Her-inrichting Nieuwland-Midden Afgegeven bouwvergunningen Ontwerp gereed voor deel Parkweg, Mgr. Nolenslaan met omgeving Herinrichting Westfrankelandse- straat e.o. Openbare commissie vergaderingen Geen ligplaatsen voor woonschepen Subsidie onderhoud landschappelijke beplantingen Gemeente diensten met feestdagen Open discussie Museum-beleid J. gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentel ij ke Voorl ichti ngsam btenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 De dienst Gemeentewerken heeft een be gin gemaakt met het op de vereiste hoogte brengen van de terreinen en het daaraan gepaard gaande her-inrichten van dat ge deelte van Nieuwland-Midden dat gelegen is tussen de Burg. van Haarenlaan, de Jan van Zutphenstraat, de Burg. Hounerlage Gretelaan en de Piersonstraat. Reeds is begonnen met het op peil brengen van de riolering. Daarvoor is het nodij dat wegen worden afgesloten en het verkeer omgeleid; dit zal met borden worden aan gegeven. Tevens zullen kabels en leidingen op de goede hoogte worden gebracht. Af hankelijk van de omvang van de ophogin gen zullen plaatselijk ook beplantingen worden verwijderd en enkele bomen ver plaatst Gezien de omvang zullen de werkzaamhe den ongeveer 48 weken duren. Getracht zal worden de overlast voor de bewoners zo veel mogelijk te beperken, maar tijdens de uitvoering van het noodzakelijke werk zul len bepaalde ongemakken niet altijd kun nen worden vermeden. Wat de her-inrichting betreft hebben de be woners van een gedeelte van de Mgr. No lenslaan, een gedeelte van de Parkweg, de Van Heuven Goedhartstraat en de Ch. Th. Storkstraat een informatie-bulletin ontvan gen van de werkgroep „Wonen en leven" in Nieuwland (in samenwerking met gemeen tewerken), waarin het definitieve ontwerp voor de herinrichting van hun straten. Van dit ontwerp is een ingekleurde teke ning op grotere schaal te bezichtigen bij het postkantoor aan de Mgr. Nolenslaan. Voor dit ontwerp is gebruik gemaakt van gege vens die via vragenlijsten zijn verkregen, terwijl ook de wensen van de bewoners en hun reakties op het eerste voorstel tijdens een informatieavond zijn verwerkt. In de Minister Donkerstraat komt ter hoogte van de kleuterschool Dombo een -drempel om het verkeer attent te maken op de toegang en uitgang van de school. De be staande bomen blijven gehandhaafd; er ko men 6 nieuwe bomen bij. In de Min. Don kerstraat komen 34 parkeerplaatsen en langs de ventweg Burg. van Haarenlaan 20. In de Mgr. Nolenslaan (het gedeelte tussen Parkweg en Piersonstraat) worden bij de winkels bielsen wanden geplaatst met daar aan fietsbeugels. Sierbestrating in verschil lende vormen zal het voetgangersgedeelte opfleuren. Bij de Parkweg komt een z.g. sluis met vrije doorgang voor fietsers maar een vernauwing voor de auto's. Voor een verdere beperking van de rijsnelheid komt ter hoogte van de kerk een as-verspringing in de rijbaan en op twee plaatsen een (vi suele) vernauwing. In de laan komen 36 parkeerplaatsen; bij de winkels steeds vak ken van 6 plaatsen; verder wordt haaks ge parkeerd. De bestaande bomen blijven gehandhaafd; er komen 18 nieuwe bomen bij. Op drie plaatsen komen eenvoudige speelvoorzie- ningen voor de kinderen. Bij de voetgan gersoversteekplaats bij de Parkweg is ge dacht aan een „figuratieve looproute" voor de schoolkinderen, aangegeven in de be strating. In de Van Heuven Goedhartstraat komen drempels ter hoogte van de kopgevels van de drie flats. De speelplaatsen aan de Burg. van Haarenlaan en Mgr. Nolenslaan wor den verwijderd. Voor deze straat zullen, evenals voor de Mgr. Nolenslaan, de ver keersmaatregelen „woonerf" worden inge steld. Onderstaande lijst omvat de bouwvergunningen die door de gemeente Schiedam zijn afge geven in de periode van 1 maart tot en met 31 maart 1979. Vooral in de oudere stadswijken vinden nogal veel partikuliere bouwerijen plaats, waarvan de omwonenden niet afweten. In sommige gevallen kan het van belang zijn, dat men tijdig op de hoogte is van wat er in zijn omgeving wordt gebouwd of verbouwd. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. W. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500, toestel 188. Naam projekt Adres M. van der Voorden gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van de woning Hooiland 3 C. Noeven gedeeltelijk wi jzigen van de achtergevel van het pand Zuidlandsestraat 14 H. van den Berg in- en uitwendig verbouwen van de woning Tuinlaan 28 A. M. van Vliet gedeeltelijk in- en uitwendig verbouwen en samenvoegen van de woning Nwe. Maasstraat 16 V. Leene wijzigen van de indeling van de raamkozijnen in de voorgevel van het pand Dam 14 Internaat „De Uitkijk" het treffen van maatregelen ten behoeve van de brandpreventie op de le en 2e verdieping en het wijzigen van de linkervleugel van het pand Hoogstraat 44 Gemeente een gewijzigd bouwplan voor het renoveren van 88 woningen Slachthuisbuurt; de wijziging betreft het tot stand brengen van een aantal kleine woningen Slachthuislaan 9-11 B. Rietkerken in- en uitwendig verbouwen van de woning Villastraat 28 M. A. Nijsen in- en uitwendig verbouwen van de woning Oosterstraat 68 districtshoofd Rijks gebouwendienst gedeeltelijk wijzigen van de tweede verdieping van het belastingkantoor L. Nieuwstraat 193 E. G. v. Wezenbeek gedeeltelijk wijzigen van de voorgevel van het pand Hagastraat 24 N. C. van der Ree gedeeltelijk wijzigen van de voor- en zijgevel van het pand L. Nieuwstraat 71 A. Ouwerling in- en uitwendig verbouwen van de woning Warande 197 Cabuk in- en uitwendig verbouwen van de woning Fabristraat 88 Intermeubel Bosman vergroten van een bedrijfsruimte Strickledew. 105-107 Van Rijswijk Onroerend Goed BV in- en uitwendig Middel- verbouwen en vergroten van de woning harnissestraat 19 A. Bitter het bouwen vair een dakkapel aan de achtergevel van de woning Oever 6 I. J. M. Oedayrajsingh- Varma het vergroten van de woning Rietkraag 20 J. van Leeuwen het vergroten van de woning Van F. Palombo H. J. Geldof het samenvoegen van de woningen alsmede het wijzigen van de voor- en achtergevel van de woningen het plaatsen van een dakkapel aan de achtergevel van het pand Leeuwenhoeck- straat 67 a-b Nwe. Maasstr. 3a-3b Oever 3 In de Ch. Th. Storkstraat komen twee as- verspringingen en aan het begin een drem pel. Er komen 29 parkeerplaatsen, aan de overkant van de woningen. 2 Nieuwe bo men worden geplant. In de Mgr. Nolenslaan bij de Technische School komen 42 par keerplaatsen en er worden 7 nieuwe bomen geplant. Ook dit wijkgedeelte wordt woonerf. Het speelveldje ten westen van de Techni sche School wordt geasfalteerd en krijgt een belijning voor tennis en basketbal; het geheel omgeven door groen. De Parkweg krijgt een duidelijker funktie als „groenuitloper" van het Pr. Beatrix- park. Er komen langs de weg ongeveer 50 nieuwe bomen bij, doch enkele zullen ver wijderd moeten worden. Als onderdeel van de fietsroute Schiedam-Noordbinnenstad komen aan beide zijden van de Parkweg fietspaden. Daarvoor zal het kruispunt Burg. van HaarenlaanParkweg worden gereconstrueerd. Het parkeren wordt geconcentreerd voor de winkelgalerij; de bestaande parkeergele genheid aan de oostzijde van de Parkweg, terwijl aan de westzijde 23 parkeerplaatsen komen. Een gedeelte zal dienst doen als laad- en loszone voor de bevoorrading van de dagwinkels. Voor de her-inrichting van het deel van de Westfrankelandsestraat en Jacob van Len- nepstraat bij de Dr. de Visserschool heeft gemeentewerken het definitieve ontwerp gereed en aan de betrokken bewoners toe gezonden. Het ontwerp is opgezet aan de hand van gegevens en wensen die door de bewoners, schoolbestuur en oudercommis sie van de Dr. de Visserschool kenbaar zijn gemaakt, schriftelijk of tijdens de gehou den informatieavond. De Westfrankelandsestraat wordt niet voor het verkeer afgesloten maar van de rijweg tussen de Alberdinck Thijmstraat en de Vondellaan wordt de breedte van 11 meter teruggebracht tot 3.50 meter en bij de Jacob van Lennepstraat tot 5 meter. Een asver- springing, drempels, een wisselende par- keeropstelling en een geleiding door nieuwe bomen, plantvakken en paaltjes zullen de snelheid van het verkeer afremmen. Het trottoir voor de school wordt verbreed en voorzien van gevarieerde bestrating. De muur voor de school wordt verlaagd en er komen enkele bankjes. Op de hoek met de Jacob van Lennepstraat komt een tegelta bleau van ca. 50 cm hoog. Bij de Vondellaan komt een geleide-hekje met paaltjes om het parkeren daar te voorkomen. In de Jacob van Lennepstraat komen ter hoogte van de school 7 haakse parkeervakken. De Welstandcommissie komt bijeen op vrijdag 13 april in de rechter nis van de re creatiezaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte omstreeks 10.00 urn- zal beginnen. De Commissie voor Financiën en Economi sche Zaken komt bijeen op dinsdag 17 april in het Stadhuis (voorm. B en W kamer) op de Grote Markt, waarvan het openbaar ge deelte begint om 20.00 uur. Behandeld zal worden de agenda voor de gemeenteraads vergadering van maandag 23 april, voor wat betreft de financiële zijden van de voorstellen, eventueel aangevuld met pun ten die betrekking hebben op de Gem. Technische Bedrijven, de V.R.O.M.- en de Havendienst en het Alg. Handelsentrepot. De commissie voor de Ruimtelijke Orde ning zal in het openbaar bijeenkomen op woensdag 18 april om 20.00 uur in de re- kreatiezaal van het Stadskantoor. De Stuurgroep één- en tweepersoonshuis houdens houdt een openbare vergadering op woensdagmiddag 18 april om 15.00 uur in de rechternis van de recreatiezaal in het Stadskantoor. Behandeld zal worden, een voorstel voor een gxcursie naar projecten; bespreking van De Lindenhof en van het pand Oude Kerkhof 10; de bouwlokaties en de rondvraag. Aspirant-kopers van woonschepen wordt erop gewezen dat, in verband met het in zeer beperkte mate aanwezig zijn van lig plaatsruimte in de gemeente Schiedam en de stringente bepalingen van het Hoog heemraadschap Delfland, het praktisch uit gesloten is dat vergunning wordt verleend voor het hebben van, het innemen of inrich ten van een ligplaats voor een woonschip. Dit geldt eveneens voor het kopen van een woonschip met een z.g. ligplaatsvergun ning. Belanghebbenden wordt aangeraden zich vóóraf in verbinding te stellen met de Ha venmeester van Schiedam, Havenstraat 6, telefoon 268091. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland hecht veel waarde aan het behoud van de groene aankleding van het landschap. Juist de vaak kleine groepen bomen en struiken zijn zo karakteristiek voor het Zuid-Hol landse landschap: erfbeplantingen, boeren- geriefbosjes, knotwilgen, meidoornhagen, riet en biezen. De provincie kent een subsidieregeling om de eigenaren of pachters van landschappe lijk belangrijke beplantingen financieel een handje te helpen bij het onderhoud. Goed onderhoud is nodig om al dat groen, riet en biezen in goede staat te houden. Maar dat onderhoud kost tijd en dus geld. Ook voor 1979 stelt de provincie subsidies beschik baar. Belangsteltenden "kunnen inlichtingen ver krijgen en ook de aanvraagformulieren bij het Provinciehuis, le afdeling bureau 4, Ko ningskade 1, Den Haag, telefoon 070-264111, toestel 2886 of 2866. De gemeentelijke kantoren en diensten zul len gesloten zijn op tweede Paasdag maan dag 16 april, op Koninginnedag maandag 30 april en op de Dag van de Arbeid dins dag 1 mei a.s. Het Stedelijk Museum is op beide Paasda gen geopend van 12.30 tot 17.00 uur en op Koninginnedag en 1 mei normaal van 10.00 tot 17.00 uur Van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zullen het hoofdkan toor en de filialen op de drie feestdagen ge sloten zijn. De Reinigingsdienst (V.R.O.M.-dienst) zal op maandag 16 april, maandag 30 april en dinsdag 1 mei geen huisvuil of bedrijfsvuil ophalen. De vuilnisophaaldiensten, zijn als volgt verschoven: van maandag 16 april naar donderdag 19 april; van maandag 30 april naar donderdag 3 mei en van dinsdag 1 mei naar vrijdag 4 mei. Op de drie feest dagen is het vuiloverlaadstation aan de Pa- rallelwegweg gesloten; het zelf aanbrengen van van grof huisvuil is op die dagen niet mogelijk. De weekmarkt op het Bachplein zal op dins dag 1 mei normaal doorgang vinden. De afdeling Burgerlijke stand van de secre tarieafdeling Burgerzaken, Overschiese- straat 2, is op dinsdag 1 mei geopend van 9.30 tot 12.00 uur, doch uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte of overlij den. Het Openbaar Slachthuis zal op 16 en 30 april geloten zijn en waarschijnlijk ook op 1 mei. De veehouders wordt verzocht vroeg tijdig aangifte te willen doen van het heb ben van kadavers. Deze zullen echter eerst op de dinsdagen 17 april en 1 mei opge haald kunnen worden. In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 te Schiedam zal op don derdag 3 mei 1979 aanvang 20.00 uur een „Open discussie" worden gehouden over het beleid van het Stedelijk Museum in het algemeen en, als uitvloeisel daarvan, het tentoonstellingsbeleid in het bijzonder. Iedere in deze materie geïnteresseerde zal aan de discussie kunnen deelnemen. Als gespreksforum zal optreden de Commissie voor het Stedelijk Museum onder voorzit terschap van wethouder H. W. Posthoorn, bijgestaan door ambtelijke adviseurs. De discussie zal worden gevoerd aan de hand van een notitie, waarin de beleids uitgangspunten van het museum in ont werp zijn verwoord. Deze notitie zal vanaf woensdag 25 april a-s. verkrijgbaar zijn bij de receptie van het Stedelijk Museum en bij de secretarie-afdeling Algemene Zaken I op de 7e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 16