereniging „Het Singel- kwartier" een bingoavond voor haar le den in zaal „Marijke" aan de Broers- vest. Er zullen verschillende prijzen ter be schikking worden gesteld. Om acht uur begint de pret In tegenwoordigheid van genodigden, waaronder het CD A-gemeenteraadslid Ruud Snel, nam de Auto-Crossdub „Schiedam" woensdagavond haar nieuwe dublokaal ofHded in gebruik. Het is ondergebracht op de bovenver dieping van het pand Hoogstraat 176. Na een grondige renovatie is hier een gezellige ruimte gecreërd met zitjes en bar. Men beschikt over een eigen disco- apparatuur om de bijeenkomsten van de leden bij prijsuitreikingen of recrea tieve avonden muzikaal te kunnen opluisteren. Van alle kanten waren bloemstukken binnengekomen en kreeg het bestuur de nodige gelukwensen in ontvangst te nemen met het nieuwe bezit. Voor het zomerkamp van het buurt huis „De Put" aan de Pinkstraat 10, Oud-Mathenesse, kosten ongeveer 80,per kind, kan men zich opge ven in dit buurthuis bij Mariette van Halderen, tel. 15523 of bij de heer J. A. Voogt, tel. 730272. Het kamp in de week van 14 tot en met 21 juli a.s. gehouden. Elke zondag avond wordt hier dansles gegeven in „De Put". Dinsdagavond 10 april houdt de vrou wenbond N.V.V. haar jaarvergadering in zaal Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Er is nog plaats in dit bestuur voor een tweede secretaresse! Na de vergadering gelegenheid tot een spelletje bingo. Aanvang acht uur. Zondagavond 8 april staat dj Cor Janse weer bij „De Instuivers" op zijn post en wel met discotheek en studio 5000. Toegangsprijs vier gulden, aanvang half negen. Het trimmen voor de leden van „Myosotis" heeft voortaan plaats van half 9 tot half 11. Per 1 mei a.s. wordt de cursus volksdansen in het gebouw van GSJVW aan de Dr. Kuyperlaan in de grote gymzaal beneden gehouden. De bustocht heeft plaats op zaterdag 5 mei a.s. Zondagmiddag 8 april wordt in de Magn. Deikerk een bijzondere kerk dienst voor geestelijk gehandicapten gehouden. Ds. Pennekamp zal zijn preek afstemmen op Pasen. Aanvang 5 uur, waarna men na de dienst nog even bij elkaar blijft. De weldra 90 jaar oude Muziekvereni ging „St. Radboud" biedt haar leden, donateurs en verdere belangstellenden zaterdagavond a.s. een vooijaarscon- cert aan, te geven in gebouw Arcade, aanvang 8 uur. Onder leiding van dirigent J. Segers, wordt een programma uitgevoerd met populaire- en semiklassieke werken en arrangementen, waarvoor de gehele in strumentatie van het orkest aan bod komt. Een koperkwintet- dixieland -mars en walsmuziek vormen onderdelen van dit gevarieerde programma. Na afloop van het concert volgt een gezellig samen zijn met gelegenheid tot het maken van een dansje. SCHIEDAMSE NOTITIE Het bekende „Vrij Entree" heeft zon dagmiddag 8 april a.s. weer plaats in het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan en wel van 2-5 uur. Vanwege de laatste keer in dit sei zoen wordt deze afgesloten met een dansmiddag. Er werden dansdemon- straties gehouden, maar er wordt ook een danswedstrijd georganiseerd. Daar tussendoor vrij dansen. Ook wordt voor de laatste maal in dit seizoen in één der zalen een ruilbeurs voor post zegels, munten e.d. gehouden. Maandag 9 april vindt in het kerkge bouw De Ark aan de Zwaluwenlaan de oprichtingsvergadering plaats van de huurdersbelangenvereniging gemeenteflats Groenoord. Op deze oprichtingsvergadering zullen o.a. de statuten en huishoudelijk regle ment worden vastgesteld en een be stuur worden gekozen. Tot nu toe hebben zo'n 180 bewoners zich als lid aangemeld. Bewoners van ge meentewoningen in Groenoord, die zich nog niet hebben opgegeven als lid zijn uiteraard ook van harte wel kom op deze vergadering. 1 jaar schriftelijke garantie. Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 22