Stuntman, tekenaar en zanger Albertus de Bruin uit Schiedam m 1 m Uit de Schiedamse scholen geklapt Opbrengst bingo „Nieuwlant" SC HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - WOENSDAG 11 APRIL 1979 lil 1953 nerd hg in de Schiedam se bur gerlijke stand opgenomen onder de naam Albertus de Bruin, zoon van een groot gezin nu een jongen waarmee, gezien zjjn gewicht van 84 kilogram, je beter kunt praten dan vechten. Voor zjjn vrienden en kennissen is het gewoon Bertus, die, gezien zijn zacht moedige karakter dan ook liever praat dan zjjn gespierde body in te zetten voor een handgemeen. Menig televisie kijker heeft deze Bertus op de beeld buis aan het werk gezien zonder hem mogeljjk te herkennen. Hij maakt immers deel uit van het Stuntteam' Holland met o.a. Han Blauw en als de grote man in Neder land, Dick de Beer. Wie de dramati sche film „Een Brug te Ver" heeft ge zien met klamme handen geklemd rond de bioscoopfauteuil, zag Bertus weggeslingerd uit een opgeblazen Duitse tank. In de film „Soldaat van Oranje" ging hij weer de lucht in bij een explosie in de Willem III kazerne. Komen we terug bij de TVin een afle vering van de Duitse serie „Tatort" was het weer Bertus de Bruin, die even van af een booreiland van 28 meter hoogte in zee dook, alleen maar om de kijkers te doen smullen van sensatie. Binnenkort komt hij opnieuw op het beeldscherm in een komende televisie serie waaraan de Vara momenteel Even voor Bertus de Bruin werd weg geslingerd uit de Willem Hl-kazerne na een explosie, een filmbeeld uit „De Soldaat van Oranje". werkt. Het moet een satirische quiz werden onder de titel: „Hallo Medemens" waarin Bertus een bepaald mensentype gestalte geeft en de stoere bink gaat uithangen. Desgevraagd vertelt Bertus dat je voor dat stuntwerk allereerst over een ijze ren lichaamsconditie moet beschikken. Daarnaast over de nodige durf, zelf verzekerdheid en reactievermogen. Bo vendien moet een stunter zoals hij we ten hoe een val te breken. Mis je die gave, dan zit zo iemand al spoedig van kop tot teen in het gips. Dat Bertus nog geheel gaaf op z'n be nen staat, dankt hij natuurlijk aan de sportbeoefening met de nodige compo nenten hiervan. Hij heeft aan judo en karate gedaan, aan boksen en zwem men. Het laatste doet hij nog regelma tig. De laatste tijd houdt hij er een ge zonde leefwijze op na; is vaste klant van een reformhuis, rookt en drinkt niet. Met de laatste twee taboes voor een sportman is het weieens anders ge weest, bekent Bertus. Met mijn nieuwe leefwijze voel ik me happy en zal er dus mee doorgaan, maar... wat is een mens? Het vaste dagprogramma is nu wat stoeien met halters en gewichten en 's morgens zowel als 's avonds een rondje hardlopen met af en toe een be zoek aan het zwembad. ARTISTIEKE NEIGING In deze atleet schuilen ook artistieke neigingen. Hij is dol op muziek met grote voorliefde voor de operette. Om zich hierin uit te kunnen leven, sloot hij zich aan bij de Havenstad-Operette in Rotterdam en stond als korist al en kele keren op de planken. Beschikkende over een lyrische tenor wil Bertus verder gaan als solist. Neemt daarom zanglessen bij de bekende zangpedagoog Henk Noort. Zijn vor deringen zijn van dien aart, dat deze hem heeft geadviseerd beslist door te gaan. Verder speelt hij orgel en is, wanneer hij thuis is, niet weg te slaan van zijn stereo-apparatuur en dan maar operetteplaten draaien. Al is dit alles nog niet genoeg; Bertus de Bruin mag graag tekenen en weet al goede dingen op het papier te zetten. Op de vraag: „Hoe kun stunten, zingen en tekenen bij jou samengaan?" tracht Bertus zulks duidelijk te maken. „In het stunten zie ik allereerst een uitdaging, waaraan- ik gevolg geef. De spanningen hiervan doen bij mij de energie spuien. Al het andere draagt bij tot mijn geestelijke ontwikkeling. Ik weet zeker dater mensen zijn die als ze dit alles lezen, wat smalend zullen lachen. U moet weten dat ik, gezien mijn postuur en stevige body, gewerkt heb als nachtportier bij enkele etablis sementen van vermaak. Dat drukt na tuurlijk een stempel op m'n persoon. Wat ze hierover zeggen of denken kan we weinig schelen. Het verstand komt met de jaren, zo denk ik maar. Zelf on dervind ik het nut van de sportbeoefe ning en wil mijn ervaring hiervan over brengen op de jeugd. Ik volg een cur sus voor de opleiding tot leider voor sporten recreatie en wil me als zodanig dienstbaar maken". „Contact met de jeugd, met mogelijk heden om te sporten waarvan wij in Een stuntman (derde van Inks) bij een uitvoering van de Rotterdamse Havenstad- Operette. onze jonge jaren zelfs niet durfden dromen heb ik als leider van een jeug- deiftal by de voetbalvereniging F.C. Me uwland", aldus Bertus dé Bruin, een selfmade jonge kerel, die weet wat hij wil. Stuntman, tekenaar en zanger Ber tus de Bruin: „Stunten is voor my een uitdaging''. Bertus de Bruin als stuntman (tweede van rechtsonder) fa de film „Een brug te ver*. Je kan wel zien dat het paasvakantie is. De schoolkranten zijn uit en ieder kind verwacht de komende dagen zon en veel eieren. Om te beginnen met de Pr. Julia- naschool, waar begonnen wordt met de paasgedachte uit „Alles wordt nieuw", deel 3 van Hanna Lam en Wim ter Brug. Op. de ouderavond van de kleuterschool is in februari alle aandacht geschonken aan speelgoed, terwijl mevrouw Lang broek één en ander nogeens nader belichtte. Kleuter- en basisschool hebben zich verdiept in de afkomst en verwerking van het dagelijks brood. Er is geplakt en getekend en er is gedanst toen het malen van het brood aan de orde kwam! Het praatje van de vader van Evelyn van Marion, die vroeger bakker is geweest, was voor de kinderen inte ressant. Een heerlijke „hap" van het zelfgebakken krentebrood van de moe der van Joke en Anneke Engering was een plezierige onderbreking van de les. De eerste en tweedeklassertjes gaan in de laatste twee weken van juni naar de Efteling, de derde, vierde en vijfde- klassers naar Bosbad Hoever in Nd. Brabant. Cora Kreuk moet later maar schrijfster worden, gelezen haar verhaal. Verder zijn er knappe dichters op deze school en zijn de woensdagmiddagprogram ma's op school een succes. De leer lingen nemen deel aan het Paasvoetbal en handbaltoernooi. KLEUTERSCHOOL Koninginnedag 1979 wordt een bijzon dere dit jaar op de kleuterschool vande Kon. Wilhelminasschool aan de Lelie straat. Deze dag wordt op deze school vrijdag 27 april gevierd. Er zal een sprookjes-stuk worden opgevoerd met als titel: „Sprookjesland". Komt u ook kijken? Volgend jaar heeft Schiedam 100 jaar christeiyk onderwijs. Ook op deze school wil men daar aandacht aan be steden in de vorm van een tastbare he rinnering, byvoorbeeld een alternatief voor een herlnnerings-geschenk, geen beker of tegel. Het oudercomité ziet naar uw ideeën uit. ALB. MAGNUSSCHOOL „Beestenspul" werd op dierendag bij de leerlingen van de Alb. Magnus- school een groot succes. Er waren na melijk konijnen te zien, honden, kat ten, schildpadden, parkieten, een pony (grote trekpleister) 1 cavia en 1 zeebra- vink. Allemaal door de kinderen thuis keurig verzorgd! Prijzen verwierven de pony, een hond, en de kat Moortje. Wie zal het super-puzzelboek winnen in de paasvakantie als hij de tekening in de schoolkrant afgemaakt heeft? De schoonste klas is nu die van mijn heer de Heer. Donderdagavond 26 april a.s. be spreekt men met de ouders de vraag: „Wat maakt een school katholiek?" Stefan Prein was de winnaar van de Burundi-puzzel. Na pasen heeft op deze school weer een „10 minuten avond" plaats. Een „Doe- avond" voor de ouders. Donderdag 26 april komt de schoolfotograaf op be zoek. FATIMA Na de paasvakantie gaan de kinderen op deze school de versieringen maken voor het feest van hun eerste H. Com munie. De eerste en tweedeklassertjes waren erg onder de indruk van het mu- seumbezoek in Rotterdam en hebben daar hun naam geschilderd. Met het verzamelen van oud papier blijft men hier bezig. Brengt u woens dagavond 18 april a.s. vanaf 18 uur wat van uw voorraad naar deze school. Om dit even te animeren: de opbrengst vo rige keer was maar liefst 10.440 KG. In centen uitgedrukt een bedrag van 313.20. Contractspelers met Feye- noordillusies zijn hier: Marcel v.d. Knaap, Jan Ballijns, Cock Zey, José Luis Hernandez, Michel v.d. Velden, Jos Oosterwijk, Peter v.d. Reyken, Eddy Jaspers, Ronald Rieken, Ronny Voorwald, Robby Zey, Francis v.d. Laarschot De op het laatste moment „getransfe reerde" René Wijnties bezweek voor de verleiding van een jaarsalaris van drie trekdroppen en een wedstrijdpremie van een kauwbal, maar dan wel een gróte! Voor de Vastenaktie „Burundi/Zelf aan de slag", zijn op deze school ver schillende akties gevoerd, zoals ver koop van stickers, lotto en tijdloten. In de klas van juffrouw Marijke zitten een konijn en een hamster. Chantal uit de zesde klas maakte het gedichtje: Het kaboutertje gaat op reis met zijn vriendinnetje. Ze spelen op het strand en slapen in hun indianentent- jes. Die had hij voor zijn verjaardag ge kregen. Het zwarte tentje zit vol met mieren, daar konden ze niet in. En Chantal maakte er meteen maar een tekening bij! OLLEKE BOLLEKE Leerlingen van de Olleke Bolleke-kleu- terschool behoeven zich beslist niet te vervelen in deze vakantie, want in hun schoolkrant staat een speciale paas-do- minospel. Een echt paasverhaal lees je hierin, verlucht met kleine tekeningen van Rablina en Michel, een kleurplaat en een werkblad voor rijmwoorden. Lied jes over een lammetje, witte kippen en Peter Paashaas, maar ook opzegvers jes. Zelfs een heel 1 ang versje van Annie M.G. Schmidt. Ook al van leuke teke ningen voorzien. Een mobiel kunnen de kinderen zelf maken. Een verslag van de vergadering Ouder Commissie op 10 maart gehouden. Er komt straks een kinderkermis, waarvoor men achter de schermen druk in de weer is en bij de rondvraag stelde Marion de vraag: dat er ouders vragen hebben ge steld over het spelen van de kinderen vóór en na de schooltijd. Deze vraag komt op de ouderavond aan de orde. Ook op deze school brengt men naar voren het belang van een speciale Kinde r-Ongeva llenverzekeringVoor een premie van 40r— per jaar. JOZEFSCHOOL Ronnie Wolthuis en Tonnie Kerkhof hebben deelgenomen aan een wieler wedstrijd. Maar dan wel op een home trainer op school de derde prijs was mooi meegenomen. Een weekje Oosterhout was voor deze leerlingen een koude en natte beleve nis. Maar er staat een nieuwe volière in de gang met nieuwe bewoners: gekre gen parkieten. DRAAITOLLETJE Op de ouderavond van deze kleuter school werd het volgende naar voren gebracht: „Lees uw kind voor. Dit wekt bij uw kind een gevoel van „Dat zou ik ook weieens willen zien". „Dit is een nieuwe motivatie om te leren lezen". Binnenkort wordt een leidster aange steld die zich alleen bezig zal houden met de buitenlandse kinderen en op een dag in de week werkzaam zal zijn. Dinsdag 15 mei wordt hier een film avond voor ouders georganiseerd. Aanvang 18.30 uur. Bij Edwin thuis zijn drie konijntjes geboren. Eén ervan bivakkeert in de klas. Tips worden gegeven voor het zaaien van witte bonen en bruine bonen, ster- rekers, zonnebloemen, radijs, gouds bloemen, mais en sierkalebassen. Er is een grote kleurplaat in deze krant. COMENIUS Een tweetal gesprekken hebben op de Comeniusschool plaats gevonden tus sen wethouder Herman Posthoorn en onderwijsconsulent A. J. Tigges. Ge sprekken die betrekking hebben op de integratie kleuteronderwijs lager on derwijs 1983. De verkeersveiligheid is ter sprake gekomen. Nog dit jaar zal begonnen worden met de bouw van een nieuw gymlokaal achter de St. Jansschool. Leuke opstellen van Inger Schot, Est her Bijl, Jeroen de Vos, Appie Benna- ni, Gilbert Harkema, Jora. Een ge dichtje van Jolanda Matla. Aan sport wordt op deze school heel veel gedaan en er is een grote puzzel in de krant af gedrukt. En een kleurplaat. Nura Bingöl uit de vijftle klas doet in een opstel verslag van haar reis naar het geboorteland Turkije en tot slot een vrolijke Paastekening. De op donderdag 5 april gehouden bingoavond in het gebouw van de scholengemeenschap „Nieuwelant" heeft bij elkaar een bedrag van 9.500,opgebracht. Dit bedrag komt ten goede aan de De kenale Vastenaktie 1979: Burundi/Zelf aan de Slag. Langs deze weg dankt men allen die hieraan medewerking hebben ver leend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 21