Aktieweek donorwerving Stralende zon bij voorjaarskampioenschap van Spalandruiters Hf mm mmm* w^3=s mmm& vmmm m Im mmm HET NIEl)wE STADSBLAD - PAGINA 63 WOENSDAG 11 APRIL 1979 Prijsuitreiking voorj aars kampioen schap. Bij alle apothekers, drogisten en opticiens kunnen donorcodicillen worden afgehaald. Met zo'n codicil geeft de drager toestemming voor het, na diens dood, verwijderen van weefsels of organen voor trans plantatiedoeleinden. De Werkgroep Donorwerving, gevormd door on dermeer de Nierstichting, Eurotransplant, het Rode Kruis, de Brand wondenstichting en de Groeistichting, organiseert voor dit doel ieder jaar een aktieweek. Al honderdduizend Nederlanders dragen een donorcodicil bij zich. Om het belang van de aktie te onderstrepen kwamen enkelen van hen uit de anonimiteit. Onder hen de dames Erica Verkerk-Terpstra, Ria Beckers en Teddy Scholten en de heren mr. Van Agt, Nijhoff en Gi- solf. De minister-president onderstreepte in een korte toespraak nog eens hoe belangrijk het is dat zoveel mogelijk mensen een donorcodicil in vullen, waardoor anderen hun levensgeluk herwinnen, minder pijn behoeven te lijden of zelfs het leven wordt gered. Annette van Broekhoven over de muur bij het springen met haar ponny Amigo. constateerd worden dat de fietspaden in de meeste gevallen veel te laat aan de beurt komen en dat terwijl de fietser over het minst koersstabiele vervoer middel beschikt. Als sneeuwschuivers worden ingezet indien een fietspad al enige tijd bereden is, wordt de sneeuw onvoldoende weggewerkt en ontstaat door het schuiven met zwaar materiaal juist een gladde ijs-achtige sneeuwlaag, waardoor de fietsers nog verder van huis zijn. Veel hinder ondervinden fietsers door het sneeuwvrij maken van de autorijbanen, waarbij de sneeuw in vele gevallen op de rijstroken voor fietsers wordt geschoven en als er een fietspad is, wordt dit bij kruisende we gen door het schoonschuiven van de rijbaan onbegaanbaar door daar opge hoopte sneeuw. Ook ondervinden fiets ers veel last door opspattend water en grote plassen omdat bij het schoon houden van de rijbanen bijna nooit aandacht wordt besteed aan een scho ne putomgeving ten gunste van de af voer van smeltwater. Meer aandacht voor onbelemmerd fietsverkeer zou geen kwaad kunnen. FUSIE mLF 75 laar geleden werd de Bond van Rijwielherstellers en Handelaars in Nederland opgericht. De naam van de ze organisatie veranderde later in Cen trale Organisatie Tweewielerbranche. Deze C.O.T. gaat nu een fusie aan met de reeds 40 jaar bestaande Bovag-afde- ling tweewielers, waardoor een krach tige vakorganisatie ontstaat. Hierdoor gaan de Bovag-garantiebepalingen ook voor fietsen gelden. Naast de Bovag- C.O.T. blijft als afzonderlijke organi satie bestaan de Nederlandse Christe lijke Bond van Rijwiel- en Motorhan delaren (N.C.B.R.M.). STIEFKIND FIETSER De afgelopen weken met veel sneeuw en ijzel hebben weer eens goed duide lijk gemaakt hoezeer de fietser het stiefkind in het verkeer is, zij het dan als troost dat hij deze weinig benijdba re positie deelt met de voetganger. Met alle waardering voor die overheden die hun best hebben gedaan fietspaden sneeuwvrij te houden, moest toch ge- Zaterdag werd de laatste van de drie wedstrijden voor het voorjaarskampioen schap dressuur en springen verreden. Dit alles speelde zich af in de stralende zon op het terrein van de Spalandruiters aan de Kerkweg. De dressuur werd beoor deeld door N. Aantjes en het springen door H. van der Graaf. Nadat alle dressuurcombinaties waren gestart, kon er om kwart voor drie be gonnen worden met het springen voor pony's. Het was een erg leuk parcours, opgezet door H. van der Graaf. Nadat iedereen met de pony's gesprongen had, bleken er drie foutloze combina ties te zijn. Na een barrage op tijd kwam de volgende uitslag voor de dag: 1. Brigitte Jansen op Nestor, 2. Caroli ne Rijke op Sarah, 3. Annette van Broekhoven op Amigo. Bij de paarden was de uitslag: 1. Els Zeeuw op The Cobbler, 2. Joke Tim mermans op Zobara, 3. Astrid van Harmeien op Orion. Om kwart over vier werd er parade ge reden waarna de uitreiking van de dagprijzen plaats vond. De parade stond onder leiding van H. van der Graaf op Sabor. De uitslag van de dressuur was: B-pony's: 1. Jolanda Smit op Speedy met 134 punten, 2. Ro nald van Dinter op Antaris met 119 punten, 3. Leonie Mostert op Marco met 116 punten. L-ponny's: 1. Patty van Lint op Rauwdy met 133 punten, 2. Monique van der Werf op Goldinah met 113 punten, 3. Caroline Rijke op Sarah en Jeroen Aarts op Jerome bei den met 99 punten. B-paarden: 1. Wilco van Lint op Ra- mona met 132 punten, 2. Els Zeeuw op The Cobbler met 131 punten, 3. Astrid van Harmeien op Orion met 125 pun ten. 's Avonds werden de voorjaarskam pioenen bekendgemaakt. Dit alles ge beurde onder luid gezang en gejuich in de kantine van de Spalandruiters. De volgende kampioenen kwamen uit de bus: Kampioen dressuur penny's: Jo landa Smit op Speedy. Tweede was Patty van Lint op Rauwdy. Kampioen dressuur paarden: Els Zeeuw op The Cobbler. Tweede Wilco van Lint op Hesmar. Springen ponny"s: Caroline Rijke op Sarah. Tweede Patty van Lint op Rauwdy. Springen paarden: Els Zeeuw op The Cobbler. Tweede Joke Timmermans op Zobara. Algemeen kampioen werd naar ieders verwachting Els Zeeuw op The Cob bler. Algemeen kampioen Els de Zeeuw op The Cobbler. Caroline Rijke neemt met Sarah deze hindernis foutloos.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 63