Nieuw complex van Ursus gaat „Den Langen Bogerd" heten Fotowedstrijd Jaar van het Kind Menu van de week Studïo116 (iiBang&aufeen Kerkdiensten Wij denken anders Vitaenkeranderledes t HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 47 - WOENSDAG 11 APRIL 1979 HERVORMDE KETHEL GEMEENTE TE Preekbeurten voor Goede Vrijdag 13 april 1979. St. Martinuskerk 19.30 uur: ds. P. Ma- gré, H. Avondmaal. Dorpskerk 19.30 uur: ds. N. j. Flink, H. Avondmaal. In het kader van het door de Ver enigde Naties uitgeroepen Jaar van het Kind 1979 organiseren Kodak, Minolta Nederland, Vivi- tar, Amro Bank en de fotobladen Foto en Focus een fotowedstrijd van kinderfoto's. De wedstrijd, waaraan iedereen kan deelnemen, wordt gesteund door de Stichting Nationale Com missie Internationaal Jaar van Witte donderdag, Goede Vrijdag. Kethel „De Ark" (Hargplein 101) Vrij dag 13 april Goede Vrijdag, n.m. 7.30 uur: ds. J. Nieuwsma, Bediening H.A., Ene offer: de Kerk, uitgang, steunaan vragen van buiten. Johan Maasbach, Wereldzending, Ha- venkerk, Evangelie, Centrum, Lange Haven 70, Schiedam, goede Vrijdag 13 april, 20.00 uur: E. Holder, Heilig Avondmaal; zaterdag 14 april, 20.00 uur: C. v. Agterberg, Jeugdavond. VOUWFIETS Christiane Miller, een Amerikaanse grootmoeder, heeft onlangs een ver meldenswaardige prestatie op haar naam gebracht. Zij fietste namelijk in honderd dagen van Washington naar Californië en legde daarbij een afstand van 6500 kilometer af. Zij deed dit op een Bickerton-vouwfiets; een Engelse lichtgewicht (8 kilo) aluminium vouw fiets, ontworpen door Harry Bickerton, een voormalige Rolls Royce-ingenieur, die met zijn gemakkelijk mee te nemen vouwfiets (zonder bezwaar in één hand Met het paasfeest luiden wij gewoon lijk de lente in. Dit komt niet alleen tot uiting in allerlei paasgebruiken en paasge rechten, maar ook in de fleurige paastafel. Hoe gezellig is het niet wan neer de ontbijttafel gesierd wordt door te dragen) op het ogenblik succes schijnt te hebben. FIETSZADEL Om een comfortabele zit te bereiken is in Amerika een fietszadel in de handel gebracht, gebouwd volgens het hang- matprincipe. Een breed zadel, waarbij in een metalen frame een kussen hangt. Een nadeel van dit zadel lijkt ons dat de geleidende werking die het klassieke fietszadel voor de bovenbe nen biedt, hierbij ontbreekt. een paaslammetje. Deze paaslammet- jes werden vroeger van de eerste gras- boter door de boerin gemaakt Nog steeds zijn de speciale houten vormp jes, die hiervoor bestemd zijn verkrijg baar. Leg ze één nacht in pekelwater en druk er daarna de boter stevig in. Nadatde vorm is verwijderd, wordt een krentje als oog in het boterlam gedrukt en een takje peterselie achter het oor gestoken als teken van vruchtbaarheid en ontluikend leven. Paaszondag: gevulde eieren op een bedje van tuinkers, juliennesoep, var kensrollade, spinazie met soldaatjes, aardappelen, crêpes Suzette. Paasmaandag: grapefruit, koud vlees, gebakken aardappelen, sla met saus van sour cream en tuinkruiden,' kaas- dessertschotel. Dinsdag: lever, appelmoes, gebakken uien, aardappelen, karnemelksepap. Woensdag: champignon fondue met stokbrood, fruit. Donderdag: schotel van witte bonen, tomatensaus en gehaktballetjes, wit lofsla, rödgröd met vanillevla. Vrijjdag: kerrieroomsoep, eieren met kaassaus, tomatensla, zilvervliesrijst Zaterdag: panpizza, salade, vla-flip. GEVULDE EIEREN 4 eieren, 2 eetlepels sour cream, iets ci troensap, Vi theelepel mosterd, zout, peper, paprikapoeder, 2 doosjes tuin kers. Kook de eieren hard. Pel ze en snijd ze in de lengte door. Haal de dooiers er voorzichtig uit en maak ze fijn. Ver meng ze met de sour cream, het ci troensap, de mosterd, het zout en de kruiderij tot een smeuïg geheel. Vul de eieren hier weer mee. Was de tuinkers en knip de blaadjes af. Droog deze op keukenpapier en be leg hier een schotel mee. Rangschik de eieren hierop. CREPES SUZETTE 80 Gr. bloem, 3 dl. melk, 2 eieren, zout, 50 gr. boter, 50 gr. suiker, 4 sui kerklontjes, 1 sinaasappel, 1 citroen, 1 dl. curacao. Maak van de bloem, melk, eieren en het zout een flensjesbeslag en bak hier ragdunne flensjes van. Zo gezellig kan het zijn in de nieuwe kantine van URSUS. Julianakerk (Burg. Knappertlaan 29), Vrijdag 13 april, Goede Vrijdag, n.m 7.30 uur: Ds. J. Ch. Pennekamp, Be diening H.A. Ene offer: de Kerk, uit gang, Steunaanvragen van buiten. Collecten: het éne offer is bestemd voor: Diakonie. Inzameling aan de uit gang: P.I.T. Herv. Evangelie, Schiedam, gebouw Irene, 10.00 uur, 13 april ds. D. B. Lokhorst (Goede Vrijdag), Sliedrecht. Nederlandse Protstantenbond, West- vest 92,19.30 uur: ds. B. van Blanken. Goede Vrijdag, Avondmaal. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Preekbeurten voor Goede Vrijdag 13 april 1979. Grote Kerk 19.00 uur: ds. S. Tïjmstra, H. Avondmaal. Opstandingskerk, 19.00 uur: ds. D. J. Spaling Dzn., H. Avondmaal. Bethel kapel 19.00 uur: ds. R. J. Wa- sterval, Heenvliet, H. Avondmaal. Aula Pinasplein 19.00 uur: Eerw. Hr. J. v.d. Kaaden, Rockanje, H. Avondmaal (Oud-Mathenesse R'dam). Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Doper, Dam 30, Schiedèm. Donderdag 12 april: Witte Donderdag; 19.30 H. Mis; Avondgebed 22.00 uur Vrijdag 13 april: Goede Vrij dag; 15.00 H. Dienst. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolensiaan, Nieuwiand. Goede Vrij dagavond 19.30 uur: dienst met zang door het Groot Gemengd Koor. Klanken van Golgotha in de Legd des Heils-zaal. Öp Goede Vrijdag zal des avonds van af 7.30 uur in de Legerzaal aan de Lange Haven 27 alhier, een samen komst worden gehouden onder het thema „Klanken van Golgotha". Met medewerking van de gecombi neerde zangbrigades van Rotterdam- Kralingen en Schiedam het Mu ziekkorps van Schiedam de plaatselijk officieren o.l.v. de Kapiteins H. J. Bruins-van Duijn, zal met zang-muziek en declamatie de Heilsboodschap van Golgotha worden gebracht. Een uitvoerig programma waarin de li turgie is verwerkt wordt gratis aange boden en iedereeen is daar hartelijk welkom. Het door de voetbalvereniging URSUS officieel in gebruik genomen complex aan de Schiedamse Parallelweg krijgt als naam: „Den Langen Bogerd", zo deelde voorzitter K. Wijnsteker aan het einde van den druk bezochte re ceptie mee. Hij was zelf aan die naam gekomen na het bestuderen van een oude kaart van dit gebied. Zo tussen de jaren 1611 en 1660 bevond zich enkele honderden meters oostwaarts een landgoed be woond door heer Berkerode van Schie- land, wiens woonstee „Den Langen Bogerd" als naam droeg. Het is weer eens wat anders dan „sportpark" zus of zo, zo meent de voorzitter die overi gens een zeer gelukkig weekend achter zich heeft liggen. In een mudvolle kan tine zag hij wethouder R. Scheeres het complex officieel in gebruik stellen met het ontsteken van het open vuur in de zitkuil. Daarna staken tal van sprekers de loftrompet over wat hier was neer gezet met veel zelfwerkzaamheid van leden. Dit ontlokte de heer Wijnsteker de vaststelling dat, hoewel anders wordt beweerd, nog steeds clubliefde bestaat en zeker bij URSUS. Naast ge lukwensen kreeg het bestuur van RVB- voorzitter H. Kamman een Zaan se klok als geschenk van de KNVB en na mens de RVB een Delftsblauw wan dbord. Ook het jeugdbestuur kwam met een klok aandragen en verder ook commissies en afgevaardigden van plaatselijke zusterverenigingen. Hoog tepunt was het overdragen van de ac commodatie door de bouwcommissie aan het bestuur. Wat op het complex aan doelma tigheid is gecreëerd kan worden aange duid als „een juweeltje" op sportge bied. Een ruime kantine met podium tevens ah crèche te benutten voorzien van een gezellige zitkuil met open haardvuur. Centraal punt is hier de hoefijzervor mige bar en een hierop aansluitende modern geoutilleerde keuken. Hier is een afzonderlijk verkooppunt gesi tueerd voor alles wat er met de „harti ge hap" iets uitstaande heeft. Verder beschikt men over een gezellig inge richte bestuurskamer; vier kleedloka len met douches; een geheel ingerichte verzorgingskamer en een ruimte voor de heren scheidsrechters alsmede vol doende bergingsruimte voor materia len. Vaste plantenbakken en geschon ken bloemwerken verhoogde de sfeer in dit clubgebouw, waarin het ook zon dag uitermate druk was, nu de lente met een zonnetje de feestvreugde kwam verhogen. Voor de kinderen was er een rad van avontuur met als draaier Peter Knegtjens. De die sponsors: uit zendbureau Unique; dansschool Stu dio Swing77 en administratie- en assu rantiekantoor Van Ammelrooy hadden er voor gezorgd dat URSUS dit feest Een blik op het nieuwe complex, voor de aanvang van de feestvreug de. Een feestelijk gezicht: de kleurige bal lonnen stijgen op. voor jong en oude op zo'n uitbundige wijze kon vieren. Wat nu op het complex nog gereali seerd moet worden is een kinderspeel plaats in de uiterste hoek van het com plex tussen de twee speelvelden. En ook dat gaan de werkers van URSUS met elkaar weer even fiksen., dat staat als een paal boven water. Smelt de suiker in de koekepan. Wrijf de suikerklontjes over dttikqphoonge- maakte sinaasappel, zodat de geur van de schil er goed intrekt. Doe daarna de klontjes in de koekepan. Pers de sinaa sappel en de citroen uit en giet dit sap bij de suiker en kook het in tot het sausje stroperig gaat worden. Giet er de helft van de curacao bij. Leg de in vieren gevouwen flensjes even in het sausje tot ze goed heet zijn en schik ze daarna dakpansgewijs op een voorver warmde schotel. Maak de rest van de curacao in de ju- slepel boven de gasvlam heet. Steek hem aan en giet hem brandend over de flensjes. het Kind te Den Haag, de organi satie die alle aktiviteiten rond het Jaar van het Kind in Nederland coördineert. De bedoeling is om vóór 31 juli a.s. leuke, gezellige, spontane, ori ginele kinderfoto's in te zenden waarna een jury bestaande uit Gerrit den Braber, Ria Bremer, Dick Bruna, Martine Bijl, Bert Haanstra, Guus de Jong, Ruud Krol en Michel van der Plas twaalf winnende foto's zullen kie zen. Deze 12 winnende inzendin gen zullen worden uitgegeven in een fraaie 1980 kleuren kalender. Voor elke verkochte kalender zullen de organisatoren 5,af dragen aan de Stichting Jaar van het Kind. De 12 hoofdprijzen zullen be staan uit 12. Actie Wereldkinde ren beeldjes van de beroemde beeldhouder Kees Verkade en bovendien 12 amro florijnenvloot spaarrekeningen met een saldo van 500,Daarnaast zullen er een groot aantal eervolle vermel dingen uitgereikt worden met een veelvoud aan prijzen. Van een vijftigtal inzendingen zal een tentoonstelling worden sa mengesteld die op 10 september 1979 geopend zal worden bij Ko dak in Odijk. Deze tentoonstel ling zal vervolgens in een groot aantal Amro Bank kantoren in het hele land te zien zijn. Nadere inlichtingen en deelname formulieren zijn te verkrijgen bij de organiserende bedrijven, bij fotozaken door het hele land en bij alle Amro Bank kantoren. De centrale organisatie en coör dinatie berust bij Communicatie Advies Bureau Trefpunt te Soest- dijk. Hoe anders, willen wij u graag tonen en... laten horen. De Deense tfrr>gevefs van oee^eogetuic Geautoriseerd B&O-dealer: achter het Veerplein (napstVenD) Tel 010-342775

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 47